Исторически романи

  • 88 132
  • 471
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 651
Кажете малко подробности за Сътворението ...
Отдавна й се каня аз.

Аз съм я чела преди години и ми беше харесала  Peace  Не мога да я определя като чисто историческа, по-скоро е философско-исторически роман. НО! Философията в никакъв случай не е поднесена скучно или суховато  Wink Напротив, цялата история е написана много интересно.
С няколко думи: Доколкото си спомням, действието се развиваше в Атина по времето на Перикъл.Главният герой, вече стар и сляп, разказва за своите пътешествия по света и за срещите си с най-изтъкнатите личности и мислители за времето.  Главният въпрос, който го занимава, е въпросът за Сътворението. От къде води началото си Всичко? Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 10 858
Мерси мила  Hug Така си е вече нещо друго, като има повечко инфо  Heart Eyes
Значи скоро ще я вмъкна в планираните  Laughing

# 62
  • Мнения: 10 651
Пак взе да минава назад темичката, та да я раздвижа  Wink

Прочетох "Любовникът на девицата" и много ми хареса  Peace

Веднага след нея започнах "Къщата на седемте гряха" (Мари Пау Домингес) и много добре се получи, защото хронологически погледнато действието и на двете книги се развива по едно и също време - на едната в Англия, на втората - в Испания  Simple Smile



# 63
  • София
  • Мнения: 6 210
mijjjka, радвам се, че ти се нареждат двете книги! Наистина, хронологически времето съвпада идеално. Мари Домингес, обаче, пише мааалко по-различно от Филипа Грегъри. Втората сякаш е по-комерсиална в най-добрия смисъл на думата.

Аз се каня да питам нещо от два-три дни. Един приятел ми препоръча книга за император Константин Велики, обаче нито помни заглавието й, нито автора. Разказът върви от името на много приближен до императора и описва живота на двамата, налагането на християнството и т.н.
Ако някой се сеща за заглавието, ще съм много благодарна  Hug!

# 64
  • Мнения: 10 651
Хъм, Венка, да не би да е "Велизарий" романът, за който питаш?  Thinking
Но там действието се развива по време на император Юстиниан...

П.П. А аз, за да съм съвсем в епохата, започвам на Киндъл и "Другата кралица" на Филипката  Laughing

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 14:45 от mijjjka

# 65
  • София
  • Мнения: 6 210
Хм, не е той, mijjjka, твърдо ставаше дума за Константин.
Но благодаря, че ме подсети за "Велизарий", не съм я чела май, а съм голям фен на Грейвс и "Аз, Клавдий".

# 66
  • Мнения: 10 651
И аз се хвърлих в размисли коя може да е тази книга...  newsm78
Не можеш ли да попиташ приятеля си коя е вместо да се мъчим?  Laughing
Иначе с подобно тематика се сещам и за "Юлиян", "Quo Vadis", "Мемоарите на Адриан" /донякъде/ ...
"Велизарий" мисля, че ще ти хареса  Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 6 210
Питах го, ако знаеш как го разпитвах - бяхме на една сбирка в петък вечер и цялата компания нас слуша  hahaha. Нищо не помни - ни автор, ни заглавие, иначе ми преразказа в общи линии сюжета. Май я е взимал от библиотеката, но и в това не е сигурен. Обеща да ми каже, ако получи просветление свише  Mr. Green.

# 68
  • София
  • Мнения: 10 858
mijjjka, мила, дано ти хареса Къщата на седемте гряха. Аз я прочетох, но нещо не съм особено впечатлена. Единстнветоно, което ми допадна, е това, че едва ли не всичко е по действителни събития. Романизирано, разбира се, но все пак наистина съществува такава къща в Мадрид и историята й ...
Та не ми хареса особено. А и стила наистина е особеничък.
Дано на теб ти хареса  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 10 651
Аз също не съм особено очарована от стила на писане на Мари Пау Домингес.
Не знам дали проблемът е в самия стил на писателката или преводът е не до там добър, но нещо ме дразни помпозността на изказа - разни натруфени изрази от рода на "величавата белота на Сеговия след падналия сняг..." и други подобни словосъчетания...  Rolling Eyes 
Иначе ми е интересна историята сама по себе си. Просто можеше да е написана по малко по-друг начин  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 6 210
Иначе ми е интересна историята сама по себе си. Просто можеше да е написана по малко по-друг начин  Simple Smile
Да я беше писала Филипа Грегъри, нали  Mr. Green?

# 71
  • Мнения: 10 651
Филипката, да, ама онази Филипка, дето си я знаем  Wink
Не онази от "Вещицата"  Laughing

В този ред на мисли, за сега много ми допада "Другата кралица"  Peace
Харесва ми предаването на историята от различните участници от първо лице.

# 72
  • Мнения: 2 307
Може ли да ми кажете каква точно е последователността на книгите Болейн на Ф. Грегъри ?

# 73
  • Мнения: 10 651
Може ли да ми кажете каква точно е последователността на книгите Болейн на Ф. Грегъри ?

Eто я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=559797.msg24566502#msg24566502

# 74
  • Мнения: 2 307
Благодаря.. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт