На море в Гърция - 3

  • 225 349
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
привет, можете ли да ме насочите къде най-близо от софия можем да направим едно бързо двудневно плажуване. в гърция сме ходили само до солун по работа. знам, че има хубави местенца и около солун, но там ли е най-близо? нямам особени претенции за настаняване, може квартира да е, по-важно е да има хубав плаж и места за хапване наколо.  дали биха ни стигнали едни 200-300 евро за две нощувки и храна? благодаря предварително!

п.п. двама сме  Simple Smile
В Керамоти и Кавала. Ще ви стигнат парите.

# 706
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Снощи късно се върнах от Океания. Изкарахме прекрасно.
Имам някои забележки, но като цяло сме много доволни.
Особено за тази промоция която пуснаха - за тези пари - 8 дни прекрасно време, постоянно във водата и всички негативи почти ги забравихме.
Но като цяло Сани резорт е в пъти по-добър от Океания.

И в този ред на мисли - някой може ли да ми препоръча хотел от ранга на Сани, но на втория ръкав - Ситония?

# 707
  • Мнения: 3 961
Може ли инфо за корабчетата от Ормос Панагиас до Атон?Колко струва билета?Колко време се пътува?Има ли почивка и къде?

Ако сте с кола препоръчвам с нея до Уранополи и от там има корабчета до Атон през половин час, едва ли не. Няма какво да правиш цял ден на кораба, който тръгва от Ормос Панагиас, а и дете трудно ще издържи цял ден на кораба, освен това се тръгва доста  рано сутринта. Категорично те съветвам си карате до Уранополи, пътят е хубав и лек и не си цял ден на кораба, без да можеш да мръднеш.
Да не си забравите якета, че много духа, като се движи корабчето, по-миналата година спасих едно сръбче и едно румънче от замръзване, добре че носех много дрешки за моето синче.

# 708
  • Мнения: X
Може ли инфо за корабчетата от Ормос Панагиас до Атон?Колко струва билета?Колко време се пътува?Има ли почивка и къде?

Ако сте с кола препоръчвам с нея до Уранополи и от там има корабчета до Атон през половин час, едва ли не. Няма какво да правиш цял ден на кораба, който тръгва от Ормос Панагиас, а и дете трудно ще издържи цял ден на кораба, освен това се тръгва доста  рано сутринта. Категорично те съветвам си карате до Уранополи, пътят е хубав и лек и не си цял ден на кораба, без да можеш да мръднеш.
Да не си забравите якета, че много духа, като се движи корабчето, по-миналата година спасих едно сръбче и едно румънче от замръзване, добре че носех много дрешки за моето синче.


Странно. Ние бяхме през май миналата година. Стигнахме в Уранополи към 11 ч. и ни казаха че обикновенно има 2 корабчета - към 9-10 сутринта и към 14 ч. Но второрто не работеше, защото нямало хора.  #Crazy Та само бихме път от Сани до там с детето, обядвахме и се върнахме.

# 709
  • Мнения: 3 961
Е аз образно се изказах, че са през половин час, и май си права, че са два кораба, но септ.месец, когато ходих, тези двата кораба, сега се сетих, правеха поне по два курса на ден.

# 710
  • София
  • Мнения: 511
Моля, препоръчайте нещо за 2-3 дни в Кавала и Керамоти, в непосредствена близост до плажа. Трябва да има и нещо подходящо за хапване, понеже сме с малко дете.

# 711
  • Мнения: 2 255
На моите деца пък много им хареса на пътуването Peace особено малкото полудя от кеф, на отиване към Атон само обикаляхме нагоре надолу из кораба, после докато гледахме манастирите му беше по-скучно, а на връщане имаше програма през цялото време и всички деца много се забавляваха  thumbsup имаше си и бар за хапване и пийване, така, че изобщо не ни досади пътуването  Wink
Но сигурно си е до предпочитания  newsm78

# 712
  • Мнения: 3 961
Но сигурно си е до предпочитания  newsm78
и до дете явно Laughing. то истината е, че ние изпуснахме кораба от Ормос панагияс, та затова претичахме до Уранополи, но след като го гоних около 2 часа по кораба, свалях го от парапетите, искрено благорадих на Бога, че стана така, защото цял ден нямаше да издържа на този стрес.

# 713
  • софия
  • Мнения: 9 590
вилия, благодаря   bouquet
междувременно и за аспровалта ми казаха, че е наблизо
мислим да тръгнем така и на място вярвам, че ще си намерим къде да спим

# 714
  • Мнения: 11 233
Shhh, ето това е най-близкият плаж до София, споменавала съм го и преди Simple Smile
Плажът е хубав и е огромен, наистина огромен (аз лично си падам по малките заливчета, но въпреки това прави впечатление). От околните места с повечко възможности за настаняване и заведения - Аспровалта ви е най-близо.

Да намерите спане на място не е никакъв проблем - но ще е добре да решите дали ще се насочите към този район, или към Кавала и Керамоти, защото за второто е чувствително по-къс пътят през ГКПП Илинден.

# 715
  • София
  • Мнения: 211
От 18 до 22 май изкарахме 5 прекрасни дни в Неа Врасна. Много ни хареса - тихо, спокойно, зелено, цветно, красиво, с много удобства за дечицата. Само на около 100 км от границата (Кулата). До Неа Врасна е Аспровалта (от едната страна, посока Кавала), на 4 км в другата посока е Ставрос - прекрасни плажове за децата, с много детски кътове и плитко дълго време в морето. Питайте ме дали някога пак ще стъпя на нашето море... В Неа Врасна бяхме в студио Елени, 30 Е нощувката - бях с мъж ми и детенцето на 2, 2 год.
Единия ден бяхме на разходка до Уранополи, с надеждата да се качим на корабчето към Атон в 13.30 ч., но не се събрахме хора и такова не се състоя. В 10.30 ч. тръгва корабче, независимо колко човека се съберат, но от 13.30 трябва мин. 25 туриста.
И последно, да похваля парка на Аристотел (Стагира, 9 км е отбивката) на който ще ходи в тази посока - интересен е да се види.
Миналото лято почивахме на Офринио Паралия, също останахме много доволни.
Отсега мечтая за следващата ни почивка в Гърция - ех, така си я обиччччччччччааааам....  Hug

# 716
  • Мнения: 99
rossykv, как е водата, става ли за къпане?

# 717
  • софия
  • Мнения: 9 590
параход, благодаря   bouquet
и аз се сетих за стойчо и го четох снощи  Simple Smile
направо изкрейзвам, не съм излизала от софия от миналото лято и е крайно време да отскочим до гърция. всяка година се каня за там и на финала пак в турция. обаче тази година е криза и няма много пари, та затова два-три дни в гръцко и после в бг  Sad

# 718
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Нещата в Гърция отиват много на зле според новините по нашите телевизии. Дали ще се провали сезона им? Sad

# 719
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нещата в Гърция отиват много на зле според новините по нашите телевизии. Дали ще се провали сезона им? Sad

Дано - не!
Толкова ще ми е мъчно, ако това стане Sad

Общи условия

Активация на акаунт