болест на Хашимото и бременност

  • 332 595
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 692
Месец след раждане ТСХ 1.54 нали нормално  беше? Забравих Начев каза да го търся ако е над 2.5 или 1.5, но вие със сигурност ще помните Simple Smile
Аз не помня, но помня,че му се обадих да му кажа резултата.

# 676
  • Мнения: 206
Здравейте, аз съм съвсем нова в темата Simple Smile

имам  вече 3 неуспешни стимулации, преди година ми откриха Хашимото, но лекаря при когото правих стимулациите не обръща внимание на тези изследвания. Каза че са глупости. Сега го смених, вчера ходихме на консултация при д-р Емин. Той ни даде списък с около 20м изследвания, които трябва да направим, след 7 дни въздържание от алкохол и 2 дни въздържание. Смятаме да ги пуснем следващия понеделник, но пропуснахме да попитаме за колко време излизат. Може ли някой да ми каже? Чета назад по форума, че излизат след месец. Заблудила ли съм се, или наистина е така?

# 677
  • София
  • Мнения: 10 692

skuki много ти е странен въпроса.... какви са тези
Цитат
Той ни даде списък с около 20м изследвания
? Изследванията по принцип..зависи какви,излизат в различен срок...зависи и в коя лаборатория и прочее.

# 678
  • Мнения: 206
имунологични, генетични, антитела, разширена спермограма, не са в мен в момента. Дано не ме накарат да чакаме 1 месец ...

# 679
  • София
  • Мнения: 10 692
Имунологичните в Надежда например ставаха за 3-4 дни.
Генетичните-и все пак зависи какви и къде...- около месец
Спермограмата-седмица...

# 680
  • София
  • Мнения: 791
И аз да се отчета по темата. След като се мобилизирах и хукнах през глава по доктори, хубавата новина е че само по лекари ходя, без лекарства като последствие- това е мнение на съпружеското тяло. Минах при Д-р Начев , коментирахме резултатите ми , в норма са, само дето се леко недостоверни, защото са правени дни след аборта, но са добри като цяло. Пак ще пускам след два месеца, направих си и ехография контролна на две години, нещата са ОК! Много съм доволна от този лекар, даже коментирах въпросът за приемът на имуностимуланти,дали не е опасно като съм с автоимунното  заболяване, той отхвърли негативно влияние. Аз си имам едно наум все пак!

# 681
  • Мнения: 15
Здравейте! Нова съм и се записвам в темата. Преди няколко месеца ходих на ендокринолог в друг град,поради съмнения за проблем с щитовидната жлеза. Хормоните и ТАТ и МАТ бяха в норма и добре. Имаше леко изменение само в жлезата. Лекарката каза,че не е нужно лечение с хормони. Но понеже забременях и ми е невъзможно постоянно пътуване до друг град, ми се наложи да си намеря лекар тук. Пуснахме изследвания,които отново бяха наред,но според новата ми лекарка изменението на жлезата приличало на Хашимото и трябвало да се лекува по съответния начин... И аз сега не знам какво да правя и на кого да вярвам...Понеже сте хора с подобни проблеми,се надявам да чуя малко мнения,защото много ме объркват тези хора newsm78  Hug Praynig Благодаря Ви предварително!

# 682
  • София
  • Мнения: 283
Здравей,

Много е важно да си намериш добър ендокринолог, който да те следи.

Успех!

# 683
  • Мнения: 15
Здравей,да знам,но е много трудно. Аз тъкмо си мислех,че съм си намерила,но като ми се налага да сменя лекаря...Сега не знам на кого да вярвам и какво да правя. #Crazy

# 684
  • София
  • Мнения: 283
Достатъчно е да направиш една консултация с добър ендокринолог, да го запознаеш с твоя случай и от там нататък той ти казва кога, какви изследвания да пускаш и след като си вземеш резултатите се консултирате по телефон за корекции на дози и прочие.Аз често пъти така съм правела.Не се оставяй в ръцете на който и да е.

# 685
  • UK
  • Мнения: 5 999
момичета  за да се установи  Хамашито  които хормони  трябва да се  изследват  ?

ТСХ, ФТ3 , ФТ4  ?

Анти телата Anti TPO и Anti TG ( т.н ТАТ и МАТ) ,както и да има ехография на ЩЗ Peace
Иначе е Хашимото Crazy

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 15:19 от kokona20

# 686
  • Мнения: 4 324
Днес бях при ендокринолог. Изследвхме ФТ4и ТСХ -  в норма са, но заради бременността (13 г.с.) ме посъветва да изследвам МАТ. Защо е  необходимо, при положение че хормоните са в норма?

# 687
  • София
  • Мнения: 10 692
Днес бях при ендокринолог. Изследвхме ФТ4и ТСХ -  в норма са, но заради бременността (13 г.с.) ме посъветва да изследвам МАТ. Защо е  необходимо, при положение че хормоните са в норма?
За да се види дали има автоимунен просец.
 Колко ти е ТСХ?

# 688
  • UK
  • Мнения: 5 999
Днес бях при ендокринолог. Изследвхме ФТ4и ТСХ -  в норма са, но заради бременността (13 г.с.) ме посъветва да изследвам МАТ. Защо е  необходимо, при положение че хормоните са в норма?
За да се види дали има автоимунен просец.
 Колко ти е ТСХ?
Да и аз това си помислих Crazy обаче, нали ги изискват и двете антитела да се изследват newsm78 Леко бременеене  Hug

# 689
  • София
  • Мнения: 10 692
Днес бях при ендокринолог. Изследвхме ФТ4и ТСХ -  в норма са, но заради бременността (13 г.с.) ме посъветва да изследвам МАТ. Защо е  необходимо, при положение че хормоните са в норма?
За да се види дали има автоимунен просец.
 Колко ти е ТСХ?
Да и аз това си помислих Crazy обаче, нали ги изискват и двете антитела да се изследват newsm78 Леко бременеене  Hug
МАТ е опасен, ТАТ не -затова някои лекари не ги интересува ТАТ  Wink

Общи условия

Активация на акаунт