Хайде още малко зор да завършим ЯНУАРСКИЯ отбор тема 28

  • 26 214
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Здравейте момичета  Wink Ние сме още 2 в 1.Имам 2см разкритие от 2 седмици,а бебето е станало 4кг.И преносвам вече 5 ден,а нямам болки и контракций,шийката е обърната назад-с две думи нямам намерение да раждам.Приеха ме в патология за секцио утре,но днед ме пратиха на алерголог и се оказа че съм алергична към упойките  Sad Бях планирана за утре за секцио ,но алерголога писал че 3 дни преди операцията трябва да пия лекарства и мове да ме отложат  Cry Дано утре мине всичко,че не ми се чака  Praynig  Praynig  Praynig Сега съм в къщи след консултацията и бягам пак към болницата че ще ме бият-няма ме от часове.Да ми стискате палци за утре  Praynig  Peace  Praynig
Успех на другите мами.......

# 61
  • Мнения: 443
НоЩни мерси zа инфото zа босилека   на немски.То тука в всеки магаzин го има свеж в саксийки Басиликума  ,ама тде да ми дойде на акъла ,че това било босилек,леле,много съм проста Embarassed

# 62
  • Мнения: 251
 Честито, на всички нови мами, да са ви живи  и здрави рожбите!
 Честито на всички, които имат повод за празнуване! Много здраве и любов!
 Инка и ние се успокояваме с гърда, но понякога имаме и проблема на Бо, да се сърди като й пуска мляко. А относно Деавит-а моят мъж, го е намерил в n-тата на брой аптека, навсякъде са му казали,че очакват доставки през февруари.
 Лъки, пробвай да капнеш няколко капки йод върху превръзката или директно върху бикините, ако се оцвети в зелено, значи са околоплодни води.
 Успех на всички, които имат признаци за раждане, леко и бързо да мине!

# 63
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте мили мамчета,  Hug
нас днес ни изписаха и вече сме си в къщи. Grinning
За протокола, моята беба се казва Тияна, роди се 3550 гр. и 50 см, секцио.
Ще разкажа после, всичко мина разкошно  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 171
Вижте на какво попаднах http://dnes.dir.bg/news/grip-epidemia-7809662?nt=4 - грипна епидемия, ама дали е обявена или ще я обявят нещо не ми стана много ясно. Thinking

# 65
  • Мнения: 58
Честито на Пламена! И на всички празнуващи днес, че май и вчера.

Качих няколко снимки от "фотосесията" в албума Нашите коремчета. Ама се наредиха най-напред, който иска да ги мести.Както и да е.
Бебоците са големи сладури, и едни такива мънички, мънички, колкото бутилка 1.5л(имаше такава снимка).
Аз май ще преносвам. Никакви индикации засега

# 66
  • Мнения: 2 376
Аз реших да се запишем и видях, че вече сме в списъка  Hug
На гушналите бебчета, честито! Да са ви живи и здрави и да растът щастливи деца!
На тези, чието раждане предстои, пожелавам да мине леко и нищо да не разваля най-прекрасния момент на света - първата прегръдка на бебчо!
При нас самото раждане мина бързо и леко. Не съм доволна обаче от детските лекари в родилния дом. С изключение на една от докторките, другите бяха под всякаква критика. Аз затова и толкова се притеснявам в момента. Нашият господин нещо има проблеми със стомахчето. Не може и не може да се изходи Sad От сутринта само веднъж е успял... а от напъването, такова повръщане пада ...

# 67
  • Мнения: 34
Здравейте момичета ,имали ли сте следния проблем?
От едната ми гърда наравно с млякото тече и кръв.Може би нямаше и да разбера ,но преди кърмене изцеждам малко защото е много напрегната и зърното е доста твърдо .Та така и разбрах.Не посмях да накърмя малката от тази гърда и и дадох другата ,но сега какво да правя ?Звънях на докторката ,но явно не може да говори в момента.

# 68
  • Мнения: 925
Цитат на: bubeto_d link=topic=556289.msg17530887#msg17530887

Имам един въпрос към всички ви и към консултанките на [color=red
ЛЛЛ[/color] - когато накърмя малката се доизцеждам по предписание на доки, но изцеждам и около 30-40мл от гърдата , от която не е сукала малката,защото иначе е прекалено напрегната. Дали по този начин няма да си докарам хипер лактация??? Кърма имам да нахраня целия китайски народ... И другото , което искам да попитам е - когато се измори малката (а понякога това е преди да се е нахранила както трябва)заспива и не мога да я събудя за да се донахраним, следователно се събужда след около час - много гладна. Лекарите ми казаха под 2 и над 4 часа да не храня....струва ми се малко неразумно обаче и за това си и давам да яде когато поиска, независимо дали ще е след 1 час или след 5. Когато не заспи, се храним много дълго(около 40 мин),защото много често спира за почивки ,след което спим поне 3-4 та и 5 часа. Какво ще ме посъветвате, да се опитам ли да създавам режим или просто да я изчакам да стане по-силна и да се храни по-продължително без почивки? Това което ме притеснява е да не свикне така да похапне малко и после да си почива и след 20-30 мин да ме търси пак!

bubeto_d, поздравления, че си се доверила на майчиния си инстинкт и кърмиш Владимира на поискване! Казваш, че кърмата ти й достига и ако е така, доизцеждане не е необходимо.
Можеш да провериш дали Владимира си хапва добре, като следиш броя на напишканите пелени за еднократна употреба – 5-6 на ден и поне 3 изхождания дневно с големина около монета от 1 лев. Кърмата се произвежда в количества, съразмерни на освободеното от гърдата мляко, т.е. на принципа на търсенето и предлагането. Ако доизцеждаш след кърмене, организмът ти действително може да получи погрешен в случая сигнал, че има нужда да произвежда още мляко.

Казваш, че бебка заспива на гърдата изморена, скоро след началото на кърменето. Често се случва малките бебчета, колкото Владимира, да имат нужда просто да са близо до мама и да усещат гърдата й, без да са толкова гладни. Кърменето на поискване включва като философия именно това – близостта с майката, кърменето като общуване, като начин да успокоим детето. То не е само хранене. Ако мислиш, че след като суче от едната гърда, Владимира е още гладна, можеш да предлагаш на едно кърмене и двете гърди. Така има по-голяма вероятност да се насуче добре и да спи по-дълго.

Ако пък предлагаш само по една гърда на кърмене и считаш, че на бебка й е достатъчно така, наистина можеш леко да изцеждаш другата преди следващото кърмене, за да не е прекалено твърда, тежка и дискомфортна за теб, а и на Владимира да не й е трудно да засуче.

Обикновено кърмените на поискване бебета сами си създават режим, който най-често е сучене на 2-3 часа. Ако искаш да са ти свободни ръцете и да можеш да вършиш и друга работа, докато бебка суче, можеш да опиташ да ползваш слинг. Така Владимира ще усеща близостта ти и вероятно ще е по-спокойна, а и ще можеш да я кърмиш в движение, докато се занимаваш с други неща.
Ако искаш да я държиш по-дълго време будна и да я насърчиш да суче по-дълго, може да й говориш, докато суче, да й масажираш крачетата, да я галиш и каквото друго прецениш, познавайки най-добре своето бебе, че ще й привлече вниманието и ще я задържи будна достатъчно време, за да се насуче добре.

# 69
  • Мнения: 260
Здравейте, момичета.
Благодаря ви за пожеланията.
Ние вече сме си вкъщи, от вчера, ама чак сега успях да се добера до компютъра. Карина е чудесна, не е от най-поспаливите, но за сметка на това се кърмим без никакви проблеми, слава богу, засука още на следващия ден след секциото. Аз също съм добре. Операцията си мина като по вода.
Честито, на всички, които съм пропуснала   bouquet.
Успех на всички, които все още не са родили.
Няма да мога да ви следя изкъсо, че каката като си е вкъщи е меко казано лудница  Crazy.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 909
Влизам да кажа, че след първата консултация днес Ива е качила 1200 гр и е пораснала с 3 см. На мама доброто прасе Simple Smile

Антоанета, точно днес взех от тях и започвам да давам. Много се радвам, че при вас са помогнали. Дано и на Ива й помогнат.

# 71
  • Мнения: 488
Здравейте момичета  Wink Ние сме още 2 в 1.Имам 2см разкритие от 2 седмици,а бебето е станало 4кг.И преносвам вече 5 ден,а нямам болки и контракций,шийката е обърната назад-с две думи нямам намерение да раждам.Приеха ме в патология за секцио утре,но днед ме пратиха на алерголог и се оказа че съм алергична към упойките  Sad Бях планирана за утре за секцио ,но алерголога писал че 3 дни преди операцията трябва да пия лекарства и мове да ме отложат  Cry Дано утре мине всичко,че не ми се чака  Praynig  Praynig  Praynig Сега съм в къщи след консултацията и бягам пак към болницата че ще ме бият-няма ме от часове.Да ми стискате палци за утре  Praynig  Peace  Praynig
Успех на другите мами.......
Стискам ти палци много, много силно!  fingerscrossed

Божке, вече съвсем изтървах края на кой родил, кой-не. То вярно за това е първата страничка, ама...
Едно голямо честито на всички родили!   bouquet   bouquet   bouquet
На всички 2 в 1-не остана, момичета! Скоро и вие ще гушкате малки бебоци!   Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 2
Запис и от нас  Peace

chopi, опасно секси бременелка си Simple Smile

Честит юнак на plamena_panauotova, голям да порасне! Heart Eyes

Нощни очи, продължавам да стискам палци!  Hug

хаха, etomira, да ти е живо и здраво прасенцето. Аз онзи ден теглих моя момък на кантара вкъщи, който по принцип дава много големи отклонения, но все пак горе-долу се ориентирах, че за малко повече от две седмици е качил около 600-700 грама, а и вече е налял едни бузи и едни кълки и е отпрал едно шкембе... Laughing

# 73
  • Мнения: 9
Честити Иван на Пламена,да е живичък и здравичък,много радост да носи на мама и тати!!

Честит празник днес на всички празнуващи(именници и рожденици)
За протокола ние още си стоим 2 в1 и май бебка няма голямо намерение да излиза,нито контракции,тапата си е на мястото,изобщо всичко си е наред.Утре съм на лекар и дано каже кога ще излиза,защото последният път ме увери че до 19 уж ще съм родила,но май не позна Thinking

# 74
  • Мнения: 2 631
Само се записвам в темата. 2 в 1.

Общи условия

Активация на акаунт