Март все още е далече, спи на топло МАРТенско човече - тема 9

  • 27 570
  • 711
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Хайде и аз в новата тема Simple Smile Колко много сте изписали за един следобед, едва успях да изчета  Crazy

Голяма дискусия се завихри с това забелване, сега съвсем се омотах и изпаднах в размисъл.   Аргументите и на двете схващания ми звучат логично. #Crazy

Иначе и аз се впечатлих от майката на Бебе на 2011 год. - 19-годишната, която е родила първото си дете на 15  Joy

bsisi , аз не съм компетентна да отговоря на твоите въпросчета. Нека кажат майчетата, които вече имат опит, ще чета с интерес.

Сега се сетих да питам още нещо - бебешките одеалца, хавлии и т.н. също се гладят, нали? Не само дрешките? Щом целта е да се убият микроорганизмите, май така е правилно  newsm78

# 46
  • Мнения: 0
 newsm03   здравейте  коремчета    Grinning   Честита ни нова тема  Simple Smile
        Да ви кажа само днес бях на консултация всичко с бебчо е ОК  Simple Smile  Но вместо очакваните   stork-girl  розови гащи ме изненадаха и ми казаха оооо   юнакът е много надарен   stork-boy     та  ще помоля  да ми смените розовия щъркел със син ако може    newsm53

# 47
  • Мнения: 40
Здравейте,
искам да попитам дали случайно имате информация за овлажнителите за въздух - дали си струва да се вземе такъв уред?
Всичко зависи от жилището, в което живеете.Ние примерно си простираме дрехите на вътрешна сушилня и това овлажнява въздуха, иначе сме на парно и понякога става много сух въздуха.Ако все пак ти се налага и искаш да спестиш някой лев или ще се лишаваш, за да си осигуриш това по-добре купичка вода върху отоплителния уред, който ползвате и в нея потопена кора от някакъв цитрус. Само не знам на бебо как ще му се отрази, но преди много години, когато се топлехме с акумулиращи печки въздухът беше ужасно сух и вечер мама слагаше такова нещо- хем миришеше много хубаво, хем овлажняваше въздуха.

# 48
  • Мнения: 7
За срещата на софийските мами:

1. lilyrose
2. Magica_de_Spell
3. marinels
4. mama_vessy
5. maiski3
6. Mur ?
7. Anduli
8. Бишкота
9. lo80 ?


Предложение от lilyrose :
Тази събота 8-ми от 14 ч.?
Мол Стамболийски ? Happy ?

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 135
1.Какъв домакински уред влиза в употреба най-много за приготвяне на храна за бебетата когато започват да се захранват?-аз лично си бях куппила комплект много малки тенджерки и в тях приготвях супички и др .подобни,пасатор и термо кана.С това мисля да се оборудвам и сега.
2.Какво е задължително да сме купили след изписването на бебето и връщането му вкъщи(тоест без които не може)?-спално бельо,завивки,памперси,козметика(аз съм изплолзвала преварен зехтин и най- обикновен крем "Бочко",за къпане един шампоан на "Чико"скъпичък е ,но съм много доволна дълго го използвах защото до 1 год нямахме коса Joyи сапун ползвала съм "Нивеа"),шишета,биберон,корито ,леген ,кофичка за вода ,канче за поливане,препарат за пране,кутия адаптирано мляко (за всеки случай),шкаф за дрешки,сушилка.за дрешки,ножичка за нокти,хавлийка.Може и да не съм много изчерпателна ,но за това се сещам на първо четене
3.Какъв термометър е най-добре да се купи за измерване на температурата на бебето?-първия път ползвах ректален(след отчитане се изважда0,5 от показанието),защото дигиталните бяха много скъпи и не се намираха.Сега смятам да си взема дигитален.
4.Кои според вас са най-добрите средства против колики на бебе?-чайчето на "HIPP",чай от семена от копър или анасон(събрани от баба или закупени от билкова аптека,не от агро аптека защото понякога са третирани),капки "Sab simplex",но всичко е индивидуално
5.Кога детето се записва на педиатър и каква  е процедурата?-мисля ,че веднага след изписването се избира педиатър.
Мисля,че само съд с вода върху отоплителния уред е достатъчен за овлажняване на въздуха в бебешката стая.За ароматизиране на въздуха не смятам ,че е уместно при бебета  те самите имат една много приятна специфична миризма.
http://images.tedkamar.multiply.multiplycontent.com/attachment/0 … pdf?nmid=87017456(тук има всичко подорбно)

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 08:24 от cvete_78

# 50
  • Мнения: 1 919
cvete_78   newsm78 това новата анкета ли е?

Амарето   Mr. Green честита ви смяна на гащите, ма каква изненада!  Hug

# 51
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Добро утро!
1.Какъв домакински уред влиза в употреба най-много за приготвяне на храна за бебетата когато започват да се захранват? - пасатора
2.Какво е задължително да сме купили след изписването на бебето и връщането му вкъщи(тоест без които не може)? - Към списъка на cvete_78 бих добавила антибиотична пудра за пъпчето (аз ползвах Топоцин, от АГ-то го бяха изписали), вакуумна помпичка за нос (не, че много съм я ползвала, но е полезно да я има).
3.Какъв термометър е най-добре да се купи за измерване на температурата на бебето? - в началото използвах биберон-термометър, след като пооотрасна- обикновен дигитален
4.Кои според вас са най-добрите средства против колики на бебе? - пробвали сме и с чаят на Хип, и с мехлемчета, и с капки...Нищо не помогна кой знае колко. В крайна сметка си израстна този период (хубаво, че беше кратък)
5.Кога детето се записва на педиатър и каква  е процедурата? - Хубаво е да си изберете педиатъра преди раждането - малко преди да ни изпишат от АГ, ми искаха имена, адрес и тел на детския лекар. 2-3 дни след изписването, тя дойде на посещение вкъщи - да даде съвети за кърменето, Т на стаята, прегледа бебка...
Отклоних се - мисълта ми беше, че е хубаво за майчетата, за които ще е първо бебче, да се запознаят предварително с бъдещия педиатър, за да разберат повече за това как работи той/тя - мнението му за по-продължително кърмене, ранно или късно захранване препоръчва, предписва ли често антибиотик, или по-скоро предпочита хомеопатичното лечение



Ако се сетя нещо- ще допълвам

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 135
cvete_78   newsm78 това новата анкета ли е?
Ами нещо като такова bsisi е пуснала няколко въпросчета.

# 53
  • Мнения: 49
по нова тв темата е за раждането #Crazy дано да чуя нещо успокоително

# 54
  • Мнения: 3 622
Добро утро момичета
Да се запиша и аз в новата тема

ammaretto пак на време са ти казали пола  Grinning

Момичета сега пуснах Гала. Започнали са разговор за раждането

# 55
  • Мнения: 8
честита нова тема.

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 135
Сигурно пак някоя нова мода ще изфабрикуват.Ужас.Тя напоследък само с това се занимава.
На Бъдни вечер приятелката ми (42 год.)роди нормално малък мъж 53см. ,3.850кг само с три вътрешни шева и красивото име Боян.Така ,че явно възрастта не е повод за секцио ако всичко е нормално.

# 57
  • до моите любими хора
  • Мнения: 15
Здравейте момичета да ни е честита новата темичка !
И аз ще се пробвам да отговоря на новите въпроси от bsisi :
1.Какъв домакински уред влиза в употреба най-много за приготвяне на храна за бебетата когато започват да се захранват?- при захранване сокоизтисквачка, пасатор и термокана. Поне за тези се сещам сега на пръв поглед.
2.Какво е задължително да сме купили след изписването на бебето и връщането му вкъщи(тоест без които не може)?- тук нещата са доста, защото не е удобно като се прибереш ти първа да започнеш да пазаруваш и то няма да можеш ти лично, ами някой от близките и туко виж ти взели нещо което не ти харесва. Та по въпроса: спално бельо, одеало, хавлии,корито,термометър за вода,бебешка ножичка за нокти,помпичка за почистване на нослето и морска вода пак за нослето,памперси, козметика за бебето(някакъв шампоан който става за коса и тяло на Бюбхен ползвах първия път и бях доволна, някакво олио за мазане след баня),крем за допсичане,шишета,биберони,бебешки прах за пране. За друго не се сещам в момента, но съм сигурна че имаше още неща.
3.Какъв термометър е най-добре да се купи за измерване на температурата на бебето?- аз ползвах дегитален в дупето, но съм чувала че бибероните - термометри са хубави но и по-скъпички
4.Кои според вас са най-добрите средства против колики на бебе?-с баткото какво ли не ползвах защото той имаше много силни колики чак до края на 3-я месец, и саб симплекс и еспумезан, но те много ни запекоха и после плачеше от това че не може да се изходи. После открих едни хомеопатични на боарон, които бяха по-добре и се разтваряха в шише с водичка но не се сещам името сега. А мои познати сега ползват Инфакол мисля, че се казват и са доволни ще видим ще се поровим из нета повечко този път да видим, мамите какво препоръчват.
5.Кога детето се записва на педиатър и каква  е процедурата?- ами преди да родиш си избираш при кого да запишеш детето и след като се роди и се преберете в къщи изпращаш таткото или се обаждаш на доктора и той идва да види как е детето и да ти даде някой съвети. Хубаво е да се информирате от познати предварително и тогава да решите при кого да запишете бебето, защото аз от първата си докторка не бях доволна относно лечението. Моят син започна да вади зъби още в 4 месец и всеки път ни предписваше антибиотик. При ваденето на зъбки децата започват да покашлят малко, да имат хрема а понякога и не висока температура и тя всеки път за застраховка ни даваше по един антибиотик и така до 2 годишна възраст изпихме сигурно към 20 антибиотика и се отписах от нея, защото ми натрови детето от лекарства. Пък нали знаете ние родителите правим това което ни кажат, защото мислим че това е най-доброто за нашите деца. Така, че задължителна консултация с мами които ползват този лекар и тогава вземете решение дали да се записвате там или не.

# 58
  • гр.София
  • Мнения: 362
 Simple Smile

Добро утро мамчета, надявам се добре да сте спали  Simple Smile

Вижте на какво попаднах

http://www.moebebe.com/?id=3

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Добро утро  Hug
Изгледах я и аз Гала за раждането, този път не успяха да ме стресират много  Mr. Green може би защото докторът не искаше да обяснява за възможните усложнения.
Направи ми впечатление, че при епидурална упойка задължително се пуска и окситоцин, това не го бях чувала  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт