болест на Хашимото и бременност

  • 332 569
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 240
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Не вярвам да е от Еутирокса, ама знаеш ли...  newsm78 А ти сега спря ли Тирозола?

# 241
  • Мнения: 4 737
Не вярвам да е от Еутирокса, ама знаеш ли...  newsm78 А ти сега спря ли Тирозола?

Старлетче  Hug май наистина четеш между редовете  Mr. Green Разбира се, че го спрях, нали следвам предписанията на Катя Тодорова Wink

# 242
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
бе не чета м/у редовете, ама се задръствам от инфо и се обърквам. Пиша в няколко темички и е пълно с момичета, дето се борят за бебета. Та мисълта ми беше, че след, като жлезата не е минала в хипо, дали е трябвало да се спре Тирозола. А иначе не съм задълбочавала чия терапия си избрала. То си е твое решение. Помня, че беше споделила, че май на Тодорова, но... Както и да е, след месец ще се разбере дали е правилно. Дано все пак да си улучила! А за съхненето на гърлото, аз не съм имала такива проблеми от Тироксина, за това не мога да кажа нищо. Не съм и чувала друг да се е оплаквал от това.

# 243
  • Мнения: 4 737
бе не чета м/у редовете, ама се задръствам от инфо и се обърквам. Пиша в няколко темички и е пълно с момичета, дето се борят за бебета. Та мисълта ми беше, че след, като жлезата не е минала в хипо, дали е трябвало да се спре Тирозола. А иначе не съм задълбочавала чия терапия си избрала. То си е твое решение. Помня, че беше споделила, че май на Тодорова, но... Както и да е, след месец ще се разбере дали е правилно. Дано все пак да си улучила! А за съхненето на гърлото, аз не съм имала такива проблеми от Тироксина, за това не мога да кажа нищо. Не съм и чувала друг да се е оплаквал от това.

Знам, че е така Hug  bouquet Не знам, дали съм уцелила, т.к това не  е тото все пак, но поне се спрях на една терапия и един ендокринолог Peace

# 244
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ами и това е нещо...

# 245
  • Мнения: 179
Моля ви за коментар на резултати. Септември ТСХ 1.7, октомври 1.82, ноември ТСХ 2.33, фТ4 13.49 (реф. 12-22)  Sad
Нищо не пия в момента, но явно ако не взема мерки, няма да отидат на добре работите. Тази стойност на фт4 много ли е ниска?

# 246
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
супернова, може би се е вдигнало леко, заради сезона. Не знам дали при здрави хора също се получава така, но е нормално при зимния период жлезата да работи по-трудно. ФТ4 не ти е ниско, то и ТСХ ти е в норма. За да се разбере имаш ли проблем, трябва да се направи изследване на антителата ТАТ и МАТ, а също и ехография.

# 247
  • Мнения: 451
Моля ви за коментар на резултати. Септември ТСХ 1.7, октомври 1.82, ноември ТСХ 2.33, фТ4 13.49 (реф. 12-22)  Sad
Нищо не пия в момента, но явно ако не взема мерки, няма да отидат на добре работите. Тази стойност на фт4 много ли е ниска?

Аз бях по абсолютно същия начин по време на бременността.Просто ендото ми увеличи дозата на Л-тироксина и нещата се оправиха Peace
Ти изобщо приемаш ли някакви медикаменти?

фТ4 пада,защото ТСХ се вдига Peace

# 248
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Луси, ама верно, че тя е бременна... Аз не забелязах подписа. Ами сигурно е нормално значи. Нали за втория и третия семестър е допустимо ТСХ да е до 2,5. Ама да си каже ендокринолог де, най-добре.

# 249
  • София
  • Мнения: 10 692
А на мен пък през цялата бременност ТСХ не е надвишавал 2,а ФТ4 си седеше на долна граница почти и Начев си беше спокоен. През цялото време бях на доза 125.

# 250
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Не стана ясно от поста й, но тя май няма Хашимото или друг доказан проблем с жлезата. За това си мисля, че ТСХ й е добре. До колкото знам тези референтни за бременност - до 2 са за жени с доказан проблем. Ама пак казвам, че моят съвет е да се допита до ендокринолог.

# 251
  • Мнения: 179
Благодаря ви за мненията! Сега да уточня, че не пия в момента нищо за щитовидната. След неуспешна бременност докторът ми каза да изследвам щитовидни хормони и бяха в норма, с изключение на ТАТ. Посъветва ме при следваща бременност да си следя ТСХ и антитела (ТАТ и МАТ са ми в норма сега, сами се оправиха без да пия нищо), затова ги пускам всеки месец. Според него (док) допустимата стойност на ТСХ сега е 2.5 и тогава вече се вземат мерки. Аз вече съм с 2.33, а съм на преглед чак в началото на декември, понеже ходя в друг град и няма как да се вредя за по-ранен час. Явно ще търся ендокринолог тукашен. Благодаря ви още веднъж   bouquet

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 07:54 от Supernova

# 252
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Супернова, съжалявам за случилото се. Тоя път всичко ще е наред!  Hug

# 253
  • Мнения: 725
Здравейте, момичета,

Задавам въпроса си тук и в Зачатие, тъй като съм много притеснена и се надявам някой да ми отговори бързо, тъй като ще мога да се срещна с ендокринолога ми към края на другата седмица чак Sad
Ето какъв ми е проблемът-преди 30-40 дни започнах да пия Л-тироксин 50/изписан ми от лекар, естествено/. TSH-то ми беше 2.6. Днес си направих контролни изследвания и за мой ужас, след повече от месец пиене на лекарството, ТSH-то ми е скочило на 6.44.  На някой случвало ли му се е подобно нещо?
Имате ли информация и какво може да означава това, че МАТ е 7-8 пъти над нормата, а ТАТ е в граници?
Много ви благодаря предварително за отговорите.
Не съм бременна, но след 2 седмици трябва да започваме опит инвитро и ми е много важно да си отговоря на тези въпроси. Извинявайте, ако питането ми не е за тук.

# 254
  • Мнения: 4 737
Здравейте, момичета,

Задавам въпроса си тук и в Зачатие, тъй като съм много притеснена и се надявам някой да ми отговори бързо, тъй като ще мога да се срещна с ендокринолога ми към края на другата седмица чак Sad
Ето какъв ми е проблемът-преди 30-40 дни започнах да пия Л-тироксин 50/изписан ми от лекар, естествено/. TSH-то ми беше 2.6. Днес си направих контролни изследвания и за мой ужас, след повече от месец пиене на лекарството, ТSH-то ми е скочило на 6.44.  На някой случвало ли му се е подобно нещо?
Имате ли информация и какво може да означава това, че МАТ е 7-8 пъти над нормата, а ТАТ е в граници?
Много ви благодаря предварително за отговорите.
Не съм бременна, но след 2 седмици трябва да започваме опит инвитро и ми е много важно да си отговоря на тези въпроси. Извинявайте, ако питането ми не е за тук.

Някъде бях чела, че ТСХ отговаря именно с такова покачване при започване на лечение с Еутирокс или с други думи, преди да пада се вдига ...
Не съм лекар обаче и не мога да твърдя, че съм права. Моля, да се вземе впредвид Embarassed Peace

Общи условия

Активация на акаунт