Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи! (Тема 12)

  • 22 072
  • 674
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Здравейте отново.Сега се прибрах от Пловдив от преглед и си давам сметка как лекарите от големия град нямат нищо общо с тези от малките.Прегледа трая почти час и се оказа,че тази по ЗК.ми е спестила доста изследвания.Доктора каза,че е направо за съд  с някои от пропуските си,а уж е в частна клиника.Е как да ражда човек тук,то да го е страх.Бебон е вече 1300гр-малко по-напред бил със седмица и половина,всичко друго е ок.Изписа ми магнезии,заради първото ми секцио.Каза,че не иска да експериментира с контракции върху сравнително свежата ми операция.Искам второто секцио да е 2 седмици преди термина-датата ми беше удобна,нооо отказа.Каза,че иска по-близка дата....а на мен все не ми харесват.Според индийския хороскоп  най-добрите са ми 4-5 дни преди термина.Някой правил ли е планове за секцио толкова близо до датата?
Някой ме питаше за крема на Виши..ето този взех

http://www.framar.bg/img_tools.php?img=http://www.framar.bg/prod … p;w=240&h=240Толкова спокойна не съм била от много време-този доктор е просто страхотен..пу-пу  дано всичко е наред и той да ми води секциото.Докато обикалях един мол в Пловдив видях някаква фирма Карамел за детски дрешки.Материите бяха страхотни и моделите също..цените бяха ствсем нормални,но не купих нищо,че май вече имам доста.Този път не искам да трупам.
Увлякох се..Лека вечер на всички.

# 61
  • Мнения: 2 271
Erria по критериите в западните страни секциото се прави,когато започне родилна дейност.Тоест,колкото по-близо до термина, толкова по-добре.Бебето е най-добре да се роди след 38г.с.
Наталка честита ви месечинка!Да си изкарате страхотно вечерта!
Мечтателке аз имам анатомична ваничка(с вградено столче-легълце) със стойка,запушалка и маркуче за изливане на водата.Много е удобно.След като падне пъпчето и заздравее пъпния остатък слагаш бебето вътре и си го къпеш съвсем спокойно,без да се притесняваш,че може да се удави.А изпускането на водата е много удобно,дори ако се къпете в спалнята-само подлагаш една кофа отдолу.

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 16:43 от petia47

# 62
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 757
Ериа, Весито е родила първото си детенце 4-5 дни преди термина, пак с уговорка с лекаря! Дано тя да се включи с подробвости да не объркам нещо!

Петя, мерси мила, значи продължавам с чайчето, много си го обичам!  Grinning

# 63
  • Мнения: 3 637
Момичета извинявайте,че нахлувам в темата ви,но мамадесита,пиши ми ЛС,че нещо  ми се губиш!
Леки последни месеци момичета и сладки бебчета през април  Hug Hug!  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 10
aprilki2011,
Цитат
Re: Махат вече с крачета и ръчички - растат в нас АПРИЛските душички!(Тема номер 11)    : Пет., 14 Ян. 2011, 00:24
Мони, Диди, Нели, Петя, ако нямате нищо против, ще пооправя първия пост във връзка с написаното от Mamma   Просто ще прегледам всички тагове, за да няма дублиращи се или излишни.
На това ми съобщение бе отговорено с лично, че си действате по въпроса. Минала е цяла седмица, нормално е да нямате пропуски. Не знам също как така сте две, аз си мислех, че сме цяла тема... Ако бяхте поискали необходимата ви помощ, сигурна съм, че щяхте да я получите.

Моля те, не го превръщай в цирк! Особено след като беше поискана помощ специално от теб и ти така и не се включи...
Плюс, че имаш паролата и ако имаш и желание можеш да направиш нещо по въпроса, а не само да посочваш с пръст грешките.
Чувствай се свободна да оправяш всички наши пропуски и да се заемеш и със следващата тема. Съжалявам, ако си се почувствала пренебрегната, не това е била идеята.  Peace

# 65
  • Мнения: 30 159
Момичета, момичета....темата е супер, както и всички до сега. Какво е значението на някакви дреболии, нека по-добре да гледаме да е изпълнена с хубави новини и емоции, отколкото да се спори за такива неща.... Hug

# 66
  • Мнения: 90
Erria  в Пловдив ли ще раждаш? В коя клиника?

 Не е ли малко рисковано да е близо до термина секциото, ако примерно ще раждаш в друг град? В смисъл ако бебето реши да излиза по- рано сигурно ще е неприятно да пътуваш 100-150 километра с контракции...

# 67
  • Мнения: 18
Erria ако не е тайна при кой лекар идва в Пловдив и да  mareva те е питала къде ще раждаш.

# 68
  • Мнения: 1 574
Да ни е честита новата тема ,прекрасна е  Hugбраво за което   bouquet.
Тези дни се чувствам много зле и не пиша ,пазя си леглото и броя всеки ден  Cry,но си минавам да ви чета .Пазете се момичета ,че до Април  има още доста  Heart Eyes.

# 69
  • Мнения: 11
Здравейте, с днешна дата и от мен!!!
Темата е много готина, браво!
Сутринта ходих на бачкане, че във фирмата закъсали нещо без мен (бре, колко съм незаменима - хахааха)!!!
Аз се похвалих, че нямам оплаквания и ................. не мога да спя нощем. Моя бебчо е на нощен режим от два дни. Играе си, когато аз спя, по точно опитвайки се да спя. Тази сутрин станах за работа и към 10.00 часа щях да заспя на бюрото, затова пък от 12.3- до преди малко спахме с догито Simple SmileSimple SmileSimple Smile!

# 70
  • София
  • Мнения: 742
Nikol298, аз също изпитвам такава болка в ребрата, понякога само от едната страна, а честно казано понеже съм спортистка нямам тесен гръден кош, а даже напротив. Направо се чудя как се справят мамите с близнаци, тризнаци и пр.  Установих че ако поседя или полежа на мека мебел се получава, та и аз като теб се 'бастунча' и търся положение прие което не ме боли. Не съм се консултирала с лекар за това, но някак си не ми е много лесно, с това, отичането на краката, хлопането на сърцето, трудното дишане понякога, безсилието при качване на стълби, опъването на кожата и пр. Знам че има мами в много по-тежко положение, но просто преди да забременея бях чувала от няколко различни приятелки, че да си бременна 'не е чак толкова трудно'...

# 71
  • Мнения: 11
Мами, харесах си май окончателно количка, само че се чудя не е ли рано. Какво мислите?
А количката е http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/11403

# 72
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Обявили са грипна епидемия в София -град. Аз в понеделник трябва да ходя до ЖК за болничен - последния ми 30-дневен преди 45-те дни преди термин. Дали няма да ме върнат или разиграват заради тази грипна епидемия? Предишния път ми намекнаха, че ще ме вкарат в болница за 3 дни заради болничния. Ама синчето другата седмица в грипна ваканция. Кой ще го гледа? Майка ми е с пневмония.......Писна ми да ме разиграват с тия болнични smile3511 Извинете за поста, ама си го написах да ми олекне.

# 73
  • Мнения: 2
Той започва от датата на раждане на детето, т.е. може да се ползва само  от тогава и е 15 календарни дни.


малка поправка - почва от момента на изписване на детето от лечебното заведение Simple Smile
Но както и да е вече се написа много по този въпрос Simple Smile

И аз искам да се оплача, рядко го правя ама .... имам ужасни болки в ребрата отпред и отзад на гърба, имам чуството че корема изведнъж порасно толкова много че притиска ребрата. На моменти ми се плаче вече   Cry  Пия невробекс понеже то си е вид невралгия и уж ми поолекна малко, но на моменти пак си ги има - е днес почти цял ден стоя все едно съм глътнала бастун  Laughing Направо се плаша като си помисля, че корема още ще расте и настиска ще става по - голям и сигурно болката и тя ама дано не съм лош пророк.
Има ли някой друг с такива оплаквания да сподели?
Аз имам подобни ужасни болки вече от месец и ходих на гастроентеролог- сега ми правят изследване на урината и май е нещо от жлъчката, защото се притиска, но като цяло нищо неможе да се направи май и ще си ги търпя до края  Rolling Eyes

# 74
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравейте  Wink  
Ние от 2 дена сме си в България. Доста е студенко тук спрямо Испания. Пътуването мина добре. Нелито ревна при кацането, че я заболяха ушичките. Но се развесели като почнаха да пляскат.  Mr. Green Кацнахме в 24ч.  и преспахме в една приятелка на София. Когато се наспахме отидохме малко на разходка из София. Минахме през една изложба на динозаври в реални размери. Хич не беше хубаво, но на Нелито много и хареса.  Laughing  И после айде за Плевен. Днес бях на преглед. Всичко е наред, а следващия ми преглед е чак след месец. Не е като на някой от вас вече по на често.  Thinking   zukrela количката е страхотна.  Peace Много ми харесва. Забравих да поздравя Диди за хубаво оформената тема..   bouquet  Много свежарско е направена. Ейй да ви се похваля днес една от рибките ни роди 20-тина рибочета. Малката е много щастлива.  Айде леката от мен..  Hug 

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=745777

Общи условия

Активация на акаунт