болест на Хашимото и бременност

  • 334 454
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 34
fufi, защото благодарение И на него в момента детето ми е в ръцете.
Освен това, в Тина Киркова например,една акушерка по случайност видя че пия лтироксин и каза--о ,значи трябва да изследваме детето!
Това,че някъде пише,че на всички новородени правят това изследване-нека си пише-то и аз така мислех,реалността е друга.

Сигурно е нормално, когато ти е помогнал да го смяташ за най-добрия, но аз мисля че има много добри лекари в тази област, а  от четенето на много места за д-р Начев - смятам че е прекалено краен, плаши пациентите си, в почето случаи не нужно и използва стари методи, но най-вече драматизира стойности от 2-3 на ТСХ. Не искам и да коментирам колко непрофесионално е мнението изказано от него по случая на carry bradshow. Първо не можеш да констатираш такива неща на една бременна в 9-ти месец и още повече че съм сигурна, че тя е ходила редовно на ехографски прегледи и там би се видяло, ако има някакви пробелми с детето. Имам предвид, че в повечето случаи ако има аномалии децата, които са с недоразвита щитовидна жлеза в следствие на заболяване на майката имат специфични белези - такива са джуджетата, децата с много малко чело, чипи нослета, неправилно развити устни и се вижда мноооооого по-рано от 9-ти месец. Всички знаете кога приключва органогенезата.
Колкото до изследванията веднага след раждането - не знам къде си раждала, но от всичките ми познати с деца и разговори с лекари - това изследване е правено и се прави. Поне на моите познати раждали и на различни места такова изследване се провежда. Единственото, което се сещам, за да не си разбрала че се изследва детето ти е, че резултати стигат до теб само ако има проблем.

# 211
  • София
  • Мнения: 10 695
fufi_7 , колкото лекари толкова и мнения ще има.
И да-много добре съм информирана,че до мен няма да достигне инфо,ако детето няма проблем.Раждала съм в една от най-добрите болници в София-с лекари в нея-при един от най-добрите екипи.  Peace
И с това за чипите нослета...

# 212
  • Варна
  • Мнения: 34
Не искам да споря и да подценявам знанията ти  - давам допълнителна информация :

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=225
В най-тежките случаи проявите на болестта изпъкват още през първия, най-късно до втория месец след раждането. Лицето на бебето е особено: с ниско чело, чипо носле с широка основа, а езикът му е голям и излиза от устата. Детето изглежда отпуснато, суче вяло и спи много...

http://www.blitz.bg/article/3408
Признаците на вродената хипотиреоза са следните: преносена бременност - повече от 40 седмици; голямо тегло на новороденото; отекло лице, устни, клепачи, полуотворена уста с широк “разплескан” език; отоци във вид на плътни “възглавнички” в областта над ключиците, груба повърхност на китките и стъпалата; нисък груб глас при плачене, викове. ....

http://drmaneva.com/%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D … %D0%B5%D0%BC.html        тази статия също дава полезна информация, за успокоени на всички бременни.

Има още изключително много неща, които могат да се прочетат за вродена хипотериоза и какви са последствията и има ли такива при бременни с подобни заболявания - просто е доста малък процент. Искам да успокоя, ако на някой му се чете Simple Smile

# 213
  • Мнения: 183
Фуфи, Старлет, благодаря за инфото и успокоението, сега ще чета. Ами стресирах се от тези думи, не съм подготвена грам по тези въпроси, едвам стигнах до тук по други причини -скъсена шийка в 5-ти месец, контракции, серклаж на горещо и това просто ме довърши вчера. Сещате се при тези проблеми колко съм гледана - всички морфологии съм правила, допълнителни ехографи, 3 пъти в болница, не е като да не съм наблюдавана,... Точно затова съм и толкоз разбита - съвсем накрая подобна заплаха, без идея можем ли да реагираме, а е била нужна просто подходяща терапия Sad,...Хем сигурно има момичета, които също не са знаели, хем сигурно някои от вас с терапия може да са варирали с по-лоши резултати, но нервите ми са разбити и тези думи много ме разстроиха, виновна се почуствах дори, че рискувам бъдещето на детето си,...наистина, забелязах, че Начев си е такъв, като вглъбен учен е, не ми изглежда нарочно да ме плаши, но все пак нужно е сякаш да е по-внимателен. Този стрес едва ли ще ми помогне сега.

# 214
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Мен никога не ме е плашил Начев, нито е драматизирал стойности от 2-3. Даже напротив. Когато ТСХ ми беше скочило до 5,6 в девета седмица, се бях изплашила много. Той ми каза, че не е добре това, да, но важното е, че навреме е открито и ще се коригира. После ми беше казал, че по-добре ТСХ да скочи до 2,5 през 2-ри и трети семестър, от колкото да ми качи дозата и да ми се ускори още пулса. И какво значи остарели методи? Това, че не предписва селен, Омега3? Аз пък не знам на някого да са помогнали. По-скоро при някои момичета антителата спадат и без терапии, при други пък се вдигат, въпреки терапията. Не съм забелязала пациентките на К. Тодорова да влизат по-бързо в норми. Даже чух да се оплакват, че не им се отразява добре терапията на някои. Може би е директен Начев, но се тълкува погрешно спред мен от някои. Аз пък не обичам лекари, които шикалкавят. И по отношение на една спорна поликистоза при мен, ме беше посъветвал, че щом имам редовен цикъл и 2 поредни месеца съм забременявала, да не се занимавам с нея, да не изследвам полови хормони и, че е убеден, че проблем няма. И излезна прав. Въпрос на виждане е.

# 215
  • София
  • Мнения: 10 695
Сега...то чипото носле може и маркер за Даун да е по принцип....

# 216
  • Мнения: 18
Момичета,много съм притеснена и искам да питам дали някоя от вас е имала подобен случай или знае нещо за подобен случай...Преди два месеца след изследване се оказа,че имам хашимото с хиперфункция ,ТСХ ми беше 0,005 и ми изписаха Тирозол.След един месец ТСХ вече ми беше 0,4 ,което беше в нормата ,но ендокриноложката каза,че за бременост най-добре е 1,5 и намали дозата,но продължих да го пия ,макар и в минимални дози.Двадесет дена след това започна да ми става много лошо ,реших да си пусна изследвания макар и да беше рано.Оказа се ,че Тихото е 16.Ендокриноложката остана страшно изненадана как за 20 дена при минимална доза съм го качила толкова много и ми спря Тирозола,каза че ще оставим за един месец жлезата сама да се регулира...и разбира се никакво забременяване:(Направо не знам какво става и как да постъпя...

# 217
  • Мнения: 451
Сега...то чипото носле може и маркер за Даун да е по принцип....

Е,този път ме вкарахте във филма с тези чипи нослета ooooh!

# 218
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Mishelcheto, такъв случай има в другата темичка. Едно момиче от хиперфункция мина в хипо. Трима лекари й изписаха 3 различни терапии. К. Тодорова й каза да спре Тирозола и да почне Еутирокс. Сарджева й каза да спряла само Тирозола, без да пие нищо. А пък Начев й каза да почне Еутирокс, но Тирозол не се спирал така изведнъж. Тя пробва първо на Сарджева методът, но нещо не й понесе, сега до колкото знам спря Тирозола и пие само Еутирокс. Абе посъветвай се с читав ендокринолог.

# 219
  • София
  • Мнения: 10 695
Сега...то чипото носле може и маркер за Даун да е по принцип....

Е,този път ме вкарахте във филма с тези чипи нослета ooooh!


Когато всичко е наред,няма място за притеснение!По принцип- не ознчвава,че е 100%. В някои случаи може да  е маркер...в повечето си е и наследствен чипия нос, моето бебе беше със страшно чип нос пренатално,сега също е и си е ок хлапето.Това написах по повод,че не винаги дадени параметри за дадено заболяване означава,чв ще има проблем.
По-страшно ми звучи описанието при проблема с хипо функция.

# 220
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!
Боря се от доста време за бебе и се оказа, че съм с хашимото.Искам да ви попитам нещо - след последният преглед при ендото ТСХ ми бе 1.43 ,а МАТ ми бе 0.9 той ми даде "зелена светлина" за бебеправене и ми спря селена който пиех и ми остави дозата от 50мик.еутирокс.Правилно ли е според вас да спирам селена и не пада ли вече доста ТСХ?

# 221
  • Варна
  • Мнения: 34
Естествено, че един признак не означава болестно състояние и маркер за нещо. Има много хора с чипи нослета и единично не е признак за заболяване на щитовидна жлеза. Но това е просто един от маркерите, описани като част от пренаталните белези.

# 222
  • Мнения: 451
Сега...то чипото носле може и маркер за Даун да е по принцип....

Е,този път ме вкарахте във филма с тези чипи нослета ooooh!


Когато всичко е наред,няма място за притеснение!По принцип- не ознчвава,че е 100%. В някои случаи може да  е маркер...в повечето си е и наследствен чипия нос, моето бебе беше със страшно чип нос пренатално,сега също е и си е ок хлапето.Това написах по повод,че не винаги дадени параметри за дадено заболяване означава,чв ще има проблем.
По-страшно ми звучи описанието при проблема с хипо функция.

Магнитче  newsm10

Аз се притесних,защото няма на кой да се метне с това чипо носленце Wink

# 223
  • Мнения: 18
Starlet,можеш ли да ми дадеш линк към темичката,много ти благодаря:)Не знам обаче кой ендокринолог е читав:(При тази ендокриноложка ходи майка ми и е много доволна...

# 224
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ето линкче: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=618212.msg20166419#msg20166419
Ами аз ще препоръчам все пак Начев, макар, че по-горе се изказаха негативни мнения за него. Но като негова пациентка съм изключително доволна. В темичката, която ти препоръчвам повечето момичета точно него посещават и са доста доволни всички. Имам наблюдения в/у пациентки на К. Тодорова-другото светило и други лекари, но определено най-адекватно ми се струва, че действа именно Начев. Благодарение на него свалих ТСх за 2 месеца и забременях. Общо взето бързо взима решения, адекватни са, винаги всичко обеснява и според мен не се втелясва излишно. Не предписва селен и други имуностимуланти, не следи антитела, но на мен така ми е супер. И не мисля, че плаши пациентките, даже напротив, обяснява, че не трябва да си променяме начина на живот, да не мислим за болестта.

Общи условия

Активация на акаунт