Отговори
# 75
  • Мнения: 110
Споко Стелфи, ще се подредят нещата  Mr. Green Това го казвам с лекота, щото цяла сутрин "митках" насам-натам, докато баща му го гледаше. Така си почивам, засега друг начин няма. По-добре е разходка в природата, ама там гледаме да ходим семейно, а за да си почина трябва да съм сама. Задължително, поне два-три часа седмично. Намери и ти начин да си почиваш и разтоварваш и ще ти е по-лесно с малкия. Оставяй го на свекърва ти и излизай, ходи на фитнес, кафета, фризьори, нещо, което те разтоварва, нищо, че реве. Или го пращай с нея на разходки, а ти си прави нещо твое си.

Всячески се опитвам да участвам адекватно в тези му състояния, ...

А това лично за мен е грешка. Недей да учасваш, надлюдавай отстрани и при нужда се намесвай. Понякога е нужно да го оставиш да се насърди, друг път да го успокоиш; веднъж спокойно и разумно обяснение вършат работа, друг път рязка и категорична забрана. Кога какво - няма рецепта според мен, повече трябва да си разчитаме на интуицията си, не толкова на "методи" и "правила", събрани старателно в книжка с твърди корици

п.п. Къде живееш в Сф? Може да ги съберем да видим кой е по-проклет  Laughing Ама след като свекърва ти си замине, използвай дотогава да си почиваш

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 15:56 от Тилиа

# 76
  • Мнения: 9 052


Всячески се опитвам да участвам адекватно в тези му състояния, ...

А това лично за мен е грешка. Недей да учасваш, надлюдавай отстрани и при нужда се намесвай. Понякога е нужно да го оставиш да се насърди, друг път да го успокоиш; веднъж спокойно и разумно обяснение вършат работа, друг път рязка и категорична забрана. Кога какво - няма рецепта според мен, повече трябва да си разчитаме на интуицията си, не толкова на "методи" и "правила", събрани старателно в книжка с твърди корици



 Peace някъде, че детето трябва да се научи да се справя само със собствените си настроения, затова родителите не трябвало непременно да го разсейват от тъжни, лоши и подобни настроения. То трябвало да си ги изживее и да научи начин да се орпавя само със себе си  Hug

# 77
  • Мнения: 110
Ами понякога трябва, най-често когато е уморено и му се спи дори е много необходимо, друг път обаче е по-добре да бъде оставено да му "мине". А кога какво да се направи най-добре ще ни подскаже интуицията, не готови рецепти.
Майка ми беше дала един съвет - да не го "фиксирам". А това може да стане както с викове и натякване, така и с дълги обяснения защо не трябва да прави нещо
А баща ми даде друг съвет - когато "нареждам" да направи или да не направи нещо, да не бъде с викове или ядосано, а спокойно изречено като обективна необходимост. Сякаш за мен лично няма значение, а просто така трябва. Помага ако имаш нисък басов глас и тежиш 100 кила. Него всички деца го слушат  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 613


Всячески се опитвам да участвам адекватно в тези му състояния, но те са безброй на ден, едно след друго, интензивно... И аз се изгубвам, понякога... вече... преставам да знам правилно ли постъпвам, дали му гласувам твърде много свобода или без да искам аз се инатя за нещо... Но уморително е, много.... Изчерпващо бих казала... И заради това, че когато капризничи и издевателства над мен за някаква дивотия аз в общия случай опитвам с благ тон му говоря как го разбирам, че му е зле, но не бива еди какво си, защото така и така................................................... И много ми е гадно, че се е стигнало до там...

Непрекъснато се сещам за подписа на Madam Chocollate "Господи, дай ми търпение... И си го искам веднага, чуваш ли!!!" Цитирам по памет... така и аз се чувствам...

Не знам точно как да ти го обясня добре /пък и знам, че на някои хич няма да им хареса, като идея Mr. Green/, няма как докато са малки с децата да се държим като равни. Не за друго, а защото нямат още нашият опит и знания. Колкото по-големи стават, толкова и по "равни" ще бъдат. Аз затова в такива теми все казвам, че още от малки, трябва да се определят правила в дома. За всеки дом, те са си различни. Възможно е и почти да няма забрани, но забранено ли е - във вашата възраст е закон. Има още доста закуски да изяде, за да има право да спори. Но виковете трудно помагат, важно е не да викаме, а да "доминираме" в тази възраст в отношенията с детето.
Ето това е много важно
Цитат
А баща ми даде друг съвет - когато "нареждам" да направи или да не направи нещо, да не бъде с викове или ядосано, а спокойно изречено като обективна необходимост. Сякаш за мен лично няма значение, а просто така трябва
Децата имат нужда освен от любов от:
1. Стабилен "водач"- иначе се объркват.
2. Постоянство. Увери се, че всички членове на семейството поставят едни и същи правила и ограничения на детето.
3. Проява на нежност в неподходящия момент може да породи неспокойствие и превъзбуда. Показвай любовта си  към малкото дете, най-вече когато е  спокойно
4. Режимът и познатите неща са полезно нещо  и дават спокойствие, но децата се отегчават, точно като възрастните. Трябва да има и разнообразие иначе те ще си го потърсят сами с разни белички.  Mr. Green
5.Излъчвай спокойствие и положителна енергия. Всички се влияят от енергията, дори и да не го разбират. Ако си изтощена и детето  ти ще се чувства така. Винаги бъди спокойна, уверена и непоколебима! /знам че е трудно, но трябва да се опитваме поне. Ясно е, че не винаги ще успяваме/

А ти пожелавам Господ да ти даде търпение, когато детенце е в пубертета /не бебешкия/, тогава ще ти трябва още повече.
А сега дано успееш да си починеш! Hug

# 79
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Докато за майките най-важното действие е нахранването на детето, то и децата ще има с какво да изнудват и дразнят майките си. Grinning

# 80
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 921
Първо си признавам, че не съм прочела темата, а само "фермана". След малко ще прочета и другите мнения.

Първо, не виждам нищо смущаващо в поведението на детето. Всичко ми звучи в реда на нещата.
Дъщеря ми имаше ужасен период горе-долу на тази възраст (година и осем месеца докъм две), но при нея беше много по-зле от това, което описваш. Тя правеше абсолютно всичко както и когато реши и всяка намеса в това водеше до неизменна истерия. В резултат тя ревеше и се тръшкаше постоянно, защото тя правеше/не правеше неща, които изискват намеса. Говорих, говорих, говорих до посиняване и в момента тя е различно дете. Сговорчива е, сравнително лесно може да я убедиш да направи нещо, ако й обясниш причините.

Не съм я удряла, най-тежкото наказание, което съм прилагала е да й взема играчката, която хвърля или да се приберем от разходка, защото тя не позволява на друго дете да се качи на пързалката.

Мисля, че действаш правилно и просто трябва търпение. Не сменяй тактиката, според мен тя дава резултати, просто не се виждат веднага. Детето расте и скоро ще започне да разбира повече. При нас май много важна роля изигра и проговарянето, защото колкото по-уверено се изразява, толкова по-послушна е. Mr. Green
 

Общи условия

Активация на акаунт