Как и кога казахте на шефа за бременността си?

  • 16 291
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 74
Записах се за ЖК, дадоха ми документ че съм бременна, но преди това се обадих на шефката да и кажа, че ще отсъствам 1 ден да правя изследвания, исках да и кажа очи в очи. Но, тя взе да ме разпитва - ама да не си бременна. Прие новината УЖ добре, каза да не се притеснявам за работата си, че дори ако искам и имам сили мога да работя  от вкъщи.

Но, времето ще покаже.
Важното е, че вече знаят, и ми е спокойно, свалих товара от раменете си. Grinning

# 61
  • Мнения: 88
Little Evil, съгласна съм с теб. На всякакви шефове съм попадала и повечето от тях са изпитвали, едва ли не ужас служителките им да не забременеят. Имам си документа и само след като го предам на счетоводството, смятам да разглася

# 62
  • София
  • Мнения: 7 097
Обявих на ръководството късно, когато вече ми личеше, но това защото бях в друг вид отпуск междувременно и нямаше нужда.
За да се задейства закрилата по КТ, колкото по-рано уведомиш работодателя си със съответния документ, толкова по-добре.

# 63
  • Мнения: 425
Аз казах малко след като разбрах че съм бременна,защото първо сме малко пресонал,шефката ми е много разбран и лоялен човек и исках да бъде наясно и да знае какво я очаква,за да си търски скоро нов човек.Всичко зависи от фирмата и взаимоотношенията ви.ние си бяхме като семейство Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 164
Започнах работа и на 3-тият ден ми се наложи да вляза в болница за задържане в 5г.с. и още веднага им казах, получи се много кофти ситуация, поне аз се почуствах много зле от създалата се ситуация. Но мисля, че все пак е хубаво, колкото по рано толкова по добре, още повече ако са лоялни към теб, не че не може да се получи някоя изненада, но все пак...

# 65
  • Мнения: 212
До тук като че ли все повече наблягахме на хипотезата за нелоялни началници и как да се предпазим от тях. Очевидно обаче има и нелоялни служители - такива, които още с постъпването на работа вече са бременни и крият този факт; ръководството разчита, че е назначило служител дългосрочно, а още на третия ден се оказва, че съвсем не е така. За съжаление менажерите няма как да предприемат превантивни мерки по този повод и за още по-голямо съжаление може би това е една от причините по статистика мъжете да продължават да се реализират професионално по-добре от нас.

# 66
  • София
  • Мнения: 164
До тук като че ли все повече наблягахме на хипотезата за нелоялни началници и как да се предпазим от тях. Очевидно обаче има и нелоялни служители - такива, които още с постъпването на работа вече са бременни и крият този факт; ръководството разчита, че е назначило служител дългосрочно, а още на третия ден се оказва, че съвсем не е така. За съжаление менажерите няма как да предприемат превантивни мерки по този повод и за още по-голямо съжаление може би това е една от причините по статистика мъжете да продължават да се реализират професионално по-добре от нас.

Ако се има впредвид мен, не съм крила просто НЕЗНАЕХ и някой който е имал нередедовен цикъл знае че си идва когато си иска!!! Другото което също бих искала да кажа по темата е, че когато непрекъснато ходех по интервюта за работа ме гледаха в корема дали случайно не съм бременна и ми се задаваше такъв въпрос на който съответно отговора беше НЕ / защотото НЕБЯХ/, но пак не ме взимаха разбираш ли защото един ден и това може да се случи!!!  Бях чула, че в европейските страни не се задава такъв въпрос на интервю

П.С Поставяли са ми и условия само да вметна!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 483

Ако се има впредвид мен, не съм крила просто НЕЗНАЕХ и някой който е имал нередедовен цикъл знае че си идва когато си иска!!! Другото което също бих искала да кажа по темата е, че когато непрекъснато ходех по интервюта за работа ме гледаха в корема дали случайно не съм бременна и ми се задаваше такъв въпрос на който съответно отговора беше НЕ / защотото НЕБЯХ/, но пак не ме взимаха разбираш ли защото един ден и това може да се случи!!!  Бях чула, че в европейските страни не се задава такъв въпрос на интервю

П.С Поставяли са ми и условия само да вметна!!!
[/quote]


Задаването на въпрос относно бъдещи планове за брак/ деца и пр. се счита за сериозна злоупотреба и дискриминация в белите страни- подсъдно е. В нашата фирма- един от топ 10 работодатели в света, в българския офис, са наемали жени в 6ти месец, именно заради привнесената практика от чужбина. Аз, понеже съм Тома Неверни, винаги си действам по каналния ред и дадох писмено уведомление- след 2 години и половина стаж на това работно място. А как се справяме с нагли работодатели, които отказват да те осигуряват на пълната заплата и мислят всякакви хватки да спестят някой лев- особено в малките градове, където всички се познават и не може да се оплачеш, поради риск дори от физическа саморазправа.

# 68
  • Мнения: 88
Съгласна съм с Just Woman. Колкото пъти съм търсила работа ми беше поставяно това условие. На предишната работа една колежка се беше случило таман започнала да се окаже бременна. Не видя лошо отношение, но който постъпи след нея беше гледан с особено мнение. Разбира се, че от гледната точка на работодателя не е приятно да наемеш човек, да инвестираш в обучението му (ако има такова) и той да ти "сервира" - ми аз съм бременна. Обаче и жените си имаме права, а възможността да дарим живот ни е по-скоро привилегия, заради, която трябва да бъдем уважавани, а не дискриминирани!

# 69
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
бяхме на служебно мероприятие и шефът се тръшкаше защо не танцувам...покани ме на танц и му казах ...просълзи се

# 70
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
В края на 4-тия месец, не му стана много приятно, но го очакваше!

# 71
  • Мнения: 42
При първата ми бременност, шефа разбра сам  Simple Smile Засичайки ме поредна сутрин с баничка и сокче  Simple Smile "Ти на не храниш два живота? Simple Smile" Няма какво друго да кажеш на този въпрос  Simple Smile
Всички бяха много мили и добри през цялата ми бременност и ми се обадиха половината колеги като се роди малкия мушмурок.
Този път не хапвам баничка на закуска  Simple Smile, но им казах във втори месец. Никой не бе изненадан, общо взето всички знаеха, че исам да си имам още едно бебче Heart Eyes

Всичко си зависи от човека.

# 72
  • София
  • Мнения: 275
В началото на 4 месец му казах. Поисках среща( работя в голяма банка и срещите се уговарят няколко дни предварително), отидох с една кутия бонбони и казах, че искам да почерпя, че ще ставам мама. Смея да кажа, че се зарадва, а и той наскоро беше станал баща. Каза ми колко съм важна на Банката, как ще им липсвам много и т.н.

# 73
  • варна
  • Мнения: 1 228
Вчера видях двете чертички ,това ми е втора бременност (първата завърши в 8гс).Първия път побързах да споделя с шефовете(малка фирма сме)и те ме питаха до кои месец ще работя за да преценят кога да търсят човек.Но сега сам решила да кажа чак към 3 месец ,обаче и шефката е бремена и когато кажа тя ще е в напреднала бременност ,и това, че сам казала късно може да се окаже проблем.Не знам как да постъпя.

# 74
  • София
  • Мнения: 275
mimenceto123 Честито ти  EFP и много лека и безпроблемна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт