Не мога да си организирам домакинството

  • 18 866
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 222
tanyatais, само докато изчета постинга ти и се изморих... ooooh! Наистина си доста организирана Simple Smile

Аз с домакинството се оправям с помощ, сама не бих успяла, или поне няма да е добре.

# 31
  • Мнения: 76
А това с прахосмукачката не може да се случи при нас. CrazyМалката като я чуе и бяга в другата стая (тарикатка...),завива се и чака да спре да бучи.На скоро се престраши да натисне копчето за прибирането на кабела...Явно трябва да я обработя.... Laughing

# 32
  • Мнения: 958
При нас се чисти веднъж седмично, основно, останалите дни прибирам нон стоп играчки, и пускам прахосмукачка около масата, защото там е ужас. Точно съм изчистила и се разлива сок, трохи, манджа, солети, ужас. Ако дойде някой ще каже, как живеете в тази кочина...
В детската е паднала бомба, има играчки навсякъде, купихме детска секция, шкафчета, всичко да е наредено като хората, ама не, и двете ровят дружно, и накрая шкафовете са празни а всичко е в един кош за играчки и в една къщичка, която е идеална за скриване на бъркотията. Като я счупят нова ще купя, само като разбера че идва някой неканен гост и смотавам всичко вътре, после при свободно време оправяме  Twisted Evil
Уж ги уча да прибират, ама никой ен чува, само заплашвам че ще изхвръля всичко, ама един ден наистина ще го направя, освен къщичката Simple Smile) Веднъж събра даже коша с дрехите от сушилнята Simple Smile
Иначе пералня и сушилня всяка вечер, просто няма как, ама прибирането на дрехите от сушилнята се оказа много тежка и трудоемка задача.
Сега обмислям да си купя от тези прахосмукачки които сами си джиткат, и смятам да я държа пусната по цял ден, дано да смогне да ми изчисти къщата  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 3 066
tanyatais, само докато изчета постинга ти и се изморих... ooooh! Наистина си доста организирана Simple Smile

Аз с домакинството се оправям с помощ, сама не бих успяла, или поне няма да е добре.
Mersi Hug За помощница не виждам нужда ,защото не чистя веднъж на седмицата а, всеки ден ,та не се замърсява . Иначе една смешна случка от онзи ден,идва една позната след покана за игра на децата и казва,леле,тука дете няма ли..а след няколко седмици идва ненадейно ,като иска номера ми ,че си е сменила картата и не е прехвърлила номерата. Та,влиза,но нали е без покана,се оглежда ,отиде до банята да се измие и каза,...:"Е,аз си мислех ,че ти специално преди нас беше изчистила така навсякъде,и аз така преди гости чистя само ,както правят традиционно  Бг жените! Но сега виждам,че просто така си е постоянно,странно !:ooooh:".Т не съм била традиционната Бг домакиня излезе:)Simple SmileSimple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 17 414
Благодаря на всички включили се  Hug
Така като чета, добре съм си  Laughing Баткото действително под надзор си оправя сам стаята, прах бърше идеално вече  Mr. Green
Освен това мразя всякакви прахосъбирачки и всичко ми е по шкафове, най-много 2-3 снимки в рамки имам извадени, та като тръгна да бърша праха, става за нула време.
Кухнята принципно си я чистя всеко ден като готвя, то там няма как.
Абе, чета ви, чета ви и като да се справям ми се струва, не са измислили нещо много различно в 10-те години между двете ми майчинства  Joy
Я кажете чаршафи колко често сменяте? Ако не са мръсни от пропуснал памперс, разбира се  Mr. Green или от кърма  Tired. Второто за съжаление, често ми се случва, та през сутрин сменям на спалнята, но като изключим тези екстремности - веднъж седмично е ОК, нали?

# 35
  • Мнения: 4 300
Аз лично не използвам наемен труд за чистене и помощ в домакинството, доверила съм се на машините. Сушилнята изкарва дрехите почти изгладени, стига да й хванеш цаката. За гладене остават само ризите ,който ходи с риза да си я глади  Grinning За прането имаме кош с отделения, още като се съблече нещо се пуска в правилното място.
Миялната няма да я споменавам изобщо, като добавиш и една прахосмукачка робот и картинката е прекрасна.
Единствено прозорците и триенето на прах остават. Прахът е ттрън в очите на мъжами, затова е и негова грижа ( а и почти няма къде да падне прах ден, имаме малко мебели). За прозорците се прежалвам 2-3 пъти годишно, ползвам от онея почиствачки за автостъкла, става прилично.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 414
Рокси, я кажи повече за прахосмукачката робот, облизвам й се от известно време, а мъжът ми е скептик.

# 37
  • Мнения: 958
Рокси я кажи и как вадиш дрехите полуизлгадени, защото веднъж ги докарах и аз така, ама ги тупах, оъвах и сгъвах една по една, ама бая време се мотках.
Бърди аз сменям чаршафи всяка седмица, да кажем в събота.
Знам че има хора които ги сменят и всеки ден, ама чак пък толкова, не сме на хотел все пак.
Ама в къщи никой не влиза вечер в леглото неизкъпан.  Peace

# 38
  • Мнения: 1 174
Аз действах на принципа на по- лесното. Например взех си най - обикновена четка с лопатка за обиране трохите от маса, с късичка дръжка и когато малкия разсипе трохи по пода не вадя прахосмукачка, а смитам трохите с четката за секунди. Обаче нямам килими, метнала съм един губер на пода в детската и просто го изтупвам 1 път седмично, а през другото време ако има трохи върху него - вдигам го и го изтръсквам леко да паднат трохите на пода - и пак ги смитам с лопатката.
С мопа минавах всеки ден по времето когато пълзеше детето. Приспивам го наобед и минавам с мопа, като предварително вдигам губера от детската и 2-3 малки килимчета дето са ми в дневната, тях ги поизтръсквам на прозореца. И е чисто, мопа само с вода, никакъв препарат, леко влажен, и не пълня кофа с вода, а мокря направо на мивката в банята, после изплаквам пак там.
Чудесно се обират мъхчета, косми, прах.
Прах от полиците чистя 1 път седмично, банята и тоалетната /заедно са/ мия докато се къпя - слагам балсама на косат и поливам с препарат чинията, после и стените на банята, стоят така малко и после ги изплаквам с подвижния душ, накрая подсушавам с мопа.
Прахосмукачка пускам 1 път седмично, и то няма много за смукане, понеже през седмицата съм обирала с мопа, но с нея предимно губера "роша", ако времето не позволява да го изтупам.
Прозорци мия много рядко /всъщност ги мие мъжа ми 2 пъти в годината/.
Котлони - след готвене избърсвам с влажна гъба и поизтърквам ако има нещо загоряло по тях. И плота кухненския така вечер след готвене го избърсвам. Така всъщност няма чистене на плот, то е за минута след като съм наготвила. Фурната я мия веднъж в месеца и то не се старая кой знае колко, все пак не е за изложба, гледам стъклото да е прозрачно, за да виждам какво става вътре   Wink
Микровълнова - пускам отвреме навреме с чаша вода и резен лимон вътре, да си поизпари водата и накрая избърсвам с кухненска хартия.
Хладилник - обикновено в края на седмицата се поизпразва - та обикновено в петък преглеждам какво има и го прочиствам, после с парцала за маса изтривам полиците, само с вода, имам и микрофибър, при нужда ползвам него. Това ми е миенето на хладилник.
Пералня - не деля прането, никога не съм делила - нито бебешки, нито цветни и бели /то просто чисто бяло няма/, затова нямам кош за пране - каквото има да се пере се слага направо в пералнята, и когато се напълни, просто я пускам. Вечер преди да легна, за да не ми бучи, сутрин като стана прехвърлям в сушилнята. Излизаме на разходка с детето и като се върнем - прането сухо, а ние разходени. 
Когато се съберат чинии за миялната - зареждам ги в нея, накрая поливам мивката с препарат, оставям да поседи докато наглася програмата на машината и я пусна и после изплаквам мивката.
Подреждането - всяко нещо си има място, има и шкаф за неща без място  Laughing и нещата като се ползват, се връщат там. Дори детето знае и връща нещата по местата им, ако сме ги забравили.
Изключение правят играчките на малкия, но вечер ги прибираме в коша, където стоят и така е подредено.
Обиране на паяжини - с четка с дълга дръжка го правя и на момента, в който видя паяжина, не чакам специален момент, примерно пия кафе и виждам тлъст паяк с голяма паяжина - ставам и обирам паяжината, после си продължавам да пия кафе.
При мен начина е като забележиш нещо, че трябва да се бутне, да го бутнеш веднага, но без да се престараваш. Така няма нищо особено за правене в края на седмицата, а събота е ден като всички други.

# 39
  • Мнения: 1 174
Брей, че дълго ми се е получило  Shocked
Бърди, кърмата наистина е проблем, ама поне не остават петна, аз си постилах голяма хавлиена плажна кърпа, и спях на нея, обикновено до чаршафа не стигаше.
Иначе веднъж седмично сменям и аз, но калъфки по - често - примерно 2 пъти в седмицата.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 414
Роси, много добре си ти се е получило, прочетох много полезни неща, например това с чашата с лимон в микровелето не го бях чувала, а точно преди няколко дни я търках отвътре гадината  Mr. Green
За хавлиената плажна кърпа също не би ми хрумнало, а е много добра идея! Аз слагам под чаршафа едни подложки от аптеката, да не стига до матрака поне, ама това за над чаршафа си е екстра идея.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 957

Сега се сетих и нещо, което много улеснява домакинството.
В предното жилище и в моето студентско имах отворена библиотека т.е. всички книги бяха на рафтове, а не в шкаф.
Никога повече няма да направя тази грешка. Толкова прах събират книгите и така трудно се чисти там... Вече всичко в шкафове с вратички или големи чекмеджета.  Simple Smile

Този съвет бих го дала на всеки, който има много книги! Родих се откакто сложихме вратички на библиотеката. Първо, не се събира прах, второ, книжният прах е силен алерген, трето, малката не може да я използва за катерушка (кака й се катереше почти до тавана, а не можеше да слезе  Laughing).

Роси, и аз благодаря за съвета с лимона и микровълновата! Използвах го за обезмирисване на хладилника, но за микровълновата не бях се сетила!
Бърди, и аз покривах дивана с плажни кърпи (чаршафи) като кърмех, че беше ужас - навсякъде течеше. Веднъж седмично сменям чаршафи.

# 42
  • Мнения: 5 577
аз днес съм решила, че ще се справя с това пусто домакинство, мама му и прасе.
една пералня простряна, дрехи за гладене сгънати, прахосмукачка в хол и коридор /и аз не мога да чистя наведнъж, по една стая на ден/. и маска на косата си правих, абе с две думи половината ден мина и нищо особено  Close

не разходих децата, което си е ущърб, но ако бях и малкото свършено нямаше да е на лице, т.е. тотална кочина.

# 43
  • Мнения: 1 749
Аз съм строила малката в стаята да си прибере играчките. След малко ще й връча прахосмукачката, щото е разсипала някакви стърготини (незнайно откъде извадени) по пода.По принцип се справя добре като за дете, което няма 4 години.
Скоро мисля да почна да я уча да си оправя сама леглото Joy

# 44
  • Мнения: X
Роси - перфектна организация  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт