Март все още е далече, спи на топло МАРТенско човече - тема 9

  • 27 579
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Да си призная честно мен много ме е страх от раждането. Мисля, че и аз бих искала задължително епидурална упойка. Просто мисля, че няма да мога да издържа на болката. По едно време бях се замислила и за секцио, но една позната наскоро раждала секцио ме убеждава да не го избирам защото и след него болката не била никак малка. ОФ, вече незнам - искам да получа мнението на жена раждала и секцио и нормално  Thinking

# 61
  • Мнения: 10
Благодаря на Mur и mama vessy за поздравите за моето пораснало момченце Hug

Валари, аз също поради тези причини си го заведох като беше на 5м, за да не го травмирам като почне да разбира.

lilyrose, аз раждах в Тина Киркова и не съм видяла нито една циганка, бях във Вип стая. Но и съм сигурна, че са отделно, на друг етаж.

tanita, овлажнител за въздух купихме като се роди малкия, много хубав във формата на пингвин, но почти не се наложи да го използваме. Пусках го предимно през нощта. Това ми е една от излишните покупки. Същата работа върши, както са казали момичетата купичка с вода на парното Peace

ammaretto, ей на това му се вика изненада Hug

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 10:45 от matza83

# 62
  • Мнения: 1 296
Здравейте, момичета  Heart Eyes
Честита ни нова тема!!! Да я изпълним само с положителни вълнения и обмен на полезна информация  Hug

Да отговоря първо на въпросите, които сте пуснали, много хубаво, че сте се сетили, така можем да сравняваме мненията си  Hug
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ? - мисля, че няма да отида, освен ако док не изкаже някакви съмнения и не се наложи
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя? - около 5 месец беше, една хавлийка
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо? - не съм решила още
4.Ще гладите ли и докога? - ми аз дъежа дрехите да са изгладени, освен за дезинфекция, и от естетическа гледна точка. Не знам до кога ще гладя, но в началото - със сигурност
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни, не съм избрала марка, колебая се м/у Памперс и Пуфис
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - надявам се - нормално

1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките?
- да
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани? - ще се пробвам да го слагам настрани, но ако реши, че ще спи по гръб, негова воля  Simple Smile
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - не
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - ще се опитам

Bub555 - аз не ползвам колана, просто много ми се гади от него  Rolling Eyes
iliqna_ - аз от вчера съм в 8 месец и отидохме с мъжа ми да си купя памперси за бебчо, шампоан и мокри кърпи, а за мен нощници и превръзки, това искат в нашата болница. Мисля тези дни да си изпера нощниците и да си стегна багажа  Hug

Сега ще взема да изчета и новата тема, за да мога да се включа адекватно, че вчера си обикалях през целия ден по магазините, и не съм ви чела  Blush

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 136
Aз съм раждала секцио и твърдя,че няма нищо по-хубаво от нормалното.След секцио по-дълго време се възстановяваш,имаш нужда от помощ в първите месеци след раждането защото не трябва да вдигаш тежко(води,количка и др каквото се сетиш) защото рискуваш да се разпориш наново.Родилки,които родиха нормално на сутринта след мен на втория час дойдоха да ме видят,а аз три дни бях на системи с антибиотици,това е задължително за да се предотврати евентуална инфекция.Болката си е болка.Шевовете те опъват излизат конци.Абе гадост ,но нямам избор и сега пак под ножа.За това раждай нормално,ако няма друг проблем.

# 64
  • Мнения: 10
Да се опитам да отговоря на въпросите на bsisi:

1. Освен термокана и пасатор друго не ми е трябвало от уредите. А за захранването не съм купувала нищо допълнително за готвене, защото си беше на пюрета.
2. Към нещата, които момичетата са изброили бих добавила спирт и Бивацин спрей за пъпчето, а също и лепенки за него.
3. Термометър ползвахме дигитален за дупето.
4. Давах му капки за колики Babynos и бях доволна, не е имал чак толкова изразени колики, но сега мисля да пробвам нещо друго, Инфакол ги хвалят много. Също и чайчето на Хипп за колики му давах.
5. На педиатър го записахме след като се роди. Иначе от болницата ни посети една частна педиатърка 2-3 дни след изписването и ни обясни всичко най-подробно.

cvete_78, аз затова се моля бебчо да се обърне, че много ме е страх от това секцио. Така силно ме рита в пикочния мехур, че през половин час ходя до тоалетна. От няколко дни стоя по няколко минути на ден на 4 крака с цел да се обърне, но като го направя и спира да рита, явно му харесва ли незнам Heart Eyes Живи и здрави да сме, както е речено така ще стане.




Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 10:53 от matza83

# 65
  • Мнения: 40
Момичета, гледам пак говорим за секцио и от два ваши коментара аз пак изтръпнах, но при мен наистина си е Божа работа. На 25ти съм на консултация при тази, която ще ме изражда и ще обсъдим въпроса с нея. А това с обръщането, аз не знам защо силно вярвам, че моето сладко чудовище ще се обърне до края, но ако това не се случи чувала съм че лекар го обръща, ама как  newsm78 Много ми е чудно?

# 66
  • Мнения: 1
добро утро!!един по страничен вапрос...възможно ли е преди да родиш да не ти е текла никаква коластра и нормално ли е това?за някой може да е тъп въпроса ама.... Embarassed

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Да си призная честно мен много ме е страх от раждането. Мисля, че и аз бих искала задължително епидурална упойка. Просто мисля, че няма да мога да издържа на болката. По едно време бях се замислила и за секцио, но една позната наскоро раждала секцио ме убеждава да не го избирам защото и след него болката не била никак малка. ОФ, вече незнам - искам да получа мнението на жена раждала и секцио и нормално  Thinking
Iliqna, тази тема уж е такава http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=551234.0 . Авторката иска да чуе мнения от жени, раждали и по двата начина, ама както обикновено става в такива теми, нещата малко са се обърнали на за и против секциото и има малко крайни и груби изказвания. Така че, ако не си много впечатлителна, може да погледнеш, иначе недей, и двете ги изкарват страшнички  ooooh!

За обръщането на бебето мисля, че има още време. Нашият младеж уж беше застанал главично при последния преглед и риташе около пъпа и над него. В дните около Нова година така силно ме риташе в пикочния мехур, че съм сигурна, че беше с главата нагоре. А няколко пъти, като лежа настрани, го усещам от двете страни на кръста, сигурно напречно застава, иначе не мога да си го обясня  Crazy Абе голямо връткане е. Не се шашкайте, има време да заемат правилната поза  Peace

# 68
  • Мнения: 28
За много години и от мен! Да сте здрави, много обичани и подкрепяни от любимите хора и през март да се радваме на малките човечета!
Не съм писала отдавна, доста обикаляхме по празниците. Но бременността си казва думата, чувствах се ужасно изморена на след новата година. Стояхме до 4ч,малкото човече не спря да рита, сякаш усещаше какво се случва, събудих се в 9.00, но се чувствах ужасно отпаднала, а то милото до 16ч не ритна въобще, явно е било доста изнемощяло Simple Smile

Все повече си мисля за раждането! Терминът ми е 6-ти,но все си мисля че февруари, вляза ли в деветия, може по всяко време да се появи..Даже днес си изпрах нощницата за родилно.

Може би ще се наложи да раждам секцио, към 20-ти ще правя консулт с очен лекар, защото гинеколога ми каза че лекарите до 7 диоптъра разрешавали нормално раждане, а аз съм с 8 на едното око, въпреки че зависело какво е състоянието на ретината. Много ми се иска всичко да стане по естествен начин, но ако е за мое добро, ще изтърпя...

Както всяка година и тази година по празниците обикаляхме по зъболекари. Заболя ме зъб и се наложи да ми извадят един мъдрец, слава богу всичко мина нормално и не се наложи да пия антибиотици.

Май доста понаписах..Хубав ден Simple Smile

# 69
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!
Аз от тази седмица вече си работя в нас - така се разбрахме с работодателя, докато дойде момента за болничния.....Съвсем друго си е Wink Цял ден на стола в офиса - просто не се издържаше!!! Гърба и сега си ме понаболява, но като че ли е по-различно  newsm78

Не си спомням дали някоя мама не беше писала за това, но имате ли този проблем? - мен ме понаболяват костите точно между краката Sad

По отношение на анкетата, която е пуснала bsisi, аз не мога да я попълня, защото не съм наясно, но ми е супер полезно да чета това, което пишат мамите с опит Wink

# 70
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен тази сутрин! Hug
1.Какъв домакински уред влиза в употреба най-много за приготвяне на храна за бебетата когато започват да се захранват? Пасатор и сокоизстисквачка. Но аз съм купувала готови пюрета и почти не съм готвела на бебо.
2.Какво е задължително да сме купили след изписването на бебето и връщането му вкъщи(тоест без които не може)? Момичетата са писали достатъчно, присъединявам се.
3.Какъв термометър е най-добре да се купи за измерване на температурата на бебето? Аз ползвах дигитален, който може да измерва температурата ректално, под мишницата и в устата. Но на бебетата до 1 годинка само в дупето за по-прецизно измерване. Иначе шава много. Май е добре накрайника да е гумен, за да не нараним бебче, ако реши да мърда.
4.Кои според вас са най-добрите средства против колики на бебе? За нас нямаше такива. Sad Използвах Саб симплекс по препоръка на педиатъра, но даже и по-зле ставаше. Много дълго имахме колики, при всяка нова храна също. Сега ще се ориентирам към хомеопатия.
5.Кога детето се записва на педиатър и каква  е процедурата?
Предварително проучете за това, защото , ако сте си харесали лекар и му се обадите след раждането за първи път, може да няма места при него. Не разчитайте на мнения само, срещнете се лично с човека и добийте собствени впечатления. Аз първо се доверих на мнението на моя позната и записах детето при нейното джи пи, но изобщо не останах доволна, след което се срещнах с друг педиатр и живият контакт е друго нещо. Обиколих няколко, преди да реша, на кого ще си поверя детето.
Commelina, да, глади се и одеалцето, и хавлийките, и чаршафите, ако изобщо решиш, че това ти е важно. Аз гладя всичко.
Tanita,ние си купихме увлажнител , защото детето ни е с алергия и сухият въздух го дразни. Но после пък стана ясно, че и този уред е излишен, защото се установи , че алергията му е към дом.прах и мухъл и , ако въздуха е прекалено влажен-още по-зле. Та сега си седи неупотребяван.
Ammareto, честити ти сини гащички! Mr. GreenДано не сте се настроили за мома много, всички са сладки, няма значение пола. Peace

# 71
  • Мнения: 861
Не си спомням дали някоя мама не беше писала за това, но имате ли този проблем? - мен ме понаболяват костите точно между краката Sad
И мен  Tired

За педиатър - аз мисля да се срещна предварително с доктора, който ми препоръча личния лекар от нашата поликлиника. След раждането, мъжът ми ще се занимава с бумащината.

Ammareto, ама че изненада  Crazy Аз миналия път се каних да питам дали все още е момче, но не го направих и сега ще питам. Не че нещо, но много съм "засинила" гардероба на бебо и ако трябва да разнообразявам, да се залавям за работа докато е време  Sunglasses

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте момичета,
Много анкети, много нещо, но пък са доста полезни  Grinning.
Аз да се включа за секциото - всеки сам си решава, но все пак трябва да се знае, че при секцио се реже коремен мускул /не може да се възстанови после, тъй като се реже напречно, а мускула е надлъжно разположен/ и, това е коремна операция - разхерметизирва се корема и наистина е възможно да има повече проблеми след време. А за болката - може би раждане с епидурална я предотвратява, разбира се рисковете от епидуралната също не са за пренебрегване, да не говорим, че тя забавя родовия процес /не се усещат много напъните/ или поне така се случи при снаха ми, но после доктори го потвърдиха /докторите от държавните клиники, поне в Пловдив, са твърдо против епидуралната упойка, ама не знам защо/. Така или иначе нашият спор няма да накара някой да си промени мнението как ще ражда /все пак поне предимството тук в БГ е че имаме избор/
1.Какъв домакински уред влиза в употреба най-много за приготвяне на храна за бебетата когато започват да се захранват?-  пасатор, но пък да си кажа, че повечето мами /аз включително/ ползват готови пюрета, и не им се налага да имат кой знае какъв арсенал от домакински уреди за това;
2.Какво е задължително да сме купили след изписването на бебето и връщането му вкъщи(тоест без които не може)?- ами: спално бельо, одеало, хавлии,корито,термометър за вода,бебешка ножичка за нокти - може би след първия месец, тъй като нашето джи пи каза, че първия месец не се режели бебешките нокти, за това се ползват и ръкавички, които всъщност са много полезни,памперси, козметика за бебето(аз съм привърженик на Мустела и Клоран, крема против подсичане задължително Мустела),  бебешки прах за пране, е, да има креватче и/или количка също е важно, разбира се и някое и друго боди, гащеризонче, все пак бебока трябва да има с какво да се преоблича. ами това е, но не бива дасе притеснява човек че ще изпусне нещо, магазините са пълни и работят ежедневно;
3.Какъв термометър е най-добре да се купи за измерване на температурата на бебето?- аз ползвах дигитален в дупето, не е било проблем;
4.Кои според вас са най-добрите средства против колики на бебе?-ами на моя син нищо не му помогна и три месеца си ги влачи тези колики /въпреки мнението, че би трябвало за 30-40 дни да минат/
5.Кога детето се записва на педиатър и каква  е процедурата?- веднага след раждането, той е длъжен да те посети в дома до 48 часа от изписването, тебе те поглеждат също.
 Heart Eyes
еххх, наближава, наближава, и все по-неподготвен се чувсва човек

# 73
  • Мнения: 57


Не си спомням дали някоя мама не беше писала за това, но имате ли този проблем? - мен ме понаболяват костите точно между краката Sad


Буб, моя лекар ми каза, че е възможно да започна да усещам и такава болка, след като аз му споделих за ужасните болки в таза, които не ме оставят да спя през нощта. Каза ми, че се дължи на подготовката на тялото за раждането. Надявам се да съм ти била полезна.

# 74
  • Мнения: 8
Здравейте  Peace
Искам да се похваля снощи беше най-хубавата нощ през бремеността ми спала съм като заклана и се събудих само веднъж и днес се чувставам толкова добре пу-пу-пу.
Да отговроря и аз на лексикона.


1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ?-Да на 31.01.11 съм си запазила час
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя?-Подариха ни терлички рокличка едно бодинце и няколко плетени блузчици за коледа
3.Какъв прах мислите да използвате за бебо?-Тео бебе
4.Ще гладите ли и докога?-Категорично ДА а до кога незнам
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни?-еднократни за марката ще се допитам до приятелки минали вече по тоя път
6.Нормално или секцио? (знам, че го обсъждахме не веднъж, но да направим статистика) - Shocked много ми е труден тоя въпрос толкова много ме е страх от нормалното а всеки казва че секциито е по кофти незнам още.....
За анкетата на bsisi се надявам да помогна догодина на МАРТЕНКИ_2012  Peace

Общи условия

Активация на акаунт