Да спиш с шефа.....

  • 57 218
  • 473
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 690
Възможно е да изглежда странно, но не бих казала, че е съмнително. Странно е също да се влюбваш все в побойници и орангутани, които да те смачкват психически още за закуска, а после цял живот да те подритват и да те ползват като изтривалка. Странно е и да се влюбваш все в мамини синчета, които буквално да отскубваш от циците на мама и да се заемаш да ги кърмиш и дундуркаш ти до края на живота си.
Странни любови колкото щеш. Моите най-силни такива са били точно с богати мъже. Ако разглеждаме парите само като хартийки, би било странно, да. Но парите със себе си носят власт, позиции, авторитет, отговорност, предприемчивост - някои намираме това за достатъчно важни качества. Би ни грабнал и мъж, който не е богат, но ги притежава, но това е рядкост. Те си вървят в комплект с успешния бизнес или кариера, но аз съм материалист де и никога не съм го крила, особено пък тук.

# 406
  • Мнения: 19 221
Кукумицинке, ако първият е бил такъв, влизаш в подобни среди. А там не срещаш монтьори.


Да, ако си скътала някой лев от "първия", с който да се задържиш в средата достатъчно дълго, за да хванеш следващия с пари, в когото искрено да се "влюбиш". Иначе точно на теб ли да обяснявам колко е "лесно" да се задържиш в подобна среда. А и "среда" е силно казано, за България, когато говорим за хора, чието единствено общо качество е, че имат пари. Има и съвсем необразовани, прости субекти, дори и монтьори, които по някакво стечение на обстоятелствата, чрез някакви гешефти, са се сдобили с пари. Има и по-шлифовани хора. За средата всъщност семейството, в което израстваш и се формираш, има най-голямо значение - като образованост, ценности, стремежи и морал. Парите са второстепенни.

Антигона, примерно - от 15-годишна все с богати мъже, хич не е странно и съмнително.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 23:53 от кукумицинка

# 407
  • Мнения: 7 690
Защо всички богати мъже ги разглеждате като аморални твари лишени от всякакви ценности?

# 408
  • Мнения: 19 221
Защо всички богати мъже ги разглеждате като аморални твари лишени от всякакви ценности?

Преди 25-30 кой мъж е богат, ако не е син на подходящите родители? А ако е подобен случаят, за какви власт, позиции, авторитет, отговорност, предприемчивост говорим при 18-годишен (примерно) пишлигар?

# 409
  • Мнения: 7 690
18-годишния пишлигар няма какво да го коментирам. На 25 обаче не е невъзможно да си заможен. Дори и с богати родители развиващи бизнес на 25 вече имаш достатъчно акъл да участваш наравно в разрастването, разширяването и развиването на въпросния бизнес и да имаш собствени доходи от него.

# 410
  • Мнения: 19 221
18-годишния пишлигар няма какво да го коментирам. На 25 обаче не е невъзможно да си заможен. Дори и с богати родители развиващи бизнес на 25 вече имаш достатъчно акъл да участваш наравно в разрастването, разширяването и развиването на въпросния бизнес и да имаш собствени доходи от него.

Хубаво, на 13-15-17 години в 25+ годишни с пари ли се влюбваше?

# 411
  • Мнения: 46 591
...парите със себе си носят власт...
Което поставя и партньора в подчинена позиция, нещо, което е огромен минус и не може да се компенсира нищо друго.
А м/у беден и непредприемчив и богат и предприемчив и властен има още толкова много мъже... Крайните положения винаги имат повече минуси отколкото плюсове.

# 412
  • Мнения: 7 690
На 13-15 планирах сватбата с Виле Вало. На 17 залитах по кечистите от WWE.
Първото ми гадже беше изключително бедно момче, не беше изолиран случай с моите джобни да му купувам храна и да го водя на кафе.

...парите със себе си носят власт...
Което поставя и партньора в подчинена позиция, нещо, което е огромен минус и не може да се компенсира нищо друго..

Не задължително. Аз поне не съм съобразявала повече как се държа, какво говоря и как действам само защото партньорът ми е бил по-богат и влиятелен от мен. Същото говедо съм била с всички. Но аз не съм била с тях заради положението им, че да стъпвам на пръсти около тях, сакън да не си изтърва шанса. Просто така се стекоха нещата, че най-бурните любови са били с такива мъже. Говоря за емоциите и тръпката, които не бяха породени от скъпи подаръци и някакви глезотии.

# 413
  • Мнения: 46 591
Не говоря за бурни любови, а за семейство с деца и т.н. Тогава се налага да вземате едни по-различни решения властен човек не съм виждала да подхожда по друг начин, освен по този.

# 414
  • Мнения: 12 473
Ох, Кукумицинке. 9 класниците от АК или Италианският лицей - как ли де влюбват един в друг?
Ми моите съученици до един бяха внуци на висшите партийни величия. Дали съм избрала първата си любов по това.
А на 21 се взех с един от първите "частници". Не беше богат, но доста бързо дръпна.
И приятелките ми и те взеха подобни. На това му казвам среда.

# 415
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, защо трябва да се сравнява акъла на една ученичка с този на вече възрастен индивид, който се предполага, че има малко разсъдък и опит?
Ако трябва да сравняваме ученици, то все едно учителят да се влюби в ученичка. Това вече е истински боклук, макар че има и някои сполучливи изключения.

# 416
  • Мнения: 12 473
Разговорът тръгна от първите любови и теорията, че щом първото гадже е богато - начи си меркантилна..))

# 417
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разговорът тръгна от първите любови и теорията, че щом първото гадже е богато - начи си меркантилна..))
Аз не го разбрах точно така.
Освен това средата не определяща и затворена, освен, ако не е някоя захлюпена, която има ограничени контакти само в определен кръг.
В този смисъл учениците от една гимназия не е задължително да създават връзки само помежду си.
Моите съученици не бяха синове на партийни величия(такова нещастие не бих причинила и на децата си), но нямам нито една връзка сред тях. След това и в университета и на всички работни места, на които съм била.

# 418
  • Мнения: 12 473
Изобщо не става дума за това кое е задължително или не.
Понякога просто така се случва. Колкото и да не й се вярва на Кукумицинка и другите.
И, да - средата е от голямо значение. Едно време доста по-често се запознавахме в общи компании/групи. отколкото по дискотеките.
И на диско да ходиш - пак има значение с кого и къде. Peace

# 419
  • Мнения: 19 221
Ох, Кукумицинке. 9 класниците от АК или Италианският лицей - как ли де влюбват един в друг?
Ми моите съученици до един бяха внуци на висшите партийни величия. Дали съм избрала първата си любов по това.
А на 21 се взех с един от първите "частници". Не беше богат, но доста бързо дръпна.
И приятелките ми и те взеха подобни. На това му казвам среда.

Това, което казваш, напълно противоречи на твърдението ти, че "ако първият е бил такъв, влизаш в подобни среди". Най-малкото, в тези случаи жената/момичето си е поначало от подобни среди (благодарение на родителите) или, в редки случаи, като стипендиант например, е попаднала в тях. Като във втория случай е по-вероятно, въпреки че е попаднала в тази среда, да я възприемат като чуждо тяло, да не я чувстват равна и да не я възприемат като желан партньор за връзка.

Благодарение на мъж може да попаднеш в дадена среда, но не и да се задържиш в нея без мъжа (след някакви краткотрайни отношения с него), ако по принцип не ти е естествената страна. За да се задържиш в несвойствена за теб среда, трябва или да се прилепяш целенасочено до подходящите мъже от тази среда (ако си жена, де), или да изградиш постепенно някакви качества, които да те направят част от средата, но това е дълъг процес. Като цяло човек може без особени усилия да се задържи в собствената си среда, за която е "предназначен" благодарение на родителите си, но, за да попадне в по-"горна" среда, се изискват много усилия, и още повече усилия се изискват, за да се задържи в нея. И тези целенасочени усилия изцяло изключват елемента на случайност при подбора в кого да се влюбиш (например).

Общи условия

Активация на акаунт