Отговори
# 690
  • Мнения: 15
Shortyd, имаш и моят глас! :peac
Мама Веси, добре ,че не се е случило нищо страшно. ooooh!И ние сутринта намерихме разни бомбички на терасата и на двора ни. Thinking
Лъки, браво на декемврийската мама-поздрави за нейното бебче. Hug

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 3
Сладури, искам малко инфо. Може ли бургаските мами да ми кажат къде са ходили на ФМ и колко им е излязло. На мъжа ми братовчедка е бременна и се интересува, та обещах да попитам. Благодаря ви предварително.

# 692
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
ЧЕСТИТА НОВА 2011 ГОДИНА И ОТ МЕН, мили мами, с вече понараснали коремчета.
Желая от сърце на всички ви една изпълнена с положителни емоции незабравима година, много здраве, любов и семейно щастие и през март живот и здраве всички да се отчетем с прекрасни бебчета


Вярно, че се включвам 1 месечно, но не ви изпускам от поглед:)
Празниците бяха супер изморителни и вълнуващи за мен.
От 23 като сме седнали на маса, та чак до вчера/само 29 почивахме/
килограмите са мн нагоре, но се надвям за няколко дни да се уравновесят.
На 29 бях на консултация и доки каза, че всичко е наред.
Малко ми е висока захарта/5.75/, но все още съм в норма, а и стова ядене на сладко последните дни.....

За коластрата от гърдите -не се притеснявайте.Аз имам от 3-я месец като корички по зърната.Преди не е било така, но всеки път си е различно.Все пак навлизам и в последната 3-тина и това е нормално млчните жлези да започната да понабъбват и пускат по нещо.

Мислехме за НГ да пътуваме, но доки каза:НЕ!
Покрай Коледа от мерак да се представя добре се поизморих доста и имах мн контракции.А като за 3-ти път нещата сигурно ще се случат мн бързо и беше по-добре да не рискувам.Пък и НГ ще има и догодина.
Празнувахме с приятели в СФ и имаше 2 бебета на по 8 месеца, та съвсем нагледно си представих и какво ще е другата НГ:)Simple SmileSimple Smile

Някой беше споменавал за пиенето на Арника преди раждането, но не го намерих.
Ако някой се сети какво беше , моля, да ми пише или на лични.

Имало някаква детска борса в Хаджи Димитър.
Тези дни ще ми обяснят къде е и ако някой го интересува ще кажа.
Още нищо не съм купувала и мисля да позапочна.
Една приятелка ми даде малко дрешки за новородено и като видях колко са малки направо се сетрснах.
Човек ще каже, че не съм виждала никога малко бебе............

Хубава седмица и успешен старт на Новата година на всички ви и на бебочетата!

# 693
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте, момичета  bouquet
Първо да се отчета: днес бях на консултация, бебка е добре докторката каза,че съм я охранила Joy по коледните празници и отговаряме като за 32 седмица HugПусна ми изследвания, утре сутрин на гладно ще ги правя и на 23 януари ще ми даде обменната карта и отпуска по майчинство Grinning

Валари, за топлата вода и аз се къпя с по-топличка, за сега ми е добре, а и не издържам с хладка, но аз съм си  по-зиморничева по принцип.Коластра, нямам, но при всеки е индивидуално.

Мама Веси, добре ,че не си била в стаята.... Grinning

За срещата- и аз съм за Peaceсамо кажете къде, кога и в колко часа Grinning

За тема:Март все още е далече,спи на топло МАРТенско човече

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 15:18 от maiski3

# 694
  • Мнения: 1 365
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ НА ВСИЧКИ!!! ПРЕЗ МАРТ ДА СЕ РАДВАМЕ НА НАЙ-ПРЕКРАСНИТЕ БЕБЧЕТА!!!


Искам да ви се оплача - сутринта към 5 часа получих доста неприятни болки в корема, все едно ще ми дойде цикъла... Станах, пих Магнерот и но шпа и по някое време пак съм заспала... После към 8 часа сутринта пак имах такива усещания. Повече не се появиха, но доста се притесних... След малко тръгвам при док за болничните и ще й кажа, да видим тя какво ще каже по въпроса. В близките 2 седмици трябва да отидем и на 3-та фетална... Иначе бебчо си расте и ритка доста стабилно, даже с таткото се заиграват понякога. Таткото гали коремчето, а бебчо отвътре го побутва... Голям смях пада...  Joy Пожелавам ви приятен ден. Ще пиша след прегледа!

