Коледно настроение! - 3

  • 109 482
  • 856
  •   1
Отговори
# 810
  • Sofia
  • Мнения: 45
А с какво правите онази лъскава шоколадова глазура на меденките? Миналата година правих с разтопен шоколад и масло и на нищо не приличаше  newsm78

# 811
  • Варна
  • Мнения: 966
Сладки с парченца шоколад на Тандори

За любителите на шоколадовите неща са просто невероятни.

# 812
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
А с какво правите онази лъскава шоколадова глазура на меденките? Миналата година правих с разтопен шоколад и масло и на нищо не приличаше  newsm78
Цитирам:За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи. Осавят се да изсъхат и се украсяват по желание - най-добре с гллазура от останалите 2 белтъка!

# 813
  • Sofia
  • Мнения: 45
А с какво правите онази лъскава шоколадова глазура на меденките? Миналата година правих с разтопен шоколад и масло и на нищо не приличаше  newsm78
Цитирам:За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи. Осавят се да изсъхат и се украсяват по желание - най-добре с гллазура от останалите 2 белтъка!

Жалко...моите ги направих преди 3 дни и одавна са изстинали  Cry

# 814
  • Мнения: 22 867
Жалко...моите ги направих преди 3 дни и одавна са изстинали  Cry

Наталина е дала още една черна медена глазура за меденки, чудя се дали  и тя трябва да се маже веднага след изваждането им или може и по-късно. newsm78 Ако някой я е използвал, моля да напише!  bouquet
Потърсих в темите, но не намерих инфо, възможно е и да съм пропуснала.

# 815
  • Мнения: 308
Аз ги пекох в предварително загрята до около 170 градуса фурна.

   Много ти благодаря за бързия отговор.     bouquet   Започвам ги.

   И още един въпрос. Някой има ли опит с пълнените меденки? Колко време ще изтраят или да ги правя точно преди Коледа?

Ако искаш да ги правиш сега, не ги слепвай, а само си ги издълбай - омекват много бързо - за часове буквално  Peace

   Бенита, аз имах предвид дали няма да се развали плънката за седмица, защото в нея има и прясно мляко. Но ще използвам съвета ти и ще оставя само слепването за преди Коледа.     bouquet 

# 816
  • София
  • Мнения: 3 610
Жалко...моите ги направих преди 3 дни и одавна са изстинали  Cry

Наталина е дала още една черна медена глазура за меденки, чудя се дали  и тя трябва да се маже веднага след изваждането им или може и по-късно. newsm78 Ако някой я е използвал, моля да напише!  bouquet
Потърсих в темите, но не намерих инфо, възможно е и да съм пропуснала.
Аз я правих и ги мазах още топли.Проблема е,че вече три седмици след направата им още лепне и трябва много да се внимава при съхранението за да не останат следи по повърхноста.Е аз не съм внимавала чак толкова, но си залепват и са позагубили блясък от допирането на сладките една до друга.

# 817
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
А с какво правите онази лъскава шоколадова глазура на меденките? Миналата година правих с разтопен шоколад и масло и на нищо не приличаше  newsm78

*Sapunci* аз прибавям към разтопения шоколад олио и се получава отличен гланц. На 200 гр шоколад около 1/2 ч.л. олио. Мажа ги студени.
Шоколада се затопля на водна баня. Водата не трябва да ври. Максимум 37°С  Naughty .

# 818
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Аз я правих и ги мазах още топли.Проблема е,че вече три седмици след направата им още лепне и трябва много да се внимава при съхранението за да не останат следи по повърхноста.Е аз не съм внимавала чак толкова, но си залепват и са позагубили блясък от допирането на сладките една до друга.
Peace И аз реших тази година да я пробвам и съжалявам........ Лепнат, не блестят и нянкак изпъкват пукнатинките по меденките....
Ще поакжа утре снимки, че съм доникъде с украсата.......

# 819
  • Мнения: 22 867

Хората май приключват с коледната подготовката, на мен едва днес ми дойде музата ooooh! По тоя повод бастунчета и сладки, които, ще слепя след два-три дни.



Значи да си правя другата глазура. А звучи много добре и сигурно е вкусна. Може би заради меда не може да засъхне newsm78

# 820
  • Мнения: 1 485
Може би заради меда не може да засъхне newsm78

Най- вероятно заради меда няма как да изсъхнат.И аз ги правих с нея и още лепнат......И наистина изпъкват пукнатините.
А на Наталина меденките като цяло ми червенеят newsm78.Какво ли е различното? Тя какво ли слага?

# 821
  • Мнения: 9
                                                                                                     Първите за тази Коледа  Grinning
 
                                               

# 822
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Тези готовите боички за колко време изсъхват,много течни  newsm78
И пак да питам фонданът как го залепвате върху сладките?

# 823
  • Поморие
  • Мнения: 86
Ето и моите последни меденки-картини за подарък на госпожите в градината http://www.album.bg/dobbito/
Аз лично слагам малко боя в глазурата ,с която ги мажа горещи и става много красиво,досущ като дърво  Simple Smile

# 824
  • Мнения: 0
Здравейте момичета ,
поздравявам ви за прекрасните неща , които сте направили!Всичко изглежда чудесно.Аз отдавна чета тук , но чак сега се регистрирах и то специално за да ви помоля за малко помощ.
Тази година съм затрупана със задачи и може би на 23 вечерта ще излизам в почивка,та мисълта ми е дали тогава е вече прекалено късно да направя меденките?Зарибихте ме с тези арменски вкусни сладки и пак ще ги правя,но искам и меденки за да зарадвам сина си.

Общи условия

Активация на акаунт