Март все още е далече, спи на топло МАРТенско човече - тема 9

  • 27 571
  • 711
  •   1
Отговори
# 30
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Мамчета,за Св.София искам да ви кажа, че стаите са разделени и ромките са отделно.
Също така и изписването на бебетата е да кажем м/у 12 и 13ч. за нас и след това за тях.
Това на мен ми го казах още 1-ч път като ходих на "Открити врати" там, а и след това се убедих лично.
Това е само за инфо.
Май вече ромките раждат навсякъде без може би Токуда и Правителствена.....

# 31
  • Мнения: 57
Цитат
Имам въпрос към мамите, които пазарят онлайн: Можете ли да ми препоръчате сайт/ове, от които бих могла да си поръчам количка? Харесала съм си модел, но искам да видя и цените в интернет.
Зависи от това каква марка количка си избрала, казвай каква количка ще се опитам да ти кажа от къде.

Количката е giordani ethos. Ако имаш представа, моля те пиши ми и хиляди благодарности предварително  Hug

# 32
  • Мнения: 24
Ina78 може  Peace  все пак моята инфо е от миналата година, тогава не бяха отделно  Crazy

Валари не натрапваш мнение  Peace всеки има право да си каже мнението. За инфекцията аз само предадох, какво прочетох  Crazy нямам опит в това, затова и чета   Peace . А четох много мнения на лекари хирурзи, като се оказа че най добрите в това отношение били в Пирогов и те са против насилственото забелване  Thinking . Но разбира се на натрапвам мнение
 А за момчето на братовчедка ти. трябва да са му останали много травмиращи спомени щом изпитва срам, като на тази възраст срама го няма поне не в такива граници, щом не иска да те погледне чак.  Thinking
а за случаите, които сте имали, ами нормално нали е лекарски кабинет там винаги отиват хора с проблеми.
Все пак всяка мама си има или ще си състави мнение по въпроса и всяка ще си действа по свое усмотрение. Важното е да направим информиран избор.  Peace

# 33
  • Мнения: 40
Ооооо Бишкота, от кога чакам някой да пожелае таци количка, тъй като моето колебание е между нея и едно Чико, та съм направила подробна таблица за сравнение по няколко показателя и да ти кажа Чикото надделя. Има и още 3 модела в таблицата - InglesinaZIPPY,Neo Nato Multisport,Cam COMBY FAMILY. А показателите са: Тегло,Размери,Дръжки,Амортисьори,обръщане на седалката,Екстри. Така че ако искаш пиши ми във Скайп и ще ти пратя файла.
Аз много я харесах заради завъртането и самия дизайн, но се оказа че е по-тежка и най-вече по-тясна, което си е съществен проблем, особено ако бебчо се роди по-едър. Но всеки си знае... Аз все още се колебая, тъй като много ме грабна това завъртане на летния кош.
Да ви се похваля, че днес пристигна бебефона и искам искрено да благодаря на мамата, която ни го показа като вариант в Амазон.Много се извинявам, че не помня кой точно беше, но както казва баща ми: Ти откакто си бременна, умът ти все едно е на половина.  Blush Blush
Да попитам мамите, които вече са били на лекция на 9месеца на кой телефон се записвате, тъй като днес звънях на този, който е посочен в таблицата и ми казаха, че имам някаква грешка  newsm78

 

# 34
  • Мнения: 49
Честита нова тема! Записвам се да следя!

# 35
  • Мнения: 138
Да попитам мамите, които вече са били на лекция на 9месеца на кой телефон се записвате, тъй като днес звънях на този, който е посочен в таблицата и ми казаха, че имам някаква грешка  newsm78


0876 181 114 - този телефон е същият като в списанието, няма грешка. Ти в коя таблица го гледаш?
btw ти за коя лекция се записваш, за този петък ли? за алергиите в кърмаческа възраст?

# 36
  • Мнения: 40
Не, за нормалното раждане, ама аз съм гледала телефона на лектора уфффффф  Blush Crazy Благодаря ти много  Hug

# 37
  • Мнения: 24
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1262 - ето за мамите с бебоци седалищно разположени Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=635 - а това е за мамите с подувания, незнам дали сте я чели  Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 839
 wavey
Да отговоря и аз на въпросите -

1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ?- не
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя?-в началото на 6-ти месец - нещо като комплект за изписване, но без пелена и гащеризонче с шапчица.
3.Какъв прах мислите да използвате за бебето?-може би Тео бебе, някои неща ще пера и на ръка (с бебешки сапун).

4.Ще гладите ли и докога?-да, по-хигиенично е, до кога - не зная...
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? - еднократни като мисля да пробвам различни и преценя кои са най-удобни. Ще прочета инфото за многократните.
6.Нормално или секцио?-след преглед на очите ще знам дали ще мога нормално, надявам се  да мога Praynig

1. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките?- чувала съм за тази процедура, но нямам много информация по въпроса. Ще трябва да попрочета, да говоря с педиатър, с майки... Така че сега не мога да дам отговор на този въпрос.
2. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани?- ще се постарая да го премествам, ту на гръб, ту настрани, надявам се и то само да си покаже удобната поза.
3. Ще присъства ли таткото на раждането? - не, първо защото не знам дали в Бургаската болница това е възможно, второ защото не чувствам потребност от това ( за сега). Искам просто да се мобилизирам и да родя... по-важно ми е той да ми помага във всичко свързано с отглеждането н а детето години напред.
4. Смятате ли да практикувате ЕБХ? - ще прочета по въпроса, сега не мога да дам отговор.

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 362
 Simple Smile

Здравейте, и аз тук в новата тема  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 5
Честита да ни е новата тема! Нека да я изпълним само с положителни писания!!!  Peace

Благодаря на мамите, които отговориха по темата с шофирането с колан Wink   bouquet

Днес обиколихме магазините за креватче и количка.....
По отношение на количките......аз също бях харесала Джордани и даже гледах тази, за която говори Бишкота, но зимния кош ми се струва адски тесен. Сравнявахме го с другите марки и наистина има разлика....
За момента ми харесват Нео Нато Мултиспорт и Пег Перего Пилко 3.


Харесах си и креватче от Мадър Кеър, но като погледнах цената му в сайта и колко е в магазина тук, в София  ooooh! е има разлика да му се не види Sad Отправих запитване до сайта, за да ми кажат колко кг може да тежи това креватче и да видя дали няма да ми излезе по-ниско, ако го поръчам он-лайн?!   newsm78

# 41
  • Варна
  • Мнения: 256
Искам да помоля, ако някоя мама е поръчвала от amazon.co.uk, да ми пише. Благодаря ви!

# 42
  • Мнения: 1
ЧЕСТИТА ДА НИ Е НОВАТА ГОДИНА,ДАНО ВСИЧКИ ДА ПОЛУЧИМ ПОДАРЪЦИТЕ СИ ПРЕЗ МАРТ И НАШИТЕ ПОДАРЪЧЕТА ДА МНОГО ЗДРАВИ,ПОСЛУШНИ И ХУБАВИ! ЧЕСТИТА ДА НИ Е И НОВАТА ТЕМА,САМО ПОЗИТИВНИ НЕЩА ДА СПОДЕЛЯМЕ В НЕЯ!
Относно въпросите:
1.Смятате ли да ходите на 3 ФМ?- не
2.Кога направихте първата покупка за бебо и каква беше тя?-сега за Коледа един продукт на Клоран.Но още работя и към края на януари ще се активизирам,засега активно проучваме всичко.
3.Какъв прах мислите да използвате за бебето?-надявам се да реша какъв като чуя от вас по-опитните мнения ще си избера,старателно ви чета и си записвам всичко и после го проучвам и решавам.
4.Ще гладите ли и докога?-да,ще гладя но нямам опит и незнам до кога,предварително не мисля да решавам нещо окончателно и категорично,защото няма абсолютни истини,ще преценя според някои фактори.
5.Какви пелени смятате да ползвате – еднократни (коя марка) или многократни? -по този въпрос не съм подготвена,защото не съм проучвала варианта за многократните.Единствено съм гледала филмче,че в Америка си има фирма,която се занимава със събиране от домовете,пране,гладене и връщане на пелени.
6.Нормално или секцио?-искам нормално(но си е божа работа)
7. Майките на момченца - мислите ли да забелвате пишките?- по този въпрос също не съм подготвена,но ще започна да проучвам усилено.
8. Как ще слагате новородените да спят - по гръб или настрани?- също не съм подготвена да отговоря.
9. Ще присъства ли таткото на раждането? - не поради доста фактори
10. Смятате ли да практикувате ЕБХ? -също от сега не мога да преценя.

# 43
  • Мнения: 1
Искам само да кажа,че не ми се иска да изказвам мнения или да давам отговори за неща,които не съм проучвала и да не кажа,че за много дори за първи път чувам,а и нямам опит с друго дете,затова и честно съм отговорила и лаконично Blush
Искам да ви задам и допълнителни въпроси:
1.Какъв домакински уред влиза в употреба най-много за приготвяне на храна за бебетата когато започват да се захранват?
2.Какво е задължително да сме купили след изписването на бебето и връщането му вкъщи(тоест без които не може)?
3.Какъв термометър е най-добре да се купи за измерване на температурата на бебето?
4.Кои според вас са най-добрите средства против колики на бебе?
5.Кога детето се записва на педиатър и каква  е процедурата?

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте,

искам да попитам дали случайно имате информация за овлажнителите за въздух - дали си струва да се вземе такъв уред?

Общи условия

Активация на акаунт