Проблеми с компютъра

  • 59 736
  • 256
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 292
Ето го екрана

Скрит текст:
Това не е BSoD, а просто екран, който дава възможност да поправиш системата. Както по-горе писаха често го дава, ако не си спрял компютъра от "start'=>"shutdown".

Това е BSoD:

# 196
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
dpv, при мен се получава след токов удар, принудителен shutdown,...
Стартирайте го "normally". Можете да пуснете скандиск.

Стартирам го и пак същото. Понеже нищо не разбирам, ще го заведа на преинстал  Blush Благодаря на всички за отделеното време. Аз съм просто боса в тези неща Crazy

# 197
  • Мнения: 1 292
dpv, при мен се получава след токов удар, принудителен shutdown,...
Стартирайте го "normally". Можете да пуснете скандиск.

Стартирам го и пак същото. Понеже нищо не разбирам, ще го заведа на преинстал  Blush Благодаря на всички за отделеното време. Аз съм просто боса в тези неща Crazy
Имаш предвид, че зацикля на този екран? Т.е. не стигаш до Windows?

# 198
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
dpv, при мен се получава след токов удар, принудителен shutdown,...
Стартирайте го "normally". Можете да пуснете скандиск.

Стартирам го и пак същото. Понеже нищо не разбирам, ще го заведа на преинстал  Blush Благодаря на всички за отделеното време. Аз съм просто боса в тези неща Crazy
Имаш предвид, че зацикля на този екран? Т.е. не стигаш до Windows?

В долната част на екрана се вижда как се отброяват едни секунди, от 60 надолу и като стигне до 0, рестарт и пак се появява черният екран. Поради липса на време все още не е преинсталиран, т. е вкъщи си е, ползвам служебният засега

# 199
  • Мнения: 1 292
Най-вероятно нещо липсва на машинката или не ти показва BSoD. Ако ти се разправя мога да продължа с опитите да помогна...

# 200
  • Мнения: 5 281
dpv, пробвай нещо лесно. Избери от опциите, които виждаш "Last Known Good
Configuration"
и може да имаш късмета да стартира нормално.
Ако не се оправи, избери "Safe Mode". Ще се появят много надписи, но това не е страшно, изчакай всичко. Ако се стартира компютъра и ако функцията "Възстановяване на системата" е включена можеш да върнеш компютъра към по-ранна дата и така вероятността да решиш проблема е много голяма. По принцип след като зареди Windows по този начин те пита дали да възстановиш системата към по-ранна дата или не, но все пак, ето линк да видиш, откъде да стартираш този процес.
http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/what-is-system-restore
Това са двете най-бързи неща, които можеш да пробваш. Simple Smile

# 201
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Благодаря ви много. Утре ще пробвам и ще пиша пак, ако не се справя.

Най-вероятно нещо липсва на машинката или не ти показва BSoD. Ако ти се разправя мога да продължа с опитите да помогна...

Не се показва BSoD. Единствено черният екран

# 202
  • Мнения: 1 292
Не се показва BSoD. Единствено черният екран
Разбирам, но ако това е Windows XP най-вероятно системата рестартира вместо да ти го покаже, което не означава, че няма STOP грешка (разбирай син екран), а просто че може би "мигва" прекалено бързо за да го видиш. Няма да е първият такъв случай. Това, което трябва да направиш е да спреш Windows преди да е излязло това меню т.е. малко преди да се покаже започни да "помпиш" (натискаш и пускаш) бутон F8. От менюто, което се покаже избери disable automatic restart и остави Windows да се опита да стартира. Най-вероятно тогава ще видиш син екран с описание на грешката.

# 203
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Здравейте отново. Компютъра ми беше преинсталиран и сега работи. Проблема е обаче, че флаш плеъра се крашва много и не успява да зареди нито една флаш игра, а преди това нямаше такива проблеми. Качила съм най- новата версия, браузъра е Мозила. Обичам да играя фармвил/  Blush/, но вече не може да се зареди Cry Не знам къде е проблема, надявам се да има някое трикче, с което да спра това постоянно крашване.

# 204
  • Мнения: 1 292
Здравейте отново. Компютъра ми беше преинсталиран и сега работи. Проблема е обаче, че флаш плеъра се крашва много и не успява да зареди нито една флаш игра, а преди това нямаше такива проблеми. Качила съм най- новата версия, браузъра е Мозила. Обичам да играя фармвил/  Blush/, но вече не може да се зареди Cry Не знам къде е проблема, надявам се да има някое трикче, с което да спра това постоянно крашване.
За съжаление не мога да предложа нищо по-сериозно от това да затвориш колкото можеш повече програми преди да опиташ с фармвила. Друго, което може да помогне е да си свалиш най-новият flash. Ако продължава да прави номера опитай с Chrome.

# 205
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Благодаря. Ще го инсталирам, дано се получи

# 206
  • Мнения: 6 599
Здравейте!

От два дни имам нов лаптоп, че стария внезапно сдаде багажа и всичко е идеално, но имам един много дразнещ проблем, който не знам как да разреша. Трудно ми е да го обясня, затова снимах.
Нямам представа какви са тези икони, към които сочат стрелките на снимката и които се появяват периодично на екрана. Понякога са три, а понякога е само едната, но направо ми бъркат в очите. Изчезнаха за няколко секунди и трите, но радостта ми беше кратка, защото след минута пак се появиха. Сигурно въпроса ми е смешен, но ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарна.


Скрит текст:

Така изглежда страницата в Word.

Скрит текст:

# 207
  • Мнения: 1 292
Иконите, които посочваш са съобщения, че спираш и пускаш от устройствата на лаптопа си. Специално тази, която си показала е тъчпада. Най-вероятно "FN" (function) бутона ти е натиснат или пуснат на режим "FN" и когато натиснеш определеният шорткът клавиш (най-вероятно някой от F-някоя-си-цифра например F8 да кажем, който често са и като втори бутон за шорткътите) задействаш и съответното спиране/пускане на тъчпада (а и на други устройства). Моят съвет е да отидеш при хората, които са ти продали новият лаптоп и да поговориш с тях да ти обяснят точно как се ползва "Fn" бутона и да ти го нагласят да не е пуснат нон-стоп (както например можеш да си пуснеш CapsLock). В момента вместо F1/F2/F3/Fx имаш шорткът бутоните, които спират и пускат различни устройства по лаптопа и натискаш тях вместо това, което си мислиш.

Т.е в две думи предполагам ти натискаш да кажем F8, но понеже "Fn" е в режим да е като постоянно пуснат "CapsLock" например компютъра ти отчита "Fn"+"F8".

# 208
  • Мнения: 6 599
Гадняр, благодаря ти за изчерпателния отговор.
Ще направя, каквото ме съветваш при първа възможност,за да разреша проблема си.

# 209
  • Мнения: 36
Здравейте, тъй като виждам, че тук има доста вещи, реших и аз да задам моите въпроси, и дано някой да може да и помогне.. Simple Smile
Преди няколко дни със сестра ми си взехме нови лаптопи, тъй като нямаше голям избор от лаптопи, който са с ОС включена, а на нас ни трябваха веднага предвид това,че сме в сесия и теми, курсови  и искахме да са готви за употреба. Взехме Леново, среден клас.
Единят проблем ми идва от там, че когато използвам лаптопа, интернетът е безобразно бавен, което не е от самият интернет, а от лаптопа. ( Имам и настолен, който е светкавично бърз ( с оптика съм), изтрих антивирусната МАКАФИ, защото знам, че много бави. Малко с подобри състоянитето, о продължава да е трагично. (за Ютюб и дума не може да става). Каква може да е причината?
И другото което ме интересува е, че няма за .рар файлове програма и не си спомням каква се инсталираше за да можеш да ги разарфивираш?

Общи условия

Активация на акаунт