Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 4

  • 81 310
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1
  С голямо удоволствие изгледах и втория епизод с превод. Великолепна приказка за далечни времена, за събития, които отдавна са ставали, за герои, оставили диря в историята. Всички играят изключително добре, всеки си е на мястото. За султана какво да кажа - на Халит каквато и роля да му дадат, все ще е убедителен. Но в тази изглежда така, сякаш цял живот е управлявал империя, движил се е в палати, участвал е в боеве.
  Валиде ханъм - достолепна, изискана, величествена, достойна за сина си.
  Махидреван - красива, малко прекалено мършава, коварна, притворна, рядко се усмихва.
  Някой в по-преден пост беше споменал, че Александра прекалено бързо се е примирила с положението си и е приела съдбата си, влюбила се е в султана. Да, отстрани погледнато е така, формално. Но мисля, че тя разбра две основни неща, които предопределят поведението й. Първо, разбра, че никога повече няма да се върне към живота, който е водила до тогава, близките й са избити до един, а тя е отведена в робство. За нея път назад, към родината й, няма. Второ, тя е горда, независима, непокорна. Разбра, че е предопределена за робиня, но разбра, и че при определени условия може да извлече полза от това. Прицели се нависоко, към султана, ни повече, ни по-малко. И бавно, но сигурно, преследва целта си. Ако ще е любимка на султана, то ще е единствена. И мисля, че ще постигне много повече от това. Не съм сигурна, че всичките й припадъци бяха истински, но всеки път постигаха целта си. Освен това, тя е още почти дете, весела, жизнена, искрена, превръща всичко в игра. И не й пука много, че е в покоите на султана и трябва да бъде сдържана, да не гледа султана в очите, както я учеха нейните наставници от харема. Заразява Сюлейман със смеха си, кара го да се чувства по-леко, весел като нея, непринуден, да забрави кой е. И мисля, че това е най-големият й коз. И ще го използва максимално добре в своя полза. За сега ми се струва, че тя все още не е влюбена в Сюлейман, не знам по-нататък как ще е. Сега тя се води повече от желание да отмъсти за съдбата, която я принудиха да приеме, за насилието, което извършиха над нея, отвеждайки я в тази далечна страна. "Ще ви покажа аз на вас." Това е май мисълта, която я води във всичките й постъпки.

# 721
  • Мнения: 13 467

Знаете ли в колко часа започва 3 епизод на ВВ? Мерна ми се някъде 8.45 - дали е вярно?   newsm78 newsm78

# 722
  • Мнения: 9 750
hiacint напълно съм съгласна с всяка дума от чудесният ти пост. Hug
Само искам да добавя нещо. Става въпрос за Александра ,когато беше в килията. Тя очакваше и беше сигурна че Сюлейман ще я освободи Naughty тя не се молеше ,тя не очакваше- тя  беше нетърпелива - от къде тази сигурност newsm78 Да той я хареса ,остана доволен от нея и й го показа, но все пак си има харем с много робини,има и жена която по традиция приема в четвъртък-а може и изобщо вече да не види спалнята му - а тя беше сигурна ,че той ще я потърси нея единствената си любима newsm78
И ..той я потърси hahaha

# 723
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес най-сетне сколасах и изгледах двете серии. Много ми харесаха. Оправдаха очакванията ми!  Heart Eyes

Честно да си кажа Хюррем ме дразни, нещо ми е странен образа ѝ.  Thinking Е, все пак е филм, не може нещата да бъдат предадени както в един роман. Но някак си има пукнатини сякаш и героинята се развива неестествено.  Rolling Eyes

Иначе съм впечатлена от Валиде ханъм. Толкова е величествена. Истинска матрона, царица майка! Ще ми е интересно как ще се развият отношенията ѝ със Сюлейман. Ще има игра на тронове между тях!  Mr. Green

Махидреван ми е адски банална и плоска (май все пак това е целта де Simple Smile). Мисля, че няма да се задържи на фронта. Нищо царствено няма в нея. Имам чувството, че ще играе пионка на Валиде.

Ибрахим и Сюлейман също са ми интересни. Доста силно присъствие. Ще е интересно как Ибрахим ще се докаже в двора.
Но май повече ми са интересни интригите в харема!  Mr. Green

# 724
  • Мнения: 0
Здравейте, току що изгледах втора серия и съм възхитена от филма.Шапка свалям на Валиде ханъм,но и Александра-Хюррем си я бива.Тя за мен носи украински полъх,и много  си я харесвам.Играе си ролята великолепно.
Очаквам нещо да се случи между Ибрахим иХатидже,много са сладки.

# 725
  • Мнения: 683
Тъй като ми се налага да излизам помествам линк за новата тема, но нека да изпишем старата първо Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=557948.0

Заповядайте в новата тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт