Резултат при болест на Даун?

  • 121 880
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 704
kalimbi1 Пробвай да си спокойна и изчакай резултатите,това че някой ти е казал че се съмнява не значи че бебето ти има Даун. След като имаш резултата може да направиш генетична консултация с професор Кременски-на място в МД или във форума-по горе в постовете ми съм дала линка.

# 16
  • Мнения: 92
kalimbi1 ,кой лекар ти прави фм,защото специалисти по фм се броят на пръсти,както казах по горе мен доста ме бяха объркали с първата ми бременност/неуспешна/доста известни и доказали се лекари казаха че всичко е наред а се оказа че плода има над 10 аномалии които са видими само да знаеш какво да гледаш,затова съм писала че или трябва да правиш тези изследвания само при доказали се специалисти в тази област или изобщо да не се захващаш с тях защото можеш да се побъркаш и въпреки всичко вярвам изключително и само на фм а не на бхс,освен това за твое успокоение можеш да направиш амниоцинтеза.специално за нухалната гънка имам документи в една и съща седмица 3 различни замервания с големи разлики как е възможно това сама си отговори.пожелавам ти успех и колкото и да ти е трудно не се доверявай на сто процента на лекарите.

# 17
  • Мнения: 233
Благодаря ви за подкрепата! Днес бях за 2 мнение в Пловдив, като сега замерването беше вече над 0,40 см! Изпращат ни утре в София при д-р Марков - Петър Марков за нова ФМ. Още имам надежда за бебчето. Бях решила да си запазя час при д-р Димитрова, но тъй като е в болнични не се знае кога ще бъде свободна. За това другото има, което ми препоръчаха е д-р Марков - единия от двамата, няма значение при кой, братя са и работят заедно. Притеснява ме само пътуването, че прокървявам от време на време и имам контракции. Стискайте ми палци всичко да е наред.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 704
kalimbi1 стискаме, а ти преди път пий 2 но-шпа и имай но-шпа в себе си за всеки случай,може да се пият 3*2. За кървенето нещо прогестерон не взимаш ли?

# 19
  • Мнения: 233
Преди пътуване дори съм била на 2 ампули Но Шпа мускулно, а утре смятам пак така да направя. Иначе отдавна пия Утрогестан - 3х2, Но Шпа - 3х2, Магнерот - 3х2, Витамини, Фолиева киселина...ударни дози от всичко. Но кървенето започна в края на 11 г.с. Все се надявам с бебето всичко да е наред и да свърши този кошмар. Хубаво е жената да знае  в такъв момент, че освен най-близките и хора, до нея има и куп други непознати, които я подкрепят.

# 20
  • Мнения: 183
Момичета днес бях на ЖК и ми казаха,че няма място за притеснение.В никакъв случай не съм за амниоцентеза.А и лекарката ми не е привърженик на тази процедура.Аз и се доверих и сега смело напред newsm10

# 21
  • Мнения: 311
Здравейте, момичеата,
От няколко дена следя темата и се чудех дали да пиша.Провокира ме последния пост на Олчи  Hug
Аз ще кажа моята гледна точка и се надявам да няма засегнати, но лично аз вече не бих се доверила просто ей така на някой лекар.Оттук насетне бих се доверила само на генетично изследване /амниоцентеза/ дори и с риск от спонтанен аборт.Апелирам да не се доверявате сляпо на следящия АГ.Аз се доверих за втори път, платих сума пари за да чувам всеки път, че всичко е наред с мерките на гънките и нослетата на бебетата ми.Да на едното бяха наред, но другото беше с Даун  Cry  БХС е оценка на риска, която е субективна и за ме е абсолютно излишно изследване.ФМ е по-точното, но стига този, който гледа екрана да знае какво вижда и какво да гледа, какво да брои и т.н.При Крис са били на лице няколко дефекта, които ако беше огледала на т.нар. фетална, която ми направи щяхме да вземем навреме мерки, а не да минавам през кошмара на преждевременното раждане и на двумесечно чакане и надежди дали децата ми да се стабилизират и оправят.Моята грешка е, че не отидох на доказани специалисти, но дори и тогава не е ясно какво щяха да видят  Sad  За съжаление само 50% от случаите могат да се хванат на УЗ - това ми го казаха от генетична лаборатория в МД.
Олчи, мила ако не се лъжа казваш, че си на 36г, а в твоя случай е задължителна амниоцентезата и незнам защо изобщо твоята лекарка те е пратила на БХС.Силно се надявам при теб и kalimbi1 да няма проблеми и да се радвате на здрави бебчета  Praynig Ще се моля за това  Praynig Hug

# 22
  • Мнения: 749
Момичета днес бях на ЖК и ми казаха,че няма място за притеснение.В никакъв случай не съм за амниоцентеза.А и лекарката ми не е привърженик на тази процедура.Аз и се доверих и сега смело напред newsm10
Олчи много се радвам за теб  Hug

vilkoni съжалявам , че така се е получило с теб. Наистина ако се ходи на ФМ е добре специалиста да е добър, въпреки, че съм чувала и за издънки на известни доктори. Не знам дали изобщо има гаранция за нещо в тоя живот.

# 23
  • Мнения: 233
Благодаря, мами! Не знам на какво да се надявам още, но нали надеждата умира последна? Днес ми излязоха резултатите и от БХС - 1:7 - ОТЧАЙВАЩИ! Вчера бях на обстоен преглед в София при д-р Марков, който също потвърди съмненията и се наложи по спешност да се свържа с Доц. Димитрова от Майчин дом за хорионбиопсия. Ще пътувам в понеделник за там. Но проблемите се увеличиха - откриха и два големи миомни възела, които незнайно защо, викой в Пловдив не е видял покрай изследванията за бебето. Доц. Димитрова се съмнява дали изобщо ще може да извърши подобни изследвания в моето състояние! И сега се гърча в тази агония на чакане и неизвестност, но дано нещата при други като мен да минат успешно, пожелавам го на всички.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 704
kalimbi1 Моля се всичко да се развие добре за теб, за бебето..може пък всичко да е наред   Praynig Praynig Praynig
Колко ти е плацентарния протеин и чхг-то от БХС-то?

# 25
  • Мнения: 233
Плацентарният ми протеин е 2008.1, но не знам кои стойности да гледам за ЧХГ.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 704
Под него пише:Free -bCG бета -хорионгонадотропин
а плацентарния какви са му границите

# 27
  • Мнения: 233
Ще го напиша както си е в листа, ако това ориентира повече - FREE bCG - 86.4.

# 28
  • Мнения: 233
Стойностите на протеина са 866 - 7499, а на ЧХГ - 13,2 - 92. Нямам представа това какво отношение има със съмненията, в тази област се оказва, че съм доста невежа!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 704
kalimbi1 Опитай ако можеш да не се притесняваш предварително.
 доц.Димитрова ще намери начин да направи изследването.
А за стойностите исках да направя сравнение..то моя плацентарен протеин е много по-нисък от твоя .....

Общи условия

Активация на акаунт