болест на Хашимото и бременност

  • 335 843
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 2 070
  • Мнения: 16 876
Въпросът ми беше към Аnnouk79, т.к. тя питаше какво да прави
Simple Smile

# 2 071
  • Мнения: 9
Кога точно си изследвала тсх? През първите седмици от бременността се покачва до 4 пъти. След 8-9 гс. Влиза в нормална стойност.

За първи път ги изследвах в края на 5-та седмица. И бяха всоките стойности, преди това не съм имала проблем със щитовидната жлеза. Начев заяви - Хашимото и директно ми изписа високата доза Л тироксин. Каза да си направя отново изследвания след месец, което беше онзи ден, но за съжаление вече след аборта. Тогава вече ТСХ 1,75.

# 2 072
  • Мнения: 16 876
За Хашимото направи ли те ехографски преглед? Щото то не се диагностицира само от една стойност на тсх?
В 5 седмица е нормално да ти е било високо, по причината, която изрожих по-горе, което не означава, че не тпябва лечение, но не е и супер драма.

# 2 073
  • Мнения: 9
Да, направи ехографски и каза, че е Хашимото!

# 2 074
  • Мнения: 16 876
Това вече е друго. Или не си го споменала или съм пропуснала.
Екстра ти е тсх за забременяване.

# 2 075
  • Мнения: 441
Здравейте момичета,
на кратко.. Имам една успешна бременност през 2018 и през средата на 2019 решихме, че искаме второ дете, забременях на вторият месец, но за съжаление всичко приключи в 8г.с. с мисед аборт през август.. Ние не живеем в България и ни дадоха зелена светлина още след първа М да подновим опитите, до ден днешен без резултат. В последствие днес направих ПКК и изследвания за ЩЗ. ПКК всичко е ок, но ЩЗ не. В други ден съм на преглед и ще остановят какво точно се случва. Силно притеснена съм, защото досега не съм изследвала тези хормони, а нямам и някакви симптоми.. Изследвания да правени в лаб Кандиларов, но не в главната в центъра, което ме води до извода има ли възможност според вас изследванията да не се реални? И дали да не отида и на още едно място? Какво бихте ме посъветвали? Наистина много ни се иска скоро отново да видим двете чертички и този път до финал и да гушкаме здраво бебе.. Благодаря ви! 

# 2 076
  • Мнения: 5 763
За съжаление имаш проблем с ЩЖ, най-вероятно Хашимото, което може да е причината за загубата ти. Не е задължително да имаш симптоми, аз също нямах, но при мен е факт. Открих го също след спонтанен аборт в 8 седмица. Радвай се, че си открила причината и следващия път с подходяща терапия всичко ще е наред.

# 2 077
  • Мнения: 1 104
Mommy, винаги можеш са си пуснаш още веднъж изслдванията в Бодимед например, за да имаш потвърждение. Знам, че много лекари я предпочитат като лаборатория.
Ако се потвърдят резултатите, трябва да се запишеш при добър ендокринолог, защото реално TSH е доста завишено. Не разбирам от ТАТ и МАТ, но щом и при тях има високи стойности, най-добре първо да вкараш всичко в норма преди следващ опит.
Стискам палци за едно здрави бебче на финала! Simple Smile

# 2 078
  • Мнения: 16 876
Тсх е ужасно завишено. Трябва да посетиш ендокринолог.

# 2 079
  • Sofia
  • Мнения: 6 128
Щом ТАТ и МАТ са завишени (това са антитела), това говори за автоимунно заболяване, демек Хашимото.
Хубаво е ендокринолог да ти поглене жлезата на ехограф, за да види дали има изменения и да състави диагноза.
Антителата трудно се вкарват в норма. Лечението е най-вече за ТСХ.

# 2 080
  • Мнения: 1 669
Момичета, какви пренатални витамини пиете? С йод ли са?

# 2 081
  • Мнения: 16 876
Аз пия на гордън ъф лайф
https://www.iherb.com/pr/Garden-of-Life-MyKind-Organics-Prenatal … gan-Tablets/66136

Всичките витамини, които взимам са на тази марка. На малкият пък давам техен пробиотик. Добри са, доволна съм.

# 2 082
  • Мнения: 199

Винаги след храна обаче .  На гладно лично на мен ми се повдигаше . Фемибион 2 също ще пия след този Пренатал.

# 2 083
  • Sofia
  • Мнения: 6 128
И аз пиех от тези на Джеймисън. И на мен ми се гадеше от тях.

# 2 084
  • Мнения: 199
Здравейте пак. Колко трябва да е хормона като стойност. Всеки месец пускам тях,в 16-та седмица и 5 дни съм. Последния резултат беше.  2.050тсх,месец по късно 2.71тсх,пия еутирокс 75мл от понеделник до петък и по 100мл събота и неделя. Пих и антибиотик 5 дни Зинат,дали е възможно да се е повлиял резултата поради приема?

Общи условия

Активация на акаунт