Отговори
# 660
  • Мнения: 416
Ценка честит рожден ден и от мен!!!!  newsm59 newsm67 Много здраве,късмет, любов и едно здраво бебче през май месец да си гушкаш!  newsm07 Ставаме 2 козички  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нелка честита ти  госпожичка  stork-girl  !!!!!

Искам да ви помоля да не се карате  Praynig Така като се обиждаме до никъде няма да стигнем. И на мен  колко въпроси ми се въртят, но как да си ги задам като някой може да ме нападне и обиди.  Crossing Arms Затова само чета и в краен случай ще си задам въпроса. Та нали затова е форума, да обсъдим нашите притеснения и незнания.

Искам да ви пожелая весело посрещане на Новата 2011 Година!  Tada  Ако успея да се добера до компа пак ще ви пиша, но последните дни ми е малко трудно  Embarassed

# 661
  • Мнения: 4
Диди не че нещо ама Ценка чака близнаци Simple Smile (да не си помислиш че се заяждам-само да кажа,най вероятно не се запомнила  Heart Eyes)
То и аз имам хиляди въпроси,но за сега си имам една мама -приятелка на която ги задавам.Макар че е хубаво да чуеш повече от едно мнение,но до сега отговорите са ми напълно достатъчни и аз това не питам много тук.
Например сега имам въпрос-в крема ми за корем против стрии в БГ съдържанието не пише нищо но в това на английски се оказа че пише че има 2 вида парабени,но после като задълбочих малко из нета видях че и други неща ги съдържат,като например пастата за зъби и парфюмите.Та въпроса ми е чак толкова ли са вредни или може да се преживее.Защото даже още един си взех а сега ме е страх да се мажа с него Sad

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 23:56 от kamaria

# 662
  • Мнения: 0
Да питам и аз нещо и после вече си лягам  Rolling Eyes

Сетила съм се, че забравих да питам доц. Томова колко тежи бебчето и сега реших да прегледам  диска, но там май не пише, аз ли не виждам - не знам  Thinking По онази табличка, която даде Нелили също не мога да се ориентирам, та въпроса ми е BPD /диаметъра на главичката/  e 4.71, а FL /на бедрото/ е 3.19 - как от тези показатели се изчислява теглото?  newsm78
  bouquet

# 663
  • Мнения: 567
Момичета, от давна не съм минавала - болна съм - малкият ме зарази и няма оправяне. Личният лекар не дава никакви капки-само промивки с разтвор на морска сол. А ми се запуши синузита и направо се задушавам.

Аз бях на фетална морфология при доц. Томова - чух само хубави неща, всичко е наред с моето момиченце! Перфектни са всички органи, които огледа, добър пулс, добър кръвоток, добре се храни, добра плацента, оттоваря си точно на седмицата!!! Много съм щастлива!  Laughing  Laughing  Laughing
Толкова бях притеснена след фалшиво завишения ми втори БХС, че тази история с пъпчетата, дето сте я завихрили, изглежда доста смешна на фона на това, което си мислех, че може да има моето бебе и как може да се промени живота на всички - и на нас, и на другите ми 2 деца!
Момичета, има страшни болести-не се втелявайте накъде е врътнато пъпчето или дали му стърчи ухото - важно е да е живо и здраво бебето! Пожелавам го на всички!  Praynig

Нелка, честита девойчица!  stork-girl

Ценка, ЧРД и нека се сбъдне всичко, което днес са ти пожелали най-близките ти хора!!!   bouquet

Камариа, дребно е това! Ползвала съм винаги парфюми, боядисвала съм се и кой знае какво съм слагала с парабени - не се е отразило на децата ми. Има жени на тежки терапии и пак раждат здрави дечица. Едва ли ще повлияе нещо от крема, който ползваш-дозата е нищожна!  Peace

Не съм чела назад в темата - какво стана с *milly*? Писала ли е? Днес май тя чакаше резултатите от амниото? Дано всичко е наред!!!  Praynig


P.S. *polita*, и на мен не ми каза колко тежи буболечето. Явно гледа повече органите и други неща или просто не съобщава теглото. Това нали го казват като си ходиш при твоя гинеколог.

