Отговори
# 690
  • Мнения: 186
И даже така по-зле - това "друго нещо" може и да не го възтановяват като разход доброволните дружества... Crossing Arms Сега поне избора на екип повечето го възстанояват...

# 691
  • Мнения: 110
Не ми се вярва толкова бързо да се светната за някоя друга далаверка, ама знае ли човек. Това влиза в сила до няколко дни.

# 692
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета,
Благодаря и аз на Елзе за полезната информация и аз се присъединявам към призива за по-честото й включване по тези въпроси. Hug
За гърдите и аз да си кажа- скоро като ходих на кожен лекар и му показах една по-голяма бемка под лявата гърда, която от доста време ме притесняваше,защото ми изглеждаше странно. Е, човека каза, че било недоразвита гърда ooooh! Малки са ми другите 2, та и трета тръгнала- ужас Mr. Green. Но не каза нищо повече за евентуало цедене или нещо друго... може би има значение от стадия до който се е развила.
Отностно МБ и на мен ми я взеат с една тънка клечица- нищо притеснително. Мен пък напоследък на всеки преглед докторката ме гледа с вътрешния ехограф, за да ми измери щийката на матката и сега като ви чета се позамислих- дали пък това не може д ами навреди по някакъв начин... Thinking
Днес купих и последните обикновенни,бели пеленки за бебо (досега все шаренки купувах), купих и още едно памучно синичко одеалце, мокри кърпи на Памперс сензитив с кутийка, термометърче за вана на Нук, едно боди още... Rolling Eyes и първите сладурски обувюици!Е като ги видях само за 3 евро как да ги пропусна Embarassed. Ей сега ще ги фотографирам и ще ги кача в албумчето. Имам си и еднократни гащи за болницата и един пакет с огромни превръзки за родилки- 42 броя(оха,да има Mr. Green). Стегнала съм и аз багажа за болницата,ей така да ми е спокойно че си стои в готовност, обаче сега като гледам няма къде да си побера превръзките и май ще ми трябва куфара Joy Срамота, а от болницата искат само тоалетните принадлежности да си нося = чехли и халат. За бебо- само дрешките за изписване.Ама аз за по-сигурно да си взема целия багаж hahaha То не че кой знае какво друго съм приготвила,но  в тази чанта,която мислех да взимам се побра само комплетчето за изписването на бебо, халата ми и дебелата пелена- порт-бебе. А като видях в болницата какви дребнички превръзки раздават реших да си се застраховам с мои. Та ще се мъкне куфара май Mr. Green
Утре тук пак е някакъв от поредните им празници,та магазините пак ще са затворени,затова останалите дребни еща ще ги купувам вдугиден.
Браво на мамите с добрите веси!Да продължавате в същия дух!
Аз с нетърпение чакам 11.1 да разбера колко е пораснал малкия- послено ми бяха казали преди месец и нещо, че е 1750 гр. и това беше.Знам, че не е до стотна точно,но все пак ми се иска да знам нещо ориентировъчно.
За количките и нашата е 3 в 1- първо дете ми е,не ми се експериментира,а с второто вече ще имам опит и ще знам какво мога да си спестя.
За името- избрали сме го, ана мен ми е любимото мъжко име и го предложих като вариянт и мъжО е съгласен- има сделка още когато бях в 4-5 месец Mr. Green
За друго не се сещам,а е и добре че забравям понякога, че няма да имате нерви да ми изчитате постоветето не,че и сега са много кратки). Затова приключвам. Желая ви лека и приятна нощ и утре очакваме още добри новини от прегледите и за родените ни вече мъници! Hug

# 693
  • Мнения: 4
Какво правите, момичета, поспрете се, от онзи ден насам имам да наваксвам половин тема  ooooh!  Laughing.
Само да се отчета, че съм добре, да не ме мислите, но твърде изморена за дълги постове. Преместването в новата къща тече с пълна сила и колкото и да гледам да не се преуморявам, май няма как. Но се надявам да успеем да напуснем сегашното си жилище окончателно още този уикенд Simple Smile.
Лека от мен, връщам се назад да чета.

# 694
  • Мнения: 44
Привет момичета!!!
Да си кажа честно,чета ви на ден поне по 16 пъти,ама нещо ме мързи да пиша...не знам защо Thinking
Това,което Фентъзи е пуснала за болничните ми беше много полезно....утре ще му кажа аз на моя шеф #2gunfire....Фентъзи,  Hug
Относно името-и двете майки-моята и неговата се казват Иванка-решихме бебето да вземе само буквичката И,аз избрах Ирен,а пък приятеля ми Ивет...изглежда ще е второто Grinning....Май думата на февруарските татковци повече тежи Laughing

Отивам да си пийна малко газирана водичка,че тези киселини ми разкатаха фамилията Sick Sick Sick

Прегръдки и дръжте още малко!!!

# 695
  • София
  • Мнения: 1 638
значи в болницата на Мазнейкова раждах преди 2г при д-р Кокинидис и д-р Павлова,сега ще раждам при д-р Кръстев пак там.
терминът ми е на 18.02,ще раждам засега или на 8ми или на 10ти.
Раждах секцио и сега пак ще е така.
Избрали сме име за бебо-Стилиян.

искам да питам кои от вас ще им е 3-то секцио и колко време е минало от предишното и не е ли опасно?

тези 2 дни с майка ми чистихме прозорци,щори и детската стая,даже поръчахме едни нови шкафчета,че направо незнам къде ще събирам дрешките...
от утре почвам да пускам перални с дрешките за бебо и да гладя
както и ще си приготвям багажа за болницата Simple Smile

# 696
  • Мнения: 731
Else, благодаря за информацията Simple Smile ще ми е от помощ, че мойте ц*ци не са мръднали от 3 месец насам и мъжа ми все се майтапи "сине, синее, майка ти ще те умори от глад"  Mr. Green та не знам докъде ще я докарам с кърменето...

Fantasy_Girl, но гърдите са претърпели промяна, нали? Нарастването на бюста е индивидуално при всяка жена, но ако нарастването те притеснява може да се консултираш с гинеколога, следящ бременността ти за уверение, че всичко е наред. Иначе и тук размерът няма значение Wink Големината на гърдите в най-общият случай не оказва влияние количеството кърма, което могат да произведат, което и Бенджолина и happy-mamma са написали. Майки и с малки и с големи гърди успяват да кърмят успешно Simple Smile
Видях, че си споменала, че имаш фиброаденом. Фиброаденомът обичайно се повлиява положително от кърмене, смята се, че колкото по-продължително е кърменето, е по-благотворно влиянието му. Но е добре да се проследи от опитен лекар - по възможност такъв, който работи с кърмещи жени.


Else, няма какво да се извиняваш, а се включвай по-често като говорим за кърмене, гърди, подготовка, че на някои ще ни бъде за 1 път. Това за шоколада много ми хареса, дано наистина е така, после ще кажа.

С удоволствие се включвам, когато обсъждате кърменето, гърдите и подготовката Simple Smile Но тук си има и компетентни майки, които дават адекватна информация. С Клото следим темата редовно и при всеки въпрос по темата сме готови да отговорим. Просто за да не се натрапваме излишно, при такива въпроси искам да помоля да пишете, че са и към нас Simple Smile

Hug
Върнах се да се оплача - нещо ми излезе точно на върха на зърното. Прилича на брадавичка, много е малко, като върха на толлийка, но ми дразни като се търка в дрехите. И се чудя какво да правя   ooooh! трябва ли да се махне, ще ми прече ли на кърменето - пфууу... Ако Елсе се е сблъсквала с подобно нещо, моля да ме насочи какво да правя  Hug

mimoza_lolko, добре е гинеколог и/или дерматолог да погледне това, което се е появило  Peace

Здравейте мамчета,
Благодаря и аз на Елзе за полезната информация и аз се присъединявам към призива за по-честото й включване по тези въпроси. Hug
За гърдите и аз да си кажа- скоро като ходих на кожен лекар и му показах една по-голяма бемка под лявата гърда, която от доста време ме притесняваше,защото ми изглеждаше странно. Е, човека каза, че било недоразвита гърда ooooh! Малки са ми другите 2, та и трета тръгнала- ужас Mr. Green. Но не каза нищо повече за евентуало цедене или нещо друго... може би има значение от стадия до който се е развила.

Totoni, аксесорните млечни жлези (на англ. Accessory breasts, Supernumerary Breasts, Supernumerary Nipples) са рудиментарен остатък и се срещат сравнително често - според изследване засягат 1-2 процента от населението. Обичайно не са пречка при кърмене. Разположени на линията на гърдите, по-нагоре или по-надолу най-често около гърдите и корема, както и към мишницата. Могат да притежават някои или всички компоненти на гърдата. Могат да бъдат функциониращи или нефункциониращи. Ако са функциониращи жлезите, както е писала и Little Evil, трябва да се наблюдава за да не се получи запушване на канал и усложнения. Ако желаеш може и да погледнеш този клиничен преглед Ectopic Breast Tissue, Supernumerary Breasts, and Supernumerary Nipples (линкът е към pdf файл)  Peace

# 697
  • Мнения: 2 447
Добро утро,мяткам по кафенце и бягам...

# 698
  • Мнения: 431
Добро утро !
Благодаря за кафето ,Ади !

Момичета ,изкарах най-отвратителната нощ откакто съм бременна !Явно контракции+страшно силни ,интензивни движения-много болезнено ,направо спирах да дишам на моменти .Опитах да спя седнала ,обаче не помогна .Не помня кога и как съм заспала в крайна сметка  Rolling Eyes .
Страхувах се да не се омотае с пъпната връв ,а и сега не усещам движения .Мъжът ми ще пътува този месец и смятам да викна някой(майка ми) вкъщи ,защото не искам да оставам сама през нощта с баткото .
 
Вие прибрахте ли НГ украса и елхата?Чудя се да я държа ли още ?

# 699
  • Мнения: 186
Добро утро  Hug

Вземам си с кеф от кафето, че до сега едно чайче съм пийнала само...Ние си изпратихме таткото на работа за първи ден след дълга отпуска от един месец...и сега ни е малко мъчно, свикнахме си да има някой вкъщи...Ама още малко и ще си имам постоянно компамия  Wink Heart Eyes

Да не забравя - честит праник на всички, които прануват днес на този хубав ден, бъдете живи и здрави   bouquet


clover_d, много неприятно наистина, мене ако ме почнат болезнените контракции имам чуството, че ще се ошашкам яко...дано отшумят и следващата нощ можеш да си спиш нормално...  Hug

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 09:18 от amidala13

# 700
  • Мнения: 2 447
Кловърче,много лошо,дано сега си по-добре.. Hug
Аз я махнах украсата...Преди време,някъде чух,че е хубаво да се махне до Йорданов ден...
И в тази връзка-Честито на всички именници.Със здраве да си носите името!   bouquet

# 701
  • Мнения: 26
Добро утро пухкавелки!Благодарско за кафето,сипвам си веднага!
Предлагам няколко варианта за заглавие на новата тема:

1. Февруарски мами у дома си мързелуват и за своите бебчета бленуват!
2. За новата година знам,че през февруари ще получа подаръка най-желан!
3. До финала близко сме вече,а наградата е февруарското човече!


Честит имен ден на всички празнуващи днес   bouquet!

# 702
  • Мнения: 186
Добро утро пухкавелки!Благодарско за кафето,сипвам си веднага!
Предлагам няколко варианта за заглавие на новата тема:

1. Февруарски мами у дома си мързелуват и за своите бебчета бленуват!
2. За новата година знам,че през февруари ще получа подаръка най-желан!
3. До финала близко сме вече,а наградата е февруарското човече!


Чакай аз веднага да гласувам за първото...много ми хареса а и си е така  Wink

Какво стана с всички мамчета на нашите бебоци, които вече са на бял свят - дано скоро се включат с новинки, особено Криска май отдавна се губи...

# 703
  • Мнения: 103
Добро утро мами  Hug
Благодарим за кафенцето, наслаждаваме му се виртуално всека сутрин  Heart Eyes
Аз да се оплача - тази нощ нещо ме подгони пак безсънието, като се събудих към 1 часа, та се въртях, не мога място да си намеря, ставах да ям и т н и към 3 още бях будна  #Crazy Незнам кога съм заспала ама сега съм като пребита. А трябва да изчистя днес, че вчера хич не ми се чистеше.
За контракциите - миналата вечер имах една болезнена, както ги описвате, болката започна от кръста и премина към корема и така се уплаших, ама беше само 1 за около минута и после нямаше повече. Това дали е нормално?

# 704
  • Мнения: 26
Какво стана с всички мамчета на нашите бебоци, които вече са на бял свят - дано скоро се включат с новинки, особено Криска май отдавна се губи...

И аз това си мислех  newsm78.Чакаме новини  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт