Подарък за майката след раждане

  • 40 070
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте, като четях темите из форума и се сетих да питам за това:
Има ли обичай да се подарява нещо на родилката след раждане?

Например от бащата, от роднините и т.н. ?

В семейството на мъжа ми, предишните поколения са си предавали един златен медальон: от свекърва на снаха, който аз обаче с неохота, ще приема от свекърва ми, не смятам, че го искам въобще. Една от причните е, че свекървата й , навремето й е казала: когато родиш син, тогава ще ти го дам... Свекърва ми е родила точно едно дете - син, но дали щяха да й го дадат  ако беше родила момиче Shocked И въобще, честно да си кажа, обичам традициите, но не и подобни с условия за Божиите работи, не че на мен ще ми го дадат само ако родя момче, дори и свекито и мъжът ми си мечтаят за момиче...,но ми се струва, че това бижу е натоварено с отрицателни емоции и просто не го искам.  Дори се чудя, че тя въобще го е запазила до ден днешен и имам крайно неприятното усещане, че ще ми го даде... Tired
Повече бих се зарадвала на подарък от мъжа ми, но какво се подарява?! Дотук все попадам на разкази за подарен медальон(гердан) - синджирче с висулка (ако така става по-ясно), нещо от този сорт.
Това ли е обичаят или няма такъв ?

# 1
  • София
  • Мнения: 371
 На мен мъжо ми подари огромен букет. Не съм чувала за такива медальони и гердани, но като ти го даде свекървата го прибираш и толкова. Може да е важно за нея. Не е казана да си го окачиш на врата.

# 2
  • Мнения: 139
Подари ми букет,но за мен най-големия подарък беше дъщеря ми.

# 3
  • Мнения: 3 459
Няма обичаи тука, всичко е както го чувства мъжа.
На мен лично ми се струва безсмислено да ми се подаряват гривнички, медальончета и тем подобни простотии, та нали ще си имам най-хубавия подарък.

# 4
  • Мнения: 102
О, то от детето, какъв по-хубав подарък, но от Бог, не от мъжа ми, ако ставаше само от нас, досега да имахме поне три Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 38 476
Ми аз имам подарък сребърно колие от бащата за момата. Хубав спомен ми е.
Аз си го бях харесала отпреди и не съм го наричала точно за такъв подарък де.
Не бих отказала и нещо за синковеца, ама си знам, че не сме добре с финансите.

# 6
  • Мнения: 1 424
При нас няма такива обичаи...мъжът ми ми подари букет от рози на изписването (даже подозирам, че майка ми го е купила, а той само ми го подари..едва ли се е сетил сам..беше му доста напрегнато - все  едно той раждаше Laughing) Относно това, че детето е най-големият дар, две мнения по въпроса няма Peace

# 7
  • Мнения: 59
На мен такъв подарък - колие и обеци ми подари шефката на фирмата, в която работя! Тя подарява такова нещо на всички родили, което според мен е супер!  newsm03

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз получих огромен букет .Може би ,ако се беше сетил мъжо и още нещо да ми купи нямаше да се разсърдя , но най-големия подарък  е че си имаме здраво бебе .

# 9
  • София
  • Мнения: 432
Аз получих от всички цветя, а от свекъра - и медальон на Богородица с Младенеца.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Тук правила няма!

Аз за каката получих от мъжа ми златни обици, сега за бебка отново обици. Така ще си ги сменяма и ще са ми спомен. Освен това имам и медальон под формата на две сърца с Богородица - символно да закриля и двете ни деца!   Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 30 142
няма обичай. Това е по желание, не по задължение.

На мен мъжът ми ми подари букет, златен пръстен с обици, даже незнаех, че ми е купил нещо.
Родителите ми ми подариха златен медальон с Богородица, а на мъжа ми бутилка отлежало уиски.
Родителите на мъжа ми ми подариха цветя.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 759
Няма обичай.
Както го чувства бащата/роднините/колеги и т.н.
Моя мъж ми дължи цели два подаръка  hahaha Цветя имах.
Колегите ми направиха подарък, за бебето.

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Няма обичай.
Както го чувства бащата/роднините/колеги и т.н.
Моя мъж ми дължи цели два подаръка  hahaha Цветя имах.
Колегите ми направиха подарък, за бебето.

AnMary , като гледам човекът ги е направи и то толкова скъпи, че са изписани в подписа ти  Wink

Истина е, че това са най-ценните подаръци за всяка майка. Другото е суета  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 39 759
О, да, разбира се. Емотиконката ми сама говори Simple Smile
На първото изписване толкова шашнат беше, че ми беше забравил обувките у дома Simple Smile От родилното ми дадоха калцуни, да не си мокря джапанките в снега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт