Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 108

  • 89 187
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Февруарското предизвикателство е с много благодатна тема. Сърбят ме ръцете да изпробвам крикът кейк за нещо такова.

Това Дядо Коледа ли ти го донесе или друг скорошен повод  Wink чакам с нетърпение да видя какво ще натвориш - сигурна съм че ще е интересно.

# 46
  • Мнения: 483
Добро утро!   bouquet

Желая успешен ден на всички!   bouquet

Манинка, аз също се присъединявам с молба за точната рецепта за тортата Линт  Praynig И аз бях на курсове(предполагам на същото място, че то в София само на едно място я предлагат тази торта  Wink), ама точно на тази торта не си поисках рецептата.А после като я опитах ми стана страшно любима.Невероятно вкусна е.

Мираварна, много красиво мини торте, много е нежно  Peace
Свещичка, супер идейна тортичка и прекрасно изпълнена.  bouquet

# 47
  • на село
  • Мнения: 1 028
И още, голямо издирване на тортени рингове заформих. Илчовски, Метро, една камара ТСМ-и, разни домашни потреби - никъде не намерих. Накрая си заръчах един кръгъл от Ибей, но искам да си намеря и квадратен/правоъгълен, а там открих само някакъв за една торба пари. Та ако сте виждали из БГ, моля да ме насочите откъде да си напазаря такова чудо.


Комплекти тортени рингове - квадратен, сърце и кръгъл си взех по коледа от Метро. Скоро пак имаше тяхна промоция. Не са обаче много големи - зависи колко големи ти трябват.  Rolling Eyes
Най различни размери рингове, на съвсем прилична цена съм виждала в Мобо. Все се каня да си купувам от там, че имаше и мънички - към 16-18см, ако не се лъжа, но си взех от Метро саморегулиращ и той си ми върши идеална работа. Налага се обаче да го законтрям с кламер - нещо не мога добре да му хвана цаката, че да не се отпуска  Rolling Eyes

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 97
Здравейте на всички,
с кеф ви гледам и вчера дали от кеф дали от глад най- накрая се наканих да направя торта  Embarassed   chef .Стана много вкусна ,но за покривало правих фалшив марципан и искам да ви питам какво правите,за да не ви се къса при прехвърлянето от мястото на разточване върху тортата Simple Smile .Благодаря предварително и да знаете ,че правите уникални неща.

# 49
  • Мнения: 1 965
Налага се обаче да го законтрям с кламер - нещо не мога добре да му хвана цаката, че да не се отпуска  Rolling Eyes
Тиксо, бре Душо!!! Вземи си хартиено тиксо и залепвай двете уши с него. ЕТО ТАКА.  Иначе сам няма да се законтри.
miravarna - това бялото рошавото нещо е много стилно и ефектно
sVeshti4ka - Като ти гледам тортата, все едно мене си ме скулптурирала. Като видя градина с цветя и като се гмурна, само задника ми стърчи. Така поне разправят моите хора. Много е готина тортата. Браво на тебе.
nan4etobg - Хубави торти си направила. Като за първи път, са си направо перфектни. Цветовете много ми харесват.
NellyDi - ти ме вкара в тая тема, ти си виновна да не спя по цели нощи. Затова сега ще правиш торти по поръчки и ще траеш!!! Честита ти първа поръчка! Пожелавам ти добре да си уплътниш дните и нощите докато си там и скучаеш!!!



# 50
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Комплекти тортени рингове - квадратен, сърце и кръгъл си взех по коледа от Метро. Скоро пак имаше тяхна промоция. Не са обаче много големи - зависи колко големи ти трябват.  Rolling Eyes
Най различни размери рингове, на съвсем прилична цена съм виждала в Мобо. Все се каня да си купувам от там, че имаше и мънички - към 16-18см, ако не се лъжа, но си взех от Метро саморегулиращ и той си ми върши идеална работа. Налага се обаче да го законтрям с кламер - нещо не мога добре да му хвана цаката, че да не се отпуска  Rolling Eyes

Точно по празниците го обикаляхме Метро и нямаше - малко след Коледа беше - или са били изкупени, или не съм ги видяла. Аз искам саморегулиращ се със сигурност, това пропуснах да напиша. Квадратният от комплекта саморегулиращ се ли е или е с фиксирани размери? И къде ги позиционират - аз къде ли не гледах, а не ги видях, че и кумовете бях пратила с тази мисия, и те казаха, че няма. Иначе супер звучи комплектът - нищо, че си поръчах един кръгъл, бих си взела и тези трите, стига някой ден да ми попаднат пред очите.

havaiskoto_dupe, аз разточвам върху пекарска хартия и обръщам покритието директно с нея върху тортата. Повечето момичета действат по-професионално, доколото съм чела - имат си килимчета за разточване.

# 51
  • Мнения: 125
Цитат
havaiskoto_dupe, аз разточвам върху пекарска хартия и обръщам покритието директно с нея върху тортата. Повечето момичета действат по-професионално, доколото съм чела - имат си килимчета за разточване.
и аз трябва да пробвам така. На мен не ми се къса, но аз сама пробивам тесто със нокти, като хващам да прехвърлям  ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 50
Здравейте, с много малко опит съм в тортоправенето , а имам от италианската ММ от магазина на Кадемлия, която изглежда доста твърда и трудна за разточване. Ако някой може да сподели някоя хитрина за по лесното й разточване. Дали може да я затопля предварително?
Също къде мога да намеря нагледно как се правят шоколадовите бордове?
Благодаря  Hug

# 53
  • на село
  • Мнения: 1 028

Точно по празниците го обикаляхме Метро и нямаше - малко след Коледа беше - или са били изкупени, или не съм ги видяла. Аз искам саморегулиращ се със сигурност, това пропуснах да напиша. Квадратният от комплекта саморегулиращ се ли е или е с фиксирани размери? И къде ги позиционират - аз къде ли не гледах, а не ги видях, че и кумовете бях пратила с тази мисия, и те казаха, че няма. Иначе супер звучи комплектът - нищо, че си поръчах един кръгъл, бих си взела и тези трите, стига някой ден да ми попаднат пред очите.


не може да се регулира квадратния
размерите на трите са:26/26/7.5 за квадрата
Ф25/7.5 за кръглия и
22/7.5 за сърцето

Иначе са на щанда с домашните потреби, там където са тавите и силиконовите форми. Саморегулиращият ринг беше наврян на най- долния ред на един от щандовете за домашни потреби, така че трябва много гледане...

Аз в къщи сигурно имам вече към 6-7 тортени форми - луда работа!  Rolling Eyes


Налага се обаче да го законтрям с кламер - нещо не мога добре да му хвана цаката, че да не се отпуска  Rolling Eyes
Тиксо, бре Душо!!! Вземи си хартиено тиксо и залепвай двете уши с него. ЕТО ТАКА.  Иначе сам няма да се законтри.

То хубаво ако само сголбявам, ама ако се налага да пека в него, това тиксо не изгаря ли?  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 24
Манинка втори пост пиша, онази вечер като го прочетох, направо бях потресена, настръхнах, ужас.... легнах си и не можах да заспя, мислих те и премислях.... Дано всичко с детенце е ок, и повече да няма такива неприятни ситуации Praynig Praynig Praynig, тия деца удържане нямат  ooooh! А тая работа с електроуредите  ooooh! Crossing Arms не знам какво да кажа дано всичко се оправи и там   bouquet Hug
Хавайско дупе добре дошла в отбора   bouquet Аз се простих с ноктите като за начало  Laughing Пренасям, като първо си нагласям тортата максимално близо до чаршафа. Иначе има момичета, които навиват на точилката, като първо хубаво напудрят с нишесте за да не лепне  Peace за мен това е трудно  Whistling
Торти пак сте направили много, и все хубави та хубави   bouquet Анири Свещи4ка не мога да не ви спомена  Shocked Shocked Shocked шапка ви свалям, всички торти са прекрасни, момичета  Heart Eyes
Ето моята мнооого спешна, ама от днес за вчера буквално  ooooh!

И естествено цвета е невероятно различен, знаете вече с какво снимам  #Cussing out Blush Tired
ТОВАе реалния цвят, ТУК ПЪК има повече подробности

И да взема да си повторя въпроса, с надежда някой да може да помогне с мнение този образ може ли да се направи по нашите ширини и да удържи 100км. преход по пътищата на северозападнала Бг? Чудех се за медовик, но дали ще удържи  newsm78 newsm78
Лек и слънчев, успешен в тортоправенето ден, дами!   bouquet

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 97
Благодаря за отговорите ви.Далеч съм още от членство в отбора вашите са страшни.Раче хубава тортичка Simple Smile .
Аз иначе снощи някак си се справих с фолио...стана ама друг път трябва да си набавя и хартия .Хайде лек ден и да не ви спамя хубавите постове.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 671
Анири, в Профис (http://www.profys.com/Content.aspx?p=1 ) имат професионални рингове всякакви.

Атланта, какъв е този "крик кейк"?

Ра4е, аз си мисля, че може и Медовик и друга торта, не прекалено креместа, но добре измазана. Само главата трябва да е или от стиропорена топка или някаква лека смес (маршмелоуз с Оризон или някакви топчета от готовите зърнени закуски). Тортата опаковаш в кутия, главата добре изсъхнала, набодена на шишчета - отделно; и на място се сглобява.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 354
Обадих се в Пикото  есетственно ми казаха ,че много зависело как се съхранява,температура,влага-били озадъчени,по принцип при такива случай идвал технолог на място да види как се използва и прочие.Бяха любезни-знаят,че сме от форума и аз казах,че поне  9 жени имат същият проблем.

# 58
  • Мнения: 1 243
miravarna много стилна турта, невероятни цветчета, и тази за приятелката тие много хубава.
sVeshti4ka много весела и добре напарвена торта. Страхотна е! Сигурна съм, че приятелката ти е станала много доволна. Много се кефя на тикива оригинални решения. Позата е ммммм-супер!
Ra4e хубава торта с бижута   bouquet многооо хубавааа.
Колко таланти има в тази държава. Възхищавам се на всички ви и най-много на това, че тук няма злоба и егоизъм. Всички си помагате и сте много добронамерени. Ех,,, ако целият ни народ е такъв....ама нтова е друга и много болна за мен тема!

Много моля ако някой има малко свободно време да ми пише на ЛС как се парви вита торта. Рових къдетос е сетя, но не мога да си обясня как точно се навиват блатовете. Знам, че въпросът ми е доста глупав за повечето от вас, но като се има предвид , че първата торта в живота си направих ноември миналата година  Embarassed.....

Ще купувам съхнеща и несъхнеща маса от Илчовси- Варна и подложки ако някой иска да делим нещо да ми пише, ако не ще ги оползотворя някак си  Wink



# 59
  • Мнения: 3
Вал и аз звънях за Пик-кото - същото обяснение за съхранението и нямало разлика в партидите! Да, бяха любезни, но е факт, че предлагат скъпа стока и следва да си наблюдават качеството на продуктите. Явно имат лоша партида, но според мен нямат политика как да реагират и какво следва да направят в случай като този, а именно масово оплакване от клиенти.
Ra4e_2009 мерси за милите думи. Детето е екстра, но ние за всеки случай ще го заведем на още един преглед тези дни. При такива падания ни обясниха, че може в последствие да се прояви, ако има някаква контузия.
Вчера оставихме уредите на сервиз, защото ЧЕЗ искат становище от сервиз, за състоянието им и ще видим след това какво ще изплатят. Аз съм се заканила да ги гоня до дупка.
Тортата ти е много хубава!
Относно Микито и аз мисля, че Медовика е идеална за целта.
Албена мерси за розите. Този метод, наистина е доста лесен. На мен ми е най-удобен, иначе ставаха едни цветя, но не и рози. Simple Smile
Alyona не дей така, розите са ти много хубави. Аз, обаче бих ги поизвила по краищата. Тортата ти е супер, особено ефекта с разтопения восък
sVesti4ka и аз се присъединявам към коментара на Анири. Видях тортата първо във фликър. Докато не видях точно на кой е реших, че е на Валерия. Точно в неин стил.
lightblue тортата ти е много хубава и с много настроение. Цветовете ми харесват.
nan4etobg тортите ти, като за начинаеща са много хубави. Фигурката ти ли я прави?
miravarna цветето е жестоко

Общи условия

Активация на акаунт