Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 4

  • 81 365
  • 725
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 11 747
Записвам се да следя темата, а чрез нея и сериала. Ще чакам цялата преведена серия, с торенти ще ми е удобно да си я изтегля.

# 167
  • Мнения: 105
В интерес на истината си представях малко по-различна първата среща на Хюрем със султана. Rolling Eyes

В книгата се описва по съвсем друг начин,може би предубеждението ми идва от там.Но все пак-няма много логика-Александра/Хюрем/ всъщност ненавижда поробителите си,а изведнъж-влюбена... Rolling Eyes ....незнам,не ми се струва достоверно даже и за сериал.Второ-наистина без превод може и неправилно да съм разбрала,ама някак много бързо сякаш тръгнаха с нея,все пак филма наистина е посветен на Сулейман Великолепни,не на Роксолана.От друга страна-вярно,не е исторически документален филм.И все пак- единствено обстановката е по-автентична,т.е. няма как да не е.Но дрехите....особено  дрехите-ама то никак не ми прилича на харем-една не видях със шалвари и забулена.Може би пък с това поевропейчване-искат да се покажат по-европейци от папата,ама на мен поне не ми хареса и твърде дръзката  Александра,как припадна в ръцете на султана...Едно,че не е последователна-първо омраза,после това...И второ-този султан така ли няма охрана и всяка може да му припада в ръцете? Mr. Green

Иначе-определено играта има въздействие,ако се абстрахираме от многото "но"-та.

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 11:21 от СИНЬО МЕЧТАНИЕ

# 168
  • Мнения: 9 793

Гласувах за анкетата - Вълнението преди срещата в покоите Hug
Чела съм Роксолана и Харем.Преди още да гледам първа серия ,имах нагласа да се абстрахирам от това ,което пише в тези два романа.Това са гледни точки на  тези автори,не знаех турските сценаристи какво ще ми предложат.Искам да се потопя в историята ,която те ще ми предложат,още не зная дали ще ми хареса.
А колкото до Александра ,да тя единствена от всички пленнички имаше смелостта или неблагоразумието да се опълчи.Осен това  в 1520 г религията е много силна ,тя е и дъщеря на свещенник...Но...първата причина да преосмисли поведението си и да се примири,да се адаптира към новия си живот е сънят- съвета и благословията на мъртвото й семейство.
Втората причина- е...султана...
Тя бе просто озарена при вида му- защо да не се влюби- той е толкова харизматичен Embarassed
За дрехите и аз бях озадачена, но моите представи за шалвари и забулени жени е от приказките на 1001 нощ,арабския свят...а турците нали имат музей в Топ капъ и там Валиде /манекен/е представена с подобни одежди newsm78




 

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 11:53 от Lilims

# 169
  • Мнения: 1
а от колко часа е днес по канал д предаването с халит
някой има ли работещ линк за предаването

# 170
  • Мнения: 9 793
Предаването е в 13 ч .

http://webtv.kanald.com.tr/CanliYayin/

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 13:08 от Lilims

# 171
  • Мнения: 105
Ами озарена - озарена Laughing,тя не спря да се хили.....Поне да бе поотслабнала малко...Особено в профил ми се видя доста с груби черти...И се ухилена.... Crazy
За робиня-твърде смела ,щастлива дори бих казала,а за харем -очаквах да наблегнат над   обучението-рисуване,танци и книги... Thinking А те директно в леглото-ами така е,не то е било основното все пак.За един султан особено,който е водил много битки...

За султана-че е харизматичен-няма спор,ама аз все очаквах да влезе в покоите му Шехеразада Mr. Green Тая Александра ми иде много трътлеста... Laughing

# 172
  • Мнения: 197
По повод охраната - нали това му е дома, нормално е охраната да остане пред вратата. Обаче никой не очаква това държание на Рокселана след всички инструкции да стои с наведена глава, да не гледа в очите и т.н. Може би я забеляза защото е различна от останалите.

А дрехите приличат на тези от картините, само деколтетата са малко по-ниски и ръкавите по-къси. Още не са ни ги показали на пикник за да видим как излизат навън. От друга страна до времето на Баязид жените на султаните са предимно от царските родове на балканите и е нормално да има и европейско влияние. Танца на харема е кючека и всички знаем колко по-разголени са кючекините.

# 173
  • Мнения: 1 311
Ролята на Роксалана не трябваше ли да се изпълнява от Фахрие Евджен? newsm78

# 174
  • Мнения: 9 793
Ролята на Роксалана не трябваше ли да се изпълнява от Фахрие Евджен? newsm78

Много актриси минаха кастинг, но се спряха на Мерием.Струваше си чакането - моето мнение е ,че се справя чудесно с ролята,ако наемат 15 год- без опит момиченце- или неземна красавица, но слаба актриса -не би била достойна и равностойна партньорка  до Халит
Само една серия сме гледали и то без превод .Не бих си правила генерални изводи от сега ,
но първите ми впечатления са ...великолепни от актьори,режисьори ,сценаристи, реквизит...
Много ми допадна ,че не спестиха истината за начина ,по който Александра и Ибрахим попадат в двореца- с това сценаристите спечелиха моето доверие...за сега Thinking

А колкото до Шехерезада-  hahaha че тя всяка вечер е в леглото му Heart Eyes Joy

# 175
  • Мнения: 9 793
Линк за онлайн  - в 13 ч - интервю със сценаристката на ВВ,  Халит и Небахат Hug

http://webtv.kanald.com.tr/CanliYayin/

приятно гледане Hug

Халит пее...божествен глас  bouquet

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 13:13 от Lilims

# 176
  • Мнения: 460
Аз съм чела само "Харем". Там Роксолана е описана като  не толкова красива според тогавашните вкусове, но определено е дръзка и манипулативна. На мен ми допада засега артистката, а Фахрие Евджен определено ми изглеждаше супер неподходяща за ролята.
Докато всички останали жени в харема свеждаха глава и очи пред султана, само тя дръзна да бъде предизвикателна. Точно това го привлече, контраста между нея и останалите овчици. Mr. Green

Какво казва Халит за Мерием, превод на Varna72bouquet


Мерием Узерли, която играе ролята на Хюрем беше открита след осем месеца търсене. И аз имах участие в подбора, но пресяването се правеше от продуцентите. Когато накрая останаха няколко кандидатки, сред които беше и Мерием,  направихме пробни снимки. Искахме да видим как ще стоят един до друг двата персонажа. Мерием е много талантлива актриса и пресъздава образа на Хюррем с много любов. Това е много важно. Друго съществено нейно предимство е, че е непознато лице. Както в сериала Хюрем за първи път стъпва, влиза в живота на Сюлейман, така и Мерием прекрачва за първи път  нашия живот. Ако ролята на Хюрем се играеше от актриса, която хората свързват и с друг телевизионнен образ, нямаше да се получи толкова успешно.

# 177
  • Мнения: 105
Аз сега пуснах линка,ама Халит го няма,може да съм го изпуснала Tired

За Александра и Ибрахим и аз съм впечатлена,че не изкривиха начина им на попадане в Османската империя и двореца-може би и това е предизвикало протестите,понеже   това все пак макар и частично доказва,че историята  е точно такава,а не както се опитва да преиначат в учебниците за  тъй нареченото "присъствие" и кръвен данък.

# 178
  • Мнения: 0
Халит пее в момента в "Шефаф ода" по Канал D. Включете!

# 179

Общи условия

Активация на акаунт