Египет - тема 5!!!

  • 47 001
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 215
Ирина, щом не искате да разглеждате Луксор, защо не си организирате нещата така, че да останете още малко в Хургада, примерно, а след това да летите до Луксор с вътрешен полет. Другият вариант е да летите до Луксор и да се настаните там, ако предпочитате. При всички положения Луксор е достоен за разглеждане, даже и да не направите всичко, предвидено в програмата.
Приятно изкраване!  bouquet

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 4 584
На мен ми предстои пътуване до Тунис след два дни, а пък няма актуална тема за там, та реших да попитам тук за някакви особености, съвети, препоръки?

# 692
  • Мнения: 3 215
Марси, подай инфо!  Mr. Green
Тари, ако марсианката е запразнила, пиши и на лични (по-горе ще видиш как и е новият ник - нещо като Тулумба беше  Laughing)

# 693
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ще ти  кажа аз една тулумба, не 4е не станах на  бухта от стоене в къщи и да боря стреса с кухненски подвизи!
та на въпроса ,в кой край ще сте и при кого, ако е на хотел и в туристи4еските зони е добре, но.... не  се доверявайте на спокйствието отстрани! тоест документи, пари ,плътно до тялото ,никакви 4анти, бижута и умната с  мобилните, тоест не говорете безметежно отнесени! най-добре  с по-евтинки версии на  мобилен, няма  нужда да показвате благосъстояние! още полицията не  по4нала да работи, като гледам не са спрели и ста4ките , ако продължават баражите на пътищата защото някой мисли, 4е парите ги пе4ата дядо боже и ги пуска с балите, ще имате проблеми с пътуванията из някои райони! общо взето се оглеждайте и не ходете сами никъде ,тоест гледайте  движение в група!ако сте с мъж до себе си ,ако отивате в тоалетна в заведение , дайте си 4антата той да я пази! след няколкото нападения в обществени тоалетни , съм престанала да си я мотам освен на летището!
на юг има постове, доколкото знам все още! проверяват документи,наети коли  и тн за дрога, оръжие и разни трафици на  стоки и хора!
времето се о4аква да си е студенко ,при нас си вали ежедневно! но на изток е  по- приятно! но яке, шапка, боти си е много добра идея!пазаренето си го правете с някой гид ил и местен ,4е обсъждането на цената си е цяло изкуство!в медините пак се пазете от джеб4ии, то си  е нормално, навсякъде си ги има тези екстри, но там са малки ули4ките и внимавайте да не се загубите! ако има още питанки тук съм!

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 4 584
Ох, и аз щях да падна от смях с тази тулумба  Joy

keraounba,
малко страшно ми прозвуча, дано не се наврем в някоя неприятност.
Ще бъдем в Хамамет, в хотел от веригата Винчи.
Предплатили сме си две екскурзии до Тунис-Картаген и Синия град (забравих името  Embarassed) и до Монастир и Ел Джем. Освен това за компенсация за смяна на полета ще ни компенсират с екскурзия до Порт ел Кантауи и Сус. Ще бъдем пет дни и мислех да се поразходим и сами до близък град или нещо друго, но като чета, май ще се откажем. Освен това ще бъдем само аз и дъщеря ми, така че май ще си стоим повече около хотела.
Благодаря и за информацията за времето, ще се пооблечем, въпреки че ми се искаше да е по-топличко.

# 695
  • Мнения: 4 936
Завиждам ви за ходенето в Тунис! Много ми хареса!
Задължително посетете  един спектакъл в пустинята - лазерно шоу, пресъздаващо историята на Тунис! Уникално е! На 4 езика, участват над 200 артисти, каскадьори и др.! Ходила съм на доста светлинни шоута, вкл. на пирамидите в Египет - не струват нищо пред това!
В коя част на Хамамет сте? Стария или новия - Ясмин Хамамет?

# 696
  • Мнения: 4 936
коя екскурзия до ел Джем сте записали? еднодневна ли?
Колко е голяма дъщерята? Ние хдихме в един резерват - зоопарк на много голяма площ и после ни водиха да ядем поредния кускус в съседно заведение. Общ взето за плаж не става, така че освен за екскурзии няма какво друго да правите. Така, че - ходете! Синьо белия град на Сид бу саид е страхотен

# 697
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
споко, вие ще сте в  туристи4еските центрове и зони,при това с гид ,в група,така,4е не се притеснявайте! Peace отделно отивате на обекти в столицата и около нея ,както и около сус! там си е  добре ! ще видите сиди бу саид, супер! ел джем ,също, музея на картаж,дано да слу4ите слънце да ви светне за хубави снимки! приятно прекарване и гледайте да си намерите дружинка от групата с общи интереси поне  при разходките! дано вси4ко мине като по мед и масло, да не казвам  по вода, 4е току тръгнало пак да  вали и да се 4удите колко 4адъра да мотате из ръцете!  Mr. Green!  bouquet
за пустинята- не знам дали става в момента след революцията за туристи! те, местните  не смеят много да  се мотат на юг заради проблемите! нали там е гнездото на  осите, както аз му викам ! #2gunfire #Cussing out
гледах ви прогнозата, няма уж дъждове за хамамет! сутрин около7/ 8 градуса ,на обяд около 15/16!

# 698
  • Мнения: 4 936
Бих препоръчала дъждобрани - много по-леки са от чадърите, по-малко място заемат и са много п-удобни, защото ръцете са свободни

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 4 584
Ох, поотдъхнах си! След първия пост на marsy (познах те!) малко се постреснах  Shocked Викам - къде го помъкнах това дете  ooooh! То не че не е гърмян заек - къде ли не е ходила с мен по света, но все пак..
Пустинята ще си я спестим - били сме и в Египет, и в Израел, и в Йордания - Цветния каньон, затова предпочетох само Ел Джем в тази посока.
Щерката е на почти 11. Четох за този зоопарк, но не се предлага от България, може на място да се включим, ако няма какво друго да правим наистина. За светлинното шоу не съм чувала.

Да попитам за парите - каква валута е добре да носим за обмяна - долари, евро?
Как е като за нашите вкусове храната, която се продава извън хотелите?

Само да не ми се разсърдите, че отклонихме малко темата от Египет  Praynig

# 700
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за валутата  в евро е по-добре! за храната извън ,направо не знам къде  ще слу4ите да  хапнете ,4е всеки  ресторант или пицерия си е индивидуална за ка4ество! аз съм си много свикнала с магребската кухня и си хапвам и лютива,така ,4е ако не искате  люто, не искайте от доматеното пюре, защото може да е с хариса !салатата като кьопоолуто( боже дали се пише така?) си е люта по принцип! шаурмата си е добре, тажина, креп с тон или кашкавал са  добре за детето, ние ги оби4аме ! на пиците малко им липсват сезоните нещо, но може да уцелите  и многосезонни! хахаха!в сус има доста  места за хапване с  много вкусна  традиционна  кухня, дано ги нацелите! пробвайте от традиционнит е сладки, риба, калмари или октоподите, само дано готва4ът е на ниво!
египтяните няма да се сърдят, надявам се!   bouquet Peace

# 701
  • Мнения: 4 936
Ние носихме USD , храна извън хотела = не бих рискувала. За всички пътувания правех сандвичи от закуската.  За големите екскурзии - вземахме обяда си като сух пакет от хотела. - И без това ни е платен. Сина ми беше на 10 когато бяхме - много му хареса!
За съжаление не съм запазила брошурите за това шоу, за което говоря- заведоха ни в една крепост = на около 30 мин път от Хамамет, имаше нею като село пред крепостта с пресъздаден бита на тунизийците от преди време- месиха хляб, оряха, сееха. Гледахме шоу с коне - надбягване. В самата крепост ни посрещнаха на вратата - всички с костюми. Замъкът беше уникален - синът ми беше запленен. Имаше вечеря с програма. След вечерята ни раздадоха едни огромни наметала и седнахме пред замъка загънати в тях. Там, на амфитеатъра започна това невероятно шоу! Наводниха сцената, имаше кораби - неверятно, после римляни - Ако не ви го предложат от агенцията, коя е тя, всъщност?, попитайте в хотела - ние ходихме с една руска група.

# 702
# 703
  • Мнения: 3 215
А, пишете си спокойно. Черпете ме един тажин или в краен случай тулумба  Mr. Green и си разказвайте. Тя и без дуго темата има нужда от освежаване  Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 7 673
Благодаря на всички за отговорите на моите въпроси.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт