Survivor US

  • 86 260
  • 664
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Супер начало на сезона, поне според мен. Има интересни персонажи от двете племена. Един от най-шантавите племенни съвети, които съм гледал. Тоя Филип е тотално изтрещял  Grinning Grinning Малко ми е гадно за Франческа, харесваше ми : ) Мисля, че Филип е пътник на следващия съвет и с Франческа ще си уредят сметките :Д Ръсел започва, както винаги активно и находчиво. Очаквам с интерес да видя първия съвет на неговото племе, но има голяма вероятност племето на Роб да продължава да губи, поради липса на качествени играчи, с изключение на Роб и още 1-2ма души.

П.С. искам да питам дали някой знае защо на този Филип за професия му пише бивш федерален агент и питанка накрая :Д Не ми изглежда нормален този човек :Д

# 16
  • Мнения: X
П.С. искам да питам дали някой знае защо на този Филип за професия му пише бивш федерален агент и питанка накрая :Д Не ми изглежда нормален този човек :Д
А дали пък на Ръсел също не трябва да му пише: собственик на нефтена компания с питанка накрая?
Вижте това: http://www.maybenow.com/External.aspx?url=http%3a%2f%2fsamoa.sur … survivor-com.html
Дали има възможност Ръсел да не е никакъв милионер? newsm78

Иначе новият сезон започна супер. Странно само как ги разделиха - крехките девойки при Роб, яките мъжаги при Ръсел. И първото състезание - яко силово! Излагат се! Иначе ако са очаквали крехките девойки да запърхат около Роб като нощни пеперуди около крушка, съвсем им се сбъднаха предвижданията. Двете индивидуалистки Кристин и Франческа очевидно увиснаха. А са симпатични.
Отборът на Ръсел ми е повече по сърце. Струва ми се, че там ще са по-интересните персонажи и по-големите амбиции. Което не означава на всяка цена по-интересно развитие на събитията, разбира се. Този смешният брадат фермер е страшно лъчезарен човек! Кефи!

Пожелавам интересен сезон с по-малко режисиране отгоре и с по-разчупен монтаж - писна ми само заговори да гледам, а обикновените вътрешноплеменни отношения да остават без никакво отразяване.

# 17
  • Мнения: 0
]
А дали пък на Ръсел също не трябва да му пише: собственик на нефтена компания с питанка накрая?



Нее, не вярвам. Според мен тези слухове идват от "доброжелатели", които му завиждат или просто не го харесват. Според мен той се занимава с нефт, но с някаква малка компанийка, все пак печели по милион годишно, а не милиарди. Рано или късно всичко ще се разбере, но това няма особено значение, милионер ли е или не. Това не променя факта, че е един от най-великите играчи в историята на Сървайвър.

# 18
  • Мнения: 0
Велик,велик,колко да е велик  Grinning Според мен Ръсел никога няма да спечели,играе твърде грубо и прецаква всички.Аз съм фенка на Роб,той е по-човечен и по-умерен.

# 19
  • Мнения: 0
Е то е ясно, че от двете стари кучета, Роб е по-малкото зло Simple Smile  Да, той е автор за повечето хора на най-бруталната измама що се отнася до изгонване на играч(иначе е феърплей естествено), но е като супергерой пред Ръсел. Отношението на Ръс към хората не заслужава долар, да не говорим за милион долара.

Сега за първия епизод - страхотен първи съвет. Играта започна доста силно. Даже май никога не сме имали толкова силен първи съвет. Ако Ометепи пак загуби, Филип е следващия. Как да му се има доверие на този човек? Интересно ми е какво ще бъде отношението на Роб към Кристина и идола й. В другото племе чакам Ралф да се поразвихри. Засефа племето на Ръсел ми се струва по-доброто и някой от това племе ще победи според мен. Рано ми е за по-точни прогнози.

# 20
  • Мнения: 0
Преди да е дошъл 2-ри епизод и аз да драсна малко за 1-ви. Уникален съвет, не съм очаквал, че 1-вият съвет може да е толкова интересен. Ще е жалко ако изгонят Филип, защото покрай него е интересно Simple Smile Засега племето на Ръсел повече ми харесва и аз също мисля, че някой от него ще спечели. В следващия епизод се загатва, че ще дават Ралф и Ръсел и ще ми е интересно да ги видя двамата Simple Smile

# 21
  • Мнения: 0
Аз смятам ,че Филип ще остане,той е любимец на Джеф,а и от Сървайвър ще го подкрепят защото прави шоу и вдига рейтинг съответно.Според мен има два вариянта да дадат challenge ,който не е физически,тоест някой пъзел,за да спечели племето на Роб или при загуба да изгонят Кристин като разделят вота.

# 22
  • Мнения: 0
Само че ако Кристина изиграе скрития идол, то Филип си заминава и ще е жалко.

# 23
  • Мнения: 3
Е оцеля Филип Simple Smile Чудех се на кой ми напомня, но още щом почна 2ри епизод се сетих - Коуч  Laughing Съответно и аз стискам палци да остане да ни радва по-дълго. Голям смях беше на съвета когато Роб му "показваше" за кой да гласува, прегледах го поне 5 пъти Mr. Green

# 24
  • Мнения: 0
Страхотна серия,много се изкефих когато Ралф намери идола и обърка планове на малкия надут трол Ръсел.
Филип е пълно хахо,както каза Роб,държавната работа е твърде стресираща.Жалко ,че изгониха Мат,загубиха силен играч,според мен той не поздрави другото племе съзнателно,като част от стратегия.

# 25
  • Мнения: 0
В крайна сметка искам да гледам шоу, а с Филип винаги има такова и по-добре, че изгониха Мат, а не него. Интересно, че  тия скрити идоли ги нямат за нищо. 2-ри епизод и вече ги откриха и в двата лагера, и то без указания, а уж щяха вече да бъдат заравяни и указанията щели да бъдат по-различни. Грънци! Но иначе сезонът почва интересно.

# 26
  • Мнения: 0
Много добър епизод.Наистина добре, че Филип остана.Mисля, че следващият епизод ще е доста по-интересен дори. Думите на Стефани към Ръсел на трейлъра за следващия епизод: "This is going to be the biggest blindside ever" ме карат да си мисля, че или Ръсел отново ще направи някакъв гениален ход, въпреки че е в не изгодна позиция, или че може да си тръгне.Защото ми се струва прекалено явно и набиващо се на очи това изказване, а в Сървайвър винаги има обрати Simple Smile

# 27
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 484
Мда, мудничко ви върви дискусията, младежи  Wink

Надничам да ви прочета, но още не ми се пише...
Оказа се, че идеята да почна да гледам сезона без да съм се запознала предварително поне с визитките на участниците ... не е добра точно в този случай. Покрай P&P сигурно скоро ще изгонят някой без нито да съм му чула гласа, нито да съм му запомнила името  Mr. Green

Ще изчакам обаче първата битка на "острова" и поне първия наистина изгонен от играта - и тогава може да плясна някой пост в мой стил - на половин метър от страницата  bowuu

Цитат на: the_watcher
Филип  Simple Smile Чудех се на кой ми напомня, но още щом почна 2ри епизод се сетих - Коуч  Laughing

Според Стивън Фишбах лично - напомня по-скоро на Коуч от С20, околкото от Токантис  hahaha

# 28
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 484
Е, след този епизод вече може да се каже, че сезонът започна за мен...
Ето го и обещаният „половин метър” от моята МОГИКА (монтажна логика) ... От два-три сезона се зарибих по „гадаенето на монтаж”, което в SurvivorSucks наричат EDGIC – и най-после му намерих удовлетворителен превод на български  Sunglasses
Тази година се старая да гледам на нещата повече от перспективата на „анализ на показаното. Не толкова от фенската гледна точка – кой КАК играе. А по-скоро как ЕКИПЪТ иска играчите да изглеждат пред зрителя. Миналия сезон се опарих с ранен фаворит, който остана на косъм от победата... Вече не искам да имам фаворити, искам да се опитам да отгатна, кого ми пробутват за фаворит (и искат зад него да скрият истинкия победител). И как изграждат историята на този победител, за да ми го „продадат” като правилния, единствения възможен, достойния и заслужилия победител... дори и той/тя да не е точно това (още повече ако пък се окаже точно това!).

Искам само да направя един неизбежен коментар относно основния ТУИСТ на сезона – прословутият Redemption Island.
Преди няколко години, когато започна българският сезон 3 бях толкова възмутена от „милошевизма”, че се регнах във форума и за една вечер написах цяла дисертация на тема „манипулациите на екипа”. Някои от хората в тази тема може и да я помнят.  Wink
Там изложих тогавашната си гледна точка за това, кое е правилно и кое не е в Сървайвър. Амбициозно и малко нагло от моя страна... но повечето от нещата, които написах тогава ги вярвам и сега.
И едно от тях се отнася до прозачността на туистовете в играта пред участниците.
Когато ни пробутаха първия „Остров на изгнаника”, най-силно ме подразни пълното неведение на оставащите в играта за наличието на такъв остров и за случващото се на него. Разбирам, че това беше златна мина за екипа – точно начинът, по който се развиха събитията, беше безценен подарък за тях! И тотално прецака сезона според мен. Но това са стари рани...
Тук и сега нещата са съвсем други – всички знаят какво се случва; всички имат възможност да видят как се случва. И това се превръща в част от стратегията на играта за тези, които са вътре. Което им дава нова перспектива / на шоуто дава свеж полъх / а за зителя пак има допълнителна доза забавление. На мен лично ми беше забавно решението на Стивън да излъжат Ръсел&Co. за реалния изход от дуела  Simple Smile Не видях практичска полза от тази операция, но самият факт, че постановката на туиста им дава такава възможност... за мен е абсолютно ОК.

Сега вече мога да кажа КАКВО ВИДЯХ дотук.
Първо за Роб и Ръсел.
Знаех за тяхното завръщане (то кой ли не знаеше  Laughing) и толкоз. Беше ясно, че с присъствието на ТОЧНО ТЕЗИ двамата има сериозна опасност другите да се разболеят от масова „невидимост”. Първият епизод обаче беше учудващо кротък откъм Роб и Ръсел. Направо бях потресена, че първият confessional на Роб беше някъде към 30-тата минута. Което направи особено значим първият confessional на Ръсел – именно за RI. Което още от началото предпостави неговото неизбежно отиване на острова (и вероятността това да се случи рано-рано). Което и видяхме днес.
Не можем да избягаме от факта, че това Е сезонът на Роб и Ръсел. Остава само да гледаме КАК ни ги показват. А ни ги показват доста различно досега според мен.
Ръсел беше посрещнат с подозрение и нежелание. Роб беше посрещнат като Месия.
Ръсел каза, че ще играе различно... и не го направи. И всеки път ни го натриват на носа.
Роб нищо не каза... а реално ни го показват по-различно. Прекалено много Роб във 2ри и 3ти епизод. И все пак само една-две бегли забележки в познатия ни стил. Няма го онзи Роб от HvV – всички ме знаят колко съм добър! Вместо това ни показват, че е добър – повечето хора в племето го обожават, в първия епизод вървяха след него като след Христос... чак очаквах да го дадат как крачи по водата.  Crazy Днес ни разказва, как се учи да играе „с идолите” – нещо, което отричаше преди. Дори когато устройва блайндсайд на член от своята коалиция, ни показват в recap-a това от положителна гледна точка...
Засега е много странно. И за мен има две възможни обяснения: 1) Роб остава по-дълго в играта / и понеже продуцентите сами ни надуха главите с това, че връщат „най-добрите”, няма как да не ни го продадат като големия Бостън Роб – иначе си плюят на собствената концепция / този вариант предполага обаче, че Ръсел си отива преди него – 2) Роб все пак стига до финал (все още не казвам, че има шансове да победи) / обикновено не ни показват толкова явно победителя и финалистите толкова отрано, но Роб е друга бира – той не би бил просто победител, за екипа той би бил Победителят! Дори и само финалист да е – пак е особен случай, ще го изстискат до капка.
Ръсел от друга страна се върза с другата главна тема на сезона – Островът. Сега чакам да видя, какви дивиденти ще извлече продукцията от тази линия на сюжета. Ако го „напомпат”  в началото на следващия епизод, значи ще поостане там. А може и да се върне. А може и след това ПАК да го изгонят... което е втората златна мина за продукцията. Но определено няма да е победител (отново), а вероятно няма да е дори финалист. Кадрите с подмишниците му...  Thinking хм, не вярвам някога да покажа по ТАКЪВ начин бъдещия победител!

Сега за останалите – the rookies, както ги нарече Роб в началото. И това е перфектната трета тема на сезона! Как новаците, „първолаците” се справят срещу „старите кучета”... Тези които се държат като новаци, които правят явни грешки от неопитност, вероятно нямат шанса да стигнат далече. Тези които изглеждат така, сякаш знаят какво правят, вероятно те ще са нашите end gamers. И по средата остават няколко колоритни характера – „образите” които винаги са присъствали в шоуто. Които са забавни за гледане, които са дъвка за публиката, които служат за параван пред истинкия победител... поне до сливането.

От самото начало в ОМЕТЕПЕ нещата изглеждаха като умален вариант на Самоа – Rob’s one man show и почти нищо наоколо. Но вече има няколко добри „филизчета”.
На първо място Мат – първият confessional за сезона, при това толкова „християнски”. Първата ми мисъл беше WTF – „религиозен Фабио”! о, нееее! #2gunfire Но след блайндсайда, острова, възможното завръщане... това момче вече има своята „история”. Кара ме по друг начин да оценявам цялата „християнска” подплата. Ще видим дали ще изскочи заек от тази трънка.
Андрея – още в началото стана ясно, че тя не е просто една от сляпо обожаващите и следващи Роб. Сега тя има за какво да си отмъщава. Чакам да видя кога и как ще го направи...
Натали – Роб я избра за своята „втора Амбър”... но тя веднага ни каза, че няма намерение просто да се остави да я носят на гръб до финала. А в еп.1 като попита Роб какво има да се прави в лагера той отговои: ”You don’t have to ask. You know what you do.” Е, и аз чакам да видя, какво тя знае и може.
Кристина – след големия бум с идола сега тя е на стенд-бай режим... но все още има шанса да стане втора Холи, примерно...
Останалите вече не са съвсем невидими... но нямат шансове според мен.

ЗАПАТЕРА са малко по-друга картинка... Те отхвърлиха Ръсел от първата минута. Там от самото начало изскочиха „филизчетата”. Малко странно ми изглеждаха невидимите. Но днес всичко си дойде на мястото – точно „невидимите” досега Стивън и Джули направиха блайндсайда на Ръсел. Струва си да ги поскрият, докато дойде време за този ход. И все пак тоталната „невидимост” в първите два епизода не им дава големи надежди за финала.
Ралф е най-странният образ – но все повече ми изглежда, че го гласят за fan favorite. Макар че вероятно ще има директен сблъсък с Ръсел. Иначе защо да похабят толкова много енергия в това противопоставяне – „това е моята игра!” / „не, това е МОЯТА игра!
Стефани – просто като „момичето на Ръсел” никога няма да има шанса да победи. Но все още е рано да я отписвам – не е Парвати вероятно / но определено не е и Натали. Ако се обърне срещу Ръсел, или успее да го изиграе... все още не всичко е загубено за нея.
Майк и Дейвид – ето тези двамата са ми много интересни. Майк имаше доста показателен confessional в началото – доста близък до понятието ”winner’s quote”. За сезон, който включва лични единоборства на Острова като част от оцеляването, такъв играч би бил идеалния победител. Дейвид от друга страна ни е показан досега като „умника с костюма”. Да си „първолак-умник” хич не е лошо в този сезон (както казах по-нагоре).
В общи линии в това племе има обещаващи играчи, но те досега играеха за близката цел – да се отърват от Ръсел. Сега, като го няма Ръсел, е време да ни покажат какво те самите мислят за играта си до края. Тогава може би ще стане по-ясен пейзажа.

Уф, бая дългичко стана. Tired
Аз се уморих докато го пиша. На вас сигурно ви е било досадно да го четете и сте го зарязали по средата  hahaha
Като и да е – епизодът най-после ме провокира да се разпиша. След този епизод май само Криста остана тотално невидим за мен (май веднъж я чух да казва ОК на Ръсел...). но след Кели Ш. дори това не е лош знак – все още има шанс да бъде поредният quitter, нали  Grinning
Сезонът получи своя redemption в моите очи.
Да видим кога пак ще ме изкушат за още половин метър.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 23:56 от mia4ik

# 29
  • Мнения: 0
mia4ik, много хубав коментар.Дано по-често ни радваш с подобни.
Излишно е да казвам, че съм бесен, заради случилото се...
Много ми е болно, че няма да мога да гледам Ръсел в племето, на острова е по-скучно,дори и да успее да се задържи. Но пък си намерих и нов любимец- Стефани.Това момиче е много бясно.Много ми харесва.Думите и накрая към "предателката" : "Storm is a coming" направо ме разбиха.Дано успее да се задържи повече.Идеята и за фалшивия идол също ми допадна.
А за постъпката на племето да загубят играта, какво да кажа.Супер грозна и страхлива постъпка.Ако членовете на това племе не бяха гледали Ръсел два пъти за година, всички знаехме какво щеше да се случи... Ако Ръсел или Стефани нямат шанс да спечелят, фаворити ми остават всички останали от другото племе, с леко предимство на Андреа пред останалите.

Общи условия

Активация на акаунт