Изпитани сайтове за парфюми-2

  • 126 683
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 154
Здравейте, току що ми дойде поръчката от ГЕТ.БГ. Доставиха ми тестер 100 мл на С.Т.Дюпон ЕДП. Парфюмът дойде с капачка, въпреки че не очаквах. До момента не намирам никаква разлика с Дюпон-а, купуван от магазините на Култ и ВИП-Шоп (от където по традиция си го вземам). Нито в сложността и богатството на аромата, нито в силата на парфюма. Пръснах си съвсем малко от него - две впръсквания на китката и по още две на точките на пулса на шията. До края на деня ще го тествам и за трайност, макар че от сега имам добри предчувствия.

Давам си сметка, че Дюпоните не са от най-търсените и нашумели парфюми и това намалява вероятността да го ментосват масово. Както и да е - до момента нямам забележки към флакона, а от там и към сайта.

# 76
  • Мнения: 0
Преди половин час, дойде и моята поръчка от гет.бг кристал ноар на версаче, сравних го с този, които съм копувала от Франция, едно към едно е! А вчера  ми донесоха и дюпонт интенс мъжки и той е супер, но е от мегашопа. Дюпонт за мъже няма ЕДП, попринцип мъжките са само ЕДТ.

# 77
  • Мнения: 480
Не видях да казвате нещо за този
http://shopping.bg/

# 78
  • Мнения: 3
Здравейте момичета току-що влязох в парфюми-шоп ,но странно защо нямат цени и още по-странно излиза ми че съм регистрирана ..........а аз не съм.... newsm78

# 79
  • Мнения: 29
Здравейте момичета току-що влязох в парфюми-шоп ,но странно защо нямат цени и още по-странно излиза ми че съм регистрирана ..........а аз не съм.... newsm78

Защото си влязла в Parfumi-shop.com (който също е качествен сайт), а момичетата пазаруват от  parfumi-shop.net (аз също пазарувам и от там).
За регистрацията не мога да взема отношение.

# 80
  • София
  • Мнения: 12
Добро утро, момичета. Бих искала да ви попитам, понеже много искам да си поръчам парфюмът на Guerlain Insolence и бях решила да е от парфюми шоп, но го нямат наличен тестер и сега като разгледах всички изпитани сайтове, от които сте доволни се спрях на мега шоп, понеже там е най-евтин, но въпросът ми е дали са качествени парфюмите, защото за разлика 8-10 лв. не си заслужава да рискувам. Много благодаря предварително  Simple Smile

# 81
  • Варна
  • Мнения: 31
И аз се чудя дали от мегашоп да си поръчам нещо на Шанел или Шисейдо.
Нали Шанел се продава само в някои парфюмерии и се чудя дали мегашоп имат право да ги продават, защото, ако нямат - тогава продават ментета.
Право да продават? Нямат! Никой няма право да продава Шанел в България освен официалния вносител Прити шоп и няколко лицензирани магазина.
Шанел имат страшно много ментета, но има и истински нещо в нета.

Всеки има право да продава каквито си марки иска. Никой не ги раздава тези права и ако всичко е легално, няма лошо. Това за официалните вносители е доста ретро тема, няма официални и неофициални. Говорила съм и с една служителка от най-голямата лицензирана фирма вносител на парфюми. Въобще аз си се интересувам много сериозно като стане въпрос за козметика. Побърквам се при мисълта, че могат да ми пробутат менте  Crazy Та самите те признават, че има нормални парфюми, които са от паралелен внос и всичко им е законно. Само че като ли потъват в морето от ментета. А това че се опитват да манипулират обществено мнение им е политика за повече печалба..........

Люлякова, това изобщо не е така! НИКОЙ няма право да продава продукти с каквато и да било марка, без изричното съгласие и разрешение на притежателя на марката! За това се сключват т.нар. лицензионни договори, с които се дава това разрешение! Това, че в Б-я всеки си продава каквото си иска и не се следи много за тези неща, е отделна тема! Това, разбира се, не означава, че ако някой продава парфюми без съгласието и разрешението на притежателя на марката, те непременно са ментета!
Ако тези, които са ангажирани да следят за това, започнат поголовни проверки, бъди сигурна, че много от магазините и сайтовете, ще затворят!
Извинявам се за отклонението и за да не е съвсем спам -  не се доверявам на български сайтове...

# 82
  • Мнения: 31 193
Boritarkan, мислех да го напиша на Люлякова това, но просто не ми се спори с нея. Няма смисъл.
За всички е ясно за какво става въпрос точно.
Тази тема е за да се споделят впечатления от сайтове. Всеки сам си решава дали да се довери или да не рискува, защото търговията по интеренет винаги носи рискове.

# 83
  • Мнения: X
Не видях да казвате нещо за този
http://shopping.bg/

Аз съм пазарувала от там парфюми и всичко беше наред.

# 84
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Люлякова, това изобщо не е така! НИКОЙ няма право да продава продукти с каквато и да било марка, без изричното съгласие и разрешение на притежателя на марката! За това се сключват т.нар. лицензионни договори, с които се дава това разрешение! Това, че в Б-я всеки си продава каквото си иска и не се следи много за тези неща, е отделна тема! Това, разбира се, не означава, че ако някой продава парфюми без съгласието и разрешението на притежателя на марката, те непременно са ментета!
Ако тези, които са ангажирани да следят за това, започнат поголовни проверки, бъди сигурна, че много от магазините и сайтовете, ще затворят!
Извинявам се за отклонението и за да не е съвсем спам -  не се доверявам на български сайтове...
Peace
Дори определената марка  може да да наложи ограни4ения в кой то4но магазин от определена парфюмерийна верига да се продава дадената марка, в зависимост от плоЩта, местоположението и профила на клиента, който посеЩава определения магазин.

# 85
  • Мнения: 293
И аз се чудя дали от мегашоп да си поръчам нещо на Шанел или Шисейдо.
Нали Шанел се продава само в някои парфюмерии и се чудя дали мегашоп имат право да ги продават, защото, ако нямат - тогава продават ментета.
Право да продават? Нямат! Никой няма право да продава Шанел в България освен официалния вносител Прити шоп и няколко лицензирани магазина.
Шанел имат страшно много ментета, но има и истински нещо в нета.

Всеки има право да продава каквито си марки иска. Никой не ги раздава тези права и ако всичко е легално, няма лошо. Това за официалните вносители е доста ретро тема, няма официални и неофициални. Говорила съм и с една служителка от най-голямата лицензирана фирма вносител на парфюми. Въобще аз си се интересувам много сериозно като стане въпрос за козметика. Побърквам се при мисълта, че могат да ми пробутат менте  Crazy Та самите те признават, че има нормални парфюми, които са от паралелен внос и всичко им е законно. Само че като ли потъват в морето от ментета. А това че се опитват да манипулират обществено мнение им е политика за повече печалба..........

Люлякова, това изобщо не е така! НИКОЙ няма право да продава продукти с каквато и да било марка, без изричното съгласие и разрешение на притежателя на марката! За това се сключват т.нар. лицензионни договори, с които се дава това разрешение! Това, че в Б-я всеки си продава каквото си иска и не се следи много за тези неща, е отделна тема! Това, разбира се, не означава, че ако някой продава парфюми без съгласието и разрешението на притежателя на марката, те непременно са ментета!
Ако тези, които са ангажирани да следят за това, започнат поголовни проверки, бъди сигурна, че много от магазините и сайтовете, ще затворят!
Извинявам се за отклонението и за да не е съвсем спам -  не се доверявам на български сайтове...

Притежателят на марката може да ограничи разпространението на продуктите си до втората държава, в която влиза продуктът.

 От трета държава правата на марката се изчерпват и не могат да контролират пазара на собствените си продукти. Затова обикновено производителят налага ограничения на дистрибуторите си, но истината е, че много големи компании не го правят, и то умишлено.

Така например парфюм, произведен във Франция е продаден на търговска верига в Белгия. Там могат да определят какво ще се случва. Но ако търговската верига в Белгия продаде на магазин в България, френският производител не може да казва на българския магазин какво да прави.

Не, не ви е ясно на всички, защото явно не сте чели закона за търговските марки и паралелния внос. Както наскоро се нашумя, че Гет.бг нямали право да продават еди какви си марки. Това е смешно, някой си разиграва тъпите сценарии, точно защото сме БГ.

Пазарът е свободен и трябва да бъде такъв. Ето, на който му се чете може да чете -

http://ipda.bg/docs/Parallel_import.pdf

# 86
  • Мнения: 1 105
Здравейте,някой има ли този парфюм на мис сиксти
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=422_536&products_id=37542
Интересува ме дали е сладникав и траен?Благодаря!

# 87
  • Мнения: 35 968
Здравейте,някой има ли този парфюм на мис сиксти
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=422_536&products_id=37542
Интересува ме дали е сладникав и траен?Благодаря!
дискусионна тема за парфюми

# 88
  • Мнения: 0
Люлякова Браво! Много си права. Явно жените си мислят( някои), че ако дадат двеста лева за парфюм, следователно той е ''оригинален'', и са платили за нещо качествено. Ами не скъпи ''разбирачки'', платили сте наема на поредния магазин за козметика. Не казвам, че всички сайтове предлагат качествени неща, далеч не, даже са много малко, но ако разбирате, ще разберете кои са такива и кои не! Най-голямото менте парфюм, което съм копувала до сега е било от така прословутата верига бюти зон, без коментар. Платих 124 лева на вода....П.С. В с цял свят (изключвам България) мечтаните от всяка жена - нина ричи, шанел, диор, версаче, армани, дона карен и т.н. се продават от т.н. лицензирани магазини, двойно, тройно по евтини. Не копая парите за да ги наливам в джоба на измамници!!!

# 89
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
. В с цял свят (изключвам България) мечтаните от всяка жена - нина ричи, шанел, диор, версаче, армани, дона карен и т.н. се продават от т.н. лицензирани магазини, двойно, тройно по евтини. Не копая парите за да ги наливам в джоба на измамници!!!
Такова 4удо тука няма Naughty Дори в бутици, като този на Шанел например се продават само ексклузиви..
А марковите парфюми, и козметика могат да се продават само с резреШение на фирмата.Затова при спиране от производство  на даден продукт марката изтегля от търговската мрежа  спрените неЩа.
Не разбирам  заЩо е спора, всеки сам реШава от къде да купува.
В  интернет пространството има много изгодни неЩа на оригинални парфюми, вероятно има и ментета.В магазините съЩо могат да се намерят  изгодни неЩа и със сигурност(поне тук) са оригинали.
Тук сме за да споделяме кои са изпитаните сайтове, а не да показваме, кой е по по най

Общи условия

Активация на акаунт