Жилище кредит от Пощенска банка???

  • 8 526
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Бронте, някакви други кредитни продукти ще ползваш ли към тоя ипотечен кредит?
Трудно ми е да повярвам, че Пощенска са по-евтини от ДСК...
Огледай за разни скрити такси, за такива, които се удържат от самия кредит и т.н. Провери какви са таксите за комуналните плащания, таксите по кредитна карта, ако има такава.
Застраховката живот трябва да ти е последния фактор, по който преценяваш цената на кредита. Ако толкова те притеснява, отиди и си направи една застраховка живот някъде.


Нашата фирма  работи с Пощенска и имаме преференции. Освен това кредитът ще е в евро, заплатата ще ми минава оттам, ще  ми плащат  сметките  за ток, вода, кабелна и интернет- това ми го  поевтинява  толкова.
В ДСК при същите условия  е  с почти процент по- евтино, но там мен  не ме искат  като кредитоискател. Там  евентуално могат да кандидатстват майка ми и мъжа ми, но  фирмите им работят с други  банки и не могат да им превеждат заплатите в ДСК. ТОва единствено нещо   автоматично    ни  изключва от групата  на хората, които  могат да ползват по- евтин  кредит в ДСК.Иначе  досега  съм била винаги  техен  лоялен клиент. Ипотечният кредит беше трети поред след два потребителски, изплатени  напълно  редовно. Но  сега съм на граждански договор, освен това в майчинство- не ме щат и точка Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 588
Здравеѝ. Нямам кредит към ДСК в момента, но съм имала потребителски! Имах много проблеми с тази банка../може би и в другите е така/..с две думи не разчитаѝ на Застраховките, те просто не ги изплащат!..

Имам Ипотечен в Раѝфаѝзенбанк , теглен 2007, вноската ми скочи с над 100лв!

# 32
  • Мнения: 1 669
...  през първите две години ще плащам 7,15% лихва, а през останалите 18-7,65.
...

Ние имаме ипотечен кредит в Пощенска от вече повече от 4 години. Тогава лихвеният процент беше:
- 3 год. гратисен период - 5,05%;
- останал период (при нас 12год) - БЛП (тогава = 7,4%) + 0,5% = 7,9%.

В момента лихвата ми е 10,9%, тоест БЛП се е вдигнал с 3%.

При теб тогава трябва или лихвата да се образува с "-", или нас да не са ни информирали за намаляването на БЛП. Thinking

БЛП за новоотпуснатите и старите кредити може да е различен

# 33
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
...  през първите две години ще плащам 7,15% лихва, а през останалите 18-7,65.
...

Ние имаме ипотечен кредит в Пощенска от вече повече от 4 години. Тогава лихвеният процент беше:
- 3 год. гратисен период - 5,05%;
- останал период (при нас 12год) - БЛП (тогава = 7,4%) + 0,5% = 7,9%.

В момента лихвата ми е 10,9%, тоест БЛП се е вдигнал с 3%.

При теб тогава трябва или лихвата да се образува с "-", или нас да не са ни информирали за намаляването на БЛП. Thinking

БЛП за новоотпуснатите и старите кредити може да е различен


В Пощенска банка  си поевтиниха  жилищните кредити съвсем наскоро- през есента. Това е за новите договори. За старите не знам как е. Но пък имаш опцията  да  отидеш и  да се опиташ да си предоговориш кредита.
ПРеди 5 години аз така постъпих в ДСК. Дадоха ми вариант, в който  за една година вноската  ми от 202 лв. падна  на 95, а след изтичането  на едната  година  се качи  на 158.Платих някаква такса от 300 лв.  за предоговарянето на  кредита. После  всички  вдигнаха лихвите и моята вноска  стана 172. Тази вноска плащах до 27.12.20100, когато  погасих  ипотеката окончателно.
Не знам дали в Пощенска   предлагат  на  клиентите си такава опция.

# 34
  • Мнения: 73
И аз съм с ипотечен в Пощенска вноската ми от 180 в момента 270 #2gunfire Преди няколко месеца когато им вървеше рекламата за новите лихвени проценти питах управителя на един от офисите им защо не ни смъкнат пак лихвата, така както като се вдигаше бързичко вдигнаха и вноските сега да ни ги намалят - отговора беше че не ставало така, новите лихви за новите заеми. Аз сега проучвам вариантите за рефинансиране, пък да видим какво ще излезе. newsm78

# 35
  • Мнения: 17
Ако трябва да избираш между тези две банки, съветвам те да избереш ДСК. Ще си спестиш доста главоболия и това ти го казвам от позицията на човек" от  кухнята "  Peace.  А също така можеш да провериш и за  условията на Сибанк. Успех  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 163
Аз също имам ипотечен кредит в Пощенска -изтеглен преди 3 години.Направо ми съсипаха животеца.Вноската ми скочи от 530 лв на 750 лв още през първата година,Ако закъснея и с един ден да си внеса сумата имам такса от 5 лв,Отношението на персонала на банката е повече от отвратително и т.н. и т.н .Не искам и да чуя за тази Банка,която си вдига лихвите както и когато поиска ,защото БЛП се определя от тях - по никакъв начин не можеш да му хванеш спатиите-аз също в момента подготвям документи за рефинансиране,Когато отидох и ипопитах за някакво предоговаряне -ми казаха толкова такси които ще трябва да платя,че общо взето не си заслужаваше такова.Освен това културно ми обясниха-/при условие ,че кредита ми се обслужва абсолютно редовно /,че ако закъснея с 3 вноски веднага отивам на съдия изпълнител.Глупаци-просто сменям Банката.... #2gunfire

# 37
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
В последна сметка окончателно се ориентирахме към ДСК. В Пощенска  още не съм казала, че се отказвам от услугите им, защото  все още кредита в ДСК не е одобрен. Та ако ни изненадат неприятно, да имаме  още една вратичка.
Иначе в нашия клон са много любезни и инспекторката, която ми движеше документите, е наистина  компетентна.Но  доста попрочетох, включително и  всички мнения в темата, та  се  преориентирах Peace

# 38
  • Мнения: 0
За внесем общ протест срещу банката, всички с кредити в швейцарски франкове можете да се присъедините към Фейсбук групата ни: http://www.facebook.com/home.php?sk=group_130979640310277

# 39
  • Мнения: 1 174
Благодаря на всички, които ми отговориха.  bouquet
Ще кажа  какво имам черно  на бяло на база офертите, които  получих.
Говорим за сума 18 000 евро  със срок за връщане 20 години.
В Пощенска банка:
Всички разходи, свързани с отпускането на кредита + ежемесечните вноски+ застраховка живот +застраховка имот+ ежегодна такса обслужване на кредит    възлизат  общо на  40 712 евро.
В ДСК  всичко това, без застраховка  живот обаче, възлиза  на  42 740 евро. Изразено в лева,разликата е около 4 хиляди. С  ежегодна  застраховка живот, вероятно ще  скочи  с още две хиляди лева.

За такъв дългосрочен период разликата не е фрапираща май newsm78
 А и от това, което ми казахте  за  ужасяващия скок на вноските, както и за  лихвите за ден просрочие, започнах да се опасявам, че по- евтиното в крайна сметка  може да излезе  по- скъпо Confused
Трябва  сериозно  да обмисля  отново всичко.
добре, че попитах и добре, че се намериха добри души да ми отговорят Heart Eyes 

Бронте, относно моят пост държа да подчертая, че моят кредит в ДСК е в лева и е на стойност 80% от стойността на имота, останалата сума дадохме ние в брой. Кредитът н аколегата ми, с който правих сравнение е в евро и покрива 100% от стойността на имота, някакво дофинансиране има, един кредит е неговия, но част за покупка на жилище /около 80% от продажната стойност/ и останалата част за разходи по покупка - около 20 % от стойността, и може би там лихвите са по - високи заради 100% покриване на стойността на жилището т.е. не е чист ипотечен.
От това, което си написала, в Пощенска излиза, че е по - добре. Относно застраховката на имота - аз само първата година ползвах застраховката, която направи банката - струваше ми 56 лв. на година, втората и следващи години правя към ДЗИ и ми излиза 35 лева със същите условия. На банката нося полицата.
Но таксите на Пощенска са убийствени наистина, особено лихвите за забавяне с ден два. Питай ги как стои въпросът, това вероятно е в общите условия на банката, не в договора.

# 40
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Макар и със закъснение- да се отчета какво се случи с нашия кредит. От ДСК го отказаха в крайна  сметка, след като ме  мотаха  два месеца, а в  Пощенска  го одобриха без проблем. Покупката  ни струва 38 хил. евро, ние изтеглихме   кредит 18 000 евро  за двайсет години/ това беше сумата, която  не ни  достигаше/.
В момента лихвите им   за ипотечни кредити са   още по- ниски от онези, които споменах по- горе. В продължение на две  години  вноската ми е  151 евро месечно. После скача  на 156, като в тази сума  е включена  застраховката ми живот, както и   таксата  за обслужване  на кредита, която  се плаща  на части, а не наведнъж. Остава ежегодно    да подновявам  застраховката  на имота, защото това е  задължително условие по силата на договора. За тази година  застраховката ми струваше 102 лв.
Много  съм разочарована от ДСК. Винаги съм била  лоялен клиент, а те  се изгавриха с мен, като ме караха да нося  нови и нови документи, а накрая чаках   два месеца  да разбера ще  ме одобрят ли или не. А срокът да преведа остатъкът от парите  на продавача, беше 30- ти април. Накрая си изтеглих скоропостижно  документите  от ДСК, занесох  ги в  Пощенска . След три  дни получих отговор, а две седмици  по- късно  сделката беше окончателно финализирана.
Заслугата за това е изцяло  на  инспекторката.

# 41
  • Мнения: 22
Аз също съм на етап колебания по отношение на кредит, но не толкова по отношение на банка, колкото по отношение на това какъв кредит да изтегля дали ипотечен или потребителски и дали да е в лева или в евро. Решила съм да е ДСК, тъй като тя има много добро кредитиране по отношение на някои държавни учреждения, в каквото имам шанса да работя и привилигировани лихвени проценти. Въпросът е, че ще е строеж и оттам идва по-сложната част. Четох една статия, че с оглед бъдещото влизане на България в еврозоната, по-изгодно е тегленето на кредити в евро, но дали наистина е така. Ами ако до влизане в еврозоната еврото се качи, след като евентуално вече съм изтеглила кредит в евро. Имате ли информация по този въпрос?  newsm78

# 42
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Аз също съм на етап колебания по отношение на кредит, но не толкова по отношение на банка, колкото по отношение на това какъв кредит да изтегля дали ипотечен или потребителски и дали да е в лева или в евро. Решила съм да е ДСК, тъй като тя има много добро кредитиране по отношение на някои държавни учреждения, в каквото имам шанса да работя и привилигировани лихвени проценти. Въпросът е, че ще е строеж и оттам идва по-сложната част. Четох една статия, че с оглед бъдещото влизане на България в еврозоната, по-изгодно е тегленето на кредити в евро, но дали наистина е така. Ами ако до влизане в еврозоната еврото се качи, след като евентуално вече съм изтеглила кредит в евро. Имате ли информация по този въпрос?  newsm78

Единственото, с което  мога да ти бъда полезна е, че  жилищните кредити  са със значително по- ниска лихва от ипотечните.
Ипотечните кредити в евро  са по- евтини от  ипотечните кредити в лева Peace

Общи условия

Активация на акаунт