Коледно настроение! - 4

  • 51 156
  • 335
  •   1
Отговори
# 195
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Аз съм готова май  Grinning
Току-що приключих с капучино звездичките и станаха страхотни, ще снимам по-късно да ги покажа, още не са доукрасени всички. Половината украсих с разтопен бял шоколад, но после шоколада загоря  Shocked и сега ще мисля друг вариант с белтъчена глазура. Много си играх с марципановата паста, докато не започнах да я разточвам между два листа хартия за печене, за да не се лепи по плота и точилката. Невероятни са.

Направила съм линцерови сладки, меденките на Селма и щолена с котидж сирене на Умбра. Щолена го направих снощи много бързо, лесна рецепта е и ухае невероятно, но ще го опитваме след 2-3 дни. По-късно ще кача и снимки. Остават ми само елхичките на Лабрекс от списъка за правене. Щерката се зае да прави 2 къщички, с което красотата ще бъде пълна.
 Благодаря за съветите и препоръките, без които нямаше да приготвя с такава лекота всичките си сладки.  Hug Къщата ухае невероятно.

# 196
  • Мнения: 95
Нека и аз да се отчета:
http://muninka80.snimka.bg/cooking/koleda.558414.21837522
 Останаха само забравените сладки, които в момента са във фурната!

# 197
  • Мнения: 472
Снощи до късно пекох меденките на Джема ....и станаха страхотнииии!
Много благодаря за рецептата,за пръв път меся така да се каже и много се бях притеснила,но се получиха страхотно и вкуса им е ммммм  Heart Eyes Няма да ги снимам,че не са красиви,като вашите няма с какво да ги украсявам,но другата година ще си взема бележка  Hug

Но да ви питам,ако реша да ги правя и за Нова година,най-лесно с какво се работи?!За украса имам впредвид?

# 198
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Толкова е красиво тук, че оставам без дъх!
Браво на всички момичета, които се трудиха и ще направят най-святият празник незабравим за любимите си хора  bouquet!


Последни щрихи и от мен -
Шоколадовите звезди с капучино:


Кокосови снежни топки:


Шоколадови сладки Трюфел:


И опаковани за подарък /вече раздадох в детската градина, на приятелки и бяха много изненадани и очаровани/:

# 199
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Леле какви красоти сте направили. Имах толкова идеи, пък нещо музата избяга, а времето не стигна. Исках да правя украса и със захарно тесто, но нещо нямам желание. Вкарахме се в някаква болестотворна серия и съвсем на магия успях да направя последните сладки!
И така, тази година времето ми стигна за следното:
Доста посинени меденки Simple Smile
И пак синьо
Още малко меденки и 3 свещника
Арменски сладки
Опитът за Фереро Роше разтопения шоколад много бързо се стегна и само го шприцнах отгоре. Но са неустоимо вкусни!
Рафаело  Mr. Green
Панфортето още не съм го снимала, все го забарвям. Днес по някое време трябва да направа желираната торта с киселите млека. Не е никак подходяща за Бъдни вечер, но свеки я обича и си я поръча  Joy

# 200
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пупинка, чудесно си се справила Peace!
От все сърце ви желая през новата година всички болести да бягат далече от вас Hug!

# 201
  • Варна
  • Мнения: 3 262
Ето и моите сладки, като за първа година мисля се справих добре, поне на вкус са супер  Grinning
Меденки потопени в шоколад
Масленки
Арменски сладки
Бонбони Рафаело
Меденки
Ванилени кравайчета

# 202
  • Мнения: 308
   Здравейте пак от мен. Днес съм запретнала ръкави и превърнах кухнята в сладкарски цех.    Laughing    Заедно с малката днес направихме доза и половина арменски сладки и една доза от Нежните портокалови бисквити с кардамон на Танита. Докато спи детето направих и Меки курабийки с банан и шоколад пак на Танита. Много моля ако някой ги е правил да сподели дали ще издържат до Коледа или ще се развалят (или пък изсъхват). Ако е така направо да си ги хапнем.    Mr. Green  

   Сега ме чака приготвянето на пълнените меденки. После ще покажа и снимки на приготвените сладки.    Laughing

# 203
  • Мнения: 485
Много красиви неща сте направили момичета .Някой са си направо произведения на изкуството.
Мисля че и аз се запалих по тези меденки ,но дали не е твърде късно да ги правя едва сега.И ако ги направя сега и да ги украся ,дали ще стават за ядене-нямали да са много твърди??
Цитат
Снощи до късно пекох меденките на Джема ....и станаха страхотнииии!
Много благодаря за рецептата,за пръв път меся така да се каже и много се бях притеснила,но се получиха страхотно и вкуса им е ммммм  Love Няма да ги снимам,че не са красиви,като вашите няма с какво да ги украсявам,но другата година ще си взема бележка  Hug
Данитка твоите меденки как са ,твърди ли са??

# 204
  • Мнения: 472
Васе лекичко са твърди,като бисквити,но по-меки....Абе уникални са и стават и така да се ядат без никакъв проблем.Ако устискат до Коледа ще споделя как са,когато поумекнат  Peace

# 205
  • Мнения: 485
Данитка,благодаря ти за отговора!!То у нас и без това нищо сладко не се задържа ,така че запрятам ръкави докато е време.Ще покажа резултата ,ако се справя.
Пробвахме арменските сладки-много са лесни и вкусни.По късно ще се отчета със снимков материал.

# 206
  • Мнения: 4
Страхотни неща сте направили,на човек да му потекат лигите  Heart Eyes .искам да попитам дали някой е правил бонбоните Рафаело на luchkata
 да ми кажи колко грама е ползвал чаената чаша,ще съм много благодарна.

# 207
  • Русе
  • Мнения: 410
Момичета, страхотни неща сте направили всички.  Hug

Ето и последните от мен

Свещички - благодаря на Наталина   bouquet за идеята за пълнеж и оформление. Лично аз много си ги харесвам.



Снежни топки - вкусът на моето детство  Simple Smile и бисквитки "Трюфел" - любими от настоящето  Simple Smile



Капучино звездичките с марципан на Габи



и бонбони  Тези белите изроди, ако се чудите какви са - снежни човеци са  Joy



Днес правих и соленки, но тях няма да ви ги показвам, виждали сте ги и друг път.
Утре - трапезата за Бъдни вечер, ако оцелее за снимка, ще ви я покажа  Simple Smile

Пожелавам весели празници на всички!

# 208
  • Мнения: 0
много хубави лакомства сте приготвили, поздравления Hug  bouquet
ето и моите курабийки за тази Коледа:
шоколадови трюфели, капучиновите звездички, меденки и линцерови сладки

напоследък не ми остава време да влизам, затова пожелавам весели празници на всички, много здраве и щастие  през цялата година santa2

# 209
  • Мнения: 229
Аз приключих тази година със сладките по принуда  Mr. Green От мен са сътворени меденки, арменски сладки и сметанови сладки и си счупих крака  Mr. Green Така че сега си вися гипсирана и сладки живот и здраве за Великден..........

Общи условия

Активация на акаунт