болест на Хашимото и бременност

  • 334 442
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 2 160
  • Мнения: 1 278
Здравейте, една приятелка е бременна във 2ри триместър с близнаци. Няма Хашимото, но пие по 12.5 еутирокс за да държи ниско тсх, след инвитро е. Резултатите й за мен са странни. Фт4 под долна граница. Бихте ли дали мнение докато се консултира? Пие вит Д ниска доза. Благодаря!

# 2 161
  • Мнения: 336
Здравейте, момичета!
Бях на еутерокс 25 мг и 50 мг през ден. Забременях в началото на втория месец съм. Правих си контролно изследване TSH  преди 10 дни и ми беше 3.16, вдигнаха ми дозата на 50 мг всеки ден. Днес си пуснах пак 10 дни след като ми увеличиха дозата. Пускам ви снимка - долната е първа, горната е от днес. Много се притеснявам, дали не трябва да пия по-висока доза.

# 2 162
  • Мнения: 5 676
Ф3 и Ф4 са леко вдигнати от предния път.10 дена са много кратък срок,но мисля ,че сте на прав път. Спазвайте правилото за хранене поне час след хормона и добавки и витамини поне 4 часа. След около 10 дена направете отново контрола и ако е необходимо вдигнете дозата.

# 2 163
  • Мнения: 584
Здравейте, момичета! 😊

Родих дъщеричката си преди три седмици и сме изцяло на кърмене на поискване. От два дни не мога да направя пауза по-дълга от час и половина (явно е този период на растеж, за който всички говорят) и ми се наложи да я накърмя, въпреки че бях пила Л-тироксин. Притеснявам се, че не спазих отстоянието от 2 часа преди кърмене 🙄 Исках да попитам дали това може да е проблем и по принцип по колко се чака след хапчето?

# 2 164
  • Мнения: 423
За първи път чувам, че трябва да се изчака, аз не се съобразявам. Приемам Лтироксин 25.

# 2 165
  • София
  • Мнения: 6 010
След много консултации с консултанти по кърмене ме увериха, че Еутирикс/Лтироксин не преминава в кърмата и не е проблем за детето. Единствено високата доза можело да намали лактацията.
Не знам къде е истината, аз кърмих почти 16 месеца на Еуторокс 125, последните 2 бях и бременна и нямах проблеми с кърмата.

# 2 166
  • Мнения: 584
Госпожа Лаленце и Megisch, благодаря за бързите отговори 💐😊💐 Да разбирам, че не е необходимо да се изчаква след приема на тироксин, нали? Моята доза в момента е 75 и май не се води да е много висока 🤔
Ох, успокоихте ме, а аз цял ден го мислех дали не съм й навредила!

# 2 167
  • София
  • Мнения: 154
Имам проблем с намирането на Еутирокс 50 млг в аптечнта мрежа. Знаете ли нещо по въороса? Докога ще е така?

# 2 168
  • Мнения: 1 278
Имам проблем с намирането на Еутирокс 50 млг в аптечнта мрежа. Знаете ли нещо по въороса? Докога ще е така?
25 и 50 мкг бяха изчерпани, миналата седмица имале зареждане. Дотогава ползвах 100, лесно се дели на 50.

# 2 169
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Може да се замени временно и с л- тироксин.

# 2 170
  • Мнения: 312
Може да се замени временно и с л- тироксин.

Точно се връщам от ендокринолог.
Каза ми,че от тази седмица започвало зареждане на Еутерокс.Проверете по аптеките отново тези дни....Дано наистина е така!
Попитах и дали мога да сменя евентуално с Л-тироксин ,но ми каза да не го правя .Лично тя не го препоръчва на пациентите си,особенно след 12г. прием на еутерокс(както е в моя случай).
Преди да решите да сменят а лекарството,по-добре е да се консултирате с ендокринолога си.

# 2 171
  • Мнения: 27
Здравейте,
Преди 4,5 години родих първото си дете. Явно тогава съм отключила и заболяването, за което разбирам сега...след два спонтанни аборта. Вече искаме още едно дете. Искам да питам тези от вас, които са по запознати с болестта дали има връзка с абортите? Как протича една бременност с това заболяване? Не съм бременна ,но искам да бъда до някаква степен запозната, тъй като искаюе да опитаме пак. Ендокринолог за момента ми изписа само вигантол. Също така, ако има дами от Пловдив искам да споделите мнения и препоръки за лекари, които следят нивата на хормоните по време на бременност и всичко останало.
Благодаря на отзовалите се!

# 2 172
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Може да се замени временно и с л- тироксин.

Точно се връщам от ендокринолог.
Каза ми,че от тази седмица започвало зареждане на Еутерокс.Проверете по аптеките отново тези дни....Дано наистина е така!
Попитах и дали мога да сменя евентуално с Л-тироксин ,но ми каза да не го правя .Лично тя не го препоръчва на пациентите си,особенно след 12г. прием на еутерокс(както е в моя случай).
Преди да решите да сменят а лекарството,по-добре е да се консултирате с ендокринолога си.
Странно. Аз по принцип стм в чужбина и съм на Еутирокс. В Бг един ендокринолог ми каза да мина на Л- тироксин,че бил по- чист?! Усъмних се, разбира се, но реших да го послушам и смених. След 2г питах друг лекар, каза, че е есно и също. Преси да забремененя пак си минах на Еутирокс и мисля повече са не го сменям.

# 2 173
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Моя ендокринолог също препоръчва Л-тироксин като по-пречистен! Първите една две години пиех еутирокс и хормоните ми варираха.
Аз съм от Пловдив и съм доволна от д-р Христо Георгиев, до военна болница. Отговаря по телефона, преглежда обстойно, обяснява добре!

# 2 174
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте. Имам Хашимото, което контролирам в Еутирок 50. Чувствам постоянна умора, сънливост и често липса на концетрация. Някой от Вас има ли подобни симптоми и как ги овладява?

Общи условия

Активация на акаунт