БРЕМЕННА СЪМ В 36 СЕДМИЦА,ПОМОГНЕТЕ

  • 33 615
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте на всички,искам да споделите ,ако и вие сте преминали през това,защото доста се притеснявам.
Бременна съм с второто си дете,в 36 седмица съм,последна менструация 23 май.При първите прегледи с 4д ехограф ми даде термин 1 март,всеки следващ път ми даваше по-ранен термин и сега вече показва-2 февруари.Докторката казва,че бебето е голямо и иска да  предизвиква раждане,аз съм твърдо против.Казва ми,че според нея след 10 февруари бебето ще бъде преносено-възможно ли е изобщото това/????????Иска да ме преглежда вагинално,като според мен ще предизвика раждане.Искам бебето да тръгне само да излиза,а не да му казваме кога да го направи .Абе голяма обърквация.Какво мислите??????

# 1
  • Мнения: 1 677
Според мен трябва да се консултираш и с друг лекар.
Все пак имаш дата на последен МЦ, а ехографските измервяния и мнението на човека зад апарата не винаги са съвсем точни.

# 2
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Задължително се консултирай с друг специалист  Peace

# 3
  • Мнения: 258
Според мен ,дори е трябвало вече да си направиш консултация с поне още един лекар и така ще си наясно с нещата.

# 4
  • Мнения: 71
Според мен ,дори е трябвало вече да си направиш консултация с поне още един лекар и така ще си наясно с нещата.
Честно да ви кажа ,имам пълно доверие на тази лекарка,водя си бременността в Майчин дом Варна,а съм от Бургас,няма с кой да направя консултация,защото тук всички са некадърници до един.Това,което не разбирам,защо се налага да ме преглежда и мога ли да вярвам на 100% на апарата,който преди седмица ми показа,че бебето е 3280кг ??????????/И ако се предполага,че на седмица бебето качва околко 150 гр. то наистина ще стане голямко..... Cry

# 5
  • София
  • Мнения: 38 511
Аз лично се бях затърчала да раждам в 36тата седмица.
Имах контракции и вече ми беше писнало де. Абе, бях пощуряла, с две думи.
Обаче докторите ме върнаха!
И на 37 мата се опитах да родя, ама не стана. Mr. Green
Така че си изчаках до 40тата и си родих бебето 3800г без проблем.

С две думи - според мен и докторите в ОБ София 36 г.с. е рано за раждане, освен ако няма някакви усложнения като инфекции, високо кръвно, проблем с плацентата или водите.

# 6
  • Мнения: 90
Доколкото съм чела по детски болести, бебе, родено преди 37 седмица се води недоносено /ако и на ръст и килограми е малко/. От това в бъдеще следват и повече здравословни проблеми, които не са никак приятни....

Аз лично ако бях на твое място, бих се консултирала с още някой лекар или просто бих изчакала бебока да реши!

Успех и леко раждане! Hug

# 7
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Според мен ,дори е трябвало вече да си направиш консултация с поне още един лекар и така ще си наясно с нещата.
Честно да ви кажа ,имам пълно доверие на тази лекарка,водя си бременността в Майчин дом Варна,а съм от Бургас,няма с кой да направя консултация,защото тук всички са некадърници до един.Това,което не разбирам,защо се налага да ме преглежда и мога ли да вярвам на 100% на апарата,който преди седмица ми показа,че бебето е 3280кг ??????????/И ако се предполага,че на седмица бебето качва околко 150 гр. то наистина ще стане голямко..... Cry

Аз също не разбирам защо и какво налага вагиналния преглед в случая, освен да "помогне" на бебчето да се забърза. И не, не можеш да вярваш 100% на ехографа по отношение на теглото на бебето. Ориентировъчно е. Тук има много мами, на които им е било казано с ехограф да чакат големи бебета, а са родили с доста по-малко тегло.

Мисля, че наистина е по-добре за твое успокоение все пак да потърсиш още едно мнение. Ако не от Бургас, няма ли как да потърсиш някого от Варна?

# 8
  • София
  • Мнения: 164
Има и според мен и друг момент, дали и през последната менструация не си била бременна т.е да си карала и цветна бременност. Разбира се това е някакво предположение.Но неможе да се вярва на 100% на измерванията на ехографа, така че най добре направи консултация с още един специалист, както са те посъветвали и момичетата по горе.

Аз само да вметна, че една приятелка разбра, че е бременна през 3-4 месец, идвало си й е съвсем навреме без никакви индикации, че може да е бременна. Тя е искала да направи аборт, но...това е друга тема.

Леко раждане

# 9
  • Мнения: 9 361
не мога да ти дам съвет, но ще ти кажа следното: дъщеря ми се роди в 40 г.с. 1 ден преди термин - 4,100 кг, 53 см (2007 г.), синът ми го преносих с 1 ден - 3,900, 55 см (2010 г.). Двете ми раждания бяха вагинално, с епизотомия. Бебетата въпреки размера си излязоха доста лесно. Не съжалявам. пак бих родила така. Никой не ми е предлагал да раждам секцио заради теглото на бебето. Може би е добре наистина да се консултираш и с друг лекар. Имали друга медицинска причина, или пък лекарката иска пари? Помисли си по въпроса.
На мен също в края на бременността ехографът ми показваше по-ранни дати на раждане (с около две седмици по-рано), но децата си изчакаха докрая. Желая ти здраво и хубаво бебе каквото и да решиш!

# 10
  • Мнения: 4 413
Поли, не се доверявай само на един лекар. Във варна гинеколози много. Можеш винаги да отидеш при друг за съвет. На сестра ми й бяха казали, че чака много малко бебе, а малчо си беше съвсем в границите на нормалното. (три кг и нещо, не помня вече).

# 11
  • Мнения: 432
Здравей. По ПМЦ терминът ми беше 09 януари по УЗИ 28 януари. По УЗИ бебка трябваше да се роди 3250, а се роди 2850. Разлики не съвсем малки. Така че споко. Обезателно чуй още едно мнение поне.

# 12
  • София
  • Мнения: 357
Както са ти казали момичетата потърси второ мнение, Бургас е голям град не може да няма поне един що годе читав гинеколог. А за вагиналния преглед не разрешавай, защото има много голяма вероятност да ти се предизвика раждане. Моят доктор така ми предизвика моето, но то си му беше време.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Категорично не може да става въпрос за цветна бременност, след като първите УЗ са показали, че терминът е 1 март, е не началото на февруари. Направо съм изумена, че доктор определя термина по УЗ ooooh! Че моето бебе вървеше до 8-ми месец с 2 седмици напред, никой не е решавал да излиза по-рано заради това.
Първите няколко прегледа на УЗ в началото на бременността дават най-реална оценка за термина, при положение, че е неясно кога е била овулацията. По-късно бебето може да започне да расте бавно или бързо, равномерно или с някой параметър напред. Синът ми беше с глава 4 седмици напред и точно по термин по дължина на бедрената кост. МЕжду другото както вървеше голямо бебе до края на 8-ми месец, така изведнъж спря да расте и се роди 3400 гр.
Много трудно ще спориш с докторката. И да получиш друго мнение, какво ще направиш? НЯма да й кажеш- ами ваш колега ми каза, че не сте права Whistling Говори пак с нея, ходи на запис на тоновете, убеди я, че ще направиш всичко възможно да се следи дали бебето се чувства добре и дали има риск да се преноси.

# 14
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Не съм раждала, но съм от Бургас и знам какво е положението с гинеколозите и раждането тук. Никой не иска да ражда в Бургас и ако се наложи нещо по спешност не се знае какво ще му кажат и дали е вярно. Една моя позната разбрала, че е бременна и решила да ражда във Варна. Тръгнала на консултации там, но прокървила и я приели в бургаската болница, където и казали, че трябва да направи аборт по спешност. Тя напуснала болницата веднага отишла във Варна. Оказало се, че не се налага аборт и бебчето е напълно здраво. Добре, че е била бързата реакция на мъжа и и сега се радват на едно здраво момченце. Малко се отплеснах, но за да се успокоиш Poliii отиди в болница Дева Мария във Ветрен - http://www.devamaria.com/ . Там има добри специалисти. Имам няколко познати родили там и са доволни. Имаше някъде тема за самата болница във форума.

Надявам се всичко да е наред и леко раждане.  Hug


Общи условия

Активация на акаунт