Документи след раждане и изписване.

  • 26 256
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 415
Актът за раждане  се издава от общината, където е родено детето, но в градовете с районно деление нещата са по-различни.
В София конкретно - актът се съставя в района по постоянен адрес на майката, а ако адресът й не е в Сф-в района, на чиято територия се намира лечебното заведение.

# 16
  • Мнения: 1 130
Аз и таткото сме с постоянна адресна регистрация в Ловеч и с временна от 1 до 6 г. в Стара Загора, бебето най-вероянто ще се ражда в Ловеч, а не в Стара Загора, защото ще си го гледам в Ловеч.
Та въпросът ми е в коя община ще отидат документите на детото? Или може би е най-добре да си прекратим регистрацията в Стара Загора за сега и да останем само с постоянната  newsm78

# 17
  • Мнения: 105
Мили мами, имате ли идея какъв е срокът за получаване на тази еднократна помощ при раждане, защото аз се измотах могъщо и сега се чудя дали като нааай-сетне отида да си я търся, няма да се окаже, че съм закъсняла..  Confused

# 18
  • Мнения: 2 447
Десинце, както вече казахме детето ще се води на твоя адрес,а акта ще бъде издаден от общината където е родено.Така,че след като ще раждаш в Ловеч,оттам ще ти го издадат.

Баст,мисля че беше до 3год.Но със сигурност,съдейки по линийката ти не си я изпуснала.

# 19
  • Мнения: 84
Малко допълнение за еднократната помощ:

освен оригинала и едно копие на акта за раждане и личните карти на двамата родители за справка ми искаха и:

- копие от акта на раждане на първото ми дете
- документ от банката за IBAN-а на сметката ми.

# 20
  • Мнения: 158
И само да вметна,че акта за раждане се издава от общината,където е родено детето,а не по постоянен адрес на майката...Останалите документи се подават там,но аз си взимах акта от общината,където е родено детето
това не е вярно,записва се към общината по адрес на майката по лична карта.
Може и с пощата по местоживеене да се получат порите.

# 21
  • Мнения: 212
Малко допълнение за еднократната помощ:

освен оригинала и едно копие на акта за раждане и личните карти на двамата родители за справка ми искаха и:

- копие от акта на раждане на първото ми дете
- документ от банката за IBAN-а на сметката ми.

Извинете за спама, но в какъв размер е тази еднократна помощ? Или и тя като майчинството зависи от предхождащите осигурителни вноски на майката?

# 22
  • София
  • Мнения: 39 922
Извинете за спама, но в какъв размер е тази еднократна помощ? Или и тя като майчинството зависи от предхождащите осигурителни вноски на майката?
1во дете - 250 лв
2ро - 600
За 3то мисля, че пак е 250
Не зависи от осигурителните вноски на майката.

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не беше ли за 3-то и всяко следващо по 200 лв?

# 24
  • Мнения: 2 447
И само да вметна,че акта за раждане се издава от общината,където е родено детето,а не по постоянен адрес на майката...Останалите документи се подават там,но аз си взимах акта от общината,където е родено детето
това не е вярно,записва се към общината по адрес на майката по лична карта.
Може и с пощата по местоживеене да се получат порите.
Кое не е вярно??Акта ще издадат от общината където е родено,а това че ще бъде записано на адреса на майката няма общо с това,което твърдя...

# 25
  • Мнения: 158
за акта, аз родих в Тина Киркова адреса ми по лична карта е в Люлин и от общината в Люлин си взех акта за раждане ,а не от Красна Поляна. Naughty

# 26
  • Мнения: 2 447
За София както споменахме вече нещата стоят по друг начин....Там как стоят нещата не мога да коментирам...Аз обаче родих в друга община и акта взех оттам,а детето е записано на моя адрес...Така,че е вярно...

# 27
  • Мнения: 158
За София както споменахме вече нещата стоят по друг начин....Там как стоят нещата не мога да коментирам...Аз обаче родих в друга община и акта взех оттам,а детето е записано на моя адрес...Така,че е вярно...


"До 10 дни след раждането е небоходимо да отидете до общината, където е регистрирана майката и да вземете „Акт за раждане на бебето“ и да попълните декларация за родствени връзки"

Аз говоря за София при теб може,ако живееш в някой по-малък град с една община

# 28
  • Мнения: 2 447
Да бе,ама тва че в София е така,все още не прави твърдението ми невярно...И както вече една мама по-горе спомена,ако моята регистрация е в Пловдив,но родя в София,ще си взема акта от София,а няма да ида до Пловдив за него,щото адреса ми е там...

# 29
  • Мнения: 62
И на мен не ми стана много ясно.
Аз съм с лична карта Варна,живея в Пловдив ,но нямам никаква временна регистрация в ПЛД.
Ще раждам в Пловдив.
Та откъде ще си взема акта за раждане на детето?
И после  ако си сменя Л.К  с друх адрес,който не е във Варна,ще мога ли да взема еднократната помощ от града ,в който ще си издам Л.К?

Благодаря:)

Общи условия

Активация на акаунт