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 00:28 от spasdidi

# 664
  • София
  • Мнения: 2 817
spasdidi,  Joy не знам при другите как е, но моята освен: "Отговаря си на седмиците" и "Добре", казано докато му слуша тоновете или докато го гледа на ехографа (който аз не виждам в този момент), друго нищо не казва. На практика, ако не бяха ФМ прегледите, аз нито размери щях да знам, нито щях да си видя бебчето, нито пък щях да му разбера пола.  Laughing Та се радвам, че ги има тях.
За синузита - и аз имам, много е гадно и разните му физиологични разтвори изобщо не помагат. Аз си купих някакво мазило, с което да може да се отпушва носа, което изобщо не го препоръчват за бременни - още не ми се е налагало да го ползвам слава богу, но ако стане критично положението, съм решила да се мажа. И много се чудя за помпичката за нос, която се слага на прахосмукачка и която по принцип е за бебета - дали тя не би помогнала в такъв случай?

# 665
  • Velingrad
  • Мнения: 0
Нелка, честито stork-girl!Най-после и твойто момиченце се показа Grinning
Ценка, Честит Рожден Ден! Много здраве и сбъднати мечти  bouquet
Spasdidi, много се радвам на хубавите ви новини Hug страхотно. За хремата-бързо да ти минава. Много е гадно, знам преди  3 седмици бях така. Ама взех по-сериозни мерки и се оправих за 2 дни. Соления разтвор само ми задръсти синусите.

# 666
  • Мнения: 102
Искам да ви помоля да не се карате  Praynig Така като се обиждаме до никъде няма да стигнем. И на мен  колко въпроси ми се въртят, но как да си ги задам като някой може да ме нападне и обиди.  Crossing Arms Затова само чета и в краен случай ще си задам въпроса. Та нали затова е форума, да обсъдим нашите притеснения и незнания.

Единственият, който досега си е позволил да се кара и да отправя обидни думи в тази тема е Джей. Не, няма защо да премълчаваш въпросите си, заради вербалната агресия на въпросната персона и да се затваряш. Ако целта на Джей е да спрем да обсъждаме всичките си емоции, търсения и въпроси, дори най-елементарните, може просто да спре да ни чете или отговаря, не че досега е отговорила на някой... Ако целта й е да започнем да задаваме въпросите си в друг форум - нека каже съвсем ясно, сигурна съм , че администраторите, много ще се зарадват. Това е тема за бъдещи майки, не за детегледачки, очавадно е, че ще имаме въпроси, повечето жени не знаят, дори какво да купят на детето си до последно, защото спазват суеверието, да не се купува нищо предварително, какво остава да четат книги за отглеждане, преди да са забременели. Нормално е, сега - в средатата на бременността си, да се интересуваме от тези неща, които бихме имали сили да купим, точно в тези месеци, в които общото ни състояние е възможно най-добро. Лично аз отговорих не веднъж на въпроси на Джей за елементарни неща, като как да си набави желязо и че желязото не може да се пие с калций, никога не употребих някоя от низките й думи, защото не смятам, че хората са длъжни да четат за болести, без да са ги споходили, пък дори и след това, за какво в крайна сметка са лекарите?! Знаела съм - казала съм. Толкова е елементарно да го прави и тя наместо да занимава хората с личните си разговори - стил обиди по адрес на този, който не ми е симпатичен. Съжалявам момиче, не съм ти влезнала в дома, за да ми се държиш дръпнато или като лелка в детската градина, ако не ти харесва - не участвай! Доста жени, казаха, че ще участват и започнаха да обсъждат списъка с покупките, пъпчетата и какво се сетиш, ти както винаги не си сред тях, тогава - не виждам за какво се кахъриш. Повече няма да те търпя, казвам го най-сериозно, не  ми е  приятна  изливащата се от теб агресия - Джей! Това е форум за бременни, не за нетърпимост, каквато проявяваш! Още повече да се опитваш да пресичаш в зародиш желанието на останалите да задават въпросите си...

# 667
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
Добро утро  bowuu
Хайде стига вече! За последен път приканвам към добрия тон - после почвам да действам. То на групата на сина ми в детската градина да говорех щяха да ме разберат децата.
spasdidi браво за страхотните новини за бебка. Ти се оправяй бързо. Накрая моята нетърпима хрема я пресякох с Биопарокс-а.
Гери този болничен ще ми е първи за бременността тази но не първи за фирмата - предна бременност пак бях но цялата бременност. Тогава парите ги превеждаха на фирмата на сметката. Когато родих Слави си направих дебитна карта за да ми преведат еднократната помощ и получавах детски една година.
Пак рано се събудих Crazy
На мен доста момичета ми се губят - Донна, баба Валка, мишлена /която имаше проблеми с ръвното и беше в болницата/
Правда дано са добри резултатите. Hug
http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/ ето един линк за помпи доста добър. Пуснах го във фейса но там ги няма всички момичета за това и тук го поствам.Лично аз благославям помпата за кърма - тя беше единственото средство за хренене на моя син дълго време Laughing
Сега ставам, че се опитвам да запаля камината ама ми е мисия невъзможна Crossing Arms

# 668
  • Мнения: 3 459


Добро утро на всички останали !  Hug
Дона, верно не е писала от сума ти време. В последно време и Буба се загуби.  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 08:08 от Хера

# 669
  • Мнения: 102
Добро утро, вижте една интересна новина:
Близначка се роди 11 години след сестрите си

# 670
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
За мен това не е близначка Crazy просто се чудят вече какво да пишат.
Да се оплача - станах рано...щях да правя палачинки - няма мляко, щях да правя принцеси - хляба свършил Twisted Evil Сега чакам мъжкия фактор да се пробуди та да го наритам към магазина Crossing Arms

# 671
  • София
  • Мнения: 294
Добро утро и от нас
Ох  и аз нямам идея какво да направя за закуска newsm78 .
Май ще ходим до сладкарницата за банички с боза
Хора стига с тези спорове. Излишно е  и много досадно.
Тук сме се събрали над 100 жени. Много ясно е , че сме различни и със свои мнения и интереси.
Нека започнем  новата година  на чисто без подобни коментари една за друга  Peace

# 672
  • София
  • Мнения: 2 817
За ранното ставане - аз напоследък хич не спя като хората - лягам си късно, спя 4-5 часа, след това дълго време не мога да заспя и след това някъде сутринта към 10 вече съм като труп и пак имам нужда от няколко часа сън...

# 673
  • Мнения: 137
Добро утро , момичета:)

Мислех си да се включа в спора , но ще си развалим настроението за празника.

За списъка определено има много излишни неща, а и си мисля че не живеем на луната, така , че при нужда винаги можеш да купиш важно и забравено.

Спасиди, напъно те разбирам, аз бях с ужасна хрема може би месец и половина. На мен ми изписаха само Вит.Ц, по две ампули на ден от 0,5 - за пиене и да си слагам по-няколко капки в носа.

Днес ще запретвам ръкави , решила съм да правя дърпана баница пък да видим какво ще стане.

Весело посрещане на Новата Година:)

# 674
  • Мнения: 301
Добро утро и от мен!
За хрема моя доктор препоръчва Виброцил.Не съм се разболявала до сега и не знам дали помага.Ако някой го е ползвал да сподели...
И аз мисля да спретна една баничка с късмети и разни други вкусотийки в новата кухня,и ще си посрещнем новата година пред новия телевизор  Laughing За който забравих да ви кажа-онзи ден си го купихме,занесохме го в апартамента(още не сме се нанесли там) и се оказа,че не влиза в секцията Joy беше голяма изненада!

Весело посрещане на новата година!И дано за всички бъде по-добра от старата!

Общи условия

Активация на акаунт