Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ох, момичета, Влади днес повърна доста и имам чувството, че повърнатото мирише странно, до сега не бях забелязала да мирише така, много ми е притеснено..

# 61
  • Мнения: 5
Хайде и аз да се запиша в новата темичка  Grinning

Честито на новообебилите се мами, да са живи и здрави бебоците, а мамите бързо да се възстановяват    bouquet

Ох за гадните колики  Sad, ако можеше мен да ме боли ама на малката мишка да й няма нищо. Ние сме с Инфаколче още откакто се прибрахме от болницата, също така слагам и загрята възглавница с черешови костилки и нещата са горе - долу под контрол, но пак се превива милото докато се изпръцка и после си спинка спокойно.

За лохиите, оффф  ooooh! искам вече да минават, тъкмо си кажа ей сега намаляха и пак, забелязала съм че след по-дълго кърмене и се появяват по-обилно.

Ние у нас вече украсихме, нагласих елхата, а сигурно от 2 години не съм украсявала вкъщи за Коледа, все не ми оставаше време, а и последните години никога не сме били вкъщи за Коледа, но сега ми е по-коледно от друг път, пък и сега със сигурност ще сме си вкъщи  Laughing

Хайде чао за сега от нас  Hug

# 62
  • Мнения: 152
Здравейте момичета,

Честита месечинка на малкия Валентин. 7/8 това, което сте преживяли направо е кошмарно, добре че си реалгирала адекватно и бързо. Simple Smile Мерси за съвета за духването в лицето. Бях го забравила определено. Мерси и на Калина, за подробното обяснение и за цялостната технология. На моя син само да му духнеш в лицето и веднага си поемаше дълбоко въздух, дори до към 6-7 месечна възраст само вятър да го духнеше и правеше тоя номер. Притеснявах се, че няма да може да излезем никога навънка Simple Smile Ох то дано да не се налага на никой да оказва първа помощ по този начин ... Praynig

Аз да се отчета ... ще пусна цитат, защото много ми хареса написаното :


Иначе, нашият юнак явно няма никакво намерение да излиза скоро. Тоновете му са чудесни, кръвотокът - перфектен, плацентата все още не втора степен, леко понамалели околоплодни води, но това било нормално, около 3300-3400 е по мерки... и нито грам контракции.  ooooh!

Прегледаха ме и гинекологично - никакво разкритие, шийката на матката не е изместена дори, да не говорим за изглаждане и прочие - здрава и твърда, като да уддържи до пролет.  Thinking Ужас!!! Всичко друго съм си представяла, но че има вероятност да пренося - не...

Общо взето и при мен е така, само дето плацентата ми е трета степен, с много калцификати, но както казва д-рката ми - явно си е такава. Така че Ада май с теб ще сме за пролетта Simple SmileSimple SmileSimple Smile  Така и така мойта д-рка от днес е отпуска, та чак до 06.01.2011 ,така че няма за къде да бързам ....

На всички, които няма да могат да влизат във темичката тези дни желая ВЕСЕЛА КОЛЕДА. МНОГО ВЕСЕЛО И ЩАСТЛИВО ДА СИ ИЗКАРАТЕ ПРАЗНИЦИТЕ, ДА ГУШКАТЕ МАЛКИТЕ БЕБЧЕТА И МНОГО ДА ИМ СЕ РАДВАТЕ, А НА ТЕЗИ КОИТО ЧАКАТ ДА СИ ОТПРАЗНУВАТ ПРАЗНИКА СЕМЕЙНО И СПОКОЙНО И ДА НЕ ГО МИСЛЯТ МНОГО МНОГО, ЩЕ СИ ПОЛУЧАТ СЪВСЕМ СКОРО КОЛЕДНИЯ ПОДАРЪК ... А ДЪЛГО ЧАКАНИЯ ПОДАРЪК Е НАЙ-СЛАДЪК...  Heart Eyes
Дани, не чакай да родим ами разказвай... радвам се, че си сред нас и се вкл. с чувство за хумор... айде дано ви изпишат тези дни и да минава бързо д ....  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Мари да ни подсетиш пак на 04.01.2011 да гледаме шоуто на Слави, защото са ми много симпатични свекърите ти и ми е много приятно да ги гледам... пък дано ви видим и вас с малките г-ци  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 20
Честити рожби на всички нови мами! Да са здрави и скоро с бебоците у дома!
И аз благодаря за полезната технология за духването в лицето. Бях я забравила. С голямото дете, като беше малка имахме задавяне с бонбон и ни спаси това с обръщането с главата надолу и разтърсване до плач.
При нас има вече два дни много гъста и студена мъгла и не можем да си покажем и носа навън...
ЛЛЛСкреч, благодаря за всички съвети  PeaceНе знам до колко кг е спаднал в РД, имам информация само за теглото в деня на изписване. Днес бяхме на контролно теглене при педито - за два дни е наддал 0.060 гр. и вече тежи 2.900кг., като е на режим с дохранване с АМ два-три пъти за 24 часа. Ще опитам да заместя постепенно тези дохранвания с изцедената кърма и ще я давам с лъжичка - ще опитам всичко, все още не съм се предала. Педито днес беше малко по-мила и доброжелателна и каза, че много добре ме разбира, но не може да допусне бебето да не наддава поне с минимума на седмица...Във вторник правим 15 дни от изписването и пак сме на контролно теглене. Дано  вече всичко потръгне и Мишето си наддава и дори на смесен режим пак е по-добре, отколкото само на АМ  PeaceДневник си водя от първия ден у дома - какво, колко хапва; колко пампи; и др./имам този навик от първото детенце - то се роди рано в 32 седмица и така с дневника следяхме наваксването/. Ще пиша пак и отново много благодаря за всичко newsm51
Лека вечер на всички! На мамите 2 в 1  Praynigскоро да си гушнат малките ангелчета  smile3541

Последна редакция: чт, 23 дек 2010, 21:24 от pipi_mb

# 64
  • Мнения: 1 278
Ивка, как повърна , на фонтан ли?Веднага след ядене ли?Ако е било еднократно не се притеснявай, много бебета са така.Относно миризмата, ако сте на кърма, предполагам , че зависи и ти какво си папкала Hug
Адда, Ивче, сигурна съм ,че е много досадно това чакане!Била съм свиделка , на мои съфорумки как са чакали почти по 2седмици след термин Cry, дано при вас не е така и нещата да се случат изведнъж. Praynig

# 65
  • Мнения: 61
mama_Iva  , не се притеснявай! И аз се присъединявам към вашият отбор. Днес ходих на лекар-никакъв шанс за раждане в скоро време. И моята плацента е 3та степен и това ме притеснява малко, но в понеделник съм пак на тонове. Много се изнервям така,като съм в постоянно чакане.Поне да бях поработила и тази седмица, а аз си останах в къщи. Sick

Успех на нас чакащите мами, а на останалите желая лека веечер без колики. 

# 66
  • Мнения: 59
Момичета нашето пъпче падна и искам да попитам колко дни още да го обработвам със спирт newsm78 И ако има някаква технология за прибирането му навътре защото нали сме момиченце и не е хубаво да е изпъкнал навън.............

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Мари, не знам дали е на фонтан, какво значи да повърне "на фонтан", беше повечко и течно, малко след ядене, иначе като повръща и му е едно по-гъсто, като пресечено мляко, а днес си беше като прясно мляко, казаха ми че може да е защото е повърнал от стомаха, а не от хранопровода...Ох, дано няма нищо  Praynig

# 68
  • Мнения: 20
Забравих да попитам нещо по-вещите мами. Аз родих на 5.12. До 20.12 имах лохии. Днес сутринта, след двудневно зверско главоболие, ми прокърви - това цикъла ли ще е? Колко време след секциото  може да се сложи ластичен колан за прибиране на коремчето?

# 69
  • Мнения: 20
Момичета нашето пъпче падна и искам да попитам колко дни още да го обработвам със спирт newsm78 И ако има някаква технология за прибирането му навътре защото нали сме момиченце и не е хубаво да е изпъкнал навън.............

Пъпчето се обработва със спирт докато има корички /с кръв или без кръв/. Аз пръскам и с оксикорт, защото все още нашето пъпче има корички с малко кръв. След като се изчисти напълно се спира и почистването със спирт.  Peace

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 67
Здравейте, четях ви възможно най-подробно, учих се и съпреживявах заедно с вас до колкото ми оставаше време да чета. Сега дойде и моят ред да се похваля:
Имаме си СИН Теодор, Роди се на 18.12 - 3280, 52 см
Сега още не зная къде се намирам, на 21 ни изписаха и се опитваме да се справяме! Весели празници майчета и много късмет и здраве на всички особено на тези които още чакат!
Ще се опитвам да пиша, обещавам!

# 71
  • Мнения: 1 278
Ивче, не се притеснявай, явно му е дошло в повече млякото на детето, много бебета го правят след ядене.
Иначе повръщането на фонтан , буквално нещо такова , изведнъж бебето връща обилно наподобяващо фонтан.
Ето малко инфо-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874

# 72
  • Мнения: 20
Имаме си СИН Теодор, Роди се на 18.12 - 3280, 52 см
Да сте здрави, да слушка Теодор и много да ви радва!

# 73
  • Мнения: 1 070
Пламчето,честит Теодор-жив и здрав и добре дошла при нас  Hug

Днес се разходихме доста, нашата количка нямаше проблем в непочистените улици  Wink бяхме и на ЖК , моето мече въпреки, че много повръща е наддал за 1 седмица още 270 гр и вече е 4, 450 кг. Днес ни дойдоха и играчките от сайта на Вегатойс, които поръчах вчера,много съм доволна, даже и доставка не таксуват и Валито ще има играчки под елхата  Gift


Мари, не знам дали е на фонтан, какво значи да повърне "на фонтан", беше повечко и течно, малко след ядене, иначе като повръща и му е едно по-гъсто, като пресечено мляко, а днес си беше като прясно мляко, казаха ми че може да е защото е повърнал от стомаха, а не от хранопровода...Ох, дано няма нищо  Praynig

Ивка,когато бебето връща мляко му изтича от устата, а когато повръща на фонтан тогава вече млякото излиза на силна струя изведнъж и на разстояние,точно както фонтана.,надявам се ме разбра. Дано да нямате проблеми, мисля че можеш да се притесняваш ако го прави често и  не наддава


# 74
  • София
  • Мнения: 2 348
ЛЛЛ skrech, имаше една питанка на KalinaZ назад, но мисля че не прочетох да си отговорила, а и аз чаках да прочета отговора. Ако съм в грешка се извинявам.
Виждам, че и ти чакаш бебче, само отговаряш на нашите въпроси, а не казваш нищо за теб? Пак да благодаря че много ни помагаш, аз чета всеки твой отговор и си намирам по нещо за мен и научавам.

Аз се извинявам, ако съм пропуснала нещо! Върнах се назад, за да проверя и открих единствено, че когато нейното бебе е било на 10 дена, тя е питала колко изцедена кърма трябва да приема то. Аз отговорих, но като редактирах вече публикуван постинг. Може от там да идва и пропускането. Ако не е това, а има и друго, моля, KalinaZ да ме извиниш и ако не е късно, да попиташ отново за информация!

За другото...  Blush такава е целта. Да присъстваме незабележимо в отчетната ви тема, защото тя е ваша и ние не се намесваме в нея, освен при изрично насочен към нас въпрос. Радвам се, че съм успяла да бъда полезна!

ЛЛЛСкреч, благодаря за всички съвети  PeaceНе знам до колко кг е спаднал в РД, имам информация само за теглото в деня на изписване. Днес бяхме на контролно теглене при педито - за два дни е наддал 0.060 гр. и вече тежи 2.900кг., като е на режим с дохранване с АМ два-три пъти за 24 часа. Ще опитам да заместя постепенно тези дохранвания с изцедената кърма и ще я давам с лъжичка - ще опитам всичко, все още не съм се предала. Педито днес беше малко по-мила и доброжелателна и каза, че много добре ме разбира, но не може да допусне бебето да не наддава поне с минимума на седмица...Във вторник правим 15 дни от изписването и пак сме на контролно теглене. Дано  вече всичко потръгне и Мишето си наддава и дори на смесен режим пак е по-добре, отколкото само на АМ  PeaceЩе пиша пак и отново много благодаря за всичко newsm51

Чудесни новини  Hug ! Да, наистина е най-важно бебето първо да е нахранено и аз чудесно разбирам притесненията на педиатъра. Явно добре се справяте и ти, и бебето! Надявам се сега да си по-спокойна и уверена. Ако искаш, може да продължиш да споделяш резултати с Шаманката(по-долу ще пиша защо на нея), а аз ще я запозная със случая, за да не се налага да преразказваш история  Simple Smile .

Дами, беше ми много приятно да общувам с вас(но закъснях със забременяването с повече от 2 месеца   Whistling )! Сега аз ще напусна фронта, а информация и подкрепа ще получите от Шаманката. Въпросите си може да маркирате пак по обичайния начин.

Общи условия

Активация на акаунт