Идеи за бизнес - 11

  • 74 695
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Според мен няма такова нещо, защото е криза да вървят само евтините или само скъпите салони, само вторите употреби със дрехи на ниски цени или само втори употреби с дрехи на високи цени.Има си клиенти за едното, има си за другото.На ВСИЧКИ им се отразява кризата.Проблема фризьорските салони да залязват толкова , поне в моя град е, че само в моя квартал в радиус от 300м, има поне 10 .По едно време и с вторите употреби беше така.Сега кризата ще поотсее малко излишните.

# 31
  • Мнения: 1 808
Да се включа и аз в новата темичка............
Та,за втората употреба:
В града,в който живея има достатъчно такива магазини-има и от двата вида.
И това,което аз забелязвам е,че когато хората намерят магазин с почти нова,почти модерна и качествена стока,подредена като в скъп марков магазин /при нас има два-три такива/ не им се влиза да "ровят" после в някой миризлив и неподреден такъв.
И лека-полека свикват и с по-високите цени.В началото виждам реакцията на клиентите,възклицанията от цените на етикетите,но след това,точно тази дреха я няма на щендерите.
А в другия вид магазини влизат,не,че не влизат хора,но там дрехите се залежават,защото не можеш да оцениш дрехата при вида,който има.
Трябва да имаш така казано "ОКО",че да откриеш в огромния куп боклуци нещо наистина хубаво.
Всичко това го казвам от личен опит-магазин за втора употреба,който затворих преди 2 години.
Трудно беше със снабдяването,тогава в града ни бяха два-три склада и нямаше добър избор.
Клиент ми беше един собственик на такъв магазин,който чакаше първи при получаването на стоката,подбираше най-качественото и след това го пускаше в малкото си магазинче,което и до сега си работи.
Това май е по-печелившата идея за магазин втора употреба.

# 32
  • Мнения: 157
Аз имах предвид новите дрехи, с номера от 46 нагоре. 10 цента, ако изобщо успея /в момента се пазарува за празници, банкети, партита и буквално бройките, които зареждам до вечерта са изчерпани/ще ти снимам няколко неща на този производител, който имам предвид. Зареждам само по няколко бройки от модел, не желая да правя униформени дамите в малкия ни град и затова не зная доколко ще сколасам със снимките. Как би приела цена между 7-12 евро на едро, качествен шев, хубав модел, прилична материя /тук не очаквай чудеса, но факт - капризните ми клиентки приемат материите без коментар, обикновено е едно мрънкане за 100 % памук/? 

# 33
  • Мнения: 157
Според мен няма такова нещо, защото е криза да вървят само евтините или само скъпите салони, само вторите употреби със дрехи на ниски цени или само втори употреби с дрехи на високи цени.Има си клиенти за едното, има си за другото.На ВСИЧКИ им се отразява кризата.Проблема фризьорските салони да залязват толкова , поне в моя град е, че само в моя квартал в радиус от 300м, има поне 10 .По едно време и с вторите употреби беше така.Сега кризата ще поотсее малко излишните.

Точно. Когато се пренасити пазарът, постепенно се саморегулира, оцеляват тези, които са по вкуса на клиента. И има място и за магазините "Всичко за лев", и за луксозните бутици, и за скъпите, и за евтините услуги.

# 34
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте, бях си обещал да не пиша преди да изчета всичко и почти го направих.   bouquet
На всички искам да кажа, че се възхищавам от желанието за развитие на това с което си се захванал.
И така да се представя; държа два магазина  #Crazy детски и дамски, с дамското се занимавам от около 8 години, детския е от 2, но в относително глухо място. Равносметката е че двата по една или друга причина не вървят,  до момента 13.00ч нямам сефте  Confused , а дамския магазин е в квартал, но с кдобра локация и човекопоток. Мислех и ровех относно полуготовите храни предлагани на крак, но в момента инвестицията ми се струва непосилна, пожелавам на всички много работа и успехи.
Идеи; школа за танци
Баничарница,  chef
Печени пилета на грил,
Бърза закуска

# 35
  • Мнения: 157
Добре дошъл, danchopj!
Работиш и в неделя?
Сигурно и аз, ако бях отворила днес, щеше да е същото.
В нашия град няма навик да се пазаруват дрехи в неделя.
И аз съм с дамски дрехи, не е това, което трябва да бъде, но има раздвижване заради празниците.
И с други дрехи търгувам, но то вече и емотиконите разбраха за тях.

# 36
  • Мнения: 4 616
в неделя винаги е слабо и аз съм на работа в момента , спомням си че преди само в неделя обикалях магазините за дрехи ,така че хора за всичко си има , такива обекти се оценяват  , примерно  когато детето беше малко му смених доставчика на храна само защото не работеше по празници , тяхната логика беше, че тогава родителите много готвят и не им е рентабилно, да ама не точно по празници най- вече се нуждаех от детска кухня
аз съм по бързооборотните стоки но в неделя например  мога спокойно да отварям по късно , но не го правя и то заради 2-3-ма редовни които минават в 7.30.

# 37
  • София
  • Мнения: 216
Присъствам, в интерес на истината от 13.30 на сам, ако късах билетчета......  Joy
истинате е че стегнацията и конкуренцията са доста големи, не писах но съм от София.
Мога да изкажа мнението си относно ;
Аз имах предвид новите дрехи, с номера от 46 нагоре - това наистина е проблемна ниша, само през последните 3 години, в района затвориха магазини за големи поне 3 броя. Едри дами влизат и при мен, но в повечето случай за да се оплачат ,,как все за клъощави се шие!!!" . Добре де аз нямам против, заредих по нещо и за тях, НО - стана така както беше писала една доста оправна дама за фрешовете и менюто, бе то кой ли го гледа....... слагай там от по евтините менюта!

# 38
  • Мнения: 157
Едри дами влизат и при мен, но в повечето случай за да се оплачат ,,как все за клъощави се шие!!!" . Добре де аз нямам против, заредих по нещо и за тях, НО - стана така както беше писала една доста оправна дама за фрешовете и менюто, бе то кой ли го гледа....... слагай там от по евтините менюта!


 Joy Точно така е, по-едрите дами могат да карат с един панталон два сезона. Но всеки ден са в хранителния магазин, за да се утешат за неправдата "как все за клъощави се шие" . Факт.  Mr. Green
Най-вървят номерата 48-56, поне при мен, както и малките номера 36-44 на една определена марка. Модна къща.

yasmina, сравняваш несравнимото. Де е Варна, де е град от 10 000 души, половината от които изчезват още в петък вечер - кой към София, кой към Враца, кой към Плевен и т.н.

Данчо, баничарницата си е идея на мъжа ми. Ще го чакам да се пенсионира (след няколко десетилетия), пък може и да се пробваме. В града ни липсва хубава баничарница, а той обича банички.  Grinning

Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 15:31 от lady_Blu

# 39
  • Мнения: 53
danchopj добре дошъл първо! Да ти кажа идеята за школа за танци не е много добра. Ходя на такова място няма много хора. За печалба и дума не може да ства по скоро за добрата кауза. По принцип наистина мисля, че трябва да се прави това, което ти се отдава, от което разбираш и което ти харесва. Може би точно това, че мъже са собственици на много магазини за дамски дрехи обяснява неподходящото зареждане. Embarassed Също така да напишеш на един магазин, че е само за XXL и да направиш няколко манекена на дебели чучела не е добра идея. Има едри хора, които искат да носят нормални дрехи и го правят. Може би просто трябва да се наблегне на размер XL от даден модел за сметка на S.
А какаво имаш предвид под полуготови храни предлагани на крак и защо да са чак толкова голяма инвестиция?

# 40
  • Мнения: 4 569
Какво стана с Флорисима?

10 цента,на теб най-ценно ти е помещението.Ако се откажеш от химическото-друго ще е ,но поне няма тепърва да мислиш за помещение /то е едно от първите препъни-неща/.

Женя83-след откриването на Лидл по бтв новините даваха репортаж че големите вериги изяждат малките квартални магазинчета,а по-натам веригите щели да се изядат помежду си.Наричало се търговски канибализъм. Tired

# 41
  • София
  • Мнения: 216
danchopj добре дошъл първо! Да ти кажа идеята за школа за танци не е много добра. Ходя на такова място няма много хора. За печалба и дума не може да ства по скоро за добрата кауза. По принцип наистина мисля, че трябва да се прави това, което ти се отдава, от което разбираш и което ти харесва. Може би точно това, че мъже са собственици на много магазини за дамски дрехи обяснява неподходящото зареждане. Embarassed Също така да напишеш на един магазин, че е само за XXL и да направиш няколко манекена на дебели чучела не е добра идея. Има едри хора, които искат да носят нормални дрехи и го правят. Може би просто трябва да се наблегне на размер XL от даден модел за сметка на S.
А какаво имаш предвид под полуготови храни предлагани на крак и защо да са чак толкова голяма инвестиция?
Благодаря, школата ми хрумна като идея защото имам една клиентка, която превъзнасяше нейната където танцува и ми наду главата  Grinning, аз лично не съм в час как стой въпроса, мога да кажа че има търсене на подобни дейности свързани с най малките, но колко ще е печеливш този бизнес, мога да гадая. Относно зареждането мога да кажа единствено, че в 90 процента от случайте XL е подходящо за една нормално сложена дама, въпроса е че влизат не малко дами който са за 3, 4 и тн XL и започва едно мрънкане....  лично аз нямам нищо против когато има нещо което е добро и си заслужава да го заредя, но идеята беше че много от нещата който се шият М, не се шият в друг размер.
Идеята ми за полуготовите храни е свързана с потребността на всеки да похапне нещо на бързо, в обедната почивка или между задачите. Не помня къде го четох, но ми се върти в главата че за тази дейност са необходими две мивки с топла и студена вода, аспирация, хладилник и фризер в зависимус от продуктите с който ще се работи, уреди на който храната ще се обработва термично. След това се минава през хигиените органи и така. Лично аз ще съм много благодарен тези теми да се обсъждат, още повече че това може да роди нови идей.

# 42
  • LOST
  • Мнения: 12
Какво стана с Флорисима?
10 цента,на теб най-ценно ти е помещението.Ако се откажеш от химическото-друго ще е ,но поне няма тепърва да мислиш за помещение /то е едно от първите препъни-неща/.

Женя83-след откриването на Лидл по бтв новините даваха репортаж че големите вериги изяждат малките квартални магазинчета,а по-натам веригите щели да се изядат помежду си.Наричало се търговски канибализъм. Tired

Ето ме , жива съм Hug, здрава съм... Wink
Ходя всеки ден на работа и започнах да свиквам, не ми тежи работата оборота се държи около 100-120 -140 лв. Събота и неделя е по-слабичко пазаруват главно плодове и зеленчуци и има "придошли" клиенти, постоянните са почивка/ в неделя/ а те ми правят оборота през седмицата. Не ви пишех защото засега невиждам с какво да се похваля като стигна 300-400 лв. ,  Rolling Eyes тогава мислех да ви пиша и да кажа , че и в криза може да се успее.
 Виждам че сте почнали и нова тема затова и няма как да не се запиша.
Планувам след Нова година да се регистрирам по ДДС и да започна да продавам цигари защото все си ги търсят.
Е,  това е от мен, лека нощ!

# 43
  • София
  • Мнения: 642
От толкова теми съм с вас, така че няма да изпусна и тази  Hug

Мдаа и аз така. Толкова ми е приятно да ви чета, въпреки, че моя ентусиазъм за бизнес секна.

# 44
  • Мнения: 53
danchopj разбира се, че има много едри жени, защото не могат да ядат само префинена храна Simple Smile или поради други причини (нямат пари за процедури). Трябва да се зареждат и по-големички работи, но не е нужно магазинът моментално да се преименува на XXL Гигант и т.н. Ако трябва намери кой може да те снабдява и с по-големи дрехи. И още един съвет  Wink : зареди и евтини обикновени неща като ръкавици, чорапи, бикини, слипове, в случай, че нямате. Ако клиентите не са си харесали дреха или не са се побрали в нищо магат да си вземат поне нещо малко (за отсрамване).

Общи условия

Активация на акаунт