Китай

  • 9 748
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 119
Аз доколкото разгледах набързо едните цени бяха тези които получаваш ако резервираш на място в Китай.
Предполагам трите големи сайта за билети си слагат комисионна.

# 46
  • Мнения: 734
Аз доколкото разгледах набързо едните цени бяха тези които получаваш ако резервираш на място в Китай.
Предполагам трите големи сайта за билети си слагат комисионна.

Може и така да е, ама много дебела тая комисионна.... newsm78

# 47
  • Мнения: 1 951
Ние гледахме, че се предлагат организирани посещения на  Mutianyu Great Wall, мислим да отидем там, вместо на Badaling. Вие къде бяхте? За предплатена карта ни посъветва и един китаец..помниш ли какви бяха тарифите за разговори? Че и нашето детенце остава тук и ще се звъни със сигурност.
Колко много се пътува до Теракотената армия? Ние нали сега съставяме маршрута и пресмятаме къде колко дни да стоим, за да знаем колко нощувки да резервираме в самия град... newsm78
Ние бяхме на Badaling. А до Теракотената армия сега като погледнах явно не сме пътували кой знае колко, защото прочетох, че е на 40км. от Сиан, защо съм останала с такова впечатление не знам...но ние постоянно пътувахме за някъде и вече са ми се объркали спомените  Laughing
И тарифите на сим картите не помня, но със сигурност бяха много на сметка. Почти всички от групата се сдобихме с такива, а бяхме международна група.

# 48
  • Мнения: 734
Хааайде да побутна темичката. Върнахме се вчера, пълни с много впечатления и преживявания. Останахме с много смесени чувства от тази страна. Понеже самички си организирахме всичко, мога да бъда полезна на тези, които вървят по същите стъпки. Ние започнахме от Тайван - Тайпе, след това Шанхай, Сиан, Луоян, манастира Шаолин, Пекин. Понеже цялостен разказ би станал много дълъг, обмислям дали да не напиша блог, например... newsm78 Иначе всеки е свободен да пита без грам притеснения за всичко, което го интересува.  Wink

# 49
  • Мнения: 734
jivodar, ако четеш това - кутията ти за лични съобщения е пълна и не мога да ти изпратя бележка. Последната седмица бях далеч от компютър в този отпускарски сезон и вероятно вече си заминал за Китай. Не можеш да публикуваш в темата, защото нямаш минимума от 50 публикации за този подфорум.
Вероятно си заминал за Китай, като се върнеш, пиши ЛС, пък аз ще публикувам от твое име, ще има много какво да споделиш.  Wink

# 50
  • Мнения: 119
no name написа ли блога ?


Малко актуално инфо . От 01.Юли 2011  вече е пуснат скоростния влак Пекин -Шанхай  , който взима разстоянието за пет часа и нещо  .
Може да се тръгне примерно в 08.00 и следобед  си вече в хотела Wink

Eто сайта на препоръчаната агенция относно китайски визи.
Според инфото от сайта  цената е 20 лева , макар мисля в началото на темата да ставаше дума за цена от 50 лева.

http://www.aerotourmm.com/виза/визи-за-китай/2/

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 13:18 от mallkata

# 51
  • Мнения: 734
no name написа ли блога ?

Нищо не съм написала...  Embarassed Само с каненето си оставам за момента. Пусто време все не стига, ама то и аз ако чакам денонощието да стане поне 30 часа, има да си почакам...  hahaha

# 52
  • Мнения: 77
Ние бяхме група от 10 човека и сами се организирахме и обикаляхме. Наехме си два апартамента, което ни излезе мн по-евтино, тук да кажа, че един от нас поназнайваше малко китайски. Имайте предвид, че в туристическа агенция жената на гишето не знаеше какво  е Хонг Конг - има си китайско име, което звучи съвсем различно от това! нещо като Сян Ган Laughing На няколко пъти се оправяхме с руски, даже имаше ресторанти с меню на руски език.

# 53
  • Мнения: 734
Ние бяхме група от 10 човека и сами се организирахме и обикаляхме. Наехме си два апартамента, което ни излезе мн по-евтино, тук да кажа, че един от нас поназнайваше малко китайски. Имайте предвид, че в туристическа агенция жената на гишето не знаеше какво  е Хонг Конг - има си китайско име, което звучи съвсем различно от това! нещо като Сян Ган Laughing На няколко пъти се оправяхме с руски, даже имаше ресторанти с меню на руски език.

Как си наехте апартамент?
То едно Сиан се произнася Ши Ан, та и нас не ни разбираха, какво остава за Хонг Конг.... Laughing
Късмет, че сте случили с меню на руски!  Peace Аз, дето не знам руски пак щях да се справя по-добре, отколкото с китайския.  Joy

# 54
  • Мнения: 119
Ние бяхме група от 10 човека и сами се организирахме и обикаляхме. Наехме си два апартамента, което ни излезе мн по-евтино, тук да кажа, че един от нас поназнайваше малко китайски. Имайте предвид, че в туристическа агенция жената на гишето не знаеше какво  е Хонг Конг - има си китайско име, което звучи съвсем различно от това! нещо като Сян Ган Laughing На няколко пъти се оправяхме с руски, даже имаше ресторанти с меню на руски език.

Разкажи до къде стигахте ?

Общи условия

Активация на акаунт