Редно ли е подобно безобразие ???

  • 12 449
  • 257
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 099
Ах, да ви разкажа ли как съм стажувала в Хлебозавод 2, правейки целувки?! И като отвориш пещта, като се емнат ония ми ти хлебарки като армия в отчаяно отстъпление - тичат между опечените целувки и хич не ги тревожи оцъклената стажантка насреща.


Аз пък се питам как се произвеждат сиренето и киселото мляко...  Whistling  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 2 623
Ивонска, за сиренето - идея нямам.
Все пак са друга губерния там, но
Слава Богу, млякото от цистерната,
влиза в танковете и от там,
до излизането му в готовата опаковка,
открит продукт няма  Naughty
С други думи - човешкия фактор няма допир с млякото
никъде по веригата  Hug
Спи спокойно  Wink

# 47
  • Мнения: 521
Между другото, липсващата думичка е престиж. Казвам ти го само, за да не питаш и мен дали го мия, преди да лапам. Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 15 518
    Юлианка, не си ли гледала, по Реалити тв май беше, за заведения в Щатите, плюят, духат се, храчат, пикаят в кафета,пада на земята, събират с крака и пак продават ... абе гадост пълна! Тогава за всяко нещо си мислех кой ли го е пипал,какво му е правил и всякакви други неща, ми не издържах да анализирам всичко, щото щях да откача! И накрая се отказах да умувам, щото много гадории ми идваха на акъла!

# 49
  • Мнения: 1 167
Ами, явно така стоят нещата. И аз преди време бях се включила в тема за вредните съставки в козметиката и една потребителка беше така добра да ме смъмри, че съм се превземала и че съм нямала да умра от един крем за лице  Laughing
И аз съм възмутена от липсата на хигиена и наличието на хлебарки, гризачи и тем подобни, но повече се притеснявам от това, че ядем изкуствена храна с безкрайно много химии, криеща в себе си голям риск за здравето ни. Темата е безкрайна, и дори с протест или нещо друго, да се постигне нещо, съвсем скоро след това всичко ще си е по старо му. Извинявам се за черногледството си.

Веднага отговарям по темата: не, не е редно! Възмутително е дори!
И докато 90% от списващите в темата просто вдигат рамене "Какво толкова", нищо няма да се промени.

А, Вие Богиньо какво сте направили, за да се промени нещо? Или Вие сте в тези 90%?

# 50
  • Мнения: 241
Репортерката изглеждаше доволна от отговорите, че в диетичния хляб няма утайка ЗА кафе, друго не и трябва  Laughing
Тя утайката за кафе е скъпа. Знаеш ли какви хубави боички има за тази цел, че са и евтинки Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 15 518
    Каква е тази утайка ЗА кафе? Не е ли от кафе?

# 52
  • Мнения: 241
    Каква е тази утайка ЗА кафе? Не е ли от кафе?
Това е градска легенда- в типовия хляб се слага утайка от кафе, за да се докара тъмния цвят. Пълни глупости. Кафето може да цапа дрехите, но като боя е безполезно, а и трябват килограми от него за да боядисаш 5-600 кг хляб. Има си фирмени добавки и подобрители за хлебни изделия. Евтини, качествени и може да направиш хляб и от пясък. Лошото е, че и от тях взеха да спестяват напоследък. Справки - Пловдивския панаир за хранителна промишленост. Има подобрители за всички хранителни продукти(за производството им). Натурални, скъпи, евтини каквото ти душа иска.
За репортажа с голите ръце и непокритата коса трябва да се сети ХЕИ-то. На тях това им е работата. Ама репортажа като е в извън работното им време кой да го види  Joy Joy

# 53
  • София
  • Мнения: 15 518
      БориславМ, знам за какво става дума!Интересно ми стана,че утайката не е ОТ кафе, а ЗА кафе, затова попитах  Joy  Peace.

# 54
  • Мнения: 4 586
За утайка не знам. но в ръжен хляб да се слага ръжено кафе съм виждал,

# 55
  • Paris, France
  • Мнения: 14 472

Обичам ръчно правен хляб. Купувам си от Слънце и Луна прекрасен ръжен хляб, хората го месят с голи ръце пред очите ми. Не ми е хрумвало дори да се гнуся.

Станахме много гнусливи, съврменните хора. Заслужаваме си и пластмасовите парникови домати, които никога не са виждали слънце, и месото от пилета, които изживяват краткия си живот, без да помръднат от пластмасовата кутия, в която са излюпени... Зер всичко да е с ръкавици, на закрито, с маски на устата, да не вземем да се заразим с чума или холера.

Джулиана, купи си машина за хляб, така ще си решиш проблема.  

Ако месят хляба няма как да е ръжен. Хлябът от чиста ръж се бърка, тестото е течно, и се пече в специални форми с капак. ръженият хляб втасва цяло денонощие.

Тук хляба го месят без ръкавици, с покрити глави, да. Нали минава през огън, какво значение имат бактериите и вирусите по ръцете newsm78 Аз в къщи не държа особено на хигиената. Не е хубава прекалената стерилност. Моите деца всеки ден пипат кучетата. В България внимавам малко повече, особено в пясъчниците заради кучешката тения и те знаят, че не бива да пипат улични кучета. Улични котки пипаха всеки ден, защото майка ми ги хранеше и обгрижваше и те искаха да помагат и да играят с тях.

Не ми харесва хляба в България, но го ям без проблем. Влизала съм в цех за хляб като ученичка и зная какво е - и мишки, и хлебарки, и гълъби и какво ли не имаше. Не ми се отрази на апетита Mr. Green. Ако от нещо ме е гнус просто не го ям.

Аз имам машина за хляб и често правя, въпреки, че тук хлябът е много хубав, истински, заквасен а не с мая. Ако не ви харесва заводския хляб, купете си машина! За 70-80лв ще си купите уред, който ще ви меси, втасва и пече хляб, който по нищо не отстъпва на хляба от престижните фурни.

# 56
  • Мнения: 3 405
    Каква е тази утайка ЗА кафе? Не е ли от кафе?

oт е, но тя се обърка нещо, ще я видим в Господарите  Laughing

# 57
  • Мнения: 170
В един филм бях чула следната реплика(е, не е за хляба, ама пак е пример):
 "Салама и Жената си приличали по това, че за да пожелаеш да ги "консумираш" никога, ама никога не трябва да виждаш как се приготвят." Crazy

Била съм на "стаж" в Сладкарска кооперация(като ученичка) и съм виждала как се приготвят закуските, сладките, солетите и направоооо, какво да ви кажа, дълго време не си купувах подобни "творения", започнах да мисля, ако закуските се приготвят така, как ли се приготвят консервите и всякаква купешка храна и спрях дотам, защото, ако бях продължила щеше да означава никога да не си купя каквото и да било от магазина.

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, и ние вкъщи това забелязахме- гнусотия до шия.

В отговор на последния въпрос- правя си хляб в хлебопекарна, а и за себе си и семейството ми мога да гарантирам спазването на хигиена.
...

А брашното откъде го взимате? Мелите си го? Жънете?

# 59
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
До нас имаше една малка фурна, жената на собственика пък имаше питон, тогава беше малък гнусното влечуго. Та жената го носеше във фурната и го оставяше да си лежи върху масата, на която оформяха хлябовете. Та сигурно съм яла хляб със следи от змийския гъз. Във всеки случай в тази фурна повече не стъпих!
Имаме и холандска фирма. Там пипат хляба и парите с ръкавица. И от там се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт