болест на Хашимото и бременност

  • 335 628
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 2 085
  • Мнения: 5 751
Допустимо е да достигне до 2,5, но при мен препоръчваше ендокринолога оптималната стойност да е около 1.
Аз бих увеличила малко дозата. Сега зимата имаме по-голяма нужда от хормон, но да знаеш, че много скоро бебето ще започне да произвежда самостоятелно достатъчно количество хормон и вероятно ще се наложи отново да коригираш дозата. Следене му е майката, наблюдавай и симптомите си!

# 2 086
  • Мнения: 584
Здравейте! Аз пия ето тези като ги купувам от Зоя...


brrrrrrr, не мисля че антибиотикът е повлиял на резултатите, а по-скоро самото ТСХ е доста динамично и може да се наложи малка промяна на дозата. При мен и миналия месец, и този (16 г.с.), ТСХ ми е 1.4 при прием на Л-тироксин 75/100 (редувам ги).

Исках да ви попитам дали са ви гледали щитовидната жлеза на ехограф по време на бременността, защото моят ендокринолог го направи тъй като се случвало често да има промяна в структурата й и размерите при бременни жени с Хашимото?

# 2 087
  • Мнения: 2 352
Моето тсх докато бях бременна започна да пада чак в средата на 8 ми месец. Според мен не може да се повлияе от Аб. Щом тсх е започнало да се покачва, значи дозата вече идва ниска. Увеличи леко и след месец пак контрола. Аз от доза 25 стигнах до 75. В 8 ми месец беше паднло до 0.68 което ми идваше адски ниско, имах сърцебиене, безсъние... Намалих дозата на два пъти като в деветия вече пиех 50 и пак не се покачваше тсх, въртеше се около 1 и пак не ми беше ок. Аз минавам в симптоми на хиперфункция при спад под 1 на тсх и не се чувствам добре.

# 2 088
  • Мнения: 5 751
Нещо, което ми направи впечатление е, че по време на по-голямата част от бременността (след 3-ти месец), симптомите, които имах вследствие на Хашимото изчезнаха. При вас как е, споделете?

# 2 089
  • Мнения: 2 352
Ами аз като симптоми имам само подуване на клепачите. Не съм с хашимото, с хипофункция съм. Така е, не съм имала подувания, но пък и тсх си го поддържах в норми.

# 2 090
  • Sofia
  • Мнения: 6 071
Исках да ви попитам дали са ви гледали щитовидната жлеза на ехограф по време на бременността, защото моят ендокринолог го направи тъй като се случвало често да има промяна в структурата й и размерите при бременни жени с Хашимото?

Мен ме погледна на ехограф, защото резултатите от хормоните ми бяха зле.

# 2 091
  • Мнения: 16 874
И мен ме гледаха на ехограф.

# 2 092
  • Мнения: 441
Здравейте момичета,
днес бях при д-р Начев и той потвърди Хашимото с 12,78 TSH и ехографски преглед, назначи ми Л триоксин 50мг всяка сутрин и от утре започвам.. Каза ми, че е добре да се тествам по рано всеки месец за забременяване, за да може при бременност веднага да се увеличи дозата. Днес трябваше да ми дойде и направих тест, оказа се с втора бледа черта. Сега съм много притеснена, имам ли шанс, вече имам 1 аборт и не мога да преживея всичко отново... Sad

# 2 093
  • Мнения: 16 874
Е никой не може да ти каже за съжаление какви са ти шансовете. Правиш каквото зависи от теб.
Аз също имам няколко аборта.

# 2 094
  • Мнения: 5 751
mammy, първо се успокой, вече правиш нужното! Малкото човече има нужда от теб и цялото ти спокойствие. Стискам палци всичко да е наред. Обади се на Начев и сподели притесненията си, той най-добре ще ти каже какво да очакваш.

# 2 095
  • София
  • Мнения: 3 858
На Начев номера е да вдига веднага дозата на лекарството при установена бременност, без да прави изследване, което е неправилно.
Първата ми бременност завърши зле в 8 г. с., след като следвах съвета му. Не знам дали това е причината, но при втората бременност смених ендокринолога, направих изследване на ТСХ след теста за бременност и се оказа, че изобщо не е нужно да се завишава дозата.

# 2 096
  • Мнения: 16 874
Аз също не съм доволна от начев. Бременна,  с високо тсх в 9 г.с., му се обадих, защото така ми беше казал. Така ме стресира по телефона, колко било старшно, колко било опасно, спешно да отивам в частния кабивет на преглед. Обаждам се на мм, хвърчим като линейка да го хванем в раб.време, плащаме, влизаме :" А няма страшно, взима Х мкг, довиждане".

Повече не стъпих при него. Докато ми вземе парите за частно беше страшно, после изведнъж,  нали....

# 2 097
  • Мнения: 1 104
Верче, колко беше това страшно ТСХ?
Моето в 12гс скочи на 3,4 и веднага вдигнахме дозата на Тироксина. Сега ще правя изследвания в понеделник да видим как върви и дали сме ги свалили.

# 2 098
  • Мнения: 16 874
Не помня вече, беше 2016.

# 2 099
  • Мнения: 441
Момичета в коя лаборатория пускате TSH i FT4 ? Аз ги пусках в Кандиларов, надеждни ли са? Искам сега пусна б12 и вит Д, и при евентуална Б (за каквато имам съменние отново първите два хормона) Въпросът е къде ??

Общи условия

Активация на акаунт