Отговори
# 705
  • Мнения: 861
ena4, на мен в 29 г.с. док. ми каза, че бебето е около 1300 г. и че няма да е много голямо. На теб пък са ти казали обратно  Rolling Eyes Аз гледах на календара и за 29 г.с. средно е 1250 г., а за 30 г.с. е 1400г. Т.е. съвсем нормално си е бебето ти. Така или иначе тези измервания са относителни. Аз ще ходя на преглед тея дни пак и ще видим колко е порастнало за 2 седмици.

котенце 1, кажи какво са ти казали на прегледа, че и аз вчера имах едни такива болежки. Знам, че не са много на хубаво  Sad Бях се засилила да ходя на док. днес, въпреки че сме се разбрали за края на седмицата, но съм по-добре от вчера и си кротувам.

За срещата - на мен ми се ходи, но не съм много във форма и ще реша дали да дойда според това как се чувствам като се уточни датата.

За анкетата:
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - не, по преценка на гинеколога ми
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - в началото на 7-я месец; боди и гащиризонче
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - не знам още; чета че другите мами често използват Сано
4.Ще гладите ли и докога? - със сигурност ще гладя, но не знам докога
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни; почти всички около мен ме съветват да купувам на Памперс
6.Нормално или секцио? - нормално, освен ако не се наложи секцио по медицински причини

В бялото кокиче спинка МАРТенско момиче,а в червеното лале-МАРТенско момче
И това заглавие ми харесва. Може да е за последващата тема, тъкмо вече ще искаме да се запролетява  Grinning

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 16:47 от Mur

# 706
  • Мнения: 1 169
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? Няма да ходя.
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? Преди около 2 седмици взех 3 бодита Heart Eyes
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? не съм решила
4.Ще гладите ли и докога? докато имам мерак ще гладя  Crazy
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? еднократни, но марка не съм решила
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) нормално ако всичко е наред

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Привет  wavey
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - Не. Мисля само в началото на 9 месец да направя 1 консултация с друг лекар, освен 2-те по ЗК и на частно, да видим на хубав ехограф размери на бебето, плацента, води и т.н., защото тази, при която съм се насочила да раждам, е специалист, но ехографът й е един допотопен. Страх ме е да не пропусне нещо.
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - Още към 4 месец - няколко бодита, после количка, столче, гардероб, малко дрешки Simple Smile .
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - Нямам идея.
4.Ще гладите ли и докога? - В началото, да. Не съм маниак на тема чистота и гладене, така че сигурно бързо ще ми омръзне. По-скоро ще гладя дрехите, които се мачкат, с естетическа цел.
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - Решила съм след като се роди бебето и влезем малко в час, да купя 5-6 броя многократни, да пробвам. Дано да ми харесат, по принцип идеята ми се струва чудесна. Записала съм се в темите във форума и ги следя.
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - Нормално, ако няма показания за секцио.

Ако позволите, да добавя и аз няколко въпроса, които ме вълнуват напоследък?  bouquet
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките?
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани?
3. Ще присъства ли таткото на раждането?
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ?

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 16:54 от Commelina

# 708
  • Мнения: 40
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - Мойте ФМ са във Фемина и последната беше в 26г.с., лекарката каза, че не трябва да правя следваща
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - Изкуших се да си поръчам бебефон в началото на 7ми месец, но това ще ми е до края. На мнение съм, че като родя и лекарите кажат,че сме ОК тогава съм подготвила списък със задачи на всички близки, та няма да имаме проблем с това.
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - Мислех SURCARE, Чико имат май само омекотител, но вчера видях,че и PurLan имат бебе, така че ще е един от тези.
4.Ще гладите ли и докога? - Чакам си дъската (обещана от мъжа ми преди 2 месеца, тъй като засега ми е неудобно за гладене,правим го на леголото, но аз не гладя откакто съм забременяла, тъй като то е ниско и трябва да съм приведена)
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? -еднократни, но за марка не мога да кажа, тъй като мисля Памперс, но пък имам оплаквания на приятелки от тях, така че ще експериментирам с марката
6.Нормално или секцио? - много искам нормално, но ме гласят за секцио и все пак се надявам, че ще ми се размине.

Допълнителните въпроси:
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? Аз чакам момиче, но знам от братчето ми, че забелването беше много важно, даже на една позната на детето на 2год. му правиха операция, тъй като майката си мислела, че забелва достатъчно, но като първо дете се оказало, че не знае как точно и колко.
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? Мисля да пробвам и бебка сама ще покаже как й е по-удобно.
3. Ще присъства ли таткото на раждането? Засега да, стига да не тръгна да раждам докато е на работа.
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? Какво е това? (простете за невежеството)

# 709
  • Мнения: 5
Здравейте, мамита!  Hug
И тук да ви честитя новата 2011 година!
Нека тя ни донесе най-голямата радост - да прегърнем малките слънчица март месец!!! Да бъдем много щастливи, усмихнати и да бъдем здрави!!!


Аз да ви се оплача - не мога да спя и това си е! При всяко звъртане на една страна се събуждам Sad Почнах да ставам повече от 2 пъти до тоалетна Sad Sad Не знам подготовка ли е какво е - но отдавна не мога да се насладя на спането както преди ...... А както казвате тепърва ни чака недоспиване  Tired Ама какво да се прави - заслужава си заради тези малки създания, които са на път Wink

Исках да питам мамите, които са шофьорки - слагате ли си колана? Имат ли право да ни глобят, ако не сме с колан?  newsm78

И сега да отговоря на въпросите Wink :
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - Не, разчитам на моя доктор, при когото смятам и да разждам
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - преди една седмица, поръчах чрез една приятелка няколко дрешки от английски сайт
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - все още не знам
4.Ще гладите ли и докога? - доколкото казват, че трябва - можеби до годинка?!  newsm78
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - нямам идея още
6.Нормално или секцио? - предпочитам да е нормално

# 710
  • Мнения: 5
Сега виждам, че имало още въпроси Wink  Grinning

1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? - живот и здраве очакваме момиченце, така че нямам идея и не съм се интересувала
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - някъде четох, че е добре да се въртят, не да са само в едно положение
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - не
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - това не знам какво е
Thinking

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 297
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? Какво е това? (простете за невежеството)
Marinels, Естествена бебешка хигиена; и  тема от форума. Накратко, още докато е мъничко, да се научи да ака и пишка в легенче или на гърне, а не в памперсите. Както нас са ни издържали и приучвали на гърне навремето  Mr. Green

Исках да питам мамите, които са шофьорки - слагате ли си колана? Имат ли право да ни глобят, ако не сме с колан?  newsm78
Аз го слагам, по-спокойна се чувствам така, а и ми е рефлекс, като се кача в кола, да сложа колана. Не ми пречи и не ми стяга, минава под корема. Имам смътен спомен навремето като карах шофьорските курсове, че бременни и хора с наднормено тегло може да не слагат колани Simple Smile

# 712
  • Мнения: 24
Shortyd и аз гласувах  Peace

ena4 на мен в 27гс ми каза че е 1200 и ми каза че е малко едричко. Много странно ми се вижда че ти го е казала и на теб  newsm78

1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - за сега не

2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - около 5м. бодита  Grinning

3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - на каката все още и пера дрехите с ТЕО и мисля и на бебо

4.Ще гладите ли и докога? - тук явно се има предвид бельото, че то другото няма как да не го гладим  Mr. Green ами.... мисля си поне докато е с бодита  newsm78

5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? еднократни, но за марка нямам определена

6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика)- както каже доки. Аз първия път бях секцио.

Commelina

1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? - нямам представа  newsm78  newsm78  newsm78 а защо се прави? майките с момченца да кажат, аз това сега го чувам.

2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? ами в началото на страни, поне така пробвах с каката ама тя си се обръщаше по гръб и до днес така обича да спи.

3. Ще присъства ли таткото на раждането? - не  hahaha казва че не би издържал. предпочитал да не знае как точно става.

4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - ами не съм мислила за това  newsm78

и аз днес  имах болки в коремчето  ooooh!  ooooh! сигурно съм се преуморила, че имах гости за именния ми ден, които днес си тръгнаха. И днес само си лежа.

Момичетата които са на преглед да се отчетат.  Peace Аз съм на консултация на 6.01.

Честито на момичетата, които са добре и бебоците им са добре.  Hug  Hug  Hug  Hug

Bub555 аз не ползвам колан не ми е удобен, и не полицаите не правят проблем ако те видят без колан  Peace

# 713
  • Мнения: 3 622
Днес се видях с няколко момичета  в Мола и си прекарахме страхотно
Надявам се в скоро време да повторим срещата

За анкетата
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - не
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - преди около месец и половина. Поръчах дрешки на бебчето от NEXT
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - вече съм купила на Пурлан за бебета
4.Ще гладите ли и докога? - не съм решила, но със сигурност поне първите месеци ще гладя
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни на Памперс
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - смятам да е нормално, ако няма някакви проблеми до края

Допълнителни въпроси
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? при сина ми лекарката ми показа какво да правя и така
 2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - по гръб
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - не и аз не искам и той също
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - не

# 714
  • Мнения: 138
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? Засега не, всъщност в четв. съм на консултация, ще видим какво ще каже доки
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? Преди 2 месеца и бяха няколко сладки бодита
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? Все още не знам, но ще проуча
4.Ще гладите ли и докога?  Да, може би до 6 м., но категорично не мога да кажа, ще видим как ще се развият нещата
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? Еднократни, на Памперс, новите по-тънки пелени
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) Нормално, освен ако очния лекар не препоръча секцио, тъй като ми е увеличен диоптъра, но това категорично ще разбера следващата седмица.

1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? Не съм мислила затова досега, нека живот и здраве дойде на дневен ред, ще го решавам тогава Thinking
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? Мисля, че то само ще си покаже как иска
3. Ще присъства ли таткото на раждането? Не, а и аз не бих искала  той да присъства
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? И аз не бях чувала затова, но вече разбрах какво е. Ще поживеем, щи видим

За шофирането с колан, аз все още го слагам, не ми пречи още, а и се чувствам по-сигурна така
Записала съм се за Дни на отворените врати в Света София утре, има ли други мами, които ще присъстват?

# 715
  • Мнения: 1 919
 newsm47 Дам ...варненската среща беще страхотна...
За анкетата
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? -  newsm78 първата я изпуснах и ако тази в 32 ГС се води 3та значи да, ама то ми влиза в пакета на платените услуги.
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - преди около2и половина месеца шапка и чорапки.
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - Сано максима, аз и нашите дрехи пера с него от 3г насам, просто ме радва миризмата  Mr. Green
4.Ще гладите ли и докога? - не съм решила, но със сигурност поне първите месеци ще гладя
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни на Памперс, Либеро, Хъджис.....ще пробвам всички и които ми паснат...
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - Секцио.
Допълнителни въпроси
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? -първия път с баткото забелвах, т,е миех докъдето може, сега живот и здраве бебето ще е момиче.
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - ми то стандарта е да се слага на 1 страна, като през 3 часа го обръщаш на другата сетрана, така ми бяха обяснили  в болницата. С баткото от началото се врътваше и спеше по гръб, зависи от бебето, ще го мисля на място.
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - Не
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - не

# 716
  • до моите любими хора
  • Мнения: 15
В 30 седмица бебето ми тежеше около 1300 и доки каза, че върви едричко. Баткото се роди 3700 и момата щяла да е горе-долу там. Ако моето е едричко, какво да кажат мамите , за които четох, че бебетата им са вече 1600-1700??? newsm78 На вас казват ли ви , че ще родите едри бебоци?
[/quote]
ena4 аз бях на консултация на 29 декември и тогава бях в 30 сед и 3 дни. Моята кукла излезе, че тежи 1577 грама. Доктора не каза, нито че е едра нито дребна. Каза всичко е наред и се развива нормално. Така, че не знам защо твоя е изказал мнение, че 1300 е голямо бебе. Важното е да са живи и здрави, пък колко се родят толкова .

# 717
  • Мнения: 0
Днес беше един наистина чудесен ден, благодаря ви Момичета   bouquet

За анкетата
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - не
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - преди Коледа, поръчах бейбифон
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - мисля да започна с ТЕО бебе
4.Ще гладите ли и докога? - мисля да гладя, по принцип гладя моето и бельото на мъжа ми, та същото ще се отнася и за бебчо
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни на Памперс
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - май клоня към секцио, въпреки че не сме коментирали още въпросе с Доки

Допълнителни въпроси
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? моя приятелка ми каза, че при всяко къпане се заголва по малко. Ходихме на показно къпане. Аз мислех да го възложа това на мъжа ми, но установихме, че са нужни по-тънки пръсти за тази деликатна работа  Laughing
 2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - мисля, че трябва да се редуват, но май мамите с опит трябва да се произнесат.
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - май ще е по-добре да не присъства
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - нямам представа какво е това

# 718
  • Варна
  • Мнения: 190
Много страдам, че изпуснах варненската среща, но се надявам следващия път да бъде в неработно време, защото днес не успях да избягам Simple Smile

За анкетата
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - вече ходих
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - купих плюшена играчка, която държи в уста одеалце, предполагам, че няма да върши работа, но много ме зарадва Simple Smile
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - още не съм се ориентирала
4.Ще гладите ли и докога? - отначало да, ще видим до кога
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни със сигурност
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - нормално

Допълнителни въпроси
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? - момиче ще е, но мои познати забелват от самото начало
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - ще го връткам
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - няма шанс, ще трябва да осигуря екип и за него  Grinning
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - това и аз не го бях чувала, но за мен е нормално да стои на гърне след 6-ти месец, така че такава ми е идеята за сега

# 719
  • Мнения: 10
Днес бяхме на преглед и бебчо е 1600гр и 37см. Лекарката ми каза, че всичко е нормално и на 24-ти януари отивам за болничния 45 дни преди раждане и пак ще се видим с бебо Heart Eyes. Обаче се е обърнал седалищно и така ме рита долу в пикочния мехур ли незнам, че получвам едни вибрации и трептения отдолу. Доки ми каза да спя повече на дясната страна, защото главичката му е от дясната страна и така да му помогна да се завърти. За изследванията утре ще й звъня да ми каже резултатите.

Bub555, аз си карам без колан и леко излегнала се Laughing и знам, че нямат право да ни глобят Peace

Shortyd, имаш и моя глас, много сладко коремче Hug

И сега по въпросите:
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - нищо не ми е казала лекарката, явно не смята за необходимо Rolling Eyes
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - все още нищо не съм му купила.
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - ТЕО бебе
4.Ще гладите ли и докога? - ще гладя първите няколко месеци, но докога незнам, може би 6м.
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни на Памперс, може и Пуфис.
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - иска ми се да е нормално като първия път.

Допълнителни въпроси
1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките? - с малкия забелвах при всяко къпане, но не успявах докрая и като беше на 5м уролог го дръпна и всичко е наред.
 2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - редувах страните наляво и надясно при всяко спане, сега мисля пак така да правя.
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - не
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - не

Общи условия

Активация на акаунт