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 15:01 от котенце 1

# 695
  • Мнения: 15
Ina78, Арника се пие от началото на 9 месец или от края на 8-ми по 5 гранулки на ден за леко раждане. Това от др. Михайлов го знам. В деня на раждането на 1-2 часа по 5 гранулки и няколко дни след раждането 2-3 пъти на ден за бързо възстановяване. Схемата беше такава, мисля. И аз ще пробвам.
Да питам и аз нещо:В 30 седмица бебето ми тежеше около 1300 и доки каза, че върви едричко. Баткото се роди 3700 и момата щяла да е горе-долу там. Ако моето е едричко, какво да кажат мамите , за които четох, че бебетата им са вече 1600-1700??? newsm78 На вас казват ли ви , че ще родите едри бебоци?

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 839
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=2034 тук има инфо за Арника - и аз ще приложа това средство за  по-леко раждане и по-бързо възстановяване.
Shortyd, писах ти на лични.
За големината на бебето - последно си отговаряше на седмиците, но сега не знам колко е станало.
Въпрос към майчетата с А- кръвна група, правиха ли ви пак изследване за антитела (четох, че в 28 г. с. пак се прави, а на мен не са...)?

# 697
  • Мнения: 1 169
catwalk, аз съм с АБ- кръвна група и до сега съм си правила един тест за антитела. Предполагам на 18 януари като отида, че пак ще ми пуснат.
Това с арниката и аз ще го пробвам ако не забравя  Simple Smile

ena4, на мен досега не са ми казвали колко тежи бебока. А ми е много интересно като гледам на всички ви казват. Thinking

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 839
Да уточня ,че приятеля ми е с + резус фактор и затова ми правиха това изследване.

# 699
  • София
  • Мнения: 181
catwalk , аз съм с (В-), антитела ми взеха в петият месец преди амниото, а след него ми биха анти д ваксина(профилактично) иначе проблем нямаше.За утрешните изследвания нямам назначени изследвания за антитела, но не е проблем, защото и мъжо е с отрицателен резус фактор.Проблем е ,ако мъжът е с положителен резус фактор, а майката с отрицателен.Затова се изследват антителата.
Ако се притесняваш попитай докторката, нека сега ти пусне още едни, нее късно.Имаш право на 2 пъти през бременноста. Peace

# 700
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета!
Shortyd, имаш глас и от мен!
Лъки, да е жива и здрава малката Теодора, а на мамата бързо възстановяване!
Котенце 1, чакаме отчет.
За тема: Март все още е далече,спи на топло МАРТенско човече!
А сега и няколко въпроса, които мисля интересуват всички Hug:
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ?
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя?
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо?
4.Ще гладите ли и докога?
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни?
6.Нормално или секцио?
(знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика)

# 701
  • София
  • Мнения: 181
А сега и няколко въпроса, които мисля интересуват всички :
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ?- не, няма да ходя, на втората докторката каза само ако АГ прецени.
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя?- в петият месец, обиколник за креватче и количка(заедно ги купихме)
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо?-Тео бебе
4.Ще гладите ли и докога?-през първите три месеца ще гладя, след това само ако се налага.
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни?- не съм решила.
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика)- нормално раждане, освен ако не се наложи в последният момент секцио.

# 702
  • Мнения: 0
ч.Н.Г мили мами и коремчета.Желая  ви много положителни емоции и здрави бебоци на финала.

Не съм се включвала отдавна ,че тук при мама нямам интернет постоянно Cry
Затова немога да ви изчета изцяло!
Много целувнки на всички и до скоро!

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
За много години на всички, да сме живи, здрави, много щастливи, леко и безпроблемно раждане и много здраво и послушно бебенце.
А сега и отговорите на въпросите :
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ?- да, смятам.
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя?- още не съм купила нищо, май съм фаталистка  Embarassed
4.Ще гладите ли и докога?-ами аз и сега гладя на детенце бельото и дрешките, така че ще си гладя, поне до 5г., после бельото ще спра да го гладя
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни?- естествено, еднократни, зависи какво ще пасне на бебо - Памперс, Хъгис.
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика)- смятам нормално, но с упойка, този път няма да се правя на героиня  Grinning

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 3
Catwalk благодаря за информацията   bouquet

Благодаря за пуснатите гласове   bouquet

Сега към въпросите :

1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - Ходихме миналата седмица Simple Smile
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - Към 4-5 месец, взехме и шишета, бибки, помпа за кърма и дрешки ама малко.
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - не съм решила
4.Ще гладите ли и докога? - да ще гладя, може би докато не ми омразне (това ми е най-гадното нещо).
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни на Памперс.
6.Нормално или секцио?  - Нормално надявам се Simple Smile

ена 4 в 30-та седмица бебка беше 1276 гр. и докторката не каза да е едра.

Общи условия

Активация на акаунт