болест на Хашимото и бременност

  • 334 766
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 10 698
Не че нещо,но моите НК бяха гранични..там онези лошите CD16.... никога не минаха 12%, и никога не са ми вливали Интралипид, а Киовиг, ако се наложи отново- ще е Октагам. Rolling Eyes

# 706
  • София
  • Мнения: 283
то открият ли ти клетките с високи стойности по време на бременност според мен поне е вече късно само за интралипид и трябва да се действа агресивно с имуновенин.поне това е моето мнение де, според опита, който имам, затова и постта ми е отделен Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 283
Не че нещо,но моите НК бяха гранични..там онези лошите CD16.... никога не минаха 12%, и никога не са ми вливали Интралипид, а Киовиг, ако се наложи отново- ще е Октагам. Rolling Eyes


ми нали знаеш много лекари различни преценки според ситуацията.доверяваш се на един читав, че ако слушаш всички можеш да се побъркаш.поне мненията като цяло са им близки.

# 708
  • Мнения: 23
marushkag ,

Благодаря ти за информацията, но аз все още съм твърде далече от кърменето  Simple Smile
Живот и здраве   Praynig да се стигне до там, ще имам предвид дозата.  Hug

# 709
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета!
И аз се включвам във форума, до сега само четох 
С Хашимото съм повече от 5 години и от скоро съм бременна – 6 г.с. От както разбрах, че имам Хашимото не съм спирала да приемам Еутирокс.
Знам, че това се води рискова бременност и прочетох доста форуми и статии. Вместо да се информирам и успокоя, по-скоро се стресирах. Не знам дали е излишно, но в главата ми се въртят какви ли не щуротии.
Направила съм си всички необходими и излишни изследвания:
ТСХ – 1,0
ФТ4 – 15,9
ТАТ – 0
МАТ – 441
Пия всеки ден - Еутирокс 150 микрограма, селен 50 микрограма, магнерот, аспирин протект, фолиева киселина неофолик и слагам свещички Утрогестан 2х2.
Преди седмица ми направиха преливане на Интралипид и изследване на НК клетки.
От изследването още нямам резултат – утре ще излезе.
Консултирала съм се с двама гинеколога и един ендокринолог, по думите им всичко е наред ... което много ме радва.
Но как да разбирам това тъпкане с какви ли не медикаменти?! Като превенция ли?
Търся и вашето мнение – толкова ли е страшно да си бременна с Хашимото, ако наистина са взети всевъзможни мерки.
Ще ви бъда благодарна, ако внесете малко светлина по въпроса.



ТАТ – 0[/b]
МАТ – 441


Не си дала референтните, обаче ТАТ-а 0 ли е? А МАТ Thinking също ми се струва извън норми Rolling Eyes
По принцип при отклонения в антителата на ЩЗ (МАТ, ТАТ), както и при проблеми с НК клетки и пр. се назначават вливания, каквито ти имаш вече.
На др наред с тези вливки се изписва и кортикостероид под формата на Метизол, Преднизолон Ф. Но това, какво ще се предприеме при теб зависи от изследванията ти и от преценката на лекаря! Нищо не си самоназначвай, т.к при едни има благориятен ефект при други е тъкмо наобратното.
Успех Hug


Реферерентните стойности ги нямам пред мен сега. ТАТ със сигурност е 0, по мой спомен референтните стойности там са <4. А що се отнася до МАТ - да, много са завишени стойностите.
Но ендокринологът ми обяснява, че именно в това се изразява, че имам Хашимото и тези антитела никога няма да влязат в нормалните граници.
Днес очаквам резултата от НК клетките.
 Praynig моля се всичко да е наред.
Каквито и да са показателите още днес ще се консултирам с гинеколога, никакви самолечения -  обещавам.












Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 13:14 от fluence

# 710
  • Мнения: 23
Получих резултатите от НК клетките.
Моята стойност е 12,5 при горна граница 15.
Това, че е в границите е добре, но дали е достатъчно добре?

# 711
  • София
  • Мнения: 10 698
Получих резултатите от НК клетките.
Моята стойност е 12,5 при горна граница 15.
Това, че е в границите е добре, но дали е достатъчно добре?
Как точно са изписани НК клетките-дай абревиатура.

# 712
  • Мнения: 23
Този резултат ми го казаха по телефона, след работа ще мина да взема и листа.
Така че не мога да ти отговоря.  Sad

# 713
  • София
  • Мнения: 10 698
Този резултат ми го казаха по телефона, след работа ще мина да взема и листа.
Така че не мога да ти отговоря.  Sad
Нищо де,по така представените данни си в референтни граници и няма от какво да се притесняваш.

# 714
  • Мнения: 23
Благодаря за мнението  Peace
Надявам се да чуя същото и от доктора.

# 715
  • Мнения: 100
Здравейте! От два дни съм с диагноза Хашимото и пия елтираксин, имам едно чудесно детенце, да ми е живо и здраво, но имахме планове с мъжът ми за второ тсх ми е 7 а фт4 и фт3 в норма анти тпо 76. Моля дайте ми повече яснота по въпроса ако си пия редовно хормона и се следя имали опасност за плода при бременност. Всички д-ри и АГ и ендокринолога ми казват, че няма никаква опасност! Но искам да чуя и от вас. Благодаря ви предварително!

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Като си пиеш редовно хормона и пускаш контролни изследвания, за да следиш как са нещата, няма опасност. Лекарите не са те излъгали  Wink
Успех  Hug

# 717
  • Мнения: 105
Няма опасност нито за плода нито за мамата ако се следят нещата.Успех в начинанието бебе.

# 718
  • Видин
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета - ще ви помоля за съвет, все още никак не съм ориентирана, нито в заболяването с което съм, нито в симптомите, та значи накратко:
бременна съм в 8 месец, почти 9, заболяването се отключи в 5 месец на бременността или може и по-рано, но никой никога не ме е изследвал, от тогава съм на еутирокс от 100 мкгр, според Начев, който каза Хашимото, моята ендокриноложка, че съм от Видин, ми каза 25 мкгр и диагноза хипофункция, понеже Начев ме наплаши, аз съответно го послушах и си пих съвестно хормоните от 100 мкгр, така при TSH 12, 60, FT4-8.44, а мат 148,4, след месец имах тсх 1,11, другите моята доки, не смята за нужно да пуска отново, две седмици след това тсх е 2,13, а фт4 13,73, след месец вече тсх е о,636, фт4  14,16, мат 88,70, попитах Начев за намаляване на дозата, той каза в никакъв случай защото съм бременна и така аз ги намалих сама на 75 хапчетата при което след две седмици тсх стана 3,70, а след още две без да пипам дозата от 75 тсх е 0.006, което е под всякакви граници, вече незнам какво да правя, предстои ми раждане, искам да си кърмя детето, моята лекарка ми вика нищо ти няма спокойно, начев ме претупва за 5 мин, а напоследък краката ми отичат жестоко, което всички оттдават на бременността, но изследванията за белтък и албумин са ми добри, уморявам се много, непрекъснато се изпотявам и не мога да спя, все ми е нервно предимно нощем, може и от бременността да е, но вече тотално съм се замотала...
Ще ви бъда много благодарна, ако ме посъветвате нещо 

# 719
  • София
  • Мнения: 283
Моят съвет е да слушаш Начев, защото човекът си разбира от работата.В трети триместър от бременността ТСХ трябва да се поддържа до 2,5 Никога не си позволявай своеволия относно дозите на тироксина на своя глава особено по време на бременност.Не се притеснявай за кърменето, по време на кърмене не е проблем на приемаш тироксин в дози до 100, това съм го обсъдила с водещи неонатолози, защото моето дете беше и недоносено.

Общи условия

Активация на акаунт