Китай

  • 9 741
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 797
Предстои ми пътуване до Китай, но трябва първо да си извадя виза. Някой вадил ли е?Ако може да ми каже какви документи са необходими, правят ли проблем,проверки и т.н. Всякаква информация за пътуването ще ми е от полза. Hug

# 1
  • Мнения: 6 243
Мъжът ми ходи през декември. Визата му я направи тукашна туристическа агенция, за да не се разкарва до софия. Не зная какви са документите, но вероятно ги има на сайта на посолството. Проблеми не е имал никакви, стана за 4 дни, мисля.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 797
ДА, видях сайта, но там пише, че искат документ от работата или банкова сметка.Аз нямам второто /мога да си направя, ако е важно/, а за първото не бих желала да уведомявам колегите. Вадила съм виза за Русия и там аз си попълних месторабота и телефон дадох, не са звъняли, а просто за информация.Докато тук го искат документа от работодателя Thinking Интересуваме, ако някой е пътувал неорганизирано, т.е. не с група, дали са му искали такъв документ.

# 3
  • Мнения: 6 243
Довечера ще го разпитам и ще ти пиша. Той пътува съвсем неорганизирано, т.е. сам си се организира, защото ходи по работа. Дори имаше някакво изискване да представи документ от фирмата, където ще ходи на разговори и от китайската страна му бяха казали, че нямат практика да издават такива покани и в крайна сметка не знам дали само с билетната резервация не стана цялата работа ... затова най-добре е пак да говоря с него.

Иначе сестра ми живя в Китай дълги години, но тя беше студентка тогава и при нея нещата бяха с друг тип виза.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 797
Благодаря ти за отговора. Hug Намерих и една агенция, която вади визи и май към тях ще се обърна, а не да ходя в посолството.

# 5
  • Мнения: 6 243
Питах ... дал е паспорта, една снимка и разпечатка на самолетния билет на агенцията. Същата агенция му е продала и билета, между другото. Оттам насетне те се оправяли.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 797
Утре отивам в агенцията за виза и ще напиша и тук какви са необходимите документи в случай, че някой се интересува.

# 7
  • Мнения: 734
DeepRed, моля те пиши коя е агенцията и в крайна сметка как си извадила (или започнала процедурата по вадене на) виза.
Има възможност ние да ходим със съпруга ми, но по всяка вероятност сами ще си организираме престоя там. Преди това ще се ходи до Тайван. Трябва да проверя как стоят нещата там.  newsm78
  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 241
Мъж ми в момента е в Китай. В неделя се връща и ще го разпитам.
Визи доколкото разбрах отказват доста, но не знам по какви критерии.  Thinking

# 9
  • Мнения: 734
Мъж ми в момента е в Китай. В неделя се връща и ще го разпитам.
Визи доколкото разбрах отказват доста, но не знам по какви критерии.  Thinking

Аууу, лоша новина... Rolling Eyes
Дали е по-сигурно през агенция тогава да се кандидатства... newsm78

# 10
  • Мнения: 2 241
Не мога в момента да ти дам информация.
Мисля, че трябва да имаш двупосочен билет, но не искам да те заблуждавам.
Той замина на 20-ти. В неделя трябва да се прибере. Тогава ще знам повече.

# 11
  • Мнения: 734
Не мога в момента да ти дам информация.
Мисля, че трябва да имаш двупосочен билет, но не искам да те заблуждавам.
Той замина на 20-ти. В неделя трябва да се прибере. Тогава ще знам повече.

На сайта на Китайското посолство пише, че искат двупосочен билет, резервации за хотел....и ако не ми дадат виза, просто да застанат до стената и ги почвам  #2gunfire
 Joy

# 12
  • Мнения: 1 668
Не мога в момента да ти дам информация.
Мисля, че трябва да имаш двупосочен билет, но не искам да те заблуждавам.
Той замина на 20-ти. В неделя трябва да се прибере. Тогава ще знам повече.

На сайта на Китайското посолство пише, че искат двупосочен билет, резервации за хотел....и ако не ми дадат виза, просто да застанат до стената и ги почвам  #2gunfire
 Joy
Всяка една агенция не плаща самолетните билети веднага. Могат да ти издадат билета и после да отменят резервацията, ако не вземеш виза. При всички случаи обаче това са чисти формалности и визи дават на всички. Ние влязахме в Китай с нещо, което те наричат групова виза. Представлява лист А4 с имената и паспортните данни на пътуващите  Joy. Организира ни го местна туристическа агенция в Хонг конг и въобще не съм си представяла, че да се влезе в Китай ще е толкоз лесно

# 13
  • Мнения: 734
Не мога в момента да ти дам информация.
Мисля, че трябва да имаш двупосочен билет, но не искам да те заблуждавам.
Той замина на 20-ти. В неделя трябва да се прибере. Тогава ще знам повече.

На сайта на Китайското посолство пише, че искат двупосочен билет, резервации за хотел....и ако не ми дадат виза, просто да застанат до стената и ги почвам  #2gunfire
 Joy
Всяка една агенция не плаща самолетните билети веднага. Могат да ти издадат билета и после да отменят резервацията, ако не вземеш виза. При всички случаи обаче това са чисти формалности и визи дават на всички. Ние влязахме в Китай с нещо, което те наричат групова виза. Представлява лист А4 с имената и паспортните данни на пътуващите  Joy. Организира ни го местна туристическа агенция в Хонг конг и въобще не съм си представяла, че да се влезе в Китай ще е толкоз лесно

Със сигурност се попълват формуляри и съвсем не е само паспортните данни, просто агенциите знаят какво да пишат и къде.  Wink Още повече, че ползвайки местна агенция, тя гарантира за вас, което го има и във формуляра, ако от България се кандидатства за виза.Може би се правят формални резервации за хотели - не знам. Ние не пътуваме с агенция, общо взето сами си организираме пътуването (това във връзка с билетите). Независимо дали се прави резервация или не, когато резервацията е за определена цена, тази резервация важи няколко дни и след това, ако билетите не се закупят, цената се покачва. Няма как да се "издаде" билет, ако няма покупка. Само с резервация не може да се издаде билет. Факт е, че в повечето случаи до определена дата може да се върнат закупени самолетни билети срещу известна неустойка.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 797
DeepRed, моля те пиши коя е агенцията и в крайна сметка как си извадила (или започнала процедурата по вадене на) виза.
Има възможност ние да ходим със съпруга ми, но по всяка вероятност сами ще си организираме престоя там. Преди това ще се ходи до Тайван. Трябва да проверя как стоят нещата там.  newsm78
  bouquet
S Aerotur ,do ruskia centur sa.Ne ti triabva nishto drugo osven 2 snimki i validen pasport.Za 1 sedmica ti ia vadiat i struva 50 lv.Tam populvash vuprosnik i tova e.
izvinete za latinicata.

Общи условия

Активация на акаунт