Коледно настроение! - 3

  • 109 591
  • 856
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 734
Въпрос за забравените сладки.
Момичета, моля, помагайте.
Повече от три часа бяха в загрята фурна, пуснах и 10 мин вентилатор след това, отгоре са засъхнали, но като тръгна да ги вадя се отлепят и са "мокри".
Какво да правя, как да ги прибера, дали да не пусна още малко вентилатора?

# 796
  • София
  • Мнения: 263
lianiАз съм украсявала с глазура от от миналия ден.Така или иначе има захар и лимон в нея, които я консервират, дококото знам. И Наталина беше писала, че така остава глазура, ако не се лъжа. Можеш да разровиш из постовете й, ако ти се занимава. Аз и белтъци си държа до 2 дни така в хладилника.
Въпрос Звездичките с капучино на Габи и бонбоните Рафаело на Наталина дали ще са хубави ако го направя 5-6 дни преди консумирането?

# 797
  • Мнения: 5 980
А аз пак да си повторя питанката за белтъчната глазура-колко време издържа направена в затворен плик?/
издържа поне няколко дни (моята стоеше 3-4 дни), остатъка сложих в чашка, а чашката в пликче - въпросът е да не навлиза въздух, който да засуши глазурата. След като изкарах от хладилника, ми направи впечатление, че стои някак по-гъста, и добавих лимонов сок, което отчитам като грешка, защото просто явно е трябвало да се поотпусне на стайна температура. Моята малко се повтечни, така, че просто като изкараш от хл-ка, остави известно време да се аклиматизира, за да видиш дали реално има нужда от разреждане  Wink

Въпрос Звездичките с капучино на Габи и бонбоните Рафаело на Наталина дали ще са хубави ако го направя 5-6 дни преди консумирането?
Надявам се - правих звездичките вчера, утре ми предстои Рафаело-то, така, че съм в същото положение  Grinning

# 798
  • Мнения: 22
Ето ги и моите коледни сладки - меденките на Джули, ванилени кравайчета, арменски сладки и слепени меденки, готови за подаряване


Приготвила съм и картички, които може да разгледате в страничката ми

# 799
  • Русе
  • Мнения: 410
rosirai много хубави картички  Hug И аз можеше да направя, но хич ме няма в рисуването, пък и време не остана. Затова пък наблягам на сладките  Laughing

От днес - маслени сладки

Дядо Коледа


венчета


Ботушчета


Елхички


шоколадови кравайчета с бадеми

# 800
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Venetta , благодаря!Направих една от глазурите и взе, че стана!  bouquet

 Искам да попитам за марципана, че още ми се гади от миризмата му.Всички видове ли са с остри миризми?Моят миришеше на остра бадемова есенция. SickНа децата и мъжа ми им допадна, но за мен тази миризма е ужасна.
  Общо-взето повече тези прехвалени шоколадови сладки с капучино никога няма да ги направя.Получиха се добре на вид, но наистина няма нищо коледно във вкусът им, както беше писала една съфорумка.

# 801
  • Мнения: 79
soft ,това са меденките на Джули от първа страница Peace
А аз пак да си повторя питанката за белтъчната глазура-колко време издържа направена в затворен плик? Мога ли да започна да украсявам днес и да довърша утре newsm78 Проблема е,че имам 3 белтъка в една купа и незнам как да ги разделя на части Rolling Eyes

Mного се извинявам! Извадих рецептата от друг сайт.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 802
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
Биляна-не знам защо не са ти допаднали шоколадовите звезди -у нас се харесват-дори са любими на сина ми -усеща се аромата и на шоколада и на капучиното -а виж за марципана-и аз съм на твоето мнение-отвратително ми е затова си правя домашен -има доста рецепти в тортената тема
Мама -чудни-  дядо коледа
 да ви питам момичета-тиквеник и баклава колко по раничко мога да си ги направя

# 803
  • София
  • Мнения: 3 611
Rallichka,oki4,благодаря  bouquet Аз в крайна сметка забърках някаква малка доза,мазах,боядисвах с боички и стана голямо мазало ooooh! Остана в крайна сметка малко от цветовете и ги оставих така в чашки(че ми свършиха нервите и с двама помагачи Tired ) и утре продължавам.Докато нагодя обаче точната консистенция голям зор видях.

# 804
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Биляна-не знам защо не са ти допаднали шоколадовите звезди -у нас се харесват-дори са любими на сина ми -усеща се аромата и на шоколада и на капучиното -а виж за марципана-и аз съм на твоето мнение-отвратително ми е затова си правя домашен -има доста рецепти в тортената тема
Мама -чудни-  дядо коледа
 да ви питам момичета-тиквеник и баклава колко по раничко мога да си ги направя


Аз слепям капучиновите звездички с течен шоколад,страхотен вкус се получава.
Баклавата можеш да направиш и седмица по-рано,стига да няма вътре яйца,само листи и орехи,разбира се без да е сиропирана.Заливаш със сироп ден по-рано.Тиквеника,мисля до два-три дни нищо няма да му стане,ако е на студено.

# 805
  • Мнения: 3 034

 да ви питам момичета-тиквеник и баклава колко по раничко мога да си ги направя

Аз лично тиквеник и щрудел правя същия ден за БЪдни Вечер, престояли не ги обичаме. А баклава евентуално два-три дни все още се яде, но после никой не я иска. Въпрос на вкус.  Peace

# 806
  • Мнения: 0
Betina 33, и мен ме мислят за луда  ,защото съм правела сладки ,че кой правел сега  сладки !!!А тези същите ,дето ми говореха така , не стига че се на ядаха  хубавичко , ами си взеха и за украса    за вкъщи          днес реших да направя фондан  за първи път правя,.. било лесно http://prikachi.com/images.php?images/791/2755791F.jpg              http://prikachi.com/images.php?images/794/2755794l.jpg              http://prikachi.com/images.php?i  mages/665/2772665p.jpg       http://prikachi.com/images.php?images/667/2772667o.jpg

# 807
  • Мнения: 35
Здравейте! Аз приключих с приготовлението на сладките. Ето го и резултата : http://andreewa.snimka.bg/other/koledni-sladki.557445

# 808
  • Мнения: 850
 Хоп ето ме и мен със сътвореното през този уикенд ...
Рафаело Трюфели вече пременените меденки

# 809
  • София
  • Мнения: 3 789
Подтикната от красотите, които показвате тук, днес и аз правих арменските сладки, но сякаш не съм толкова очарована.....очаквах съвсем друго.... Но ще се изядат, де! bowuu Laughing Овалях ги в пудра захар с канела и са ароматни. Макар да спазих точно рецептата ми "бият" на сода..... newsm78 А и тази захар само отвън сякаш не ми е достатъчна.......ще пробвам пак някой ден, но дали ще се получи, ако сложа захар в самото тесто? Някой пробвал ли е? newsm78 Иначе са много мекички и сочни.

Общи условия

Активация на акаунт