Коледно настроение! - 4

  • 51 132
  • 335
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 38
  bouquet Всички сте сътворили прекрасни неща за Коледа!

Моите окончателнисладки и меденки... утре ще пътуват на юг за Коледа  Joy

# 181
  • Плевен
  • Мнения: 10
Момичета, четох, четох, и реших и аз да се включа
Много хубави и вкусноизглеждащи неща сте направили всички  smile3501
понаправих и аз нещичко от тези така хубави рецепти, които са събрани тук и разбира се вече са излапани произведенията ми  (линцерови сладки и арменски сладки)Grinning
на рожденният ден на мъжа ми цяла предколедна репетиция направихме с тях и една торта
Ето ви нещо и от мен, което си харесах и ако остане време ще направя и това

http://www.youtube.com/watch?v=fSRCw7FLdXI&feature=channel

# 182
  • Мнения: 85
Момичета здравейте  Simple Smile Голяма емоция е в тая тема ... И мен ме запалихте да правя сладки .... Имам един проблем , ще правя звездите на Габи и си направих тестото и го оставих в хладилника за около 5 часа и сега  исках да ги почна , но не мога да ги отлепя звездичките . Тестото залепва даже по точилката . Незнам какво да правя . Иначе го опитах вкусно е и с марципана ще си отиват много ... Ако някой има идеи  Hug Благодаря !

Не съм правила точно тази рецепта, но с много лепкаво тесто процедирам така (ако си сигурна, че си сложила вече достатъчно брашно в сместа, защото понякога това е проблема)- точа върху хартията за печене, като върху топката тесто опъвам стреч фолио (свежо фолио). Така не залепва за точилката. Когато достигнеш необходимата дебелина, махаш фолиото, режеш с формите, и внимателно махаш изрезките. Слагаш хартията за печене в тавата и... оттам нататък е ясно   Simple Smile Дано да ти помага това обяснение

Благодаря ти   bouquet много на време ми даде съветите получиха се страхотни сладки  Heart Eyes
Още един въпрос имам искам да ги залепя със бял шоколад и украсата отгоре също . Та как да го забъркам тоя бял шоколад , за да си залепя звездите и да ги украся отгоре .  Благодаря Ви  Simple Smile после ако се ориентирам как се качват снимки ще ге ги снимам  Simple Smile

# 183
  • Мнения: 85
има ли тънкости в разточването на марципана? на мен ми залепва по точилката.... дали ако го сложа в хладилника ще се работи по лесно с него или със стреч-фолио , както са дали съвет за звездичките няколко поста по нагоре  Rolling Eyes
Става с фолиото пробвай , аз вече ги направих не залепва ... От време на време си мии формичката ,защото полепва от марципана и се развалят звездичките ... Така и за мястото където разточваш , сменяй го .

# 184
  • Мнения: 9
         Много коледно настроение и аромат се разнася от всички снимки. Малко и от мен - джинджифилови сладки като снежинки и с шоколадов фондан, локумки, шок. трюфели.
         Бладогаря за съветите на Labrex  за трюфелите   bouquet ,но май много не ми се получиха. Като разбивах с миксера след всяко яйце и май разбих повече, получи ми се по - гъсто. Дали така трябва да е?  newsm78
 

# 185
  • Мнения: 782
Чудесни сладки сте направили всички   bouquet

Понеже получих доста ЛС за суровите бонбони, ще пиша направо тук. Правя ги със сушени плодове/боровинки, кайсий, смокини, стафиди, сливи, фурми и т.н/ и сурови ядки /бадеми, кашу, лешници, слънчогледови и тиквени семки и т.н/. Всичко меля в кухненския робот до получаването на топка, да така става като се смелят ядките и плодовте. Слагам 1/3 ядки и 2/3 плодове , за да е споена сместта/ако не се събира на топче, добавяте плодове/. Може да се добави и мед, но те и така са мн сладки. Оформям топчета и овалвам в смлени ядки, кокос или какао, последното мн рядко използвам. Съхраняват се в хладилник. Тази вечер направих и коледните от лешници, кафяви и бели стафиди, фурми. Овалях в орехи. Общо взето комбинирате спрямо вкусовите си предпочитания.

Другите които ще правя са от типа на корни. В сух тиган, на средно силен котлон се обръщат за няколко минути сусам, тиквени, слънчогледови семки и овесени ядки /равни количества/. По отделно, не на куп се слагат в тигана. После се смесват в купа. Добавяте мед и малко кокосово масло. Трябва да е гъста лепкава смес. Застила се малка тавичка с хартия за печене и отгоре се изсипва сместта/около 1 см дебелина/. Трябва хубаво да я притиснете към хартията, за да изкарате въздуха. Оставя се да се втвърди в хладилник за 1-2 часа. След това режете на квадратчета, като бонбонки и овалвате в кокосови стърготини. Съхраняват се в хладилник, че иначе се разтичат заради меда. Тук също може да комбинирате различни ядки, да добавяте плодове и каквото друго обичате.  Надявам се , че съм ви била полезна с тези здравословни предложения.  Simple Smile

# 186
  • Мнения: 85
   Ето ги и моите звездички  Heart Eyes             


Тези последните са най - вкусни ... Благодаря Ви за хубавите рецепти и съвети   bouquet Страхотни сте  Heart Eyes
Извинявам се незнам как да намаля снимките  Confused

# 187
  • Мнения: 22 867
Тези последните са най - вкусни ...

MiqS, по коя рецепта са последните?  bouquet

# 188
  • Мнения: 85
Тези последните са най - вкусни ...

MiqS, по коя рецепта са последните?  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533031.msg16870170#msg16870170 ето тук Виенски Коледни Бисквитки на Маик ... Исках да ги оформя като топчета , но много бързо всичко се разтопи и имаше форма никаква ... Бързо докато бяха топли ги понарязах с формичките , но се получи това ... Приличат на вкус като ореховки , примесени с едни бисквити спеколос , ако ги знеш с канела ... И което е най - хубавото стават хрупкави ... Направо се влюбих  newsm78 само да измисля и по красиво оформление ще бъде супер  Simple Smile Ако решиш да ги направиш няма да сбъркаш ,много са вкусни ... и другите също , но съм пристрастена към ядки  Crazy

# 189
  • Мнения: 22 867
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533031.msg16870170#msg16870170 ето тук Виенски Коледни Бисквитки на Маик ...

Благодаря ти!  bouquet Може да ги пробвам малко по към Нова Година, да намалеят коледните сладки. Peace

# 190
  • sofia
  • Мнения: 176
Напълниха ми се очите с вкусни красоти! Момичета, неуморими сте и много  креативни. Peace

По настояване на мъжа ми, за първи път направих така наречените Меломакарона - гръцки коледни сладки.  Ако знаех, щях да ги направя по-рано, защото трябва да престоят повече време, но и пресни са много вкусни. Ето ги:

,

Рецептата взех от тук http://www.kulinarno-joana.com/2009/12/melomakaronia/

Остава ми само традиционния тиквеник и приключвам.
 
Пожелавам на всички успех в творческия процес на сладкоправене, и весела Коледа!

# 191
  • Мнения: 240
Здравейте,
да ви следя и аз пък дано сколасам повечко нещица за трапезата да приготвя.
Много интересна тема!

# 192
  • София
  • Мнения: 3 612
Ето ги и част от моите меденки,вече украсени,днес ще правя последно трюфел бисквитите и ще опаковам по малко от всички за подаръчета Laughing


Пожелавам много,много, хубави емоционални и вкусни празници на всички Hug С благодарности за споделените рецепти,съвети,опит и идеи,за всички   bouquet

# 193
  • Мнения: 13
Здравейте, следя ви от първата тема, но за жалост чак сега се включвам!Благодаря на всички за прекрасните рецепти и съвети които давате!аз вече приключих с сладкоправенето и равносметката е:
 ванилени кравайчета- мноооого вкусни и сполучливи;
линцерови сладки- също се получиха много добре , но като че ли малко твърдички;
капучино звездички- горе-долу, тъй като претърпяха доста промени от моя страна Embarassed
сладки с орехи и канела- на външен вид нищо общо с оригинала но на вкус са супер Laughing
меденките на Селма- много вкусни
Всичко ми е за пръв път и не мога да се меря с вас но аз съм доволна.До година отново ще съм с вас!Весела Коледа! Heart Eyes

# 194
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
здравеѝте и от мен.кажете ми след като нямам хартия за пе4ене с какво мога да я заменя.

 Аз хартия за печене не ползвам никога.От БГ си купих тефлонови тави, от гръцките.Не ги мажа с мазнина преди да пека и нищо не ми залепва по тях.

Общи условия

Активация на акаунт