Що за майка сте щом не давате на кърмачето си Coca-cola?

  • 20 610
  • 365
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 523
Поредна реклама на Coca-cola се опитва да насади на нас зрителите, че да поставиш газираната, подсладена с нищо не полезна, а най-вече вредна напитка на масата за да пие семейството е израз на майчина грижа.

Ако обидата бе само към мен като майка може би щях да премълча, но тези гнусни реклами се  пъхат там, където не мога да остана безпристрастна - изразът на любовта към детето или с две думи майчината обич.

През живота си никога не съм изпитвала толкова чисто, всеотдайно и напълно лишено от егоизъм чувство и едно от последните неща с които може да се асоциира обичта ми към рожбата е нещо вредно.

Не разбирам защо има такива масирани акции против пушачите, а в ефир рекламират киселина с газирана вода, че видиш ли ме убеждават че ако съм добра майка ще я купя!

Има ли други като мен, които приемат тази реклама като обида?

# 1
  • Мнения: 2 457
Каква е тая реклама, дай да я видиме. Аз се извинявам, но детето не дава да пускам нищо друго освен детските канали или Фешън каналите Rolling Eyes В абсолютно информационно затъмнение съм Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 217
Аз също мисля, че не бива непрекъснато, по време на всяко детско да пускат реклами на вафлички, чипсове, кубети и т.н. боклуци. Иначе, в рекламата на кока кола имаше деца, но не видях кърмачета. Но пак не съм съгласна.

# 3
  • Мнения: 46 600
Само тя ли е? Всякакви млекца - зелени, червени и там, каквито оцветители са имали да набутат, витамини, трънки, супер полезни! Пингуин-и, подсладени захарни топчета и т.н., ще растеш със страшна сила ...

От няколко години съм станала като баба ми, нон стоп повтарям "Щом го рекламират, значи не става" Mr. Green но има ефект, дъщеря ми е на 6 г. и като ги пуснат сама ги овиква, единствено пустите яйца я изкушават от време на време, заради играчките, разбира се  Twisted Evil менюто в Макдоналдс - и там сме веднъж годишно посетители, пак заради играчките, това е положението, подмолно привличат децата  Confused а израз на майчина грижа е да не го допускаме.
Вечер гледам да сме на Енимъл, Нешанъл, но и за 5 мин. да пуснем ефирните, веднага излизат.


катюнгелче, племенницта ми скоро ще прави 4 г. и е кърмаче, много е относително  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 217
Да е жива и здрава, много хубаво ! Grinning Heart Eyes Те са си като бебета наистина, нали си имам и у дома една бузеста 4 годишна Simple Smile

# 5
  • Мнения: 11 523
НЕ бе няма кърмачета в рекламата, написах го в заглавието като пародия!  Joy

За тези които не са гледали рекламите: едни усмихнати семейства се прибират в уютния си дом и гласят масата за ядене. мама слага първо бутилката кола с мила усмивка - защотото това е то да ОБИЧАШ! Всички се обичат, всички се смеят идилия някаква кокаколова  Crazy

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Аз пък като любяща майка предлагам на детето кока-кола, а то, моля ти се, ми вика, че това не било за деца!! Егати самодисциплината  hahaha

# 7
  • Мнения: 11 523
Аз пък като любяща майка предлагам на детето кока-кола, а то, моля ти се, ми вика, че това не било за деца!! Егати самодисциплината  hahaha

Пробвай го с цигари, може пък те да му харесат  Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Като слушам как нарежда баща си - едва ли.  Mr. Green

Тази реклама на кока-кола съм я пропуснала, иначе определено телевизорът щеше да срещне гнева ми... За момента обаче други реклами са ми на мушката - пр. за девойката, дето праща СМС-и на непознати.

# 9
  • Мнения: 7 837
Е, ако не дават децата да пият от колата, си е напълно допустима от етично-рекламна гледна точка  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 30 222
ааа, какво да кажем за течният шоколяд, който бил толкова полезен да се дава за закуска  ooooh!

Цитат
Във Великобритания.........На това основание и по сигнали на граждани са забранили тв реклама на Нутела/Nutella, препоръчваща продукт на компанията като част от добре балансираната по състав закуска.
http://nellyo.wordpress.com/2008/02/28/1864/

тук още си я дават  ooooh!

п.с. не ми се отваря тема пък за Ефизола, който е толкова вкусен, че майката го пие без да е "толкова болна"  ooooh!

Последна редакция: сб, 15 яну 2011, 02:41 от missence

# 11
  • Мнения: 3 034
И тук я дават рекламата на Нутела като здравословен старт на деня. Ама аз не майка, ами и човек явно не съм, щото Кола и Нутела и на себе си не давам. Не се обичам.

# 12
  • Мнения: 7 837
Рекламата на Нутела и аз редовно я виждам из списанията - майка с деца си хапват филийки с течен шоколад и са щастливи. Естествено, присъства неизменния надпис No artificial colors or preservatives  Laughing
At breakfast, you can use all the help you can get. That’s why there’s Nutella.
Това е от списанието, което имам.

Не че сме отказали Нутелата де, незаменимо допълнение е към палачинките.  Simple Smile
Има и реклами с ухилени майки и деца, ядящи кренвирши, бисквити, пиещи сокове, които имат 25% концентриран сок и останалото е вода и захар и т.н. и т.н.


Не съм видяла въпросната реклама на Кола, но не вярвам да се опитват чак така да манипулират. При тях е предимно послание, като open up some hapрiness. При газираните напитки ситуацията е ясна на всички. Обаче, много други манипулират, като се започне от пълнозърнестите съставки и веднага се опитват да те убедят, колко е здравословно че ги има, дори и в замразените полуфабрикати, например.

Последна редакция: сб, 15 яну 2011, 03:44 от Кейси

# 13
  • Мнения: 3 034
"Пълнозърнестият" хляб, дето цяло зърно не е видял от сътворението си, ми е най-любим.  Crazy Веднага след него се нареждат детските сириъл разновидности - червени, пембени, с аромат на горски теменужки и така нататък.

# 14
  • Мнения: 11 523
Може аз да се натягам излишно, но тази реклама е с подтекст "майчина грижа = давам кока-кола". Това ме вбесява! Използват нещо свято за да си рекламират боклука.

Общи условия

Активация на акаунт