Полът вече всички сме научили, през МАЙ ще проверим дали се е получило!-12 тема

  • 23 286
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
nelka  bg и аз усещам точно това,благодаря ти,сега вече съм по- спокойна! Wink

# 46
  • Мнения: 790
Добро утро майчета,
аз да се оплача май съм хванала от тези гадните вируси,цяла вечер мерихме температурата ама слава богу не съм вдигала,на горната граница съм,но е в норми,за гарлото-едвам дишам и много ме драска,а като ми се прикашля и имам чуството че слепоочията ми ще се пръснат, а сега започнаха да ме болят и ушите,и всеки мускул в тялото ми е схванат.
Снощи се чух с гинеколога ми и ми изписа доста хомеопатични неща ,надявам се да се разминем с антибиотика.
Само да ви питам като сте болни от личната или от гинеколога си си взимате болничен?
Добре дошла на новата мама

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Сетих се - щях да ви пиша за вилата. Наистина е мног голяма но е двуфамилна...нашата част е лявата а другата е на моите родители. Хубаво и спокойно е там но....ние не издържаме на това спокойствие с мъжкия Mr. Green Сега ще ходя там защото спирам Слави от градина а там има много повече които може да прави той и да играе на снега в двора без да се налага да бягам след него.
За многократните пелени нищо емога да кажа.
За името - мъж ми го мисли този път. Първият път се съобрази с моето желание. Дала съм заповед да измисли и женско име за всеки случай. Сега името ни е Борис. Исках да е кратко име като на Слави и да има имен ден и светец както батко си. Първият път женското ни име беше Белослава.
babybu да се оправяш бързо Hug Аз ходя при личната и после говоря и с докито.

# 48
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За многократните пелини единственото което знам е пране, пране, пране, пране, гладене, гладене, гладене, пране, гладене  Crazy Не мога да си причиня това.
На мен пък ми е интересно как сега бебо в началото на 6-тия месец е толкова активен, а като се роди са ми много по-кротки  Laughing Сигурно от околоплодните води  newsm78
Снощи мъжът ми ме нарече съдистка  Joy Искаше да усети бебчо. За целта легнах по гръб и съвсем лекичко (ама наистина съвсем леко в сравнение което ми причинява то  Joy) Мъжът ми като започна: "Как не те е срам? Така да го тормозиш детето! Съдистка!" И аз зяпнах. Не знам как да реагирам. В това време бебока се размърда и нашия татко веднага ръката на корема  Joy Викам му: "Остави го детето да спи! Какво го тормозиш сега!"  hahaha Ужас! А и трябва като заспивам да му пазя тихо, да не съм го събудила  Joy Joy Joy Голяма лигла ще е нашата, усещам, с такъв баща  Rolling Eyes
babybu, да оздравяваш  Hug
Името при нас си дойде от самосебе си Само дано не излезе мъж  Praynig Седяхме в една кръчма, пуснаха "Елена, Елена" и викам на мъжа ми: "Ако имаме момиченца ще е Елена!" Той веднага се съгласи  Laughing Това беше още в период на бебеправене. За мъж обаче не знам какво ще правим  Sad
Сега като има грипна епидемия може ли да си взимам болничен от доки. Все пак не отивам на ЖК, а за болничен.  newsm78 Как да докажа на работа, че съм болна?  Thinking

# 49
  • Мнения: 1 668
Здравейте мами и кореми:)
Аз не спах снощи добре, защото отново се намери някой да ме обиди, нарани и ядоса. Много ми стана мъчно, но се старая да пускам такива хора "в ляво" (някой тук ми даде такъв съвет). Тази сутрин пък бебка се разтанцува рано и трябваше да стана.
Сега си проверих реултатите - хемоглобина е плачевен - 97, желаязото и то под норма - да видим какво ще ме прави док ooooh!
Името на бебка, ако няма промяна ще бъде Алейна - аз го избрах много преди да познавам мъжа ми. Исках да е красиво, да е със стари корени, но със съвременно звучене, да има смислено значение...Та така, аз го избрах, мъжът ми каза, че няма нищо против.
За естественото - за сега не мога да дам и аз мнение.
Майче, как е корема? Hug
babybu - стискам палци да се оправите бързо Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 2 817
За многократните пелени - и на мен не ми се нравят много - колкото и гадно да ви прозвучи съм супер гнуслива (например парцали в нас не използвам, освен такъв с дръжка, ако се налага да чистя нещо гадно, задължително ще си сложа ръкавици или ще накарам мъжо). Не мога да си представя да пера наакани работи на ръка всеки ден.

За името - за момиче (каквото за момента очакваме да бъде) сме избрали име. Надявам се да няма изненади.  Grinning Но не искам да го казвам предварително името на никой - само мъжът ми знае, естествено, тъй като сме го избирали заедно.

# 51
  • Мнения: 299
Ох,това с името ми е болна тема.Мнооооого сложна задача ми изглежда.За сега на нищо не сме се спряли категорично,но знаем,че няма да го кръщаваме на никой.
За пелените  Laughing не е за нас.ние от сега се пазарим кой ше сменя памперси хахаха в кръга на шегата разбира се Simple Smile
Шени няма да се оставяш да те ядосват.Игнорирай всичко неприятно!А името е много хубаво

# 52
  • Мнения: 7
Аз не съм много на ясно, но тези еко пелени са нещо между памрерс и пелена, от естествени материяли.  Да, перът се в пералня. Който няма такава - на ръка.
Та мисълта ми беше, ако някой е виждал, ползвал или е чувал, да сподели мнението си.
Предимства и пак предимства

Замърсяването на околната среда беше важна причина да избера пелените за многократна употреба за моето бебе. Важна, но не единствена. Ето още няколко сериозни предимства:

•Само натурални материали се докосват до кожата на бебето. Памучните пелени не запарват. Много жени не харесват дамските превръзки и не биха желали детето им да изпитва подобен дикомфорт по 24 часа на ден в продължение на две години. Освен това гелът, който попива влагата и поддържа кожата на бебето суха, често причинява алергии, кожни раздразнения и др.
• Може да се използват отново и отново. С един и същи комплект от 15 пелени можете да отгледате две, три и повече деца или да ги подарите на приятелка.
•Мисълта за приучването към гърне идва естествено. Един от основните минуси на памперсите е че са толкова сухи и удобни, че детето няма стимул да се раздели с тях. Когато се използват пелени за многократна употреба нещата стават много по-лесно.
•Съвременните пелени попиват добре и не пропускат. Бебето може спокойно да излиза на разходка или да спи с многократни пелени.
•Спестяват пари. На пръв поглед цените им изглеждат високи, но в крайна сметка излизат доста по-евтино от еднократните пелени. А и както вече казах – може да се използват отново.
•Възпитателен ефект. Използването на многократни пелени не дава на детето лош пример за това, че всичко използвано може веднага да се изхвърли.
•Сигурност. Тук имам предвид чувството за сигурност, което възниква у майките, които кърмят бебетата си. По пелените, които постепенно се напояват, майката вижда колко пишка бебето и може да разбере дали му стига млякото.
А имат ли недостатъци?

Имат ли минуси многократните пелени? След като почти във всяко домакинство има автоматична перална машина, необходимостта да се перат за мен не е минус. Когато излизате от вкъщи или пътувате, ще ви се наложи да носите повече багаж. Многократните пелени се сменят по-често от памперсите, така че ще трябва да спирате и да търсите подходящо място за преобуване на бебето. Ще ви бъде необходима торбичка за събиране на мокрите пелени. За дълги пътувания памперсите определено са за предпочитане.
Повечето памучни пелени са по-обемисти от памперсите. Възможно е да се наложи бебето да носи с един размер по-големи дрешки.
Основният минус е, че натуралните пелени не се продават във всеки магазин. На българския пазар все още изборът не е голям. Надявам, че с нарастването на интереса на родителите към естествения начин на живот и зелената идея, те ще стават все повече и на достъпни цени.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356

Шени няма да се оставяш да те ядосват.Игнорирай всичко неприятно!А името е много хубаво
Точно това са и моите думи. И името е много хубаво.
Да стиснем палци на Джей - в болницата е с болки. Вече пие Гинепрал и каза, че болките намалели но имало пак контракции. Стискам палци всичко да е наред.
pupsitta имам приятелка, която ползваше с третото си дете такива....представляват като хавлиени гащи тези пелени. То вярно че переш в пералня но се приготви преди това да изчистиш акото от тях и тогава в пералнята. Запшиши се в темата за Еко и там момичетата могат да ти дава съвети. Предимствата, които си написала....мммм не ме карат да се замисля...оставам  си на еднократните памперси.

# 54
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Джей, с теб сме, стискаме ти палци. Устискай още!  Praynig Praynig Praynig

# 55
  • София
  • Мнения: 2 817
В пералнята пък наакани пелени съвсем не бих сложила... Те първо трябва да се изперат на ръка и чак тогава в пералнята....
А пък това да използвам вече използвани от друго бебе пелени - пък било то и мое собствено - абсурд! Ако ще да ги изваря 20 пъти... Знам, че съм малко странна в това отношение, но пък всеки си има своите странности.  Blush

Както и ако ползвам термометър за ректално мерене на температурата - то всеки би си имал индивидуален такъв. Не че дупето и термометъра няма да се мият, но просто така ми се вижда най-правилно....

П.П. Като гледам какво става с Джей, а и с други момичета - не е ли добре вече да се организираме и да изберем вестителките? Аз също бих се кандидатирала за такава - въпреки че съм в началото на май и след като родя (при положение, че смятам да ходя и на курс по испански perko) не знам дали изобщо ще имам време за форума, но ще се постарая!

П.П.П. За вестителките - нямам предвид само да служат за известяване на раждане, а може и за други работи - като например в момента Хера се явява вестителка на Джей, казвайки ни какво става с нея.

# 56
  • Burgas
  • Мнения: 92
Джей, с теб сме, стискаме ти палци. Устискай още!  Praynig Praynig Praynig

 Praynig Praynig Praynig

Относно пелените за многократно ползване съм малко раздвоена. Да бих пробвала такива, но когато порасне бебето. Защото новородените много често пишкат и това да му е мокро и толкова много пране, пране, сушене и гладене, когато новороденето въобще идея си няма от приучаване на гърне (то физиологията е такава ), не мисля че е добра идея в началото да се ползват такива пелени. За екологията няма спор, но ако помислим колко вода ще използваме, перилни препарати, ток за подгряване на водата и гладене, може нещата да станат на кантар. Според мен всяко нещо си има предимства и недостатъци, стига всеки да избере с кои недостатъци ще се примири.
Хубав ден от мен и на болните мами бързо, бързо оздравяване   bouquet

# 57
  • Мнения: 23
Добро утро момичета  Hug,
след снощната диета от варени картофи, прясно мляко, сиренце и препечен хляб и малко ябълка имах много малко киселини, почти никакви  Simple Smile А червата не са ме притеснявали ... Дано не ме притесняват така както предната вечер .. четох статийки по тази тема, това е едно от екстрите на бременността, явно както преодолях първия триместър, така ще трябва да изтърпявам и това, дано само не е често, иначе ще го приживея!!!!  Mr. Green
В сряда обаче ще предупредя док за тази "екстра", а иначе си започнах по интензивно магнерича, че пак го бях забутала в шкафа  Blush
А бебчо тази вечер май беше на дискотека  Mr. Green, танци манци до зори, че и продължава неуморното ми тооо  Crazy Mr. Green

Относно името: много ни е деликатно положението при нас и преди съм го писала ...  Confused

Джей, скъпа стискам палци  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Съгласна съм вече да изберем вестителки и да уведомяват както за раждане, така и за други неща ...

# 58
  • Мнения: 251
Страхотна нова темичка,Нели,благодаря!

Милата Джей много се измъчи.Джей, с теб сме!!! Hug

Аз съм за еко пелените.Замърсяването на околната среда ми е много болна тема.Постоянно се разхождаме с мъжа ми с разни торби от плат до магазините.Навсякъде отказваме найлоновите торбички и ни гледат като полезни изкопаеми.Много ми е тъжно,че децата ни ще живеят на такава мръсна планета.

И аз не знаех,че трябва да има времеви интервал между приема на нош-па и магнерот/рич.Да не би затова понякога да не ми спират болките newsm78 Аз ги пия заедно....

# 59
  • Мнения: 1 668

Относно името: много ни е деликатно положението при нас и преди съм го писала ...  Confused

Ох, Гери... на мен ми казаха, че няма значение как го кръстим, те щели да го наричат с името на бабата на мъжа ми  Crazy (това ми го съобщи самото откачено 76 годишно бабе)...Какво да ти кажа, няма пък да е тяхната, затова е НАШЕТО бебче, за да си решим НИЕ как ще се казва, възпитава и т.н Hug
А на Джей стискам палци и аз, дано да не е нещо сериозно Praynig

Общи условия

Активация на акаунт