болест на Хашимото и бременност

  • 335 271
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 192
Днес до обяд четох само статии за ТСХ и ФТ4  и се поуспокоих. Излиза, че наистина под 2,5 не е фатално, накрая намерих и информация за различните изисквания, според триместри:

"Because normal thyroid function is different during pregnancy, the Guidelines have established trimester-specific normal ranges for various thyroid tests, and specifically for the TSH test.
According to the Guidelines, if a laboratory has not established its own trimester-specific reference ranges for TSH, the following reference ranges should be used:

First trimester: 0.1-2.5 mIU/L
Second trimester: 0.2-3.0 mIU/L
Third trimester: 0.3-3.0 mIU/L"
И разбира се, следващия месец ще си пусна изследвания и няма да чакам да минат два месеца. Благодаря на включилите се по моя въпрос! Хубав ден и празник на всички!

# 841
  • София
  • Мнения: 10 700
Според д-р Тодорова и д-р Начев ТСХ по време на бременност трябва да е
TSH < 2,5 - преди бременност
TSH < 1,0 - в първи триместър
TSH < 2,5 - във втори и трети триместър

даже Начев иска да е под 2 във втори и трети триместър,луда калинка ме направи като отидох с ТСХ 2.2 във втори триместър Tired

# 842
  • Мнения: 367
Момичета,здравейте .Днес за първи път си изледвах ТСХ и се шашнах тотално-3,5, което знам ,че за бременност е многоооо.Още утре съм на ендокринолог,но съм много притеснена. Никога и на ум не ми е идвало,че имам проблем с това....Та искам да ви попитам дали не съм закъсняла с лечението....И ще мога ли да го овладея.

Предварително ви благодаря

# 843
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
maria90, не се притеснявай, вредиш на бебето така. Аз бях много по-зле от теб, имах ненадейно ТСХ над 6. И аз не знаех, че имам проблем. Сега ме е яд, че толкова четох и толкова се тревожих. Отрових си бременността направо. Слава Богу, всичко е наред и с бебето ми, и с мен. Не е проблем, не се шашкай така. Знаеш вече, ще попиеш малко хапченца, ще се регулира, няма страшно.  Hug
Всеки случай е различен, но за да те успокоя, ще ти кажа, че аз успях да смъкна с 50 Л-тироксин ТСХ от 6,68 на 1,94 само за 30 дни. Така че, спокойна бъди, не е толкова страшно, никак даже  Hug Да не говорим за всички жени, които не знаят, не разбират, че имат проблем с ТСХ и пак забременяват, износват и раждат здрави деца, въпреки по-високо ТСХ.

# 844
  • Мнения: 367
Мон,много ти благодаря  Hug Успокои ме малко  Hug

# 845
  • Мнения: 20
Искам да попитам след раждане продължавате ли с хапчетата за щитовидната жлеза- има ли шанс да се спрат /то зависи от състоянието на всеки де/, но все пак.

# 846
  • София
  • Мнения: 10 700
Искам да попитам след раждане продължавате ли с хапчетата за щитовидната жлеза- има ли шанс да се спрат /то зависи от състоянието на всеки де/, но все пак.
да, кърмя,затова ми е нужен.

# 847
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Искам да попитам след раждане продължавате ли с хапчетата за щитовидната жлеза- има ли шанс да се спрат /то зависи от състоянието на всеки де/, но все пак.

Има, аз ги спрях. Имаше момент, в който нямах нужда от тях, защото дори и с най-ниската доза Л-тироксин ме докараха до хиперфункция. Спрях всичко и нещата се нормализираха сами.
Дори и да се наложи да ги почна пак ще е в по-ниска доза.

# 848
  • Мнения: 20
Благодаря за отговорите, ще изчакам и ще преценя според положението ми след време  newsm78

# 849
  • Мнения: 242
Здравейте,

Бременна съм в 6 месец, с Хашимото. До този момент ходих при д-р Начев, но искам да го сменя. На луда ме направи. Може ли някой да ми препоръча друг(добър) ендокринолог за София?
Мерси предварително.

# 850
  • Мнения: 288
...стана ми интересно, аз ходя при него и засега се държи много добре. Ходила съм при доц. Тодорова и съм доволна, тя обаче идва само 1 път в месеца в Сф и мноооооооооооого се чака при нея...  Sad

# 851
  • София
  • Мнения: 10 700
Честа практика на Начев е да ни прави на луди, едва го издържах по време на бременността.

# 852
  • Мнения: 2 100
Lil4o защо така? И аз отидох наплашена , че се карал- нищо подобно  Crazy
 Който се следи редовно и си спазва терапията не мисля, че има проблем! Hug
magnet_for_happiness и на теб ли? Crazy Ти нали правиш каквото е казал, да не си виновна , че някой път резултата няма да е колкото е трябвало? Crossing Arms

# 853
  • София
  • Мнения: 10 700
Не е така. Аз съм мега стриктна по отношение на терапия и бременност и не само, това не му попречи да се държи брутално.

# 854
  • Мнения: 2 100
Аз знам, че си  Hug точно затова се чудя кое го е накарало да се държи така. Просто си е такъв , така ли? Аз веднъж го чух как каза на пациентка по телефона" госпожо проблема си е Ваш', но с такъв тон, че чак аз се почувствах кофти Naughty
 Ми ако ми вика ще си пътувам до другия ендо в Пловдив Crazy той е супер възпитан и даже обяснява повече Wink

Общи условия

Активация на акаунт