Идеи за бизнес - 11

  • 74 693
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 157
Преди време имах странни усещания за магазин под нивото на учлицата. Та да попитам, стъплата надолу качват ли оборота?
Joy
Ама къде е казано стъпалата нагоре или надолу водят.
Да, това за оборота зависи от надценката.

Smilie, с втора, с първа  Grinning и с услуга, инж. съм /това уж ми е осн. работа, ама като пламна една любов необяснима към втората употреба/. Всъщност на много от вас, с които контактувам не само тук им стана ясно, че моята втора не е баш втора, а по-скоро аутлет на цените на втора, различен тип от това, което съм виждала по други градове. С дрехата от моята втора можеш да излезеш от магазина и да отидеш на работа, на парти или където си искаш:)
Много хора, дори не разбират, че пазаруват от такъв магазин, докато не стигнат до касата. Последен случай от понеделник.  

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Шега беше Wink

# 17
  • Мнения: 157

Затова се и търкалям, смеейки се.
Тигърче, написала съм, че тези правила са ми помогнали в моя двугодишен търговски живот. Например, ако в другата ми работа оборотите са колкото наема, то само държавните такси не можем да си платим.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 21:44 от lady_Blu

# 18
  • София
  • Мнения: 16 111
За детското фризьорство  Каспър го е  сметнала като инвестиция много добре.
Същото е и мнението на младата фризьорка у дома/не е гадже на футболист,  баща и е  таксиджия/.
Разгледахме салона като клиенти и тя стигна до извода, че постепенно ще се превърне в поредния квартален в Лозенец. Покрай детските има и услуги за родители, та така.
Нейното мнение е, че може да се развие в  общо помещение с детски център или магазин.
Но, не повече от 1 - 2 стола, все пак се работи предварително записан час.

# 19
  • Мнения: 5 710
На мен ми харесва идеята, но в рамките на нещо, като това на Каспър.
На моя близка майка й има салон нормален ( фризьорски и козметичен) , големи инвестиции направиха, работиха много добре, в кваратала в който са, един блок хора са колкото 3 тукашни села и всичко вървеше чудесно. В момента е освободила момичетата едно по едно,  и е малко като човекът-оркестър. Не може да изкара и вноските за заема.

Харесват ми разни салончета за кучета - къпане, подстригване, може би обезпаразитяване + дрешки, аксесоари и всякакви работи други за куче и коте.
Това дали върви:) Знам едно магазинче такова, не ми е ясно защо досега не е фалирало, явно има фенове:))

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 21:50 от 10 c's

# 20
  • Мнения: 157
10 c's, започва да ми "мига червената лмпа". Това, което пишеш хич не ме радва, Немо от Испания говореше подобни неща, Маргало казва, че в Русе животът е замрял... Да не стане темата "ИДЕИ ЗА БИЗНЕС В КРИЗА". Между другото  - местните търговци на хр. стоки са отчаяни. Магазинът от веригата "Плюс", който е в града ни разпродава стоките си с огромни намаления /до -70%/. Като всеки ден има различни неща на супер промоция. Няма да ви казвам калко хора има постоянно в магазина. Освен хранителните, има и пром. стоки. Само като пример - шоколад Милка 0.97 ст. На негово място ще има Лидл. Напълно разбирам момичето с хран. стоки, което каза, че приключва с този бизнес.

# 21
  • Мнения: 2 037
На мен ми е интересно как вървят нещата при Флорисима, отдавна не е писала.
Лейди блу, арт мама, за стъпалата е така, при нас няма и примерно майките с количките, бабите с бастуните, тези, които бързат, влизат безпрепятствено. Стъпалата са голям проблем, като гледам магазините около нас, които също разчитат на поток от хора.

# 22
  • Мнения: 514
Интересен сайт,ще разгледам!Благодаря!  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 16 111
10 c's, започва да ми "мига червената лмпа".
Доказано е, че при стагнация  първо се спира педикюра, с надежда поне до другото лято.
После започват сами да си оправят маникюра, накрая - фризьор само в краен случай и то на промоция или в евтино квартално.
Тази седмица съм в отпуска и постоянно се разхождам из София. Наблюдавам салоните - работа има само в евтините, тип Хигиена от 1980 г. със старите бръснарки с престилките.
Като следващ етап очаквам - влошено качество на предлаганите дрехи  втора употреба.
На такива хубави и удердени магазини като  lady_Blu. Не, че е нещо лично - просто хората по света спират да купуват дрехи и си карат със сегашните. В магазините - със намаления оборот се поръчва и изработка на по-малко бройки от модни  колекции.

Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 09:34 от Aisha

# 24
  • Мнения: 5 710
Точно мислих да кажа, че работят само скъпите салони:))
Хората, които имаха пари за Вени, продължават и сега да са клиенти.
Салонът, за който споменах е квартален, народът наоколо средна ръка, възобновиха практиките да си правят маникюр, да се боядисват сами, купиха си преси ( не се сещам как се казват, тези за изправяне на косата) и така. Ходят на фризьор покрай смяна на сезона...  Мислила съм си, че ако го бяха замислили като по-луксозно място може би нямаше да потънат...

. В магазините - със намаления оборот се поръчва и изработка на по-малко бройки от дони колекции.


Когато правихме магазина с мъжа ми се срещахме с представители на марки, те отдавна работят на принципа на заявени количества.  Т.е минимален им е риска, произвеждат само колкото е поръчано.

# 25
  • Мнения: 157
10 c's, занимавате ли се още с магазина за дрехи? Сигурно си го премисляла 100 пъти, но как ти се струва внос от Бг? Напоследък един от производителите ме изненадва приятно, а цените мисля, че ще са атрактивни за вашия пазар. Ако те интересува, пиши ми.

# 26
  • Мнения: 6 206
аз пък имам разни познати, които шият на ишлеме за големи фирми от чужбина - обратно в играта са, имат 40% ръст на поръчките и връщат обратно на работа, всички хора, които са освободили
толкова за хората, които си носят старите дрехи

# 27
  • Мнения: 5 710
Да, имаме, мъжът ми се заниамва. Не знам дали се интересува, ще питам.

Тук хората не са много нормални да ви кажа , не знам как ще носят старите си дрехи   - съвсем обикновени хора носят  Moncler, Richmond , John Ashdfield ... колко якета само на Монклеър ми минаха през ръцете не е истина. Парадокси много забелязвам в това отношение.

# 28
  • Мнения: 4 300
Като следващ етап очаквам - влошено качество на предлаганите дрехи  втора употреба.
Аз пък мисля, че ще останат само такива втори употреби като показаният в предната тема- за маркови  и супер подбрани дрехи, с високи цени. Иначе просто не виждам логиката, и в България се напълни с магазини на големи фирми. При положение, че можеш да си купиш нова тениска за 10 лв редовна цена и за 5 намалена, не виждам защо ще купиш секънд хенд за 2.50 ( примерно, нямам идея как вървят).

# 29
  • Мнения: 6 206
Да, имаме, мъжът ми се заниамва. Не знам дали се интересува, ще питам.

Тук хората не са много нормални да ви кажа , не знам как ще носят старите си дрехи   - съвсем обикновени хора носят  Moncler, Richmond , John Ashdfield ... колко якета само на Монклеър ми минаха през ръцете не е истина. Парадокси много забелязвам в това отношение.

как определяш обаче някой като обикновен?
аз много отдавна спрях да се опитвам да ги определям, защото е невъзможно - милионери изглеждащи като кварталния пианица не са изключение вече
и, да в италия е така, сестра ми е обикновено момиче с обикновена работа, а едногодишното й бебе беше с яке на кавали, а тя с някакви обувки където са 300 евро намалени...

Общи условия

Активация на акаунт