Редно ли е подобно безобразие ???

  • 12 450
  • 257
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

А тази епидемия от жълтеница, която избухна наскоро от какво мислете, че е?
От периодичните вълни за всяване на паника сред населението. Имаше дори специална анкета по Нова ТВ, от която ме заболя корема от смях, но беше напълно сериозна - "Страхувате ли се да не се заразите от Хепатит А?": Да  Не, отговорете с СМС на номер...... Joy Сондаж дали си е свършила работата масовата психоза. Не е истина просто...
По темата - предпочитам кокошките да са обикаляли мръсния двор преди да ги заколят, отколкото да ям бройлери не видели синьо небе и тъпкани с хормони. Та в тая връзка, повече ме притесняват консервантите и стабилизаторите в готовия хляб, отколкото дали лелката се е почесала по врата докато го е месила. Затова съм си купила хлебопекарна. Това е решението и за гнусливите.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря на всички за отговорите,
дори и тези, на които не им пука, защото
е показателно тяхното отношение към хигиената.
Донесоха от 10 кладенеца вода, че видиш ли,
голяма работа, купи си машина за хляб, някоя
като му го лапала .... и т.н.
Просто всичко в тази държава ще си остане такова,
дори и по-лошо, защото на голяма част от хората
просто не им пука.
Голяма работа, че някой пипал с мръсни ръце, че прави
салатите с "наземна" технология, че оставя храната по земята,
където е пълно с всякакви гнусотии, че намираме какво ли не
в храната ... Голяма работа ...
Но утре ще се появи поредната тема:
"Намерих хлебарка в хляба"
Ще се юрнат 100 души да се възмущават, ще направят
репортаж и до там !
Заслужаваме всичко, което ни се случва ... всичко !!!

# 32
  • Мнения: 1 167

Много ясно, че не ме е гнус, това са моите ръце преминали през измиване с 5 вида сапун, 2 дезинфектанта и изплакване със спирт за всеки случей.

А тази епидемия от жълтеница, която избухна наскоро от какво мислете, че е? - това беше реторичен въпрос, провокиран от темата или по-скоро от "хигиената" по време на производствения процес.

Не прекаляваш ли малко? Дали не си изнежваш организма така все пак?

Явно трябва да престана с иронията..


Просто всичко в тази държава ще си остане такова,
дори и по-лошо, защото на голяма част от хората
просто не им пука.
Голяма работа, че някой пипал с мръсни ръце, че прави
салатите с "наземна" технология, че оставя храната по земята,
където е пълно с всякакви гнусотии, че намираме какво ли не
в храната ... Голяма работа ...
Но утре ще се появи поредната тема:
"Намерих хлебарка в хляба"
Ще се юрнат 100 души да се възмущават, ще направят
репортаж и до там !
Заслужаваме всичко, което ни се случва ... всичко !!!

Преди години намериха цяла мишка в хляба  Sick и какво? Нещо промени ли се? За някои е "голяма" работа, за други е сериозен проблем. Но не виждам как точно ще го разрешим, като си седим в къщи и от стола пред компютъра, пасивно си се възмущаваме.

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 22:16 от Gia Marie Carangi

# 33
  • Мнения: 348
Въпросът за прекаляването беше към дезинфекцирането ти с пет вида сапун и спирт и то не с цел да се заяждам, Gia  Peace За епидемията мнение нямам-това не е единичен случай, такива неща се случват постоянно, не съм и лекар да дам мнение защо се случва, може и да си права. Джулиана, определено не разбирам негодуванието ти към предложението ми за машината за хляб. Сама констатираш каква е ситуацията в България и въпреки това единствено продължаваш да се възмущаваш (с такова впечатление оставам от 3 страници тема), докато не измислиш ефективен начин да се справим с този проблем, очевидно има само 3 възможни решения: спираш да ядеш хляб, купуваш си хляб от проверени места (като споменатия специализиран магазин, където го приготвят пред теб) или си купуваш машина и си го приготвяш сама. Кое е скандалното? Хлябът е същата стока като сиренето, кашкавала, KFC, McDonald`s и т.н. Аз тия места не ги харесвам и пари не им давам, сирене ям само от дядо ми. Хляб ям от машина вкъщи. Има комисии за контрол по качеството на отделните продукти-подаваш жалба и чакаш проверка. Направи това и промени нещо, защото иначе наистина си заслужаваме това, което ни се случва-само си хвърляме генерализации  колко сме зле и как заслужаваме да си останемЖ така и не правим нищо.

# 34
  • Мнения: 1 167
Въпросът за прекаляването беше към дезинфекцирането ти с пет вида сапун и спирт и то не с цел да се заяждам, Gia  Peace

Знам. Дори хирурзите не спазват такава хигиена(не ме питайте от къде знам), а камо ли аз. Това беше неразбраната ми явно ирония  Peace

# 35
  • Мнения: 3 827
Ще се юрнат 100 души да се възмущават, ще направят
репортаж и до там !
Заслужаваме всичко, което ни се случва ... всичко !!!
кажи какво да направим , за да те спасим от бактериите и вирусите по ръцете на хлебарите ?
ако трябва да сваляме правителството !?

# 36
  • Мнения: 348
Въпросът за прекаляването беше към дезинфекцирането ти с пет вида сапун и спирт и то не с цел да се заяждам, Gia  Peace

Знам. Дори хирурзите не спазват такава хигиена(не ме питайте от къде знам), а камо ли аз. Това беше неразбраната ми явно ирония  Peace

ААА. Боже ooooh! Ама аз го приех за чиста монета, защото имам такъв случай пред очите си и вече го приемам за нормално едва ли не.Още повече, че темата е за възмущение от липсата на хигиенни условия. Както и да, спирам с обясненията и се извинявам  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 41
Да,видях репортажът.Видях и голите ръце,с които хващат хляба.
Работих преди години в сладкарски цех...Но не е за разказване Simple Smile Поточната линия,ръцете,косите,показващи се изпод забрадките/ в емисията/, са чисти в сравнение с мястото на което работих,така че....

Другото решение е да не ядете купешки хляб.Както и сладкиши.


# 38
  • Мнения: 46 661
Вчера докторите бяха захапали по един фас вътре в болницата, вие сега се чудите това редно ли е. Да уточня - пушач съм, и се втрещих.

За хляба - цената се вдига, защото търсенето е голямо, българинът гледа да хване коматът, друго може и да не яде, като се увеличат такива като моето семейство, които не купуват и не ядат хляб, а си месят 1 път седмично за разнообразие, ще падне и търсенето, и цените. И е по-вкусен м/у другото  Peace

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Другото решение е да не ядете купешки хляб.Както и сладкиши.
Най добре не яжте нищо, защото и доматите ги слагат с голи ръце по щандовете...кой знае къде са се чесали преди това, а аз не ги обливам със спирт преди да ги ям...мърла съм, знам Embarassed
Добре де, възмущаваме се много, само не ни бий, моля те!
Laughing

# 40
  • Мнения: 41
Другото решение е да не ядете купешки хляб.Както и сладкиши.
Най добре не яжте нищо, защото и доматите ги слагат с голи ръце по щандовете...кой знае къде са се чесали преди това, а аз не ги обливам със спирт преди да ги ям...мърла съм, знам Embarassed
Добре де, възмущаваме се много, само не ни бий, моля те!
Laughing

И това да,вариант е.Не ядете нищо купено,произвеждайте сами Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 2 623
Това пък с доматите е най-неуместното сравнение  ooooh!
Домата мога да си го измия и със сапун дори ... хляба ще
ми е трудно да си го измия  ooooh!
И в отговор на Gia Marie Carangi, подала съм не един сигнал,
за неща, които са ме възмутили и в голяма част се реагира,
и има резултат, за разлика от тези, които само си пищят за РС-тата.
В случая това няма как да стане, защото хлебозавода не беше назован.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 809
jullianna Хабиш се. Предполагам си забелязала, че хората, не само тук, много се дразнят ако някой има претенции. Ама каквито и да е претенции. Това намеква, че този човек се има за нещо и вероятно това нещо е нещо повече от това, за което се имат останалите щом нямат тези претенции. Шшт. Wink Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, права си  Hug Обещавам си да е за последно  Wink

Живота е прекрасен  Hug
Защо да си тровим живота с толкова незначителни неща  newsm78
Да приключим с темата, да плеснем с ръце и да се прегърнем  Hug

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Веднага отговарям по темата: не, не е редно! Възмутително е дори!
И докато 90% от списващите в темата просто вдигат рамене "Какво толкова", нищо няма да се промени.

Общи условия

Активация на акаунт