Исторически романи

  • 88 211
  • 471
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 210
mijjjka, ти препрочиташ Болейн, нали?

Киф, преди ден-два в някоя от темите питаше за Устоите. Много ми допадна на мен! Доста обемна книга е, но си струва всяка страничка. Пробвай я, понякога трудно тръгва, но като те хване..., няма пускане  Wink

# 76
  • Мнения: 10 690
mijjjka, ти препрочиташ Болейн, нали?

Не, чета "Другата кралица" за първи път  Peace
Поне веднъж да спазя хронологията, след "Любовникът на девицата" следва тя  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 198
Прочетох преди няколко дни последната книга от трилогията на Цончо Родев - трите книги са Тътени, Бурята и "И стана ден" - бих ги оприличила като стил на четирилогията на Димитър Талев (Железният светилник, Преспанските камбани, Илинден, Гласовете ви чувам), но за разлика от нея при Цончо Родев има завършек на историята.
Вера Мутафчиева - Летопис на смутното време
Фани Попова- Мутафова - четирилогията Солунския Чудотворец, Дъщерята на Калояна, Йоан Асен, Боянският майстор
Анри Троая- много биографични книги за царе, царици, писатели(руски)
Сенкевич - С огън и меч, Потоп, Пан Володиовски, Кръстоносци
Дейвид Вайс - Възвишено и земно (книга за Моцарт), от издателство Музика имаше и други книги за композитори

# 78
  • Мнения: 2 312
Киф, преди ден-два в някоя от темите питаше за Устоите. Много ми допадна на мен! Доста обемна книга е, но си струва всяка страничка. Пробвай я, понякога трудно тръгва, но като те хване..., няма пускане  Wink
Ще я чета Вени, намерих си я изгодно Wink Обемът не ме притеснява, важно е да е интересна  Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 10 858
Кифче, мила, после пиши за Устоите, че на мен ми запъна в началото и я зарязах. А с такъв кеф си я купих. И Вени казва, че началото дотяга, но ако го преминеш после историята те завладява.
Много ще ми е интересно твоето мнение после като я прочетеш и също и по време на четенето  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 3 421
Относно Устоите - много ми хареса, много. Изключително интереса книга. Направо не усещаш кога си прочел толкова обемна книга.

# 81
  • Мнения: 2 312
Кифче, мила, после пиши за Устоите, че на мен ми запъна в началото и я зарязах. А с такъв кеф си я купих. И Вени казва, че началото дотяга, но ако го преминеш после историята те завладява.
Много ще ми е интересно твоето мнение после като я прочетеш и също и по време на четенето  Hug
Peace
Само да спомена, че не ми влиза скоро в плановете, но важно е, че я имам и ако реша мога веднага да я подхвана.  Hug

Относно Устоите - много ми хареса, много. Изключително интереса книга. Направо не усещаш кога си прочел толкова обемна книга.

Супер  Party

# 82
  • Мнения: 10 690


Можем да очакваме скоро сериал по романа на Ф.Г. "Бялата кралица".
Току що попаднах на тази новина във ФБ  Party






# 83
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Супер новинка!

Аз се зарибих от вас и си поръчах " Вятната принцеса", ще спазвам последователността уж Simple Smile

Имате ли впечатления от : " Крахът на титаните", гледам че е излязла и втора част?
Иначе очаквам продължението на Вълците на Мантел.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 393
Зори,на мен Крахът на титаните ми беше малко повърхностна Rolling Eyes Да,много бързо я прочетох,а и е увлекателна,но не бих казала,че има някаква особена литературна стойност.Все пак бих прочела и втората книга,която вече е за Втората Световна война.Но само ако я намеря в библиотеката Peace

# 85
  • Мнения: 2 312
mijjjka , всички ли книги от поредицата Болейн ги има в читанка ?

# 86
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ани, благодаря за впечатленията.
А имате ли мнение за тази:

# 87
  • София
  • Мнения: 10 858
О, значи трябва да побързам с четенето на Бялата кралица, че да може после да си изгледам сериалчето  Heart Eyes

# 88
  • София
  • Мнения: 6 210
mijjjka , всички ли книги от поредицата Болейн ги има в читанка ?
Не всички, за съжаление. Но пък аз бих могла да ти пратя "Вярната принцеса" и "Любовникът на девицата", точно те липсват  Hug.

Много се радвам, че ще има сериал! Ще го гледам с удоволствие.

# 89
  • Мнения: 10 690
Леле, Киф, извинявай, чак сега виждам въпроса ти   ooooh!  Blush
Добре, че Вени ти е отговорила  Hug
Аз също имам "Вярната принцеса"  Peace

В този ред на мисли, търся за прочит за много по-нататък (но да си кажа от сега, а и май мястото е тук, в тази тема Laughing) на: "Бялата кралица" и "Червената кралица"  Blush


"Другата кралица" нещо я поизоставих, че "Проходът" съвсем ме е обсебил  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт