Хайде още малко зор да завършим ЯНУАРСКИЯ отбор тема 28

  • 26 281
  • 779
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 488
А някой от родилите вече мисли ли да ползва колан за след раждане? И ако-да, ориентирали ли сте се към вид, марка, цена?
Аз все още се колебая...Иска ми се, но не ми стиска....

# 76
  • София
  • Мнения: 171
мдааа chopi много секси фотосесийка, таткото само може да съжалява, че е изпуснал такваз мама!  Wink

etomira уаууу, видя ли, девойката добре си цоца значи, продължавайте в същия дух!

# 77
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Здравейте  Wink. Извинявам се, че така нахлувам в темичката ви,но една ваша съфорумка е и моя от друга тема.На нея и на всички други, който още са 2 в 1 пожелавам бързо и лесно раждане  Heart Eyes
На всички,който вече гушкат своето щастие - огромна доза здраве и добри и послушни бебчета   bouquet.С вас отново изживях тръпката от очакването на новия живот, докато надничах тайничко понякога.
БРИЛЯНТИН  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover  love001
Хубава вечер на всички  Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 2 022
bg desi, добре, че има и момци като твоя, за да могат моите огромни дъщери да си намерят кавалери Simple SmileSimple Smile В градината Яна е една от най-високите, а кавалерите нисички... мъка, мъка.

Благодаря, Поли. Вече се отказах да си имам дребничка и фина дама.

# 79
  • Мнения: 36
МилаИванова, с каката сложих колана още като се прибрахме вкъщи след болницата (нормално раждане). Най-обикновен, за 4 кинта или нещо такова, от близката аптека. Свърши ми чудесна работа, след няколко дни корема ми се беше значително прибрал  Peace
Emilli Arie, толкова се зарадвах на твоето включване! Благодаря ти, мила! И аз си мисля за вас често  Hug А като имаме събитие, и в априлската ще пиша, че как иначе  Kissing Heart

# 80
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Гриет, с теб май ще се опитаме да подобрим рекорда на Бубето за продължително раждане!  Joy Joy Joy
А, недейте.... не е яко! Особено ако си получите всички "луксове", които е възможно  Joy

Аз не че се натискам много, ама явно нямам думата.  Mr. Green
Иначе не мога да се оплача, единственото, което ме мори в тоя маратон е нетърпението, което ме е подхванало.
И едно ужасно течение, от което се чувствам непрекъснато мръсна.  Sick
Но пък ме обхвана инстинкът за гнездене.  Joy

Май всички я прекръстихме само на Нощни, очите останаха назад... Laughing

Нали ми е галеното име.  Flutter

jujkata  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Шана, можеш и пресен, и сушен да си правиш. Каквото имаш под ръка.  Peace

sanima, имаш ли някакви наранявания по зърното? Принципно не е проблем, ако бебето погълне кръв. Проблем е, ако нямаш видими наранявани, но от зърното тече кръв. Ако е така - отиди да те види мамолог.

P.S.: Еха, пристигна ми "пери ботъла" (бутилчица, специално за промивки след раждането), една приятелка ми я прати от щатите.

# 81
  • Мнения: 2 376
така, относно горните ни притеснения ходихме на лекар. Младежът е наддал 450 гр за седмица, а аз ще бъда на диета - ограничено краве мляко.

# 82
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
И Тервел се сдоби с колики  Wink. За огромно мое щастие са само през деня (засега де  Mr. Green). Не плаче, но много мрънка и се свива. Абе ядва се.

Ноеми, скоро си опреснявах коликите с тази тема (иначе, да чукна на дърво, още няма)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0

Иначе и Кристофф е сериозно дрислив  Mr. Green

Бубалинче, ЧРД и ЧДД (честит дю дейт) Simple Smile

... сега да се върна назад и да видя какво изпуснах...

Ехааааааа, Ивето е качила 1200! Девойката скри шапката на всички момчетия  Grinning

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 17:52 от Agent Provocateur

# 83
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
mimmsat, благодаря за изчерпателния отговор.
Ето и отговорите на въпросите, които задаваш:
- сменям по около 6-7 пелени на денонощие. Много добре напишкани.
- кърмя 7 до 9 пъти, зависи от нея самата. Тя яде на около 3 часа. Понякога на 2, понякога на 3,5 - 4 часа. Прави една пауза от 5-6 часа нощем.
- суче предимно по 10-15 минути. Но в последните дни има хранения при които виси по 30-40 минути.
- до онзи ден хранех на едната гърда, но сега ми се налага да давам и от двете (но не всяко хранене)
- давах й чай за колики, но от него нямаше смисъл и спрях. Сега само изплаквам устата с вода.
- не, не давам капки против колики. Днес сме на консултация и ще попитам да започна да давам.
- не е мерена, ако това е въпросът, но видимо наддава. И то много добре.

Благодаря и за препоръките, но за съжаление всичко това не дава резултат при Ива. Единственото, което не съм пробвала са овесените ядки, тях ще започна да ги ям днес Simple Smile

Влизам да кажа, че след първата консултация днес Ива е качила 1200 гр и е пораснала с 3 см. На мама доброто прасе Simple Smile
...

Здравей etomira,

от всичко, което пишеш, като че ли всичко е наред. Още повече, че Ива е наддала със завидните 1200 гр. Браво!

Единствено не видях да споменаваш конистенцията на изхождането?

Дали говорихте с педиатъра относно дългата липса на изхождане и дискомфорта, който Ива изпитва? Какво е мнението му?

...
към ЛЛ КОНСУЛТАНТИТЕ благодаря за отговора, наистина сте страшно полезни, добре,че ви има. От това, което прочетох си направих извод,че Рая нах вероятно не сучи задна кърма, защото заспива много бързо и сигурно и затова се буди толкова често.
...

Antoaneta:)

Да, това е една от възможните причини за липса на изхождане при толкова малко бебче. Може би в такъв случай ще искаш да държиш Рая по-дълго активна на гърда. Ако се нуждаеш от информация как би могло да стане това, съм насреща.

# 84
  • Мнения: 23
Честито на новородилите майчета! /не назовавам поименно, че да не пропусна някой/ Да са им живи и здрави рожбичките.  bouquet
Ние сме добре. Кърмим се на поискване, акаме, будуваме. Коликите ни са съвсем слаби и редки, като за това мисля че спомагат капките ЕнтероКинд които й давам. Моите шевове зараснаха, като остана само един конец който не е паднал. Моята гинеколожка ми изписа преди раждането един спрей Цикатрадина, който според мен свърши чудесна работа за епизиотомията ми. Предното раждане се подмивах със смардлика, но не видях подобрение и се мъчих повече от месец, а сега за две седмици с този спрей съм ОК.
Днес търсих по аптеките Вигантол или Деавит, но навсякъде ми отговориха че са свършили и нямало да има поне до края на месеца. Вие от къде се снабдихте? Вариант е от Румъния или Турция да ни донесат, но не знам там дали са пак с тези имена, че да ги заръчам на познатите ни.

Имам и един въпрос към вас и ЛЛЛ консултатните относно кърменето: както писах кърмя на поискване, като интервалите са между 1-2 часа /много рядко на 2,5ч/. Не доизцеждам от никоя гърда. Но до следващото хранене не усещам напрегнатост в гърдите, като да са препълнени. Усещам ги леко напрегнати само ако станат повече от 2 часа интервал.
Купих си лактогонен чай да пийвам за всеки случей. Бебка си пълни памперсите - около 6-7 за денонощие, като поне 3 и повече са с акита.
Правилно ли процедирам или греша някъде?

# 85
  • София
  • Мнения: 2 022
mimsat, съжалявам, че съм проспуснала - акото е жълто и кашесто. Същото, каквото беше и когато акаше на всяко ядене.

Педиатъра ни препоръча да пробваме с капки БиоГайя. След седмица пак ще се чуем, за да видим дали има ефект.

Права си, че на пръв поглед всичко изглежда наред, но при по-дълго неакане тя не се чувства комфортно. Много се надявам капките да помогнат  Praynig Praynig

# 86
  • София
  • Мнения: 311
За колана - на мен ми сложиха в болницата веднага щом ми махнаха ледовете и пясъка - 5-6 часа след раждането и не го свалям. Утре ни изписват и ще си взема пак такъв от аптеката - с лепка отпред, обикновен

Въпрос за кърменето Боян суче страхотно, държа го супер често на гърда, но кърма нямам, коластрата ми е 5 капки и не се е увеличила от 7-мия месец на бременността. Пия мн. течности и т.н, какво повече да направя? Той си яде АМ и пита за още (а му правят по-голяма доза), но пък ще ме е яд ако пак не успея с кърменето, миналия имах кърма, а каката не сучеше, сега - обратното.

# 87
  • Мнения: 493
За колана - на мен ми сложиха в болницата веднага щом ми махнаха ледовете и пясъка - 5-6 часа след раждането и не го свалям. Утре ни изписват и ще си взема пак такъв от аптеката - с лепка отпред, обикновен

Въпрос за кърменето Боян суче страхотно, държа го супер често на гърда, но кърма нямам, коластрата ми е 5 капки и не се е увеличила от 7-мия месец на бременността. Пия мн. течности и т.н, какво повече да направя? Той си яде АМ и пита за още (а му правят по-голяма доза), но пък ще ме е яд ако пак не успея с кърменето, миналия имах кърма, а каката не сучеше, сега - обратното.
И ние бяхме така, кърмата ми слезе на 5тия ден. До тогава сме сукали нон стоп на сухо, ам не съм давала, защото следващата стъпка след него е - "защо детето заспива на гърда"

# 88
  • София
  • Мнения: 116
За колана - на мен ми сложиха в болницата веднага щом ми махнаха ледовете и пясъка - 5-6 часа след раждането и не го свалям. Утре ни изписват и ще си взема пак такъв от аптеката - с лепка отпред, обикновен

Въпрос за кърменето Боян суче страхотно, държа го супер често на гърда, но кърма нямам, коластрата ми е 5 капки и не се е увеличила от 7-мия месец на бременността. Пия мн. течности и т.н, какво повече да направя? Той си яде АМ и пита за още (а му правят по-голяма доза), но пък ще ме е яд ако пак не успея с кърменето, миналия имах кърма, а каката не сучеше, сега - обратното.
И ние бяхме така, кърмата ми слезе на 5тия ден. До тогава сме сукали нон стоп на сухо, ам не съм давала, защото следващата стъпка след него е - "защо детето заспива на гърда"

А какво е яло детето в такъв случай?

# 89
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А какво е яло детето в такъв случай?

Коластра, която на първо време му е повече от достатъчна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт